Dodaj do ulubionych

Torbiel Jajnika

31.08.12, 18:05
Witam,
odebrałam dzisiaj rezonans magnetyczny. Badanie było głownie skupione na odcinku kręgosłupa lędźwiowego L/S. Lecz na obrazie uchwycili jeszcze zmianę płynową 35x23 mm w rzucie P jajnika oraz drobniejsze częściowo w objęte badaniem. Jest jeszcze nie wielka ilość płynu w zat. Douglasa - w wym sag. ok. 20x10mm - całość obrazu do korelacji klinicznej.
Błagam niech mi ktoś wytłumaczy o co w tym chodzi? Czy to jest coś poważnego. Ginekologa mam dopiero pod koniec września sad Dlatego proszę pomóżcie!
Pozdrawiam,
Kasia
Obserwuj wątek
    • katy20 Re: Torbiel Jajnika 31.08.12, 18:11
      Jeszcze dodam, że boje sie, że przez to nie będę mogła zajść w ciążę.
      katy20 napisał(a):

> Witam,
      > odebrałam dzisiaj rezonans magnetyczny. Badanie było głownie skupione na odcink
      > u kręgosłupa lędźwiowego L/S. Lecz na obrazie uchwycili jeszcze zmianę płynową
      > 35x23 mm w rzucie P jajnika oraz drobniejsze częściowo w objęte badaniem. Jest
      > jeszcze nie wielka ilość płynu w zat. Douglasa - w wym sag. ok. 20x10mm - całoś
      > ć obrazu do korelacji klinicznej.
      > Błagam niech mi ktoś wytłumaczy o co w tym chodzi? Czy to jest coś poważnego. G
      > inekologa mam dopiero pod koniec września sad Dlatego proszę pomóżcie!
      > Pozdrawiam,
      > Kasia
    • anm-a Re: Torbiel Jajnika 01.09.12, 10:02
      Jeśli się denerwujesz to postaraj się wcześniej dostać do lekarza, on najlepiej będzie wiedział co robić. Torbiel da się usunąć albo wyleczyć hormonami.
    • adormidera1 Re: Torbiel Jajnika 01.09.12, 13:16
      przezde wszystkiem nie denerwuj sie!!! torbiel na jajniku pewnie, bo tak jest najcześciej, pochodzenia endometrialnego, czyli jajnikowe usytuowanie endometriozy, tak jest najczęściej.., wymiary są graniczne, tzn do usuwania, albo operacyjnie, albo nakłucie z zewnątrz przez pochwę - nie leczy ale zmniejsza rozmiary. generalnie mówi się że torbiele > 5 cm mogą byc przyczyną niepłodności ale odwracalną - usuwa się je. najważniejsza wizyta u gina, ale na razie soię nie denerwuj, dlatego ci tak szczegółowo opisałam. pozdrawiam
    • nunia01 Re: Torbiel Jajnika 02.09.12, 19:01
      Torbiel o zawartości płynowej najprawdopodobniej będzie torbielą prostą (niepękniętym pęcherzykiem Graffa) albo torbielą endometrialną. Bardziej podejrzane są zmiany lite czy też wielokomorowe.
      Jeśli to torbiel prosta, to może się zdarzyć, że do terminu wizyty sama się wchłonie, albo trzeba będzie ją potraktować hormonami.
      Na leczeniu endometriozy się nie znam, ale każda bardziej uparta torbiel będzie wskazaniem do laparoskopii.
      Płyn w zatoce Dogulasa wskazuje albo na przebytą owulację (np. z drugiego jajnika) albo na stan zapalny. Wskazana jest dalsza diagnostyka. Zazwyczaj takie zmiany nie są groźne, natomiast nawet zwykła torbiel prosta może blokować owulację. Możesz iść na USG wcześniej niż na koniec września. Pewnie uda się przyspieszyć leczenie - jeśli będzie konieczne.
      • katarz_yna123 Re: Torbiel Jajnika 20.09.12, 13:06
        Cześć.
        ja też mam torbiel, ale już od bardzo bardzo dawna. Cały czas jestem pod kontrolą, miałam usg i jest niegroźny. Brałam też różne hormony itp, ale mam go cały czas. Lekarz powiedział, że właśnie kiedy zajdę w ciąże to zniknie. Ja bym nie panikowała na Twoim miejscu, tylko szybciej zapisala się do lekarza, kazdy przypadek do indywidualna sprawa, więc nie kieruj się tym co piszemy i doradzamy Ci na forum, bo żadna z nas nie jest lekarzem. Nie martw się, głowa do góry! i koniecznie napisz co Ci powiedział lekarz!
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka