Dodaj do ulubionych

prośba o interpretację wyników aCCP

10.06.10, 15:55
Witam serdecznie, podejrzewam u siebie RZS, ponieważ moje palce u
dłoni od ok. 10 lat są wykrzywione (zwłaszcza środkowe), wciąż
odczuwam sztywność, ból, mam objaw Raynauda, zmiany na skórze palców
aktywujące się pod wpływem wysokiej temperatury, halluksy,
młotkowate palce i szereg innych objawów związanych z RZS. W ogóle
wciąż odczuwam sztywność wszystkich stawów, bóle kręgosłupa
(zwłaszcza szyjnego), obrzęknięte stawy nadgarstkowe, a najbardziej
dokuczają mi stawy skroniowo-żuchwowe (koszmar, muszę jeść półpłynne
jedzenie, a chirurg szczękowy bezradnie rozkłąda ręce). Robiłam
badania krwi:
OB - 5
morfologia - w normie
ASO - w normie
czynnik reuatoidalny - ujemny
przeciwciała antykardiolipinowe - ujemne
przeciwciała antyCCP - 5,4 (norma 0-5)

Mam pytanie co do aCCP - czy taki wynik może świadczyć o RZS jeśli
objawy wskazują na tą właśnie chorobę? Pod koniec czerwca wybieram
się do reumatologa... Nie wiem co o tym wszystkim myśleć, jestem
załamana i zagubiona. :(
Obserwuj wątek
    • blacktess Re: prośba o interpretację wyników aCCP 13.06.10, 19:36
      Witam,

Twoje wyniki zdają się przeczyć RZS. Masz niskie OB, brak czynnika
      reumatoidalnego i aCCP 5,4 czyli tyle co nic. Przy RZS są wyraźnie podwyższone.
      Może jest to RZS seronegatywne, ale i tak wyniki temu przeczą. Rozstrzygnąć
      musi jednak lekarz.
      Pozdrawiam i nie martw się,bo wyniki są OK
      • chorowitka85 Re: prośba o interpretację wyników aCCP 16.06.10, 21:17
        sikorko39-1, czyli antyCCP też masz niewiele ponad normę, a jednak
        chorujesz na RZS... :(
        Ja miałam 5,4. Ale czynnik reumatoidalny wyszedł mi ujemny! A OB
        książkowe. Skąd w takim razie te moje koszmarne problemy ze
        stawami... Obrzęki, bóle, sztywność, opuchlizna, powykrzywiane palce
        środkowe, zmiany skórne na palcach... Bardzo dokucza mi również
        objaw Raynauda (głównie dłoni, stóp, nosa, policzków) przy
        najmniejszej zmianie temperatury no i oczywiscie przy emocjach.
    • kowalzbg1 Re pytanie odebrana renta przez zus 10.11.10, 17:55
      Witam! wszystkich!mam takie pytanie od 15 lat choruję na kręgodłup-jestem 5 lat po operacji dysku-nie mam implantu-jestem także po operacji tarczycy i artroskopii kolana,od kilku lat bolała mnie lewa ręka-stawy,P.doktor internista kilka miesięcy temu zdiagnozowała u mnie tzw.łokieć tenisty-miałam zrobioną blokadę,bez żadnych badań krwi męczyłam się kilka lat,dopiero jak zaczęła mnie bolec prawa ręka-internistka napisał rozpoznanie-zapalenie rowka-czyli tzw.gościec,dała skierowanie-pilne-do poradni reumatologicznej-obecnie mam zabiegi,tam P.doktor napisał-gościec ogniskowy czyli rzs,,a mogła ta choroba bć rozpoznana kilka lat temu,ale o co mi chodzi-od 5 lat miałam rente inwalidzką tzw.III grupę,miesiąc temu-po cudownym uzdrowieniu przez sanatorium w Ustroniu zostałam przez nich cudownie uleczona-odebrali mi rentę,zrobiłam odwołanie,byłam w Chorzowie na odwołaniu,pokazałam papiery że mam rzs,ale dziś przyszło że jestem całkowicie zdrowa -odmowa,wiem że mam pisać do sądu za pośrednictwem zus ale czy to warto?-nie mam juz siły walczyć z nimi-wszystkie stawy mnie bolą-nawet pisanie na klawiaturze mi idzie dużo ciężej-mam 45 lat,proszę o odpowiedż czy sądy są bezstronne,bo z tego co słyszałam to też nie przywracają rent
      • anonissmuss Re: Re pytanie odebrana renta przez zus 02.12.13, 15:28
        Decyzje ZUS/KRUS (orzeczników) mają charakter decyzji administracyjnej i podlegają Kodeksowi Postępowania Administracyjnego. I w związku z tym, aby mogły skutkować prawnie muszą zawierać uzasadnienie sporządzone zgodnie z wymogami Kodeksu Postępowania Administracyjnego. A w praktyce wygląda to tak, ze ZUS stwierdza, że nie jest Pan/Pani niezdolny/a do pracy i wymienia dokumenty jakie wnioskodawca przedstawił' oraz ustawę o rentach.
        Jeżeli ZUS odbiera wcześniej przyznaną rentę to bierze na siebie dodatkowo ciężar
        dowodowy zgodnie z art. 6 K.C. Jednoznacznie ocenił to Sąd Najwyższy I UK 269/06 :
        "Odwołanie od decyzji organu rentowego wszczyna postępowanie sądowe i w tym
        znaczeniu jest podobne do pozwu. Jednakże nie jest to zwykłe postępowanie cywilne, w
        którym regułą jest, że powód powinien udowodnić fakty, na których opiera powództwo. W
        postępowaniu z zakresu ubezpieczeń społecznych kontroli podlega decyzja organu
        rentowego i rozkład ciężaru dowodowego będzie zależał od rodzaju decyzji. Jeżeli
        jest to decyzja, w której organ zmienia sytuację prawną ubezpieczonego, to powinien
        wykazać uzasadniające ją przesłanki faktyczne."
        Czyli ZUS musi te "przesłanki faktyczne"/uzasadnienie przedstawić w decyzji, w
        przeciwnym razie narusza KC art.6.
        CZYLI TAKIE ZDAWKOWE, BEZ UZASADNIENIA DECYZJE ZUS SĄ NIEWAŻNE I
        MOŻNA JE UNIEWAŻNIĆ !!!

więcej na maila anonissmuss@gmail.com
    • 2aleksandraa Re: prośba o interpretację wyników aCCP 03.12.13, 12:09
      Witam. Jestem studentkom fizjoterapii. Jestem w trakcie pisania pracy licencjackiej na temat balneoterapii w RZS.
      Mam prośbę, gdyby ktokolwiek z Państwa mógł poświęcić chwilę na wypełnienie ankiet, która jest niezbędna do mojej pracy licencjackiej, byłabym wdzięczna.
      Ankietę przesłałabym na e-maila.
      Z góry dziękuje, każdy arkusz ankiety jest bardzo ważny.
      Pozdrawiam Aleksandra.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka