Dodaj do ulubionych

do znawców marek

15.09.11, 11:40
nie jestem znawcą wiec proszę o wyrozumiałosc.
Jezdze VW Touregiem ale źle sie czuję w tym aucie gdyz zbyt przykuwa uwagę, to samo w Audi A6.
Polećcie mi auto które będzie dobrze się prowadziło, będzie dobrej klasy a jednoczesnie da mi frajde z jazdy, dobra jakosc.
Szukam auta 2 letniego - moj krag zainteresowan to volvo s60, toyota avensis, honda acord ( moj maz tutaj sprzeciwia sie gdyz twierdzi, ze acord jest brzydka ).
Obserwuj wątek
      • tokota Re: Twoj maz ma swieta cierpliwosc. 15.09.11, 13:30
        Meska logika, typu " estetyka jest niefunkcjonalna".
        Do wiedzenia, Panu.

Liczyłam, ze sa tu osoby znajace sie na klasyfikacji marek i ogólnym ich spostrzeganiu. Nie pytam sie o dziedzinę w której sa debatujecie o spalaniu paliwa czy o kwoty zakupu tylko pytanie zadałam dosc precyzyjnie.
        Czyżby kłopoty z czytaniem ze zrozumieniem ... ?
        • hipohondryk1 Re: Twoj maz ma swieta cierpliwosc. 15.09.11, 13:49
          Ale z autami jest jak z butami. Masz się w nim dobrze czuć i ma się podobać Tobie. Każdy ma swój gust - jeden lubi sandały, inny gumofilce. Kup co Ci pasuje, a jak nie chcesz rzucać się w oczy to kup coś popularnej marki niekoniecznie z wysokiej półki - chyba że honor nie pozwala, ale to inna bajka.
        • jureek Re: Twoj maz ma swieta cierpliwosc. 15.09.11, 15:43
          tokota napisała:

> Meska logika, typu " estetyka jest niefunkcjonalna".
          > Do wiedzenia, Panu.
          >
          > Liczyłam, ze sa tu osoby znajace sie na klasyfikacji marek i ogólnym ich spostr
          > zeganiu.

No to chodzi Ci w końcu o estetykę, czy o to, jak będziesz postrzegana?
          Jeśli o estetykę, to jest to rzecz gustu i nikt inny nie wie, lepiej od Ciebie, co Ci się podoba, a co nie.
          Natomiast jeśli chodzi o to drugie, to nie napisałaś, jak chciałabyś być postrzegana.
          Jura

• kontik_71 Re: do znawców marek 15.09.11, 14:08
      Bez przesady, to czym jezdzisz to jest najzwyklejsze na swiecie auto. To Tobie sie wydaje, ze przyciaga uwage a tak naprawde to pewnie malo kto na nie zerknie. Gdybys jezdzila Ferrari to mozna by pogadac o wzbudzaniu sensacji, ale VW to tylko VW.
    • okoni Re: do znawców marek 15.09.11, 14:14
      kup sobie fiata pandę lub skodę fabię. a tak na poważnie, czy myślisz że volvo s60 będzie mniej się rzucał w oczy niż vw toureg? poza tym kto tak twierdzi ? ty , rodzina, sąsiedzi ? obcy ludzie wywieszają transparenty z hasłem : zmień samochód na gorszy? sorry za szczerość ale albo kokietujesz , albo nie dorosłaś do jeżdżenia dobrymi samochodami. jak liczyłaś na wpisy: " no co ty , nie zmieniaj . masz super fury." to źle trafiłaś.
      • tokota Re: do znawców marek 15.09.11, 14:32
        kokietowac ja moge na moj ladny biust albo oczy ( tez ładne ).

Konkretnie chcę sie dowiedziec ktore marki obok audi, bmw są dobre jakosciowo ( dobrze sie prowadza, nie sa usterkowe, maja ladne wykonczenie ) a jednoczesnie nie sa na tej samej polce co audi, bmw czy merced.
        Skoda akurat źle mi sie kojarzy bo to było moje pierwsze auto, wówczas mocno awaryjne. Toyoty są o ładnej lini, szczególnie te nowe Avensis ( bodajrze od dwóch lat ) ale nic nie wiem jak ze starannoscia ich wykonania. Volvo s68 czy H Acord chyba dla starszych ludzi.

• okoni Re: do znawców marek 15.09.11, 15:16
          > kokietowac ja moge na moj ladny biust albo oczy ( tez ładne ).

widzisz, forum internetowe to takie ciekawe miejsce gdzie można napisać wszystko , a czytający może w to uwierzyć lub nie. ja , jak pewnie większość facetów jestem wzrokowcem , nie zobaczę ,nie uwierzę.

> Konkretnie chcę sie dowiedziec ktore marki ...

no właśnie je wymieniłaś ,obok mercedesa ,bmw,audi , volvo czy toyoty (ew.lexus) nikt ci więcej marek nie doradzi bo fordy, fiaty czy wchodzące na nasz rynek nowe kie i huidaje mimo że ciekawe optycznie są troche w tyle za w/w autami.
        • do.ki Re: do znawców marek 15.09.11, 18:26
          > Konkretnie chcę sie dowiedziec ktore marki obok audi, bmw są dobre jakosciowo (
          > dobrze sie prowadza, nie sa usterkowe, maja ladne wykonczenie ) a jednoczesnie
          > nie sa na tej samej polce co audi, bmw czy merced.

Skoro marka X (ktorej szukamy) nie jest na tej samej polce co audi, bmw czy m.benz, to jak ma byc tej samej jakosci? Przeczysz sama sobie.

You pay peanuts, you get monkeys.
        • swan_ganz Re: do znawców marek 15.09.11, 21:11
          jeżdżę A6 ale jakoś nikt się patrze na mnie nie chce... Nawet bezdomne psy sprawiają wrażenie, że mnie nie widza bo pchają się pod koła i właśnie m.in z tego powodu (większej anonimowości drivera) wybrałęm ten samochód.. Naprawdę zwraca ktoś na ciebie uwagę jak jedziesz tym autem? Przeciez obiektywnie rzecz biorąc to tak "na oko" znacznie bardziej imponująco wyglądją nowesz modele KIS czy Hundaia niż produkty od Audi... Może z wyjątkiem R8 badź A7/Q7 ale reszta jest ąz do bólu wizerunkowo przeciętna

p.s; co do biustu; wrzuć fotę na forum to popatrzymy i ocenimy czy rzeczywiscie "fajny" a tak w ciemno zachwalasz swoje wartosci dodane...
    • jarbad Re: do znawców marek 15.09.11, 20:12
      2 letnie to sie sprzedaje a nie kupuje. Volkswagen to jak sama nazwa wskazuje ludowoz. Moj sasiad ma bentleya i ten sie rzuca w oczy a audi a6 to fura dla cierpiarzy i dresow ze wsi.podobnie jak vw czy stare bmw. jak masz dylematy a pusto w kasie to kup sobie fiata jak Ci juz zreszta tu ktos madry radzil
      • loyezoo Re: do znawców marek 17.09.11, 07:28
        jarbad napisał:

> 2 letnie to sie sprzedaje a nie kupuje
        Tia, oczywiscie.Jeździsz pewnie tez Bentleyem i sprzedajesz co 2 lata i bierzesz nowego.W Polsce zarejestrowanych jest (dane bodajże z czerwca) 42% samochodów 3-10lat,49% powyżej 10 lat.Jaki z tego wniosek, a w zasadzie wynik.9% dla aut do 3lat.Jeżeli ktoś sprzedaje po 2 latach auto,to jest to auto firmowe (niekoniecznie PH równie dobrze prezesa) które ma "nastukane" ponad 100-120tys.km.
        Co do tematu wątku.Toureg to takie nijakie auto.(subiektywne odczucie)Osobiscie nie wiem co bym kupił ale jak ktoś pisze o dobrych samochodach marki Audi czy Mercedes to niech już nie pisze.Te samochody były kiedys dobre.Teraz nawet w S-klasie lecą wtryskiwacze czasami po 50-60tys.km.Żenada.Nie wspomnę o "dwumasach",turbinach, VW-Audi TSI leci rozrząd (na łańcuszku sic!)po 40tys.km.Nikt o tym głośno nie mówi ale dobrych aut juz nie produkują lub sa nieliczne wyjątki.Avensisa lub Adccorda pewnie bym kupił ale tylko benzyniaka.Pzdr.
        • jamesonwhiskey Re: do znawców marek 17.09.11, 14:37
          > nie wiem co bym kupił ale jak ktoś pisze o dobrych samochodach marki Audi czy
          > Mercedes to niech już nie pisze.Te samochody były kiedys dobre.Teraz nawet w S-
          > klasie lecą wtryskiwacze czasami po 50-60tys.km.Żenada.Nie wspomnę o "dwumasach
          > ",turbinach, VW-Audi TSI leci rozrząd (na łańcuszku s

tobi leci wtryskiwacz w mozgu,
          skoro merc i audi sa do nieczego bo specjalista z bolandy tak twierdzi to co jest dobre?
          fabiana czy cyyd
          ,a sorry, avensis, fura dla taksowkarzy , normalnie lans i bajera we wsi
          • loyezoo Re: do znawców marek 18.09.11, 17:36
            amesonwhiskey napisał:

> > nie wiem co bym kupił ale jak ktoś pisze o dobrych samochodach marki Audi
            > czy
            > > Mercedes to niech już nie pisze.Te samochody były kiedys dobre.Teraz nawe
            > t w S-
            > > klasie lecą wtryskiwacze czasami po 50-60tys.km.Żenada.Nie wspomnę o "dwu
            > masach
            > > ",turbinach, VW-Audi TSI leci rozrząd (na łańcuszku s
            >
            >
            >
            > tobi leci wtryskiwacz w mozgu,
            > skoro merc i audi sa do nieczego bo specjalista z bolandy tak twierdzi to co je
            > st dobre?
            > fabiana czy cyyd
            > ,a sorry, avensis, fura dla taksowkarzy , normalnie lans i bajera we wsi

Po pierwsze czytaj ze zrozumieniem "miszczu".Po 2 ja ciebie nie obrażam,a wyrażam swój pogląd.Po 3 nic nie napisałem,że fabia czy avensis jest super.Jakbyś poczytał trochę fachowej literatury tudzież poczytał o awaryjności nowych aut to być nie pi..lił głupot.Żeby było śmieszniej to akurat jakaś fabia z prostym silnikiem będzie na 10000% mniej awaryjna jak nowe audi czy merc z bardzo prozaicznej przyczyny.Ma mniej elementów do zepsucia,bo jest prosta jak konstrukcja cepa.
            P/S sprzedałem kilka tygodni temu kilkuletnią Camry,żeby się przesiąść na wiekowego MB.W nim nie za bardzo ma sie co zepsuć.
            • jamesonwhiskey Re: do znawców marek 20.09.11, 14:33
              ok, moze osobista wyciczka byla nie na miejscu, ale to tylko dlatego ze poprostu ranisz,
              piszesz ze stary mb srtucel jest lepszy od nowej s-ki bo sie nie psuje,
              samochod to nie tylko awaryjnosc , poza tym jak sie ktos decyduje na uzywke to warto pomyslec o kosztach ewentualnego servisu a nie ludzic sie ze jak w rankingu ma mala awaryjnosc to juz jest extra i napraw nie bedzie
              ktos kto kupuje nowy zapewne ma gleboko w wydechu czy mu stryski pojda po 10k czy po 40k

co do audi i merca firmy ktore wynaczaja trendy w motoryzacji wiec trudno mi sie zgodzic ze to zlomy, nie myli sie ten co nic nie robi, oni robia i maja lepsze i gorsze produkty ale generalnie powyzej sredniej

po 3cie bawi mnie do lez postawa ze ci co kupuja nowke sztuke a8/s klase to idioci,
              bo takie awaryjne te samochody ,
              ja bede cfaniak i kupie 20letnia padake to dopiero jakos i styl i sie nie psuje
              • jureek Re: do znawców marek 20.09.11, 16:00
                jamesonwhiskey napisał:

> ok, moze osobista wyciczka byla nie na miejscu, ale to tylko dlatego ze poprost
                > u ranisz,

Za ranienie uczuć religijnych jest zdaje się jakiś paragraf :D
                Jura
              • loyezoo Re: do znawców marek 20.09.11, 22:13
                Może się nie zrozumieliśmy albo ja jakoś filozoficznie to pisałem:)Nie twierdzę,że ktoś, kto kupuje nowe auto (jakiekolwiek)to idiota.Po prostu stwierdzam fakt,że nowe auta nie są już tak trwałe i bezawaryjne, jak kiedyś,co nie zmienia postaci rzeczy,że nowym a8 fajnie się jeździ.Z drugiej strony nie sądzę (a nawet wiem od sąsiada)że jak ci padną wtryski za 10tys.zł (s-klasa 320cdi) po kilkudziesięciu tysiącach, to nawet bogatego może h.. strzelić.Bo nie chodzi o pieniądze.Chodzi o to ,że kiedyś mercedes przejeżdżał 500tys. bez najmniejszego "pierdnięcia".
                Wszystko rozbija się o wyścig.Nowy model co 2 lata,a najlepiej co pół roku.Naj..ne elektroniki,która nigdy nie była testowana długodystansowo w sensie i przebiegu i czasu.Za 10-15 lat,te auta pewnie nie będą jeździły,a obecne 20 letnie mercedesy,za kolejnych 15 pewnie będą.To też tylko subiektywne odczucie.Pzdr.

• misiak.bk Re: do znawców marek 21.09.11, 20:44
                  > iegu i czasu.Za 10-15 lat,te auta pewnie nie będą jeździły,a obecne 20 letnie m
                  > ercedesy,za kolejnych 15 pewnie będą.To też tylko subiektywne odczucie.Pzdr.

He,he jakbym słyszał swojego dziadka. We wczesnych latach 90-tych, mój nieoceniony dziadek, wybitny fan mercedesa mówił, że ostatnim prawdziwym MB było w115, najlepiej z reaktorem 200d :), w123 ujdzie w tłoku ale to nie to a w124 to ostatni szajs z przekombinowanym zawieszeniem i drogimi w naprawie wtryskami:).
                  Problem rozbija się jak zwykle o kasę. Serwisowanie w124 jest tanie, ponieważ jest od groma dobrych zamienników, dużo mechaników zna te samochody, WIS jest do ściągnięcia w 5 minut.
                  Słynne wtryski w CDI to podobno 10 kilo zł. Tak ale parę lat temu. Teraz bosch udostępnił zestawy naprawcze i końcówka wtrysku kosztuje 95 pln, do w 124 ok. 70 pln. Jako ciekawostkę powiem, że kompletny nowy wtryskiwacz do w124 250 d w ASO kosztował 1200 netto szt.
                  Generalnie nowsze diesle to nie są jakieś skomplikowane reaktory, tak samo jak wszelkiej maści tdi, tdci, jtd itp.
                  Za pięć lat, jak części będą w cenie złomu a każdy zakład będzie miał klona SD, będzie gadka, że w210 i w202 to ostatnie prawdziwe mercedesy i tak co sezon dopóki Ujnia nie wykończy motoryzacji.
                  • loyezoo Re: do znawców marek 22.09.11, 21:44
                    Misiak masz trochę racji ale tylko trochę.Obecnie auta "trwają" rok i juz wychodzi nowy model.M.in dlatego w/g mnie nowe auta nie są dopracowane,bo nie ma kiedy tego zrobić.Kiedyś jeden model auta był robiony 10 lat i można było wszystko w nim poprawić.Teraz producentom chodzi o zupełnie co innego.Ten samochód ma się psuć po gwarancji na potęgę i oni wcale tego za bardzo nie ukrywają.Zauważ ile obecnie firm wzywa na różnorodne akcje serwisowe.Praktycznie każda marka ma takie gwiazdki.Kolejna sprawa,że 5-6 letnie mercedesy (inne marki też,niestety)wpieprza korozja.
                    Co do kosztów,sorki.Wtryskiwacz Bosch po regeneracji! cdi to 200-300zł,nowy firmy "krzak" 600-700zł do MB.Pzdr.

P/S w rodzinie mieliśmy MB115 200d, 1,5mln. km przebiegu bez remontu:)
                    P/S2 nie jestem zagorzałym zwolennikiem jakiejkolwiek marki ani również przeciwnikiem nowych aut:) ,to tak żeby nie było.
                    • misiak.bk Re: do znawców marek 23.09.11, 08:47
                      Loyezoo prawda pewnie leży po środku. Mojej żony w203, którego posiada od nowości, nic nie gryzie, rdzy brak ale ponieważ to 200k musiałem wymienić łańcuch rozrządu + koła zębate przy około 180 kilo przebiegu i tu się zgodzę, że MB dał plamę. Mój 220 cdi dobija do 500 kilo km i pojawił się jeden purchel od spodu klapy bagażnika (został niezwłocznie wyprowadzony pod mur i rozstrzelany).
                      Ceny końcówek wtrysków nie podałem ci z sufitu bo wymieniałem w swoim i tyle zapłaciłem + 400 pln za robotę.
                      Posiadam też w124 200d z automatem, samochód którego przyspieszenie jest niewiele żwawsze niż proces porastania mchem i faktycznie jest trwały ale traktuję go jako zabawkę ponieważ do pracy to się on nie nadaje:) Przy okazji trzeba też wspomnieć, że model 124 wcale nie jest taką granitową skałą, jak opisują go ludzie. Miał dwie poważne akcje serwisowe, pod koniec lat osiemdziesiątych, mało trwałe silniki m102 230, wbrew legendzie, tak jak w 123, lubi je wpierdzielać rdza.
                      A tak na marginesie do ciężkiej roboty mam suzuki sx4 z automatem (kupione jako nowe), i ci powiem, że ten plastikowy japończyk jest nie do z...nia:). Niestety jazda nim jest równie interesująca jak krajobraz na pustyni.
                      Co do nowszych MB to wolę je niż stare. Są cichsze, lepiej się prowadzą, mniej palą a koszty eksploatacji wg moich doświadczeń we wszystkich markach w danym segmencie są podobne.
                      Co do P/S
                      W115 dziadka dalej jeździ (tzn jest sprawna ale jeździ tylko na przewietrzanie się:)) ale do 1 mln to jeszcze nie dobiła:)
                      ja lubię MB za komfort jazdy, ale trudno nazwać mnie zwolennikiem marki:), no i na pewno wolałbym pójść po nowy do salonu, ale na razie na nowy mnie nie stać:)
    • jestklawo Re: do znawców marek 16.09.11, 07:58
      tokota napisała:

> Jezdze VW Touregiem ale źle sie czuję w tym aucie gdyz zbyt przykuwa uwagę

:))) i może jeszcze podziw? Jakiś lakiernik spojrzy gdzie auto było szpachlowane i już. Przeciez to folcwagen jest. Zwracać uwagę to może maserati, nawet porsze spowszedniało.

>kokietowac ja moge na moj ladny biust

jesteś jedną z nielicznych kobiet na świecie, którym podoba się własny biust. Masz za dużo męskich hormonów (możesz nawet mieć jądra, które "nie zeszły"). Tylko mały, gruby, brzydki facet widzi w lustrze adonisa
    • green_cactus Re: do znawców marek 16.09.11, 08:57
      > Jezdze VW Touregiem ale źle sie czuję w tym aucie gdyz zbyt przykuwa uwagę, to
      > samo w Audi A6.

to chyba,że jest jedyne w całej wsi. Oba wozidła są dość pospolite i jakoś tak wypada, że jak Tuareg to z reguły "blond dziunia" za kierownicą.

> Polećcie mi auto które będzie dobrze się prowadziło, będzie dobrej klasy a jedn
      > oczesnie da mi frajde z jazdy, dobra jakosc

co oznacza frajda z jazdy dla samoniewiedzącej czego chce kobiety ??

jak A6 nie pasi, spraw sobie Exeo, ew. Superba.
    • babaqba Re: do znawców marek 17.09.11, 21:57
      Napisałaś na Forum Małych Penisów po poradę? No to masz, czego chciałaś. Tutaj nikt nie jeździ niczym poniżej Gallardo. Oczywiście nowym, z salonu w (S)Łomiankach.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka