Dodaj do ulubionych

Re: GAMETA RZGOW-rzadowe in vitro cześć 3

12.08.15, 00:00
Konynuacja części 2.
Obserwuj wątek
    • dzidzius2015 Re: GAMETA RZGOW-rzadowe in vitro cześć 3 12.08.15, 00:09
      l
      • betsi83 Re: GAMETA RZGOW-rzadowe in vitro cześć 3 12.08.15, 00:13
        0majekmeg0 ja też mam zacząć krótki protokół nie od początku cyklu... Tylko jeszcze klika dni przed stymulacja mam brać antki. Około tygodnia MR mówił. Ty też miałaś antki do 9dc?
        • 0majekmeg0 Re: GAMETA RZGOW-rzadowe in vitro cześć 3 12.08.15, 00:15
          Nie ja nie mialam antkow. Tylko estrofem. Mam nadzieje ze w piatek milo sie sama zaskocze.
          • milekunia Re: GAMETA RZGOW-rzadowe in vitro cześć 3 12.08.15, 04:44
            Też miałam punkcje w 13 dc ale ja wg bez antyków i bez estrofemu. Od drugiego dc puregon po 125 od 6 dc puregon 150 j i menupor po 150j od 9 dc puregon 150j menupor 150j oralgutra1amp 11 dc ovritelle po 22:40i w 13 dc punkcja o 10:40 ale wydaje mi się ze lekarze wiedzą co robią i będzie dobrze.
            • mysza835 Re: GAMETA RZGOW-rzadowe in vitro cześć 3 12.08.15, 07:16
              Witam ! Mam do odstąpienia 2,5 opakowania lutki dp oddam którejś za darmo ja jej nie mogę używać mam na nią uczulenie więc stosuję duphaston . Będę w piątek na godz. 8 na badania ,a o 10 mam wizytę u dr IP więc jak któraś potrzebóje to odstąpie chętnie .
              • mysza835 Re: GAMETA RZGOW-rzadowe in vitro cześć 3 12.08.15, 07:19
                Gosia cieszę się że znalazł się w końcu termin na histeroskopie, widać jak się chce to termin zawsze znajdzie
                • kama1526 Re: GAMETA RZGOW-rzadowe in vitro cześć 3 12.08.15, 09:06
                  Mam takie pytanie. Czy po transferze mialyscie normalny okres??? Bo ja mam takie bóle podbrzusza że nie daje rady... Tzn ja zawsze mam silne bóle takie skurczowe trwające 30 sekund mniej więcej a teraz to jest już przegięcie... Mój M mówi że jak mnie złapie ból to moja twarz zmienia kolor na wszelkie możliwe... Nie wiem czy mam to konsultowac z kimś czy jeszcze poczekać. Dopiero drugi dzień po odstawieniu leków jest
                  • inka-1981 Re: GAMETA RZGOW-rzadowe in vitro cześć 3 12.08.15, 09:25
                    Dziewczyny mam juz wynik poziomu witaminy d - 18,70 ng/ml chyba to trochę mało, czy któraś robiła takie badanie?
                    • takasobieja1990 Re: GAMETA RZGOW-rzadowe in vitro cześć 3 12.08.15, 10:23
                      Ja po cyklu z lekami też mam bardzo bolesne @. Teraz też jednego dnia wylam jak z bólu i brałam ketonal. Tragedia. Normalnie mam bolesne i mocne miesiączki a po lekach to już w ogóle smile
                      • zielinka_87 Re: GAMETA RZGOW-rzadowe in vitro cześć 3 12.08.15, 10:46
                        O, a ja sobie piszę jeszcze w starym wątku wink
                        Też czekam na @. Byłam dziś sie kłuć i proponowałam pani żeby pobrała z dłoni bo zgięcia mam juz wykończone od tych wszystkich pobierań krwi, wynik jutro ale nie chce mi sie po niego iść nawet. leki już odstawiłam i boję się @, a w pon i wt mam kurs z resuscytacji i bedziemy się tam przewalać na te pozycje boczne, robic masaże serca a mnie zaleje <cry>
                        Obym tylko nie przeciekla.
                        No i łeb skutecznie zresetuję bo postanowiliśmy że robimy generalny remont pokoju to bedę mieć dodatkowe zajęcie.
                        • zielinka_87 Re: GAMETA RZGOW-rzadowe in vitro cześć 3 12.08.15, 10:50
                          A, dziewczyny, ketonal w @ nasila krwawienie, dlatego nie polecam bo można się nieźle załatwić. Polecam wybrać się do gina po jakiś lek z diclofenaciem. Ja biorę olfen 75 i jest rewelacja, a przy mojej endo to mało który lek radzi sobie z bólem w @.
                          • kama1526 Re: GAMETA RZGOW-rzadowe in vitro cześć 3 12.08.15, 11:02
                            Przy moich bólach nawet olfen i ketonal nie dają rady sad jedynie tramal jak już mdleje bo i tak się zdarza. Ale staram się go nie brać. Jeny nie wiem jak ja wytrzymam ta @ sad
                            • zielinka_87 Re: GAMETA RZGOW-rzadowe in vitro cześć 3 12.08.15, 11:20
                              Ja po tramalu haftuję.
                        • kama1526 Re: GAMETA RZGOW-rzadowe in vitro cześć 3 12.08.15, 11:06
                          Zielinka współczuję że akurat na ten kurs Ci wypadnie @... Przyjemnie pewnie nie będzie... Ja też nie miałam ochoty po wynik jechać. A najlepsze jest to że teraz po odstawieniu leków zaczęły mnie tak napieprzac cycki że nie mogę się dotknąć.
                          • gosia19850604 Re: GAMETA RZGOW-rzadowe in vitro cześć 3 12.08.15, 11:44
                            Stokrotko ta mOja histeroskopia bedzie w 20dc bo nie bylo terminu dlatego mam brac estrofen, zeby nie bylo owulacji wtedy mozna zrobić wg PR w dowolnym dniu cyklu miedzy @a@...zobaczymy co z tego wyjdzie ale jak mam znowu sie tym faszerowac to mnie cholera bierze....
                            • stokrotka8880 Re: GAMETA RZGOW-rzadowe in vitro cześć 3 12.08.15, 12:38
                              gosiu-tez slyszalam ze dziewczyny ktore biora tabletki antykoncepcyjne moga zrobic w dowowlnym dniu cyklu i pewnie estrofem ma takie samo zadanie--wszystko fajnie jest miejsce itp tylko ten nieszczesny estrofem;-/no ale P.R zrobi ci to napewno dobrzewinkod razu po hisero chcesz zaczac tzrecie podejscie?
                              • gosia19850604 Re: GAMETA RZGOW-rzadowe in vitro cześć 3 12.08.15, 13:08
                                Stokrotko no właśnie najgorsze branie tego leku ale myślę że przynajmniej PR sie przyłoży po tym wszystkim...tak właśnie chciałam już zacząc zaraz po histero ostanie podejscie bo pozniej niewiadomo co bedzie z rządówką a wybory juz w pazdzierniku wiec trzeba się zmobilizować...on sam mowil zeby jak najszybciej bo jak zmieni się władza to po programie...
                                • milekunia Re: GAMETA RZGOW-rzadowe in vitro cześć 3 12.08.15, 13:15
                                  Dziewczyny moja beta hcg dzisiaj 156,1.
                                  Ja po nieudanych transferach również miałam takie bolesne miesiączki pomagały gorące kąpiele i ketonal w zastrzyku.
                                • zielinka_87 Re: GAMETA RZGOW-rzadowe in vitro cześć 3 12.08.15, 13:17
                                  Gosia, nie strasz. M.R. to się z tego śmiał. Ustawę mogą chcieć ruszać, ale nie sądzę żeby programem się przejęli, tymbardziej, że niewiele pozostało do końca. Na początku będą się pisowcy babrać we własnym błocie, obstawiać stołki (jeśli w ogóle obejmą urzędowanie) a myślę że i oni zadowoleni z takiego obrotu sprawy że ktoś za nich zdecydował z tą ustawą i mogą zwalić na PO. Im tak wygodnie bo wychodzą na wielkich prokatolików, ręce mają czyste byli przeciw, nie maczali w tym palcy a ivf w Polsce funkcjonuje i lud zadowolony. Zbyt to śliska dla nich sprawa żeby coś zmieniać. Zresztą nasza w tym głowa żeby PIS nie doszedł do władzy.
                                  • kama1526 Re: GAMETA RZGOW-rzadowe in vitro cześć 3 12.08.15, 14:12
                                    Brawo milekunia wink tylko coś wysoka ta betka wink czyżby były bliźniaki!??? wink
                                    • cytrynka2610 Re: GAMETA RZGOW-rzadowe in vitro cześć 3 12.08.15, 14:58
                                      Dziewczy czy któraś z Was brała estrofem i luteine od 16 do 25 dc , a od 25 dc cyklu sam estrofem? Wcześniej brałam estrofem od 25 dc przed stymulacja. I trochę mnie dziwi że teraz mam zacząć brać od 16 razem z luteiną. Ciekawi mnie czemu to ma służyć.
                                      • stokrotka8880 Re: GAMETA RZGOW-rzadowe in vitro cześć 3 12.08.15, 15:15
                                        gosia-pewnie dzialaj i lepiej szybciej niz potem ci powiedza ze nie ma funduszy czy cos...ja tam juz w nasze panstwo a zwlaszcza w politykow nie wierze.....ale dlugo bym mogla o tym pisac ale to nie to forumwinkja tez mam nadzieje ze Nasz P.R po tym wszystkim sie przylozy i zaskoczysz od razu po histero tego ci zycze z calego sercawinkps.ja twoje pieski w te upaly?'-/cytrynka-kurcze dziwne to bardzo ja ani razu nie mialam takiego zestawy jedynie przy ost podejsciu estrofem od 25 dc ktory wydluzyl mi cykl z 28 dni na cos ok 40;-/////ale oni ciagle cos ulepszaja poprawiaja itp zapytaj moze lekarza hmmm tez jestem ciekawa co to ma za zadanie i tez ciesze sie ze ruszasz do walki;-*mielkuniaaaa-gratulacjeeeee!!!!!!!!!ale masz fajnie betka faktycznie ponad 100%usrosla hmmmmmm winkpozdr
                                        • cytrynka2610 Re: GAMETA RZGOW-rzadowe in vitro cześć 3 12.08.15, 15:47
                                          Żałuję że odrazu nie zapytałam smile szczerze to mam nadzieję że, coś mi pozmienia w cyklu, bo 18 września jestem świadkową. I jeśli dostanę o czasie okres to bedzie moj 18 dc, wiec roznie to może być. Transfer albo punkcja, a nie chciałabym jej zwieść ...
                                          • 0majekmeg0 Re: GAMETA RZGOW-rzadowe in vitro cześć 3 12.08.15, 17:58
                                            Cytrynka nie martw się. Ja na.poczatku mialam ze od 24 dc do 8 dc estrofem tylko, potem ze wzgledu na.moje cykle dlugie R.B. Dala mi luteine od 16 do 25 dc. Po odstawieniu po 3 dniach dostalam @.A estrofem kazala brac bez jakiejkolwiek przerwy az do 8 dnia obecnego cyklu.
                                            • 0majekmeg0 Re: GAMETA RZGOW-rzadowe in vitro cześć 3 12.08.15, 18:00
                                              Luteine masz pewnie na regulacje cyklu. A mnie po zwiekszonej dawce puregonu jajniki kluja i pobolewaja? Czy to dobry objaw? Czyżby zaczęły rosnąć?
                                          • gosia19850604 Re: GAMETA RZGOW-rzadowe in vitro cześć 3 12.08.15, 18:03
                                            Zielinka ja tak jak Stokrotka politykom nie wierze, mam nadzieję ze ludzie zmadrzeja i Pisu nie wybiorą...ale jak oni dojda do wladzy to róznie z ivf moze byc, zwłaszcza z mrozeniem zarodków od razu chca to ponoc zmienic... a o finansofaniu ivf przez panstwo mozemy zapomniec...
                                            Stokrotko ja też mam nadzieję ze coś ta histeroskopia wyjaśni bo do tej pory nie wiem dlaczego nie mogę zajśc w ciaze... a psiaki oj strasznie znoszą te upały cały czas siedzą prawie w budynku bo chlodniej...maja basenik z wodą ale coś nie chcą się moczyc za bardzo tylko moja 8 latka i 8 miesieczna troche sie zamoczą a reszta z dala od wody hehe...ale marze o tym zeby już sie skończyły te upały bo ile te psy mają cierpieć w tym grubym futrze...
                                            • 0majekmeg0 Re: GAMETA RZGOW-rzadowe in vitro cześć 3 12.08.15, 20:55
                                              Co do psiaków to moje co prawda małe ale b. Kudłate. Wczoraj trzeba bylo wloski im skrocic bo z goraca rady nie daja, tym bardziej suna bo tydzien temu urodzila 5 szczeniaczkow. A o polityce to.nawet boje sie myslec co ci nasi "zbawiciele" wymysla.
                                              • cytrynka2610 Re: GAMETA RZGOW-rzadowe in vitro cześć 3 12.08.15, 21:45
                                                OmajekmegO dzięki za odp teraz mi wszystko pasuje, ostatnio okres spóźnił mi sie o 8 dni, więc pewnie faktycznie na regulację cyklu ta luteina. Myślałam że to przez prolaktyne już, ale badałam jest podwyzszona ale tragedi nie ma.
                                                • kama1526 Re: GAMETA RZGOW-rzadowe in vitro cześć 3 13.08.15, 10:16
                                                  Powiedzcie mi czy zawsze transfer mrozakow blastocysty odbywa się w 20 dniu cyklu? Bo chciałabym sobie zaplanować wakacje wink
                                                  • mysza835 Re: GAMETA RZGOW-rzadowe in vitro cześć 3 13.08.15, 10:55
                                                    z tego co pamiętam to 19/20 dc bo endo musi mieć odpowiednią grubość dlatego bierze sie estrofen
                                                  • takasobieja1990 Re: GAMETA RZGOW-rzadowe in vitro cześć 3 13.08.15, 11:36
                                                    To zależy od reakcji endometrium na estrofem. Ja ostatnio mialam crio w 17dc. Bralam 2x1 tabl. Ale nie mam problemu z przyrastaniem błony... Albo mam bo za mocno przyrasta hehe smile
                                                    Ja jutro mam wizytę w Gamecie i się okaże kiedy crio. Upały mni wykanczaja... W pracy mam 33-36st. A dziś 11 godz. sad
                                                  • kama1526 Re: GAMETA RZGOW-rzadowe in vitro cześć 3 13.08.15, 11:52
                                                    Takasobieja Współczuję... I będę trzymać kciuki za ten transfer!!! Ja też nie mam problemów z endometrium zawsze było idealne... I jutro na bank dostane @ więc też zaczynam walkę od nowa. Już się wyplakalam po porazce... Dziś za to piekę tort urodzonowy dla mojej chrzesnicy kończy 9 lat. Będzie z masy cukrowej zielony z różowymi kwiatkami wink chciałabym kiedyś moc taki upiec swojemu małemu łobuzowi... Ahhh
                                                  • belonia Re: GAMETA RZGOW-rzadowe in vitro cześć 3 13.08.15, 12:14
                                                    czesc dziewczyny! jestem tu nowa . czy mozecie mi cos powiedziec o dr Połać? lecze sie u niego juz od dwoch lat i nic sad obecnie przygotowuje sie do pierwszego iv. biore zastrzyki. i za jakies trzy tygodnie bedzie transfer. czy ktoras moze mi cos wiecej opowiedziec na ten temat? z gory szczere dzieki!
                                                  • kama1526 Re: GAMETA RZGOW-rzadowe in vitro cześć 3 13.08.15, 16:47
                                                    Belonia teraz jak bierzesz zastrzyki na stymulacje to będziesz kilka razy jeździć na wizyty do gamety. Będziesz miała robione badanie estradiolu w Gamecie 2 godziny przed wizytą bo tyle czeka się na wynik i potem na wizytach będą podglądać Twoje jajniki przez usg i przepisywać dalsze leki. Później około 14 dnia cyklu będziesz miała punkcje. W ten dzień oczywiście musisz przyjechać z mezem który odda swoje plemniczki w czasie kiedy pobiora Ci komórki jajowe. Sama punkcja spoko uspia Cie i obudzisz się na sali wybudzeniowej. Po punkcji jakieś 4 godziny spedzicie w klinice zebt zobaczyc jak się czujesz i pojedziecie do domu. Potem będziecie czekać na tel od embriologa który powie Wam ile udało się zaplodnic komórek i powie też którego dnia i o której godzinie będzie transfer. Mi chcieli zrobić w drugiej dobie po punkcji ale miałam zespół hiperstymulacji i przesuneli na piąta dobę ale też było że mną źle i się nie odbył więc zarodki zamrozili. Zazwyczaj transfer wykonują w drugiej lub piątej dobie. I to tyle wink
                                                  • belonia Re: GAMETA RZGOW-rzadowe in vitro cześć 3 13.08.15, 19:16
                                                    Kama 1526 dzieki za informacje smile jestem juz troszku madrzejsza;pa Wam udało się za pierwszym razem zajsc w ciaze ?
                                                  • kama1526 Re: GAMETA RZGOW-rzadowe in vitro cześć 3 13.08.15, 11:17
                                                    Dzięki bardzo wink
                                                  • milekunia Re: GAMETA RZGOW-rzadowe in vitro cześć 3 13.08.15, 15:01
                                                    Belonia ja ogólnie jestem pacjentka M.R. ale teraz w tej procedurze transfer robił mi doktor I.P. i wiesz co udało się. Dzisiaj byłam u niego na wizycie bym tak samo szczęśliwy jak ja z tego ze się udało teraz za 14 dni na usa mamy jechać też do niego.
                                                  • belonia Re: GAMETA RZGOW-rzadowe in vitro cześć 3 13.08.15, 15:45
                                                    to gratulacje smile)
                                                    a to byl twoj pierwszy transfer?
                                                  • kalina_lin Re: GAMETA RZGOW-rzadowe in vitro cześć 3 13.08.15, 17:54
                                                    Na pewno na usg do I.P? Ja go bardzo lubię i cenię jako lekarza, ale diagnosta z niego żaden. USG ciążowe trwa 30 sekund i ogranicza się do sprawdzenia czy bije serduszko. Zdecydowanie lepiej na kluczowe badania chodzić do dr. Kozarzewskiego w Gamecie. U niego już w 6 tyg można sprawdzić szybkość bicia serca (bardzo ważny prognostyk dla utrzymania ciąży), zmierzyć wielkość zarodka, pęcherzyka ciązowego, jego umiejscowienie itp. Doktor na bieżąco mówi, czy dane parametry mieszczą się w normach, czy też widzi coś niepokojącego.
                                                  • takasobieja1990 Re: GAMETA RZGOW-rzadowe in vitro cześć 3 13.08.15, 22:06
                                                    Niestety chyba większości z nas nie udalo się za pierwszym razem. Statystycznie wychodzi ze co 3 transfer daje ciążę.
                                                  • maracala Re: GAMETA RZGOW-rzadowe in vitro cześć 3 13.08.15, 22:42
                                                    Mi się udało przy 3 transferze ale w Gamecie to był pierwszy i udany smile
                                                  • milekunia Re: GAMETA RZGOW-rzadowe in vitro cześć 3 13.08.15, 22:55
                                                    Co to za różnica kto zrobi usg. Po drugie i tak muszę iść na wizytę do niego po recepty a usg dodatkowe u dr. K. trzeba dodatkowo płacić. Dr. K . Znam i bardzo cenię robił mi wszystkie usg genetyczne jak byłam w ciąży z moim synem.
                                                    Jak już będę na tym usg to się będę dopytywac co i jak .
                                                  • pola853 Re: GAMETA RZGOW-rzadowe in vitro cześć 3 14.08.15, 03:53
                                                    Dziewczyny!
                                                    Czy któraś robiła BADANIA PRENATALNE w Gamecie? w I trymestrze? Warto tam się zapisać na takie badania?
                                                  • milekunia Re: GAMETA RZGOW-rzadowe in vitro cześć 3 14.08.15, 06:42
                                                    Jeśli na usg planetarne to tylko doktor kozarzewski 😘
                                                  • pola853 Re: GAMETA RZGOW-rzadowe in vitro cześć 3 14.08.15, 08:05
                                                    milekunia
                                                    No właśnie też o nim dobre opinie słyszałam. A pamiętasz mniej więcej jaki to koszt?
                                                  • milekunia Re: GAMETA RZGOW-rzadowe in vitro cześć 3 14.08.15, 08:38
                                                    Chyba taki koszt jak normalnego usg 150złoty musisz za dz do gamety i się zapisać
                                                  • maracala Re: GAMETA RZGOW-rzadowe in vitro cześć 3 14.08.15, 08:55
                                                    Ja miałam prenatalne za darmo tzn na NFZ ale to dlatego że mam skończone 35 lat
                                                  • pola853 Re: GAMETA RZGOW-rzadowe in vitro cześć 3 14.08.15, 09:08
                                                    No ja niestety nie mieszczę się w tej grupie i muszę prywatnie. A długo się czeka na wynik? Po usg lekarz mówi czy widzi jakieś nieprawidłowości czy po prostu czeka się na wynik z krwi wraz z opinią z usg?
                                                  • kama1526 Re: GAMETA RZGOW-rzadowe in vitro cześć 3 14.08.15, 09:14
                                                    Czy po odstawieniu leków a szczegolnie encortonu możliwe że bolą mnie mięśnie jakbym miała zakwasy?? Dosłownie wszystkie mięśnie pleców nóg brzucha rąk sad
                                                  • zielinka_87 Re: GAMETA RZGOW-rzadowe in vitro cześć 3 14.08.15, 10:13
                                                    Kama, ja wczoraj taka polamana bylam. Glowa mi pekala, wszystko bolalo, do tego zimno mi bylo wieczorem. Mysle ze to zjazd z hormonow daje taki efekt. Odstawiony estradiol i progesteron a przeciez one byly tak wywindowane do gory ze odstawienie i nagly zjazd w dol daje takie objawy.
                                                  • julla88 Re: GAMETA RZGOW-rzadowe in vitro cześć 3 14.08.15, 18:23
                                                    Wizyta u dr Kozarzewskiego kosztuje 180zl prenatalne, ja miałam w 12 i 20 tyg. Wszytko mówi i opisuje podczas usg, daje nagranie na płycie. Na krew nie mówi ze mam iść. A mam pytanie do dziewczyn które mają już dzieci, i robiły te prenatalne u niego . Czy w 30 tyg tez trzeba je robić? Bo mi mówił ze mogę przyjechać, ale się zastanawiam bo mam trochę kilometrów a u siebie też chodzę do gina który mówi ze juz nie musze jechać do łodzi uncertain doradźcie.
                                                  • kalina_lin Re: GAMETA RZGOW-rzadowe in vitro cześć 3 14.08.15, 10:14
                                                    No właśnie pisałam co za różnica. Lepszy, dokładniejszy sprzęt, dający możliwosć zmierzenia szybkości bicia serca, a nie tylko stwierdzenia że ono bije. To jest kluczowa informacja na tym etapie.
                                                  • kama1526 Re: GAMETA RZGOW-rzadowe in vitro cześć 3 14.08.15, 10:51
                                                    No to nie jestem chociaż sama... Mnie tylko mięśnie bolą od wczoraj a dziś jak się obudziłam to wstać nie mogłam jakbym na dobrym areobiku była... No i dziś przyszła @ i już się umówiłam do MR na 26. 08
                                                    A Ty Zielinka jak się czujesz??? Odebralas ten wynik bhcg???
                                                  • zielinka_87 Re: GAMETA RZGOW-rzadowe in vitro cześć 3 14.08.15, 12:58
                                                    Odebralam ale nie dzwonilam do gamety. Mam M.R umowionego na 28 ale nie wiem czy by sie 25 nie wcisnac bo tz ma urologa.
                                                  • kama1526 Re: GAMETA RZGOW-rzadowe in vitro cześć 3 14.08.15, 13:06
                                                    Mi dziś powiedzieli ze 25 nie da rady do MR bo ma zawalone od pon 24 i najczesniej na 26 mnie umówili. Ale może co telefon to inaczej mówią więc warto sprobowac
                                                  • 0majekmeg0 Re: GAMETA RZGOW-rzadowe in vitro cześć 3 14.08.15, 17:19
                                                    Ja po wizycie jestem. Estradiol urosl 10 krotnie przez 3 dni i mam chyba 10 kom. do pobrania. Jeszcze jutro na 8 musze jechac bo musi.przypilnowac zeby nie przedobrzyć. A tak sie denerwowalam czy leki dzialaja, ale po drodze bocian przed maska mi przelecial i to chyba byl dobry znak. Puncja poniedzialek lub wtorek...
                                                  • kama1526 Re: GAMETA RZGOW-rzadowe in vitro cześć 3 14.08.15, 18:00
                                                    Kciuki!!! Jedz dużo białka (jajka, twaróg, pierś kurczaka itp.) żeby zmniejszyć ryzyko hiperki. Bocian dobry znak! Napewno się uda z takim wsparciem wink
                                                  • zielinka_87 Re: GAMETA RZGOW-rzadowe in vitro cześć 3 14.08.15, 18:49
                                                    A no to nawet nie dzwonilam. W sumie 28 tez moge ale tak to bysmy za jednym zamachem sprawe zalatwili.
                                                  • 6friend Re: GAMETA RZGOW-rzadowe in vitro cześć 3 14.08.15, 18:51
                                                    Kalina_lin zgadzam sie z Toba co do usg ciazy u I.P. cale usg nie trwa dluzej niz 30sek i nic nie mozna wie dowiedziec poza tym ze bije serduszko. Badanie prenatalne u dr K kosztuje 180zl. Nie ma badania z krwi ale nie wien czy nie mozna osobno zrobic. Ponoc gdy wychodzi cos zle z usg to wtedy lepiej zrobic tez z krwi. A tak to chyba nie ma potrzeby.
                                                  • julla88 Re: GAMETA RZGOW-rzadowe in vitro cześć 3 14.08.15, 19:02
                                                    6friend, czy w.30 tc tez jedziesz do dr Kozarzewskiego na te prenatalne? Tzn. To już chyba nie są prenatalne tylko normalne kontrolne usg? Bo ja nie wiem czy jechać czy nie. Pisałam wyżej smile pozdrawiam trzymam kciuki za Wszystkie Staraczkismile a jeszcze co do usg potwierdzające serduszko to ja byłam u dr Banach i robiła dokładnie. Sprawdzała rytm, i wszystko tez opisywala.
                                                  • 6friend Re: GAMETA RZGOW-rzadowe in vitro cześć 3 14.08.15, 19:12
                                                    Julla88 ja ogolnie zmienilam lekarza i juz w 20tc pojechałam do dr Moczulskiej na polowkowe. Bardzo sympatyczna pani rowniez polecam. Ja bym na Twoim miejscu juz do niego nie jechala smile najwazniejsze usg u nirgo zrobilas.
                                                  • julla88 Re: GAMETA RZGOW-rzadowe in vitro cześć 3 14.08.15, 19:33
                                                    Dzięki za odpowiedź smile ja mam trochę km do gamety, a u siebie też chodzę i tez musze płacić. Wiec chyba u siebie już zostane, tylko jestem chyba przewrazliwiona hehe przez to wszystko. Pozdrawiam
                                                  • 6friend Re: GAMETA RZGOW-rzadowe in vitro cześć 3 14.08.15, 20:24
                                                    Julla nie ma za co smile moim zdaniem nie ma sensu po prostu. U siebie chodzisz i wystarczy smile
                                                  • belonia Re: GAMETA RZGOW-rzadowe in vitro cześć 3 14.08.15, 21:24
                                                    laseczki a mozecie mi powiedziec czy po tych zastrzykach tez bylyscie takie rozdraznione , jednym slowem mowiac "denerujace" tak jak ja??bo juz sie zaczynam zastanawiac czy cos jest ze mna nie tak ;p
                                                  • kama1526 Re: GAMETA RZGOW-rzadowe in vitro cześć 3 14.08.15, 21:51
                                                    Belonia ja miałam wręcz przeciwnie. Ogólnie jestem nerwusem a przy zastrzykach z Puregonu wyluzowalam totalnie wink aż mi teraz ich brakuje ;P a Ty madz puregon czy coś innego?
                                                  • 0majekmeg0 Re: GAMETA RZGOW-rzadowe in vitro cześć 3 14.08.15, 22:50
                                                    Kama, nie dziekuje za kciuki zeby nie zapeszyc. A bociany mnie dzis przesladuja. Krazyly 3 nademna jak bylam u mamy. Ehh moze przezywam ale kazda z nas pragnie dziecka.
                                                  • kama1526 Re: GAMETA RZGOW-rzadowe in vitro cześć 3 14.08.15, 23:16
                                                    0Majekmeg0 ale widziec tyle bocianów jednego dnia tzadko się zdarza więc trzeba wierzyć że to dobry znak wink
                                                  • belonia Re: GAMETA RZGOW-rzadowe in vitro cześć 3 15.08.15, 16:46
                                                    Ja biore gonaoeotyl czy jakos tak. I jestem jakas inna uncertain/ wrecz chyba nie do wytrzymania ;/
                                                  • belonia Re: GAMETA RZGOW-rzadowe in vitro cześć 3 15.08.15, 16:47
                                                    gonapeptylwink
                                                  • uleczka2910 Re: GAMETA RZGOW-rzadowe in vitro cześć 3 16.08.15, 20:20
                                                    Cześć Jula . Jak tam babelek się rozwija. Wiesz vo będziesz miała i który to już tydzień u ciebie
                                                  • julla88 Re: GAMETA RZGOW-rzadowe in vitro cześć 3 16.08.15, 22:44
                                                    Uleczka na razie jest wszystko ok. Będzie dziewczynka
                                                    smile teraz zaczynam 26 tc. A jak u ciebie? Bo chyba jesteśmy prawie równo? A czy ty robisz jakieś specjalne badania w 30 tc? Pozdrawiam
                                                  • uleczka2910 Re: GAMETA RZGOW-rzadowe in vitro cześć 3 17.08.15, 01:36
                                                    Masz racje idziemy tak samo z tygodniami i też będzie dziewczynka. A co do usg to robiłam w gamecie prenatalne i połówkowe. A dalsze robie u siebie u lekarza prowadzącego ciążę. Pozdrawiam
            • mysza835 Re: GAMETA RZGOW-rzadowe in vitro cześć 3 15.08.15, 12:09
              witam wczoraj byłam na wizycie kontrolnej u dr IP i zaczynam znów brać Puregon 250 j i gonapeptyl 1x1 i kolejna kontrola za 5 dni . Teraz idę długim protokółem zawsze był krótki zobaczymy jaki będzie efekt . Po krótkim miałam zawsze 10/11 jajeczek dobrych do IVF
              • 0majekmeg0 Re: GAMETA RZGOW-rzadowe in vitro cześć 3 15.08.15, 14:34
                Ja bylam dzis kolejny raz na kontroli. W poniedzialek znowu na 8 na krew.i usg no i w srode punkcja. Mam sporo duzych jajeczek estradiol pieknie rosnie, a progesteron niby dobry a tylko 0,79.
                • kama1526 Re: GAMETA RZGOW-rzadowe in vitro cześć 3 15.08.15, 20:20
                  Progesteron w tej fazie cyklu jest ok takze się nie martw
                  • 0majekmeg0 Re: GAMETA RZGOW-rzadowe in vitro cześć 3 17.08.15, 14:49
                    Hej dziewczynki jak sie macie? U mnie punkcja w srode o 10, ale transfer mam odroczony niby ze wzgledu na.moje bezpieczenstwo ( esyradiol 3800) lacznie do pobrania ok 20 pecherzykow. Podpowiecie mi jak wyglada crio? Jakie leki ok kiedy i co i jak? Czy w dniu punkcji jest konsultacja z lekarzem?
                    • mysza835 Re: GAMETA RZGOW-rzadowe in vitro cześć 3 17.08.15, 16:02
                      W dniu punkcji przyjeżdżasz 1,5 godz. przed zabiegiem potem wywiad anestezjologiczny założenie wenflonu i czekanie na swoją godzinę punkcji przed salą a gdy się wybudzisz czekasz na fotelu razem z m na konsultację z lekarzem na którą zaprowadzi cię pielęgniarka . Wtedy lekarz powie ile wyjeli jajeczek i ile nadaje się do zapłodnienia .po punkcji musisz być w Gamecie około 4-5 godzin na obserwacji , a co do crio to lekarz zaleci Ci przyjmowanie estrofenu od 2 d c i każe prawdopodobnie zgłosić się w 11/13 dc na badanie kontrolne i ustalenie kiedy bedzie transfer i trzeba bedzie w tym dniu podpisać umowe- zgode na rozmrożenie zarodka .W dniu transferu 1 godz. musisz być wcześniej i z pełnym pęcherzem przed transferem krótka konsultacja z lekarzem ,okazanie zdjęcia zarodeczka i transfer
                      • 0majekmeg0 Re: GAMETA RZGOW-rzadowe in vitro cześć 3 17.08.15, 16:40
                        Mysza, bardzo Ci dziękuję. Wszystko teraz jest dla mnie jasne jak słoneczko. Jestem zmeczona, obolala i czuje sie napompowana. Ale dla maluszka warto sie poswiecic.
            • mysza835 Re: GAMETA RZGOW-rzadowe in vitro cześć 3 18.08.15, 09:47
              cześć co tu taka cisza
              • mysza835 Re: GAMETA RZGOW-rzadowe in vitro cześć 3 18.08.15, 10:55
                OmajekmegO a które to twoje podejście
                • 0majekmeg0 Re: GAMETA RZGOW-rzadowe in vitro cześć 3 18.08.15, 12:25
                  Też zastanawiam się czemu taka cisza, myślałam że posty mi się nie pokazują. A co do podejścia, to pierwsze i chciałabym aby było ostatnie oczywiście zakończone sukcesem. A Twoje Mysza?
                  • betsi83 Re: GAMETA RZGOW-rzadowe in vitro cześć 3 18.08.15, 12:45
                    MR na urlopie to i tutaj cisza. W czwartek jadę na wizytę do PR w zastępstwiesmile O ile dostanę @ bo miałam przyjechać 1- 2 dc. Ma mi rozpisać krótki protokół Ale od 1dc mam zacząć brać antki przez klika dni. Któraś z was tak miała? Krótki z antkami tuż przed stymulacja? Ile dni bralyscie antki?
                    • mysza835 Re: GAMETA RZGOW-rzadowe in vitro cześć 3 18.08.15, 13:33
                      OmajekmegO to moje trzecie i ostatnie podejście i jak pójdzie zobaczymy ? Na początku też myślałam że za pierwszym razem się uda a tu już tyle czasu i nic ,a co do forum to dziwię się przecież MR nie jest on jeden i nie każda u niego się leczy więc można pisać o tym jak przebiega każdej to staranie o ten mały wielki cud
                      • 0majekmeg0 Re: GAMETA RZGOW-rzadowe in vitro cześć 3 18.08.15, 13:59
                        Betsi ja nie pomoge bo mialam krotki bez antkow. Mysza, a ja poprostu chce wierzyć że sie uda bo tylko to mnie trzyma i pociesza. Musze sobie cos wkrecic bo zwariuje. Fakt jestem młoda bo mam 24 lata, ale myśl o niepłodności mnie dobija i czuje sie jak emerytka. Mysza trzymam kciuki za Ciebie, żeby to było trzecie i ostatnie podejscie żeby zakończyło się dziewięciomiesiecznym cudem.
                        • betsi83 Re: GAMETA RZGOW-rzadowe in vitro cześć 3 18.08.15, 19:59
                          Mysza to był taki żarcik, tylko na niby powiązanie z tym urlopem MR smile Mimo jego nieobecności jadę w czwartek do Gamety...
                          • cytrynka2610 Re: GAMETA RZGOW-rzadowe in vitro cześć 3 18.08.15, 23:45
                            Faktycznie jakoś tu cicho ostatnio. No ja biorę od 3 dni estrofem i luteine 2*1. I praktycznie od tego czasu boli mnie brzuch, histeroskopie mialam tydz temu czułam sie dobrze. Nie wiem czy to od tych leków. Ale wcześniej mnie nie bolał brzuch.
                            • aniab2205 Re: GAMETA RZGOW-rzadowe in vitro cześć 3 19.08.15, 00:22
                              Cześć dziewczyny, wy tu o ciszy, a mnie na forum nie było tydzień czasu i siedzę już jakiś czas nad ekranem i próbuję zaległości nadrobić. Dużo tego. Zielinka, Tobie najbardziej tu kibicuję i przykro mi się zrobiło, że tym raze nie wyszło. Mocne kciuki za sukces kolejnego podejścia. I masz rację,że masz plan, bo plan to działanie, a problemy trzeba zrzucać z siebie poprzez parcie do przodu i pracę, choćby taką nad sobą. Ja to nazywam samourabianiem się.
                              Ja już po wyjeździe w góry. Ech, gdyby dzieci poczynało się samą namiętnością... Takie wyjazdy byłyby wielce pomocnesmile Odpoczęliśmy, zresetowali się, pogadali, poprzytulali,... Tego potrzebowaliśmy. Teraz w najbliższy piątek kontrolna wizyta u IP, bo MR nie ma. Zobaczymy czym zabłyśnie. Ja to jakoś tak nie do końca wierzę,że to wszystko, co się tam dzieje, to tak naprawdę. Nie mogę jakoś dopuścić do siebie myśli, że się może wcale nie udać. Z drugiej strony, mając w sobie tę pewność, że kiedyś stworzymy upragniony ''model,, rodziny, boję się, że to fałszywa ułuda i kiedy już dostane od życia po dupsku, to będzie to totalna załamka.
                              Ps. Co do Twojego M. badanie nie zaszkodzi, ale może to też kwestia stresu. Moj najlepsze wyniki miał po urlopiesmile Teraz biedaka poję ziołami O. Sroki. Dzielnie znosi, choć nie cierpi zapachu rumianku. Na pewno nie zaszkodzą,a Androvit, Salfazin, Undestor i Tamoxifen można w jego przpadku do kosza wrzucić. Wyniki wahnęły się tyci tyci, zarost jak knieje puszczy, a samopoczucie podchodziło mu do gardła grożąc, że się ujawniuncertain
                              • zielinka_87 Re: GAMETA RZGOW-rzadowe in vitro cześć 3 19.08.15, 11:21
                                Hej dziewczyny

U mnie narazie niewiele się dzieje. Wróciłam do pracy to i czasu mam mniej na latanie po forach. Dopiero w przyszłym tyg tż ma wizytę u urologa a ja w przyszłym tyg w piątek idę do M.R. Zobaczymy co się wykluje..
                                • maracala Re: GAMETA RZGOW-rzadowe in vitro cześć 3 19.08.15, 12:13
                                  Dzień doberek smile zgłaszam się i ja wink dzisiaj miałam badanie polowkowe, maluszki zdrowe. Jeden waży 308gram a drugi 280 no i będzie dwóch chłopców smile
                                  • 0majekmeg0 Re: GAMETA RZGOW-rzadowe in vitro cześć 3 19.08.15, 15:20
                                    Wracam dziewczynki z punkcji. Troszke sie podlamalam. Weszlam na konsultacje i widzialam mine lekarza. Z 20 pecherzykow wyszukali 6 komorek i do zaplodnienia poszly tylko 2, metoda icsi. Mam.czekac na tel. Ehhhh co za pech. W piatek mam urodziny, oby embriolog mial prezent w postaci dobrych wiadomosci.
                                  • pola853 Re: GAMETA RZGOW-rzadowe in vitro cześć 3 19.08.15, 15:21
                                    maracala
                                    Super wieści! Bardzo się cieszę że wszystko wyszło na prostą wink
                                    • milekunia Re: GAMETA RZGOW-rzadowe in vitro cześć 3 19.08.15, 17:13
                                      Marcala super gratulacje
                                      Omajelmego kochana jaki u was jest problem. Trzymam mocno kciuki oby te dwa zarodeczki pięknie się dzieliły i zostały z tobą na 9miesięcy .

Ja kochane czekam na wizytę 27 sierpnia do M.R. na usa potwierdzające ciąże mam też nadzieję że zobaczę może już pięknie bijące serdusZko.

DZIEWCZYNY KTORYM SIE UDALO W KTORYM DNIU PO TRANSFERZE WIDZIALYSCIE BIJACE SERDUSZKO?
                                      • 0majekmeg0 Re: GAMETA RZGOW-rzadowe in vitro cześć 3 19.08.15, 17:51
                                        Milekunia u nas problem to obustronna niedroznosc, hasihmoto, pco i kto wie czy cos jeszcze sie nie przypaleta. Bardzo bym chciala chociaz raz nie miec w zyciu pod gorke, ale chyba tak sie nie da. Bóg każdemu daje taki krzyż jaki potrafi udźwignąc...
                                        • aniab2205 Re: GAMETA RZGOW-rzadowe in vitro cześć 3 19.08.15, 19:59
                                          Majekmeg, cały czas pod górkę nie można mieć. Moja mama, jak mam załamkę to zawsze mówi- co się tak łamiesz, jeszcze będzie jak w bajce.
                                          Czasem trzeba się naczekać, ale los się odmienia i dobre chwile pozwalają zapomnieć o tym, co było złe. Miło mieć świadomość,że po tych naszych przejściach, wszystkie, jak tu jesteśmy wyjdziemy z tej historii zahartowane i będziemy sobie cenić nasze małe szczęścia jak rzadko kto.
                                          • aniab2205 Re: GAMETA RZGOW-rzadowe in vitro cześć 3 19.08.15, 20:02
                                            Milekunia, maracala, wasze historie dają nam nadzieję, są dowodem, że trzeba wytrwale dążyć do celu.
                                            • milekunia Re: GAMETA RZGOW-rzadowe in vitro cześć 3 19.08.15, 20:29
                                              Jedno wiem nie można się poddawać ja nigdy bym tego nie zrobiła nie poddała się. Teraz jak patrzę na moje małe sloneczko które śpi obok mnie (a drugie rośnie w brzuszku bo nie ma mowy ze nie rośnie) to niczego nie żałuję i jeśli trzeba by było powtórzę wszystko chodzby 100 razy
                                              • 0majekmeg0 Re: GAMETA RZGOW-rzadowe in vitro cześć 3 19.08.15, 20:53
                                                Nie ma mowy żebym sie poddała, tylko czasami zastanawiam się co takiego zrobiłam żeby dostawać jak nie po głowie to po dupie. Widać jakaś równowaga w przyrodzie musi istniec. Jednym przychodzi zbyt łatwo a inni walczą do upadłego. Kto jak nie my, temu podołamy. Ile tylko sił wystarczy będę walczyć.
                                                • raksa1976 Re: GAMETA RZGOW-rzadowe in vitro cześć 3 19.08.15, 22:25
                                                  Cześć dziewczyny ja zaczęłam od dziś zastrzyki z gonapeptylu idę teraz długim protokołem. Punkcja przewidziana jest gdzieś na 14 września
                                                  • 0majekmeg0 Re: GAMETA RZGOW-rzadowe in vitro cześć 3 19.08.15, 22:31
                                                    Raksa 3-mam kciuki za pozytywny przebieg stymulacji no i oczywiscie zycze ciazywink
                                                  • kama1526 Re: GAMETA RZGOW-rzadowe in vitro cześć 3 22.08.15, 17:36
                                                    Dziewczyny powiedzcie mi w jakich przypadkach jest możliwe podanie dwóch zarodków naraz??? Mam 29 lat i wiem ze mogą podać mi tylko jednego, ale podczas podpisywania umowy MR kazał mi wpisać że maksymalnie mogą podać mi 2 i chciałabym qiedziec w jakich przypadkach tak się dzieje.
                                  • raksa1976 Re: GAMETA RZGOW-rzadowe in vitro cześć 3 19.08.15, 22:34
                                    Cześć maracala cieszę się bardzo że u ciebie wszystko dobrze
                                    • raksa1976 Re: GAMETA RZGOW-rzadowe in vitro cześć 3 19.08.15, 23:00
                                      aniab2205 możesz mi powiedzieć jak nazywają się te zioła ojca Sroki mój mąż też bierze androvit ale coś bez rezultatów wyniki bardzo słabe poniżej miliona. Może te zioła coś dadzą poza tym nie znosi łkać jakichkolwiek tabletek.
                                      • 0majekmeg0 Re: GAMETA RZGOW-rzadowe in vitro cześć 3 20.08.15, 10:38
                                        Dziewczyny, a powiecie mi po jakim czasie dzwonia embriolodzy? Wczoraj jeszcze jak bylam na miejscu to zaplodnili te moje 2 biedactwa metoda icsi i nie bardzo wiem kiedy sie spodziewac telefonu.
    • luerida4 Re: GAMETA RZGOW-rzadowe in vitro cześć 3 20.08.15, 13:35
      Witajcie dziewczyny. Przepraszam, że się tak wcinam w Wasz wątek ale chciałabym abyście mi doradziły. Najprawdopodobniej przenoszę się z rządowym do Gamety. Dzwoniłam do kliniki i Pani mówiła, że pieniądze na razie są. Czy może wiecie coś na ten temat? Doświadczyłam już, że niektóre kliniki mówią i robią co innego. A Wy jesteście na bieżąco.
      Co ogólnie sądzicie o tej klinice? Lub jakiego lekarza wybrać na początek?
      • milekunia Re: GAMETA RZGOW-rzadowe in vitro cześć 3 20.08.15, 16:14
        Zazwyczaj dzwonią dzień przed transferem. Ale możesz samą zadzwonić i się dowiedzieć o zarodki. Myślę o was cały czas i trzymam kciuki.
        Gameta dostała duzo kasy na ministerialny plan in vitro i u nich się nie czeka wszystko idzie na bieżąco jak kasę mówią ze mają to mają. Więc działaj dziewczyno puki czas. Ją wlecze się rąk 4lata. I efekty są.
        • 0majekmeg0 Re: GAMETA RZGOW-rzadowe in vitro cześć 3 20.08.15, 17:38
          Ja mam odroczony transfer juz przed punkcja o tym wiedzialam. Ma tylko czekac czy wogole.bedzie po co/kogo jechac we wrzesniu. Moze i lepiej ze czeka mbie crio bo mam takie strasznie silen bole jajnikow i podbrzusza ze az sie poplakalam. Wzielam ketonal i czekam.na ulge.
          • cytrynka2610 Re: GAMETA RZGOW-rzadowe in vitro cześć 3 20.08.15, 18:30
            OmajekmegO mi ostatnio moj lekarz z przychodni poradził, żeby brać na ból brzucha nospę+ np. Ibum. Stwierdził że ketonal jest bardziej na ból kości, po histeroskopii właśnie tak brałam i to mi bardziej pomagało niż ketonal, po punkcji też go miałam przepisanego.
            • 0majekmeg0 Re: GAMETA RZGOW-rzadowe in vitro cześć 3 20.08.15, 18:33
              Dziekuje Cytrynka za rade, skorzystam na pewno. Ketonal mialam pod reka to wzielam jutro do apteki pojade.bo dzis u mnie juz wszystko zamkniete.
              • cytrynka2610 Re: GAMETA RZGOW-rzadowe in vitro cześć 3 20.08.15, 18:43
                OmajekmegO musimy sobie pomagać kiss wink
        • luerida4 Re: GAMETA RZGOW-rzadowe in vitro cześć 3 20.08.15, 18:54
          Dzięki Milekunia, jutro jadę do Warszawy z papierami smile u nas nie ma pieniędzy, jestem 157 na liście oczekujących, masakra!
          • 0majekmeg0 Re: GAMETA RZGOW-rzadowe in vitro cześć 3 20.08.15, 19:28
            Coraz wiecej ludzi nie moze miec dzieci. To bardzo przykre...
            • mysza835 Re: GAMETA RZGOW-rzadowe in vitro cześć 3 20.08.15, 22:09
              Cześć ! Byłam wczoraj na wizycie kontrolnej u IP i powiedział że mu się podoba jak mój organizm zareagował na leki estradiol 634 i wyliczył że może ich być ok. 18 szt. . Jutro znów na wizyte i zobaczymy jak rosną przewidywana punkcja w środę .
              OmajekmegO szkoda że tak mało ale trzeba wieżyć że te dwa będą na ciebie czekać na zimowisku , a co do problemów z poczęciem dzieci to dopiero się widzi ile jest osób jak chodzi się po lekarzach to dopiero dociera do człowieka jak wielki staje się problem i zastanawia się czemu tak jest ?
            • aniab2205 Re: GAMETA RZGOW-rzadowe in vitro cześć 3 20.08.15, 22:32
              No przykre. Dzisiaj znów o tych kobietach samotnych mówią, którym odmawia się prawa do in vitro. W głowie się to wszystko nie mieści. Ciekawe co powiedzą za kilka lat, jak ilość narodzin jeszcze im zmaleje. Będziemy pracować do 70 albo dwóch kos (77) jak to mawiał dziadek. Do tego wieku mało kto dotrwa, to nie będą musieli wypłacać.
              Raksa, zioła ojca Sroki piją głównie kobiety,ale jedną z nich zaleca się i mężczyznom, bo pobudzają, leczą infekcje, uodparniają, poprawiają pracę układu moczowego, co u faceta nie jest bez znaczenia. Są różne
              mieszanki, na zrosty, regulację miesiączkowania, sporo o tym informacji
              na necie. Ktoś mi polecił, ale znalazłam też na forach dużo pozytywnych
              opinii. Co szkodzi spróbować? Mieszankę zwaną numerem 3 można kupić gotową za ok 22 zł za 300 gram, ale ja sama mieszałam odpowiednie proporcje i wyszła mi tego pełna micha, a za całość zapłaciłam ok. 30 zł w sklepie zielarskim. Parzę mu jedną łyżeczkę i wypija przed snem.
              Podaję Ci proporcje:
              Ziele lebiodki ( czyli oregano) 50 g
              Koszyczek rumianku 50 g
              Ziele macierzanki 50 g
              Liść pokrzywy 50 g
              Ziele dziurawca 50 g
              Ziele rdestu ptasiego 50 g
              Ziele ruty 20 g
              Kwiat nagietka 20 g
              Ziele nostrzyka 20 g
              Parzy się pół godz. przed wypiciem. Jak nie można było kupic któregoś ziołą w torebce 20 g, tylko w 50, to przesypałam do przezroczystego naczynia i odmierzyłam trochę mniej niż połowę. Kobiety powinny pić w określone dni, bo mogą się przestymulować. Ja narazie nie piję, bo nie chcę namieszać. Tu leki, tam zioła... Ale mężuś pije. Nie wiem jak tam reakcja całościowa. Na pewno częściej chce pofikać, więc chyba coś tam jednak działa pobudzająco.
              • 0majekmeg0 Re: GAMETA RZGOW-rzadowe in vitro cześć 3 21.08.15, 14:35
                Właśnie dostałam wiadomość od embriologa, z dwóch zarodków prawidłowo zapłodnił się jeden. Teraz obserwacja do 5-6 doby i wtedy bede pewna czy jakis kropek za miesiac bedzie mi podany. Niby dobra wiadomosc ze chociaz jeden, ale kto wie co bedzie dalej...
                • mysza835 Re: GAMETA RZGOW-rzadowe in vitro cześć 3 21.08.15, 16:18
                  OmajekmegO trzeba być dobrej myśli ,trzymam kciuki za kropka .Ja dzisiaj byłam na kontroli i jak na razie wszystko w porządku następna w poniedziałek i ostatnia przed punkcją .Punkcja w środę o 8 40 także będę chyba 2 z kolei . Puregon mi zmniejszył na 175 j.
                  • 0majekmeg0 Re: GAMETA RZGOW-rzadowe in vitro cześć 3 21.08.15, 16:38
                    Mysza za ciebie tez kciuki, obys miala wiecej szczescia niz ja.
                    • cytrynka2610 Re: GAMETA RZGOW-rzadowe in vitro cześć 3 21.08.15, 19:10
                      0majekmeg0 badz dobrej mysli. Moja znajoma tez miala jedego kropka. A teraz ten kropek ma 5 miesiecy smile
                      • mysza835 Re: GAMETA RZGOW-rzadowe in vitro cześć 3 21.08.15, 21:27
                        no właśnie moja bratowa też miała 2 zarodeczki z czego jeden tylko był podany bo drugi zatrzymał się i jej się udało za pierwszym razem teraz jej córeczka ma 5 miesięcy także trzeba myśleć pozytywnie i mieć tą nadzieie , a co do mnie to zobaczymy okaże się w przyszłym tygodniu
                        • 0majekmeg0 Re: GAMETA RZGOW-rzadowe in vitro cześć 3 21.08.15, 22:12
                          Dziekuję dziewczyny za pocieszenie. Oby tak.bylo. Zobaczymy co czas przyniesie.
                          • aniab2205 Re: GAMETA RZGOW-rzadowe in vitro cześć 3 21.08.15, 22:26
                            Majekmeg nie podłamuj się, tylko wierz mocno. Trzymam kciuki. Ja po dzisiejszej kontroli, czy czymś w tym rodzaju. Dostałam kolejną receptę na Glucophage i estragon i polecenie umówienia się na usg i badanie krwi 4 września. Tyle. Jakbym miała tam tyle kilometrów, co niektóre z dziewczyn, to wyszłabym stamtąd wściekła. Kpina.
                            • betsi83 Re: GAMETA RZGOW-rzadowe in vitro cześć 3 21.08.15, 23:50
                              Luerida jejku ja byłam 14 w kolejce, w czerwcu się zapisalam.
                              • takasobieja1990 Re: GAMETA RZGOW-rzadowe in vitro cześć 3 22.08.15, 11:05
                                Ja mam 250km i często jadę np po receptę. Wkurza mnie to na maksa. Proszę by to minimalizować... Ale mają to w nosie.
                                3 mam kciuki za wasze kropki! Ja w poniedziałek mam crio... Z mojego Groszką się 4cc sad z embryoglue. Tak bardzo bym chciała żeby to był ten... Ale ta klasa mnie martwi sad. Już mialam dwa transfery i nic... Jeden z 4AA a drugi też 4CC. Ani biochemicznej Nie było. sad
                                • mrowusia83 Re: GAMETA RZGOW-rzadowe in vitro cześć 3 22.08.15, 16:06
                                  Cześć dziewczyny, jestem tu nowa, czy możecie mi napisać swoje opinie o Gamecie, którego lekarza byście poleciły, czy podczas wizyty lekarze udzielają wyczerpujacych infromacji, no i czy dlugo czeka się w kolejce w ramach programu? Z mężem w ramach programu MZ podchodziliśmy już dwa razy do ICSI tyle, że w Salve. Zaczynam rozważać czy nie przenieść się do Gamety gdyż nie mogę się pogdzić z tym jaki stosunek ma nasz lekarz prowadzaący do nas jako do swoich pacjentów. Sam z siebie nie udziela żadnych informacji, a na zadawane pytania odpowiada co najwyżej zdaniem pojedynczo złożonym. Jestem bardzo załamana gdyż leczymy się z mężem już długo, oprócz ICSI, były inseminacje, histeroskopie musiałam przejść po drodze, histeroresekcję, wykryto u mnie hasimoto, no i bardzo słabi żołnierze. Ani za pierwszym ani za drugim razem nie mieliśmy mrozaczków. Za pierwszym razem to wogóle nie wiem czy mieliśmy szansze bo miałam nie wyregulowane hormony tarczycy. Lekarz prowadzący nie wysłał mnie do endokrynologa i gdyby nie przypadek po stymulacji odstawiłabym eutyrox i go nie brała, a okazało się że muszę to brać go cały czas. Tym razem była ciąża biochemiczna. Czekam na @ i nie wiem co robić dalej. Jestem rozczarowana, że w końcu się nie udało. Jestem też rozczarowana brakiem ludzkiego podejścia w Salve po informacji o spadającej becie żadnych informacji co robić dalej. Na moje dodatkowe pytania usłyszałam zwykła ciąża biochemiczna i nic więcej. Mam już dosyć..Została mi ostatnia próba i zaczynam się martwić, że nic z tego nie będzie.
                                  • aniab2205 Re: GAMETA RZGOW-rzadowe in vitro cześć 3 22.08.15, 16:45
                                    Mrowusia, ja wybrałam Gametę, dlatego,że już raz mnie w Salvie źle potraktowano, poza tym nie chciałam się co rusz przez całą Łódź przebijać. Lekarza wybrałam z polecenia mojego miejscowego gina, pacjentki wracające do niego po in vitro u M.R. mówiły, że im pomógł. Co mi szkodziło spróbować, skoro nie miałam rozeznania wśród lekarzy. Moja p.doktor z przychodni polecała też Guzowskiego, bo jej córce prowadził całą procedurę i za pierwszym razem jej się udało. Teraz ponoć urodziła drugie, z naturalnego poczęcia.
                                    Do M.R. też mam zastrzeżenia, do każdego możnaby mieć, ale mimo wszystko ufam mu jako lekarzowi.
                                    Powszechnie mówi się o tym, że komfort psychiczny jest istotny w całej procedurze. Jesteś podłamana, to daj sobie spokój z Salve. Oczyść atmosfere zmieniając miejsce. To jak z wyjazdem na urlop. Nie liczy się gdzie, ważne,żeby wyjechać. Nie ważne na jaką klinikę się zdecydujesz, ważne,żebyś poczuła się w niej spokojniejsza.
                                    Znajomi zza Łodzi jeździli do Białegostoku, i tam im wyszło za pierwszym razem. W Gamecie zaczynali, ale źle się tam czuli. Mieli odczucie,że tylko wyciąga się od nich kasę. Co tu zaprzeczać, na początku tej ścieżki, wiele pacjentek ma prawo się tak poczuć. Za pierwszą wizytę płaci się więcej, niż za pozostałe, choć wiadomo, że oprze się ona tylko o zlecenie badań i rozmowę. No ale zdają sobie sprawę,że mogą tak robić, bo zdesperowana pacjentka zapłaci, bo chce mieć świadomość, że zrobiła
                                    wszystko, co mogła, by zrealizować swe marzenie o macierzyństwie. Ja już to przebolałam. Całe szczęście, że jeszcze miałam z czego te wizyty opłacić. A do lekarza, za radą dobrej duszy, która też przez to przechodziła, chodzę zawsze z listą pytań. I nie wychodzę z gabinetu bez odpowiedzi. Choćby lekarz, odpowiadając, jawnie się z tych moich wątpliwości podśmiewywał. W d... to mam. Tu chodzi o mój spokój.
                                    • 0majekmeg0 Re: GAMETA RZGOW-rzadowe in vitro cześć 3 23.08.15, 10:42
                                      Co do kliniki to moja pierwsza i ostatnia. Opinia bardzo zalezy od podejscia lekarza. Mimo ze tym razem wyszlo u mnie jak wyszlo to nie zmienie miejsca leczenia. Ufam lekarzowi i mysle ze zrobi wszystko. Co do przesuniecia transferu to trafil super, bo sie rozchorowalam i leze pol zywa w lozku. No i jeszcze @ dzis przyszla, nawet sie jej jeszcze nie spodziewalam. Co do pieniedzy to niestety teraz wszedzie tak jest ze da sie odczuc po kieszeni. Ja nie chodze do specjalistow na NFZ bo sa kolejki i to super podejscie, jak w rzezni "nastepny prosze". Wszedzie kasa, ale co zrobic... Teraz czekam na ten wazny tel. Jak ma sie moj jedyny zarodeczek i 15.09 jade.na wizyte i wyznaczenie crio (oby bylo co).
                                      • kama1526 Re: GAMETA RZGOW-rzadowe in vitro cześć 3 23.08.15, 13:20
                                        0Majekmeg0 15.09 to 3 rocznica mojeoi ślubu... Trzymam mocno kciuki żeby ta data i Tobie przyniosła ogromne szczęście!!! Musisz wierzyć!!!! POWODZENIA!!!
                                        • kama1526 Re: GAMETA RZGOW-rzadowe in vitro cześć 3 23.08.15, 13:24
                                          Dziewczyny powiedzcie mi w jakich przypadkach jest możliwe podanie dwóch zarodków naraz??? Mam 29 lat i wiem ze mogą podać mi tylko jednego, ale podczas podpisywania umowy MR kazał mi wpisać że maksymalnie mogą podać mi 2 i chciałabym wiedziec w jakich przypadkach tak się dzieje.
                                          Ja mam wizytę już w środe żeby wyznaczyć kolejny transfer crio myślę że będzie 2-go września i 4-go września pojedziemy na długo wyczekiwany urlopik...
                                          • 0majekmeg0 Re: GAMETA RZGOW-rzadowe in vitro cześć 3 23.08.15, 14:27
                                            Chciałabym żeby każdej z nas wreszcie się udało. Ja 3 rocznice ślubu miałam 18.08. A co dwóch zarodków to nie wiem jak to jest. Ja zawsze marzyłam o bliźniętach.
                                          • aniab2205 Re: GAMETA RZGOW-rzadowe in vitro cześć 3 23.08.15, 21:37
                                            Mi I.P. kazał wpisać 1. Z tego, co kiedyś czytałam, transfer 2 zarodków zaleca się u kobiet po 34 roku życia. No, ale to wiąże się z ryzykiem ciąży mnogiej. Nie mówię tu o bliźniętach.
                                    • mrowusia83 Re: GAMETA RZGOW-rzadowe in vitro cześć 3 23.08.15, 17:04
                                      Dzięki za odpowiedź i życzę powodzenia wink Jeszcze nie wiem jak dalej bedą wyglądały moje kroki, narazie jestem w kropce...
                                      • kama1526 Re: GAMETA RZGOW-rzadowe in vitro cześć 3 24.08.15, 09:58
                                        Dziewczyny a gdzie można się dowiedzieć jakiej klasy są zamrożone zarodki bo mi nikt nie powiedział nic ani embriolog ani lekarze. Jak miesiąc temu pytałam o to MR to stwierdził że nie mial tego napisanego w systemie. I jak to jest z przytulaniem się po transferze wolno czy nie wolno???
                                        • ida.sierpniowa123 Re: GAMETA RZGOW-rzadowe in vitro cześć 3 24.08.15, 12:18
                                          Witajcie Dziewczyny, odzywam się po raz pierwszy, ale czytam Wasze wpisy od dawna. W Gamecie leczę się od czerwca (miałam robioną histero i hormony). Jestem po dwóch nieudanych inseminacjach (Poznań) i pierwszym nieudanym in vitro (Gameta - transfer początek sierpnia, 18. 08. - potwierdzenie, że w ciąży nie jestem). Po blisko 4 latach walki powoli zaczynam oswajać się z myślą, że może po prostu nigdy nie będę miała dzieci. Szczerze - tracę nadzieję. Liczba chrześniaków rośnie ("będziesz drugą mamusią dla mojego dzieciątka"), zaczynam przyzwyczajać się do tekstów sąsiadów ("nie ma Pani dziecka, to przynajmniej pieskiem się Pani zajmuje") i opinii rodziny ("Wy to się za słabo staracie" lub "może Bóg tak chce"). Dziewczyny, skąd czerpiecie siłę??? Mam wspaniałych przyjaciół, dobrego męża, ale chwil zwątpienia jest coraz więcej. 2 września jadę na konsultacje do MR i najprawdopodobniej około 9. 09. będę miała transfer mojego Mrożaczka. Nawet nie wiem czy się boję. Muszę działać i mieć ściśle sprecyzowany plan, bo inaczej mogłabym się załamać. Nie wiem, czy nie za szybko zdecydowałam się na kolejny transfer... Dziewczyny, z całego serca trzymam za Was kciuki. Każda pozytywna informacja dodaje otuchy i zapala iskierkę wiary w to, że się uda.
                                        • ida.sierpniowa123 Re: GAMETA RZGOW-rzadowe in vitro cześć 3 24.08.15, 12:24
                                          Mnie embriolog sam poinformował o klasie Mrożaczków (A), ale przy pierwszym transferze dostałam tylko informację, że zarodek jest "bardzo ładny". Od dnia transferu do testu nie przytulaliśmy się z mężem, bo byłam ciężko przestraszona, że COŚ może się stać.
                                          • takasobieja1990 Re: GAMETA RZGOW-rzadowe in vitro cześć 3 24.08.15, 12:51
                                            Dziewczyny jest zakaz serduszkowania po transferze. Sperma wywołuje skurcze macicy. Wiec radzę się powstrzymać smile. Ja zaraz mam crio. Mój urodzony pesymizm mówi mi jak będzie więc doskonale identyfikuje się z tymi które nie mają nadziei. Ja za miesiąc mam 3 rocznicę ślubu, zaczęliśmy się starać prawie rok przed... Dalej w martwym punkcie. To mój trzeci transfer, mam 25 lat,mąż 26. Nigdy beta nie była dodatnia, zawsze >0.1. Ja mam teraz zarodek 4cc. Klasyfikacyjnie uważany za słaby. Rozmawiałam z Panią embriolog i uspokajala że jest ładny i nie mam się martwić. Są badania ze najważniejszą jest klasa rozprezenia zarodka czyli cyfra a nie literki.
                                            • aniab2205 Re: GAMETA RZGOW-rzadowe in vitro cześć 3 24.08.15, 15:12
                                              Też czytałam o zakazie "przytulania". Siłę czerpię od Was dziewczyny. Od męża. No i z przekonania, że Bóg pomaga tym, którzy sami sobie pomagają. Całe szczęście, że nadzieja umiera ostatnia.
                                              Jeśli miałoby się nie udać, to byłaby chyba pierwsza taka przegrana sprawa. Dotąd jakoś wszystko, za co się zabierałam, na czym mi zależało, udawało się w końcu osiągnąć. Chcę wierzyć, że i teraz tak będzie, a ten cały trud, to po to, bym była lepszym człowiekiem i rodzicem.
                                              Górnolotnie? Chyba tak, ale z przekonaniem.
                                              • 0majekmeg0 Re: GAMETA RZGOW-rzadowe in vitro cześć 3 24.08.15, 15:39
                                                Witaj Ida, ja też siłę czerpię.z tego forum jak niektóre z nas. U mnie w domu sytuacja z miesiaca na miesiac coraz bardziej napięta. Mój mąż ma 32 lata,(ja 24)i jest nerwusem (strasznym). Czasami jak to facetowi odbija i strasznie mnie.obwinia, mówi rzeczy których żadna.kobieta nie chciałaby usłyszeć. Największy wywód zrobił przy moich rodzicach kilka dni temu na moim przyjeciu urodzinowym, rodzice chcieli mhie zabrac ze soba. Maz rano przepraszal i stwierdzil ze.nigdy by mnie nie puscil. I badz tu kobieto madra... Ehh ja też nie mam sił walczyć w pojedynkę, psychicznie to jest za dużo. Nie mam nawet z kim o tym porozmawiać. Kto mnie lepiej zrozumie jak nie Wy. Rodzina glupie pytania zadaje, znajomi patrza ze wspolczuciem no i plotki, na wsi tym bardziej. Kobieta musi byc silna, ale jak dlugo mozna... Ja nie poddam sie, nie moge...
                                                • belonia Re: GAMETA RZGOW-rzadowe in vitro cześć 3 24.08.15, 16:16
                                                  0majekmeg0 nie mozesz ! w zadnym wypadku. U nas bylo tak ze to ze mna byly wieksze problem. bylam strasznie nerwowa, oskarzalam o meza za wszystko ale nigdy nie dotyczylo to spraw dzieci!! my wiesdzielismy ze mamy problem juz przed slubem wiec razem swiadomie zdecydowalismy ze przejdziemy przez ta droge razem. staramy sie juz ponad dwa lata a dopiero za jakis miesiac bedziemy podchodzic do pierwszego w zyciu IV. najbardziej boje sie niepowodzenia a jeszcze bardziej sytuacji w ktorej sie uda a pozniej okaze sie ze poroniesad bo jak czytam to bardzo ciezko jest utrzymac taka ciaze. ale maz mnie bardzo wspiera i ja jego tez.
                                                  • belonia Re: GAMETA RZGOW-rzadowe in vitro cześć 3 24.08.15, 16:22
                                                    dziewczyny jade pojutrze na badanie krwi estriadol. Moze mi ktoras wytlumaczyc tak po ludzku co to jest i jaki powinien byc w miare dobry wynik. ??smile
                                                  • kama1526 Re: GAMETA RZGOW-rzadowe in vitro cześć 3 24.08.15, 17:09