Dodaj do ulubionych

azoospermia

IP: 195.94.206.* 26.03.03, 10:08
Witam serdecznie,

dziewczyny, wczoraj odebraliśmy wyniki badania nasienia mojego męża. Jest tam
wyraźnie napisane:azoospermia, a to oznacza brak plemników.Czy mamy jakąś
szansę na dzidzię? Badania robiliśmy w Invi-medzie w Warszawie. Co radzicie,
lepiej iść do Novum czy...? Przyznaję, jestem dziś w kiepskiej kondyncji. Mój
mąż też, tym bardziej, że przezszedł ostatnio dośc poważną operację. Czy
myślicie, że ten wynik może być związany z jego operacją? Czekam na Wasze
rady i słowa otuchy.
Mimo wszystko wiosennie pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • Gość: xara Re: azoospermia IP: 217.8.186.* 26.03.03, 10:24
      Napisz jakiego rodzaju była to operacja, azoospermii niestety nie można
      wyleczć, warto było by zrobić badanie hormonów i później ewentualną biopsję
      jądra, jeśli w jądrze są plemniki można doprow do zapłod. pozaustrojowego icsi,
      szersze info na temat azoospermii i leczenia i informacji znajdziesz na
      www.nasz-bocian.pl
    • Gość: anja Re: azoospermia IP: 195.94.206.* 26.03.03, 10:58
      Nie, chemii nie było. Muszę dziś sprawdzić nazwy leków, które przyjmował, bo
      nie jestem pewna.

Wiesz, czytam dziś wszelkie możliwe artykuły na ten temat, pojawił się wątek,
      że w przypadku azoospermii nasienie jest prawie przezroczyste, to zdarzyło nam
      się ostatnio kilka razy. Z reguły było mleczne,prawie białe. Na badanie
      nasienia mąż poszedł sam, mówił, że też było prawie przezroczyste.
      a
      • Gość: agata30 Re: azoospermia IP: *.is.pw.edu.pl 26.03.03, 11:35
        Anja!

Zrobcie jeszcze raz badanie nasienia. Jak znowu tak wyjdzie to hormony i USG,
        no i do androloga. Rezczywiscie na www.nzsz-bocian.pl na podforum o plemnikach
        jest wiele info o azoospermi i kilka osob z tym problemem, zapraszam. Co do
        Invimedu to badania nasienia wykonywane sa tam bardzo dokladnie. Jesli jest
        tendencja domalychiolosci radze robic to tam, bow nOvum przy ilosci ponizej 2
        milionow nie zrobia morfologii.
    • Gość: asja Re: azoospermia IP: 139.0.121.* 26.03.03, 11:36
      Anju, polecma Ci konsultację u androloga (lekarza mężczyzn), pisałaś o novum,
      tam przyjmuje dobry androlog, ona na pewno powie wam co dalej robić, tak jak
      pisała xara, jest szansa ,że po biopsji uda isę odnaleźć plemniki w najądrzach,
      może też w Waszej sytuacji pomogłąby jakaś kuracja, choc leczenie azoospermi to
      raczej starata czasu, ale każdy przypadke jest indywidualny, koniecznie idźcie
      do androloga; w ostatecznosci pozostanie inseminacja nasieniem dawcy

pozdr.
      • Gość: aw Re: azoospermia IP: 213.199.128.* 23.04.03, 14:47
        Jestesmy z mezem w podobnej sytuacji. po badaniu nasienia i biopsji. niestety
        w naszym wypadku jest to prawdopodobnie nieplodnosc wrodzona. juz pare razy
        przeczytalam o inseminacji nasieniem dawcy- czy ktos moglby cos blizej na ten
        temat/ jak to wyglada, gdzie? jakies aspekty prawne?
    • Gość: anja Re: azoospermia IP: 195.94.206.* 26.03.03, 11:52
      Dziewczyny, dziękuję za Waszą obecność. To super, że można z kimś o tym
      pogadać. Umówiliśmy się na wizytę w Novum jeszcze w tym tygodniu. Zobaczymy.
      Trzymajcie kciuki, odezwę się. Przyznaję, jestem przerażona, mój mąż chyba też,
      bo czego jak czego, ale tych wyników byłam pewna...że będą dobre oczywiście...
      Trzymajcie się ciepło
      anja
    • Gość: anja Re: azoospermia IP: 195.94.206.* 07.05.03, 15:57
      Witam,

byliśmy w Novum u androloga z wynikami wszyskich wcześniej zaleconych przez
      niego badań. Kolejne badanie spermy potwierdziło diagnozę,azoospermię, do tego
      wykazało jakieś bakterie, które już zaczęliśmy tępić. Wyniki pozostałych badań
      raczej ok, hormony w porządku, no może testosteron mógłby być wyższy, ale
      mieści się w granicach normy. Biopsja jest nieunikniona, umówiliśmy się już na
      ten zabieg w Novum. Teraz po postach na bocianie serwuję mężowi witaminki,
      żenszeń, folik.
      Zakładam, że będą plemniki, wtedy pozostanie nam icsi, które trochę mnie
      przeraża.
      Wiesz, mój mąż miał w grudniu operację, chyba po cichu liczę na mały cud i to,
      że mimo wszytsk to się jakoś zmieni, trochę naprawi..Wiem, ze to dawanie sobie
      nadziei nie ma sensu, ale jest mi z tym lepiej.
      Jeśli plemników nie będzie, spróbujemy inseminacji nasieniem dawcy. Zrobię
      wszytsko, żebyśmy mieli prawdziwą rodzinę.
      Życzę powodzenia
      a

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka