agness79 17.11.05, 19:42 Ostatnią @ miałam 10 października. Wczoraj zrobiłam betę i wynosi ona 550. I teraz siedzę i się denerwuję, że jest za niska Jak rozumieć te normy bety, od ostatniej @ czy od dnia owulacji? Owu miałam 26 października. Mam się czym martwić czy nie?? Odpowiedz Link Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
kocio-kocio Re: Beta - pomocy!! 17.11.05, 20:01 Chyba od owu. Bo przecież nie ma czegoś takiego jak 1 tydzień ciąży liczony od OM... Czyli u Ciebie to 3 tydzień, a więc jest w normie :o) Patrzę na to: www.emedica.pl/szczeg_badania_lab.php3?nr=91&typ=5 Ja tylko gdybam i przeprowadzam ćwiczenie myślowe. Sama jeszcze nigdy bety nie badałam :o/ Odpowiedz Link
agness79 Re: Beta - pomocy!! 17.11.05, 20:07 No ale przecież tygodnie ciąży liczy się od pierwszego dnia ostatniej @...A betę od dnia owulacji? Czyli co, nie mam za niskiej? Odpowiedz Link
madziczek79 Re: Beta - pomocy!! 17.11.05, 20:11 moim zdaniem nie masz za niskiej,przecież beta pokazuje ciąze jakieś 10 dni po ewentualnym zapłodnieniu a nie od @.Powtórz sobie badanie za dwa dni zeby sprawdzić jak narasta ale moim zdaniem możesz byc spokojna Odpowiedz Link
kocio-kocio Re: Beta - pomocy!! 17.11.05, 20:12 No tygodnie ciąży niby tak. Ale spójrz na te normy: 1 tydzień 10-30 U/l 2 tydzień do 100 U/l 3 tydzień do 1000 U/l 4 tydzień do 10000 U/l 5-12 tydzień do 290000 U/l 12-16 tydzień do 53000 U/l 29-40 tydzień do 60000 U/l 1 tydzień wg OM to byłoby jeszcze przed owulacją. Więc jaka beta? 2 tydzień wg OM to albo przed albo w trakcie owulacji, tak? Więc w jaki sposób miałaby urosnąć? Przecież to hormon wydzielany po zagnieżdżeniu się zarodka. Moim zdaniem wszystko jest w normie :o) Zbadaj za 48 godzin. Nawet nie wiesz, jak by chciała też mieć powód do robienia bety :o) Odpowiedz Link
agness79 Re: Beta - pomocy!! 17.11.05, 20:36 kocio-kocio, ja też jestem przeszczęśliwa, zrobiłam betę, żeby się upewnić, że testy nie kłamały, ale wyniki bety mnie zaskoczyły, zupełnie inaczej to liczyłam i dlatego myślałam, że mam za niską. Trzymam kciuki za Ciebie, żebyś szybko miała okazję zobaczyć swoją betę Odpowiedz Link
karina66 Re: Beta - pomocy!! 17.11.05, 20:47 Przecież na wynikach zawsze są podane normy danego laboratorium i to w nich trzeba sprawdzać.Te normy podawane wiele razy w necie okazują sie zupełnie nie przydatne.Różne są normy w zależności od metodyki wykonywanego badania. Sprawdź koniecznie normy swojego lab to się uspokoisz i dowiesz konkretnie który to tydzien ciąży. Karina i Dzidziulek Odpowiedz Link
agness79 Re: Beta - pomocy!! 17.11.05, 21:19 No i wg tych norm to 3 tydzień. Ale dlatego mnie to zaniepokoiło, bo zanim zrobiłam betę, policzyłam sobie czas od pierwszego dnia OM i wyszedł mi 5 tc. Odpowiedz Link
lidek0 Re: Beta - pomocy!! 18.11.05, 08:28 Czyli normy mas od owulacji /3 tydzień/ a od OM 5 czyli sie zgadza, najważniejsze jak beta przyrasta. Odpowiedz Link