majak81 03.10.07, 09:37 dzis odebrałąm wynik meża, podobno nie jest dobry, ruchliwosc szybka 14%( czy ktos z Was tez miał podobnie? i co w takiej sytuacji gin. zaleca? słyszałam o jakis witaminach? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
aga7733 Re: co przepisuje gin.na poprawę ruchliwości plem 04.10.07, 07:50 Mojemu M dok przepisała clo przez 3 m-ce, ale u nas jeszcze morfologia kiepska. Z tego co wiem Panowie z problemami łykają Salfazin, Macę i folik - my próbowaliśmy macę wcześniej, ale wyniki i tak nie rzucające na kolana. Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
majak81 Re: co przepisuje gin.na poprawę ruchliwości plem 04.10.07, 10:45 u nas tez morfologia chyba niedobra, mówie chyba bo jeszce u lekarza nie bylismy z wynikami-wczoraj je odebrałam.a wiec liczba plemników o prawidłowej budowie to 29 % - wiec to chyba kiepsko.., narazie jestem tak przerazona i wykonczona psychicznie ze nas to dotkneło...nie mogę sie pozbierac. Maz o niczym jeszce nie wie, bo jest w pracy i wraca do domu w piątek..jest w wiekszosci za kółkiem - i to tez chyba jest jakas przyczyna ze plemniki sa tak beznadziejnie ruchliwe(( Odpowiedz Link Zgłoś
0aga30 Re: co przepisuje gin.na poprawę ruchliwości plem 04.10.07, 10:57 Witam U nas wygląda to tak po I badaniu ogólna liczba plemników 30mln ruch A 1% B 47% i morfologia 10% Przy pierwszej IUI było 60 mnl ruch A 2% B 46% mąż łykał Salfazin, Selen + witamina E, prostamer i cieszyliśmy się że jest poprawa przy II IUI 29mln A 5% B 45% więc same widzicie że tabsy raczej nie pomogą. Nam dr powiedział że nie ma sensu się faszerować tabletkami odpuścić sobie, natura... Odpowiedz Link Zgłoś
aga7733 Re: co przepisuje gin.na poprawę ruchliwości plem 04.10.07, 10:59 U nas prawidłową budowę ma jedynie 14% plemników, ale za to ogólna liczba plemników jest w górnej granicy normy - dok powiedziała, że suma sumarum nie jest źle. Poza tym liczy się ruch szybki i wolny - w sumie ma być pow 50% - my mamy 76%. Co do 29% szybkich to raczej nie będzie źle, bo wg naszego laboratorium stosującego kryteria wg Krugera (podobno bardziej rygorystyczne) ma byc powyżej 14% prawidłowych, a to macie - sprawdź jaką norme podaje wasze laboratorium. Praca za kółkiem nie służy niestety męskiej armii - podobno za ciepło i za ciasno. Będzie dobrze - najważniejsze że są, żyją i jako tako się ruszają te żolnierzyki... Dla mojej gin najbardziej istotne były przeciwciała przeciwplemnikowe - na szczęście u mojego M nie występują. Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
majak81 Re: co przepisuje gin.na poprawę ruchliwości plem 04.10.07, 11:54 niestety my nie mamy 29 $% ruchliwych, te 29 to o prawidłowej budowie, natomiast ruchliwych jest tylko 14%a wolnych 2%...cztyli strasznie kiepsko((. a te przeciwciała przeciwplemnikowe robi sie jakim badaniem? Odpowiedz Link Zgłoś
aga7733 Re: co przepisuje gin.na poprawę ruchliwości plem 04.10.07, 12:56 Sorki, pisząc 29% ruchliwych miałam na myśli oczywiście prawidłowych - my mamy tylko 14% prawidłowych czyli dolna granica normy (bo norma powyzej 14% wg naszego laboratorium), a i to dok powiedziała, że ogólnie nie jest źle. Nie przesądzaj jeszcze sprawy 14%+2% to niby tylko 16%, ale są jeszcze plemniki z ruchem w miejscu, a biorąc pod uwagę całość to laboratorium potrafi uczynić cuda bo ważne jest aby były żywe- ja też zaczynam powoli myśleć o tym, że laboratorium nam pomoże, bo sami raczej nie damy rady zwłaszcza, że oboje mamy coś nie tak. Przeciwciała antyplemnikowe wykonywaliśmy w tym samym laboratorium z tej samej próbki nasienia. Nazywało się to Mar-Test IgG na obecność przeciwciał antyplemnikowych Klasy IgG na powierzchni plemników - cytat z wyników. Podobno można robić też z krwi ale tu nie mam wiedzy. Może ktoś inny dopowie. Nie załamuj się to Wam nie pomoże, gdy mój M zobaczył swoje wyniki zapadł się w sobie, zwłaszcza dlatego, że do tego czasu uważał, że jest jak to mówię "płodnym byczkiem", zwłaszcza, że jak już gdzieś pisałam ma już 1 dziecko. Tylko moja siła i wola walki pozwoliła nam wyjść z tego dołka. Jutro będzie lepszy dzień, zobaczysz... Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
assencja1 Re: co przepisuje gin.na poprawę ruchliwości plem 06.10.07, 21:28 po pierwsze zaprowadź męża do androloga. mój dostał pregnyl w zastrzykach 2 opakowanie i proviron -25. dodatkowo łykała czasem salfazin - witaminki z cynkiem. dziś miałam dwie krechy na 2 różnych testach Odpowiedz Link Zgłoś
asiunia555 Re: co przepisuje gin.na poprawę ruchliwości plem 04.10.07, 12:36 mój miał ilość OK, ale morfologia słaba i ruchliwość słaba łykał Antyoxidant firmy Vitalas, Folik oraz L-karnityne Odpowiedz Link Zgłoś
majak81 Re: co przepisuje gin.na poprawę ruchliwości plem 04.10.07, 13:56 Asiunia i Aga jesli mogę zapytać to na jakim jestescie teraz etapie...co jesli zazywa sie te leki i nie ma poprawy?jaka jest dalsza kolej? czytałam o inseminacji, biopsji jąder?.... Boze wszystko to mnie przeraza...a jeszce musze jakos o tym powiedzieć mezowi... Odpowiedz Link Zgłoś
aga7733 Re: co przepisuje gin.na poprawę ruchliwości plem 04.10.07, 14:16 Obecnie mój M łyka Clo 1*1 tabl. - ma tak byc przez minimum 72 dni - tyle trwa proces powstawania armii, no i zobaczymy co powie dok dalej - podejrzewam, że kolejne badanie M. Ja biore Clo, Siofor500 i Duphaston - drugi cykl - chociaż duphastonu w tym cyklu nie wzięłam bo wszystkie gwiazdy na niebie i ziemi wskazują, że mimo Clo nie miałam owulacji więc czekam na @ albo cud... Niebawem pójde do dok i zasugeruję monitoring cyklu po Clo, bo nie miałam do tej pory. Czekam cierpliwie na rozwój wypadków - walczymy o nasze szczęście na razie 12 cykl, w tym 2-gi na lekach. Staram się nie myśleć co dalej żeby nie pogorszyć sytuacji. W zasadzie zbieram informacje z forum i przygotowuje się do zasypania Pani dok pytaniami w temacie "a takie badanie potrzebne, a takie..." - bo mam wrażenie, że ona nie chce mnie dobić finansowo i liczy że takie albo inne leki pomogą. Inseminacja, in vitro itp. przed nami jak nie wyjdzie farmakologiczne leczenie. W zasadzie bardziej sie boję laparoskopii - obym nie musiała jej doznać... Podejrzewam, że biopsja jąder nie wchodzi w grę jeśli w nasieniu są plemniki. Współczesne laboratoria dają nam szanse i to duże. A o męża się nie martw jeśli tylko dasz mu wyraźnie do zrozumienia, że jesteś z nim niezaleznie od wszystkiego poradzi sobie. Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
majak81 Re: co przepisuje gin.na poprawę ruchliwości plem 04.10.07, 14:46 Powiedz dlaczego to zycie takie niesprawiedliwe...ten co nie chce to ma..., a dla Ciebie to dziecko juz jest kochane chociaz go na swiecie nie ma ani w brzuchu. Poprostu nie moge, chyba zwiariuje...ciagle zastanawiam sie skad takie złe wyniki m., skad?? skad?? Ok. mam sobie powtarzać ze jutro bedzie lepszy dzień) Kwestia finansowa tez jest dołująca (chociaz pewnie kazda z nas nie mysli o tym) ale powiedz czy te wszytskie leki są drogie? przeciez kwota invitro to ja nie wiem dla kogo jest?? Kurcze z kazdej strony Cie to zycie gdzies ogranicza i daje w tyłek( Odpowiedz Link Zgłoś
sjena1 Re: co przepisuje gin.na poprawę ruchliwości plem 04.10.07, 14:52 mój facet brał leki, dosć kosztowne, niestety pogorszyły sprawe która i tak była fatalna, obecnie nie myśle o kosztach, bedziemy musieli wydac sporo na icsi, po prostu tak jest, każdy ma jakiś syf przydzielony w swoim życiu który musi przerobić i który go zmienia, cóż mimo wszystko chciałabym odpocząć od swoich mysli, Odpowiedz Link Zgłoś
alix1 słąba ruchliwość 04.10.07, 15:04 U mojego nieoczekiwanie okazało się po trzech latach i wizytach u trzech różnych andrologów (!!!!!), że przyczyną beznadziejnej ruchliwości (prawie wszystko stoi w miejscu) są żylaki powrózka, których nikt wcześniej nie raczył odkryć. Nóż się w kieszeni otwiera. Odpowiedz Link Zgłoś
frygamfs Re: słąba ruchliwość 04.10.07, 21:33 mój mąż ma tylko 2% plemników A po 1 godzinie, a po 4 godzinach 0% i w ogóle nasienie jest słabe. Mój mąż dostaje Salfazin, kwas foliowy 15 mg, wit A+E oraz na receptę Pentohexal. bierze te lekarstwa od kilku miesięcy i poprawa jest żadna. Odpowiedz Link Zgłoś
aga7733 Re: co przepisuje gin.na poprawę ruchliwości plem 05.10.07, 10:22 Tak, życie jest niesprawiedliwe i okrutne, ale myślę, że wszystkie cierpienia potrafi wynagrodzić... tyle tylko, że na innej płaszczyźnie i czasami trudno to "inne" szczęście dostrzec i docenić. Moje życie od dłuższego już czasu zmierza ku ateizmowi i wierzę jedynie w przeznaczenie - co ma mnie spotkać to mnie nie minie - również bycie matką jeśli jest zapisane na kartach mojego losu... Doszłam do wniosku, że tylko pozytywne myślenie jest właściwe, owszem czasami trzeba popłakać w samotności, czasami na cudzym ramieniu, ale krótko i szybko się pozbierać - szybko żeby nie wciągnąć się w stan przygnębienia - w końcu życie jest piękne... choć trudne. Osobiście najbardziej wkurzają mnie te wszystkie tragedie z udziałem dzieci - pijackie rodziny które mnożą się jak króliki, gdzie dzieciaki nie mają nic oprócz powietrza do oddychania, rodzice przepijający każdy grosz i odbijający sobie własne frustracje na dzieciaku. Wtedy najbardziej dotyka mnie moje "upośledzenie", właśnie dlatego, że choć jeszcze nie mam dzidzi już jest najważniejsza na świecie... jest gdzieś i czeka... Nie możesz dzielić włosu na czworo - postaraj się podejść do tego czego doświadczasz racjonalnie, chłodno - przekonałam się, że to pomaga. Nie jest to łatwe, ale warto. Dzisiejsi mężczyźni mają coraz gorsze wyniki - konsekwencja cywilizacji, niezdrowego odżywiania się - wszędzie pełno barwników i konserwantów (chemii). Na szczęście medycyna już może dużo... Wspomagacze nie są tanie, ale mamy cel i jesteśmy w stanie poświęcić dla niego wiele. Clo w zasadzie nie jest drogie ok. 5 zł 10 tabletek, gorzej z duphastonem ok 40 zł płaciłam, ale wystarcza mi na 2 cykle. Droższe są wspomagacze witaminowe. Jednak damy radę - tak jak pisałam: jutro będzie lepszy dzień... musi być lepszy!!! O kosztach in vitro wolę nie myśleć - mam ciągle nadzieję, że nas nie dotknie... Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
majak81 Re: co przepisuje gin.na poprawę ruchliwości plem 08.10.07, 11:05 Aga to co napisałaś - to tak jakby Twoje myśli "siedziały" we mnie!!! a wiec nic dodac nic ująć!!! Tyle,że Ty juz jestes dłuzej w tym "stanie" i przez to silniejsza psychicznie; ja tez sie bede starac - musze byc silna bo nie moge sie załamać dla meza...muszę go wspierać- bo tylko razem mozemy pokonac te ciezkie chwile!!A o załamanie psych. nie trudno. Musimy wierzyć ze lekarze i dzisiejsza medycyna nam pomoze!!!Ja jeszce musze nauczyc sie cierpliwosci, bo narazie wybucham płaczem na mysl ze leczenie moze potrwac kilka lat...nawet nie chce tego słuchac. Wszytsko pzrez to, ze ja zawsze miałąm wszytko poukładane, zaplanowane...i głupia ze mnie idiotka nawet termin zajscia w ciaze zaplanowałam...,bo na wczesną wiosnę chciałam urodzic...bo niby to tak dobrze miec dzidzie w tym czasie ..itd)A tu niestety to nie takie proste jak u innych!!i to boli...(( Dlatego musze sie narazie wyciszyc...i czekac cieprliwie na 1 wizyte u lekarza, której sie tak ogromnie boję!! Pozdrawiam Cie serdecznie i wierzmy razem,ze ...nadejdzie ten dzień iz spełni sie NASZ NAJPIĘKNIEJSZY SEN!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
aga7733 Re: co przepisuje gin.na poprawę ruchliwości plem 08.10.07, 11:46 Tak trzymaj!!! Spełni się ten sen... Też lubię mieć wszystko zaplanowane, poukładane, nawet ciążę, ale te plany też mi nie wyszły -chwilowo oczywiście - tyle, że już rok temu, więc nieco się nauczyłam... - tak jak piszesz i nieco opanowałam emocje i faktycznie jestem silniejsza psychicznie i czekam cierpliwie. Najważniejsze, że mamy z kim czekać na nasz cud... Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś