Dodaj do ulubionych

wynajem samochodu-Dominikana

IP: *.smrw.lodz.pl 25.10.03, 18:47
Czy ktoś to praktykował i co ciekawego zobaczył .
Proszę o rady
Obserwuj wątek
      • Gość: raf Re: wynajem samochodu-Dominikana IP: *.smrw.lodz.pl 26.10.03, 11:59
        Czy możesz opisać coś więcej na temat swojej podróży.
        np;z jakiego biura a może sam ,gdzie byłeś ,jakie koszta ,co ciekawego jest do
        zwiedzania ,czy jesteś zadowolony ,jaki hotel ,itp,czym więcej tym lepiej
        z góry serdecznie dziękuje i dalej oczekuje na wiadomości na temat samochodu od
        innych forumowiczów
        • Gość: leszek Re: wynajem samochodu-Dominikana IP: *.internetdsl.tpnet.pl 26.10.03, 22:40
          Na Dominikanie byłem z biurem Neckermann (odlot z Berlina) . Przebywalem w
          jednym z hoteli Fiesta (hiszpańska sieć hoteli) - nie pamiętam w tej chwili
          dokładnej nazwy ; w systemie all inclusive (najbardziej polecany na
          Dominikanie) . Dobre warunki , dobra obsługa , kilka restauracji , super
          plaża !!! przy naszym hotelu (chyba jedna z najlepszych w okolicy Punta
          Cana) . Zapłaciłem ok 6 tys na osobę (last minute). Skorzystałem z 2 wycieczek -
          wyspa Saona (gorąco polecam - malutka Dominikana - przepięknie!!!) oraz do
          stolicy (Santo Domingo - nic szczególnego - dość drogo chyba ok .70 -100 USD na
          osobę) . Trzecią odwołano (na półwysep Samana) z powodu warunków pogodowych .
          Hotel typu resort w przepięknym i bardzo rozległym ogrodzie . Generalnie -
          polecam - wypoczynkowo w miłej atmosferze , komfortowych warunkach . Poza
          hotelami - pojedyncze dyskoteki , raczej w niewielkiej ilości ; większość czasu
          spędzisz na terenie hotelu . Wycieczki fakultatywne - drogie - najtańsze
          kilkadzieiąt dolarów . Pozdrawiam . Życzę udanych wczasów . Więcej do
          zobaczenia i zwiedzenia na Kubie .
          Leszek
          • mojito Dominikana - atrakcje, samochod. 27.10.03, 06:24
            Witaj raf,
            Glownymi atrakcjami Dominikany sa:
            - wspaniale plaze,
            - sporty wodne (rafting, tubing, canyoning, cascading, kayaking,
            windsurfing i kitesurfing),
            - Narodowy Park Los Haities,
            - Jezioro Enriquillo (ponizej poziomu morza),
            - wejscie na Pico Duarte (najwyzsze wzniesienie na Karaibach),
            - bogata fauna i flora (mozliwosc zobaczenia wielorybow),
            - katedra Santo Domingo (czasowe miejsce spoczynku szczatkow Kolumba),
            - forteca Ozama/de Santo Domingo (najstarsza w Amerykach).

Wypozyczania samochodu jak wyzej (leszek) odradzam. Czeste kolizje i kradzieze
            znacznie podniosly koszty wypozyczenia. Mozna podrozowac taniej (taxi).
            Ceny mozesz zobaczyc na stronach www.avis.com, www.hertz.com i www.budget.com.
            Sa tez lokalne wypozyczalnie ale tutaj nie ma sie najmniejszej szansy
            na zalatwienie ewentualnej reklamacji. Do tego dochodzi ulubione zajecie
            policji dominikanskiej - polowanie na zmotoryzowanych turystow.
            Zatrzymuja czesto i bez powodow domagajac sie "regalo" - prezentu dla
            dzieci. Za cene jednego dnia mozesz miec dwie wycieczki fakultatywne.

W sprawie biur nie moge Tobie pomoc. Podrozuje z innego kierunku.

Slonecznie pozdrawiam i przyjemnego wypoczynku,
            mojito.
            • corrina_f1 Mojito-mała poprawka :) 14.11.03, 11:21
              Mojito, Kolumb nie spoczywa w Katedrze Santa Maria de la Menor, a w Latarni
              Morskiej (nie pamiętam teraz oryginalnej nazwy)- tej gigantycznej budowli na
              planie krzyża, będącej jego mauzoleum. Tak na marginesie, wcale nie jest
              potwierdzone, że Kolumb faktycznie tam leży, ponieważ do jego grobu prawa
              roszczą sobie również Hiszpania (Sewilla) i Kuba. We wszystkich trzech
              miejscach Kolumb spoczywa oficjalnie :)

pozdrawiam
              Kasia
              • mojito Re: Mojito-mała poprawka :) 14.11.03, 16:54
                Witaj Corrino,
                Nie napisalem, ze tam spoczywa. O tym by nam nie pozwolono zapomniec :))).
                Uzylem sformulowania "czasowe miejsce spoczynku".
                Pozostalosci Kolumba podrozowaly rownie interesujaco. Zmarl w Valladolid.
                Cialo zabrano do Santo Domingo i razem z cialem syna, Diego Colon,
                pochowano w katedrze. Nastepny etap posmiertnej podrozy to Hawana.
                A pozniej Sevilla. Obecnie trwa spor gdzie naprawde spoczywa i trwajace
                badania DNA maja to wyjasnic. Zobaczymy.
                Pozdrowienia,
                mojito.
                    • corrina_f1 Re: Mojito-mała poprawka :) 14.11.03, 20:06
                      Tak jak mówisz :)
                      Piękna budowla, ale akurat architektura na Dominikanie jakoś mnie nie powaliła
                      na kolana, choć rafa koralowa wydaje się być całkiem ciekawym budulcem.
                      Zdecydowanie bardziej zafascynowała mnie przyroda, właśnie dziś skusiłam się na
                      obejrzenie kasety, jaką nagrałam wtedy. Nic tak nie rozgrzewa chorego w dniu
                      tak szarym i zimnym jak dominikańskie widoki :)
                      pozdrawiam
                      Kasia

PS Ehhh, pojechałoby się jeszcze, tylko czemu w ciągu 4 lat zdrożało 2-
                      krotnie ?? :(
    • Gość: Donka Re: wynajem samochodu-Dominikana IP: *.gdynia.mm.pl 14.11.03, 00:10
      Odradzamy!!! Po Dominikanie poruszaliśmy się busami (gua-gua, czyli po
      polskiemu ła-ła). I różne były. Z zasady 8-10-osobowe, a zabieraja duzo więcej.
      Nasz rekord to 28 osób nie licząc dzieci i bagaży. Niektóre nie mają bocznych
      szyb, reflektorów, predkościomierza (wiem, bo jechałam na siedzeniu obok
      kierowcy, razem z trzema innymi osobami). Ła-ła zatrzymują sie po drodze gdzie
      popadnie - wystarczy pomachać, albo nawet iść wzdłuż drogi. Znaków drogowych
      też niet - poza oznakowanym wjazdem na autostradę do Santo Domingo. Policji
      drogowej też nie widziałam - podobno sie obraziła, kiedy prezydent RD zabronił
      kasować za niewinność turystów. Drogi są dość dobre, ale plagą są motoconchos
      (skutery - w roli 1-2-osobowych taksówek). Nerki to chyba ich produkt
      eksportowy. Na dłuższych trasach autobusy typu Pekaes lub wycieczkowe z
      lokalnych biur podróży (b. dobre, z klimą aż za bardzo, trzeba w swetrze, i
      pewnie dlatego częstują rum+cola co kwadrans.
    • Gość: rudy Re: wynajem samochodu-Dominikana IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.11.03, 16:15
      a my wynajeliśmy samochód ( suzuki Vitara ) i objecaliśmy całą Dominikanę 2
      lata temu. To prawda nie jest to niezbędne. Autobusy są lepsze niż w Polsce.
      Żadnych kontaktów z policją nie miałem. Fakt dużych miast nie odwiedzaliśmy.
      Polecam ( jeśli lubisz challenge ) wycieczkę do Haiti. Zupełnie inny świat niż
      nudna Dominikana. Jeśli jesteś zainteresowany napisze kilka słów.
      Samochód wynajeliśmy w lokalnym HERTZU. Targuj się. Cenę z katalogu obniżyli o
      40%
      Pozdrawiam
      Konrad

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka