Dodaj do ulubionych

co przepisuje gin.na poprawę ruchliwości plemników

03.10.07, 09:37
dzis odebrałąm wynik meża, podobno nie jest dobry, ruchliwosc szybka
14%sad( czy ktos z Was tez miał podobnie? i co w takiej sytuacji gin.
zaleca? słyszałam o jakis witaminach?
Obserwuj wątek
    • aga7733 Re: co przepisuje gin.na poprawę ruchliwości plem 04.10.07, 07:50
      Mojemu M dok przepisała clo przez 3 m-ce, ale u nas jeszcze
      morfologia kiepska. Z tego co wiem Panowie z problemami łykają
      Salfazin, Macę i folik - my próbowaliśmy macę wcześniej, ale wyniki
      i tak nie rzucające na kolana.
      Pozdrawiam
      • majak81 Re: co przepisuje gin.na poprawę ruchliwości plem 04.10.07, 10:45
        u nas tez morfologia chyba niedobra, mówie chyba bo jeszce u lekarza
        nie bylismy z wynikami-wczoraj je odebrałam.a wiec liczba plemników
        o prawidłowej budowie to 29 % - wiec to chyba kiepsko.., narazie
        jestem tak przerazona i wykonczona psychicznie ze nas to
        dotkneło...nie mogę sie pozbierac. Maz o niczym jeszce nie wie, bo
        jest w pracy i wraca do domu w piątek..jest w wiekszosci za kółkiem -
        i to tez chyba jest jakas przyczyna ze plemniki sa tak
        beznadziejnie ruchliwesad((
        • 0aga30 Re: co przepisuje gin.na poprawę ruchliwości plem 04.10.07, 10:57
          Witam
          U nas wygląda to tak po I badaniu ogólna liczba plemników 30mln ruch
          A 1% B 47% i morfologia 10%
          Przy pierwszej IUI było 60 mnl ruch A 2% B 46% mąż łykał Salfazin,
          Selen + witamina E, prostamer i cieszyliśmy się że jest poprawa
          przy II IUI 29mln A 5% B 45% więc same widzicie że tabsy raczej nie
          pomogą. Nam dr powiedział że nie ma sensu się faszerować tabletkami
          odpuścić sobie, natura...
        • aga7733 Re: co przepisuje gin.na poprawę ruchliwości plem 04.10.07, 10:59
          U nas prawidłową budowę ma jedynie 14% plemników, ale za to ogólna
          liczba plemników jest w górnej granicy normy - dok powiedziała, że
          suma sumarum nie jest źle. Poza tym liczy się ruch szybki i wolny -
          w sumie ma być pow 50% - my mamy 76%. Co do 29% szybkich to raczej
          nie będzie źle, bo wg naszego laboratorium stosującego kryteria wg
          Krugera (podobno bardziej rygorystyczne) ma byc powyżej 14%
          prawidłowych, a to macie - sprawdź jaką norme podaje wasze
          laboratorium. Praca za kółkiem nie służy niestety męskiej armii -
          podobno za ciepło i za ciasno. Będzie dobrze - najważniejsze że są,
          żyją i jako tako się ruszają te żolnierzyki... Dla mojej gin
          najbardziej istotne były przeciwciała przeciwplemnikowe - na
          szczęście u mojego M nie występują.
          Pozdrawiam
          • majak81 Re: co przepisuje gin.na poprawę ruchliwości plem 04.10.07, 11:54
            niestety my nie mamy 29 $% ruchliwych, te 29 to o prawidłowej
            budowie, natomiast ruchliwych jest tylko 14%a wolnych 2%...cztyli
            strasznie kiepskosad((. a te przeciwciała przeciwplemnikowe robi sie
            jakim badaniem?
            • aga7733 Re: co przepisuje gin.na poprawę ruchliwości plem 04.10.07, 12:56
              Sorki, pisząc 29% ruchliwych miałam na myśli oczywiście
              prawidłowych - my mamy tylko 14% prawidłowych czyli dolna granica
              normy (bo norma powyzej 14% wg naszego laboratorium), a i to dok
              powiedziała, że ogólnie nie jest źle. Nie przesądzaj jeszcze sprawy
              14%+2% to niby tylko 16%, ale są jeszcze plemniki z ruchem w
              miejscu, a biorąc pod uwagę całość to laboratorium potrafi uczynić
              cuda bo ważne jest aby były żywe- ja też zaczynam powoli myśleć o
              tym, że laboratorium nam pomoże, bo sami raczej nie damy rady
              zwłaszcza, że oboje mamy coś nie tak.
              Przeciwciała antyplemnikowe wykonywaliśmy w tym samym laboratorium z
              tej samej próbki nasienia. Nazywało się to Mar-Test IgG na obecność
              przeciwciał antyplemnikowych Klasy IgG na powierzchni plemników -
              cytat z wyników. Podobno można robić też z krwi ale tu nie mam
              wiedzy. Może ktoś inny dopowie.
              Nie załamuj się to Wam nie pomoże, gdy mój M zobaczył swoje wyniki
              zapadł się w sobie, zwłaszcza dlatego, że do tego czasu uważał, że
              jest jak to mówię "płodnym byczkiem", zwłaszcza, że jak już gdzieś
              pisałam ma już 1 dziecko. Tylko moja siła i wola walki pozwoliła nam
              wyjść z tego dołka. Jutro będzie lepszy dzień, zobaczysz...
              Pozdrawiam
        • assencja1 Re: co przepisuje gin.na poprawę ruchliwości plem 06.10.07, 21:28
          po pierwsze zaprowadź męża do androloga. mój dostał pregnyl w zastrzykach 2
          opakowanie i proviron -25. dodatkowo łykała czasem salfazin - witaminki z
          cynkiem. dziś miałam dwie krechy na 2 różnych testachwink
    • asiunia555 Re: co przepisuje gin.na poprawę ruchliwości plem 04.10.07, 12:36
      mój miał ilość OK, ale morfologia słaba i ruchliwość słaba
      łykał Antyoxidant firmy Vitalas, Folik oraz L-karnityne
      • majak81 Re: co przepisuje gin.na poprawę ruchliwości plem 04.10.07, 13:56
        Asiunia i Aga jesli mogę zapytać to na jakim jestescie teraz
        etapie...co jesli zazywa sie te leki i nie ma poprawy?jaka jest
        dalsza kolej? czytałam o inseminacji, biopsji jąder?.... Boze
        wszystko to mnie przeraza...a jeszce musze jakos o tym powiedzieć
        mezowi...
        • aga7733 Re: co przepisuje gin.na poprawę ruchliwości plem 04.10.07, 14:16
          Obecnie mój M łyka Clo 1*1 tabl. - ma tak byc przez minimum 72 dni -
          tyle trwa proces powstawania armii, no i zobaczymy co powie dok
          dalej - podejrzewam, że kolejne badanie M. Ja biore Clo, Siofor500 i
          Duphaston - drugi cykl - chociaż duphastonu w tym cyklu nie wzięłam
          bo wszystkie gwiazdy na niebie i ziemi wskazują, że mimo Clo nie
          miałam owulacji więc czekam na @ albo cud... Niebawem pójde do dok i
          zasugeruję monitoring cyklu po Clo, bo nie miałam do tej pory.
          Czekam cierpliwie na rozwój wypadków - walczymy o nasze szczęście na
          razie 12 cykl, w tym 2-gi na lekach. Staram się nie myśleć co dalej
          żeby nie pogorszyć sytuacji. W zasadzie zbieram informacje z forum i
          przygotowuje się do zasypania Pani dok pytaniami w temacie "a takie
          badanie potrzebne, a takie..." - bo mam wrażenie, że ona nie chce
          mnie dobić finansowo i liczy że takie albo inne leki pomogą.
          Inseminacja, in vitro itp. przed nami jak nie wyjdzie
          farmakologiczne leczenie. W zasadzie bardziej sie boję laparoskopii -
          obym nie musiała jej doznać... Podejrzewam, że biopsja jąder nie
          wchodzi w grę jeśli w nasieniu są plemniki.
          Współczesne laboratoria dają nam szanse i to duże. A o męża się nie
          martw jeśli tylko dasz mu wyraźnie do zrozumienia, że jesteś z nim
          niezaleznie od wszystkiego poradzi sobie.
          Pozdrawiam
          • majak81 Re: co przepisuje gin.na poprawę ruchliwości plem 04.10.07, 14:46
            Powiedz dlaczego to zycie takie niesprawiedliwe...ten co nie chce to
            ma..., a dla Ciebie to dziecko juz jest kochane chociaz go na
            swiecie nie ma ani w brzuchu. Poprostu nie moge, chyba
            zwiariuje...ciagle zastanawiam sie skad takie złe wyniki m., skad??
            skad??
            Ok. mam sobie powtarzać ze jutro bedzie lepszy dzieńsmile)
            Kwestia finansowa tez jest dołująca (chociaz pewnie kazda z nas nie
            mysli o tym) ale powiedz czy te wszytskie leki są drogie?
            przeciez kwota invitro to ja nie wiem dla kogo jest?? Kurcze z
            kazdej strony Cie to zycie gdzies ogranicza i daje w tyłeksad(
            • sjena1 Re: co przepisuje gin.na poprawę ruchliwości plem 04.10.07, 14:52
              mój facet brał leki, dosć kosztowne, niestety pogorszyły sprawe która i tak
              była fatalna,
              obecnie nie myśle o kosztach, bedziemy musieli wydac sporo na icsi, po prostu
              tak jest, każdy ma jakiś syf przydzielony w swoim życiu który musi przerobić i
              który go zmienia,
              cóż mimo wszystko chciałabym odpocząć od swoich mysli,
            • alix1 słąba ruchliwość 04.10.07, 15:04
              U mojego nieoczekiwanie okazało się po trzech latach i wizytach u trzech różnych
              andrologów (!!!!!), że przyczyną beznadziejnej ruchliwości (prawie wszystko stoi
              w miejscu) są żylaki powrózka, których nikt wcześniej nie raczył odkryć. Nóż się
              w kieszeni otwiera.
              • frygamfs Re: słąba ruchliwość 04.10.07, 21:33
                mój mąż ma tylko 2% plemników A po 1 godzinie, a po 4 godzinach 0% i
                w ogóle nasienie jest słabe. Mój mąż dostaje Salfazin, kwas foliowy
                15 mg, wit A+E oraz na receptę Pentohexal. bierze te lekarstwa od
                kilku miesięcy i poprawa jest żadna.
            • aga7733 Re: co przepisuje gin.na poprawę ruchliwości plem 05.10.07, 10:22
              Tak, życie jest niesprawiedliwe i okrutne, ale myślę, że wszystkie
              cierpienia potrafi wynagrodzić... tyle tylko, że na innej
              płaszczyźnie i czasami trudno to "inne" szczęście dostrzec i
              docenić. Moje życie od dłuższego już czasu zmierza ku ateizmowi i
              wierzę jedynie w przeznaczenie - co ma mnie spotkać to mnie nie
              minie - również bycie matką jeśli jest zapisane na kartach mojego
              losu... Doszłam do wniosku, że tylko pozytywne myślenie jest
              właściwe, owszem czasami trzeba popłakać w samotności, czasami na
              cudzym ramieniu, ale krótko i szybko się pozbierać - szybko żeby nie
              wciągnąć się w stan przygnębienia - w końcu życie jest piękne...
              choć trudne. Osobiście najbardziej wkurzają mnie te wszystkie
              tragedie z udziałem dzieci - pijackie rodziny które mnożą się jak
              króliki, gdzie dzieciaki nie mają nic oprócz powietrza do
              oddychania, rodzice przepijający każdy grosz i odbijający sobie
              własne frustracje na dzieciaku. Wtedy najbardziej dotyka mnie
              moje "upośledzenie", właśnie dlatego, że choć jeszcze nie mam dzidzi
              już jest najważniejsza na świecie... jest gdzieś i czeka...
              Nie możesz dzielić włosu na czworo - postaraj się podejść do tego
              czego doświadczasz racjonalnie, chłodno - przekonałam się, że to
              pomaga. Nie jest to łatwe, ale warto.
              Dzisiejsi mężczyźni mają coraz gorsze wyniki - konsekwencja
              cywilizacji, niezdrowego odżywiania się - wszędzie pełno barwników i
              konserwantów (chemii). Na szczęście medycyna już może dużo...
              Wspomagacze nie są tanie, ale mamy cel i jesteśmy w stanie poświęcić
              dla niego wiele. Clo w zasadzie nie jest drogie ok. 5 zł 10
              tabletek, gorzej z duphastonem ok 40 zł płaciłam, ale wystarcza mi
              na 2 cykle. Droższe są wspomagacze witaminowe. Jednak damy radę -
              tak jak pisałam: jutro będzie lepszy dzień... musi być lepszy!!!
              O kosztach in vitro wolę nie myśleć - mam ciągle nadzieję, że nas
              nie dotknie...
              Pozdrawiam
              • majak81 Re: co przepisuje gin.na poprawę ruchliwości plem 08.10.07, 11:05
                Aga to co napisałaś - to tak jakby Twoje myśli "siedziały" we
                mnie!!! a wiec nic dodac nic ująć!!! Tyle,że Ty juz jestes dłuzej w
                tym "stanie" i przez to silniejsza psychicznie; ja tez sie bede
                starac - musze byc silna bo nie moge sie załamać dla meza...muszę go
                wspierać- bo tylko razem mozemy pokonac te ciezkie chwile!!A o
                załamanie psych. nie trudno.
                Musimy wierzyć ze lekarze i dzisiejsza medycyna nam pomoze!!!Ja
                jeszce musze nauczyc sie cierpliwosci, bo narazie wybucham płaczem
                na mysl ze leczenie moze potrwac kilka lat...nawet nie chce tego
                słuchac. Wszytsko pzrez to, ze ja zawsze miałąm wszytko poukładane,
                zaplanowane...i głupia ze mnie idiotka nawet termin zajscia w ciaze
                zaplanowałam...,bo na wczesną wiosnę chciałam urodzic...bo niby to
                tak dobrze miec dzidzie w tym czasie ..itd)A tu niestety to nie
                takie proste jak u innych!!i to boli...((
                Dlatego musze sie narazie wyciszyc...i czekac cieprliwie na 1 wizyte
                u lekarza, której sie tak ogromnie boję!!
                Pozdrawiam Cie serdecznie i wierzmy razem,ze ...nadejdzie ten dzień
                iz spełni sie NASZ NAJPIĘKNIEJSZY SEN!!!!
                • aga7733 Re: co przepisuje gin.na poprawę ruchliwości plem 08.10.07, 11:46
                  Tak trzymaj!!! Spełni się ten sen...
                  Też lubię mieć wszystko zaplanowane, poukładane, nawet ciążę, ale te
                  plany też mi nie wyszły -chwilowo oczywiście - tyle, że już rok
                  temu, więc nieco się nauczyłam... - tak jak piszesz i nieco
                  opanowałam emocje i faktycznie jestem silniejsza psychicznie i
                  czekam cierpliwie. Najważniejsze, że mamy z kim czekać na nasz cud...
                  Pozdrawiam

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka