Dodaj do ulubionych

Volvo ogranicza prędkość samochodów do 180 km/h

23.05.20, 16:59
Od razu widać, że właściciele to (tfu!) komuniści (na pohybel!).
Obserwuj wątek
      • trypel Re: Volvo ogranicza prędkość samochodów do 180 km 24.05.20, 10:27
        Jednemu przeszkadza a drugiemu nie.
        W dodgu też mam blokadę na 180 i parę razy do tej granicy doszedłem. Ale komfort prowadzenia przy tej prędkości jest kiepski i raczej powyżej nie byłoby przyjemnie
        Ale w tiguanie blokady nie mam i za każdym razem jak jestem po drugiej stronie Odry to przekraczam 200.

--
        Kobieto! Nigdy nie stawaj pomiędzy twoim mężczyzną, a jego kolegami. Pamiętaj, że on nie zastąpi swoich kolegów masturbacją. Ale ciebie tak.
        • galtomone Re: Volvo ogranicza prędkość samochodów do 180 km 24.05.20, 10:35
          trypel napisał:

> Ale w tiguanie blokady nie mam i za każdym razem jak jestem po drugiej stronie
          > Odry to przekraczam 200.

I jak dlugo tak jedziesz?

--
          Pozdrawiam,
          galtom

"When agriculture and industry came along people could increasingly rely on the skills of others for survival, and new "niches for imbeciles" were opened up. You could survive and pass your unremarkable genes to next generation [...]"
          • hutchence Re: Volvo ogranicza prędkość samochodów do 180 km 24.05.20, 10:46
            A jakie to ma znaczenie? W Volvo nawet przez chwilę tyle nie pojedzie. A z resztą dlaczego tylko do 180, może od razu do 100. Chodzi o bezpieczeństwo czy chwyt marketingowy. Volvo zawsze wybierała specyficzna grupa klientów, dla których mityczne bezpieczeństwo tych aut było głównym powodem kupna. Auta ładne, dobrze wykonane ale kompletnie bez duszy.
            • vogon.jeltz Re: Volvo ogranicza prędkość samochodów do 180 km 25.05.20, 16:12
              > Auta ładne, dobrze wykonane ale kompletnie bez duszy.

Żadne auto nie ma duszy. W sensie ogólnym żadna dusza nie istnieje, chyba że w przedpotopowym żelazku - ale nie o taką nam chodzi. W sensie szczegółowym - każdy samochód to tylko produkt przemysłowy. Rzekoma "dusza" to wymysł marketoidów, żeby lepiej ten produkt sprzedać, a czasem użytkowników, żeby się dowartościować.
    • yasiaq Re: Volvo ogranicza prędkość samochodów do 180 km 24.05.20, 10:41
      Mam taką siostrzenicę co robiła PJ jakieś pół roku temu więc w ramach kursu instruktor zalecał żeby nie przekraczać 180 na autobahnie .Samochód szkoleniowy to był własnie tiguan..Można by rzec ,że w Niemczech już na kursie uczy się ludzi jazdy z bezpieczną prędkością nie to co w ciemnogrodzie..
      • hutchence Re: Volvo ogranicza prędkość samochodów do 180 km 24.05.20, 10:49
        A jaka to prędkość bezpieczna? 180 km/h to już jest dość sporo. A on jej (żółtodziobowi) na kursie zalecał nie przekraczanie tej prędkości. Dobre. Chyba ją raczej uczył jak jeździć z większymi prędkościami. A u nas ile razy na kursie wyjeżdża się na autostradę czy chociażby S-kę?
        • yasiaq Re: Volvo ogranicza prędkość samochodów do 180 km 24.05.20, 12:43
          Z tą siostrzenicą to na prawdę serio, mówiła ,że instruktor był arcywyluzowany. Jak widzę L/ekcję w Warszawie albo w mniejszym miasteczku to taki samochodzik zazwyczaj nie osiąga 30tu..Czyli od razu na L/ekcji uczy się kursanta jak zablokować ruch w mieście...Inna sprawa to zielona fala chocby w Berlinie gdzie potrafiłem przejechać jadąc przepisowo 11 skrzyzowań na zielonym świetle vs Warszawa gdzie choćby na Wołoskiej nie da się na zielonym pokonać 3 skrzyzowań..Stąd swoją drogą opowieści typu "ale ta niemiecka ropa to jest super/ auto pali 3 litry mniej niz na polskiej.." tymczasem to nie w paliwie cała tajemnica..
          • trypel Re: Volvo ogranicza prędkość samochodów do 180 km 24.05.20, 13:41
            akurat TA tajemnica to wiatry wiejace z zachodu.
            Ja mógłbym powiedzieć że wrocławska ropa jest lepsza od warszawskiej bo jadąc na wschód pali mi zazwyczaj o litr mniej niż z powrotem.

--
            Kobieto! Nigdy nie stawaj pomiędzy twoim mężczyzną, a jego kolegami. Pamiętaj, że on nie zastąpi swoich kolegów masturbacją. Ale ciebie tak.
    • vogon.jeltz Re: Volvo ogranicza prędkość samochodów do 180 km 25.05.20, 16:09
      Jacy komuniści? Tak właśnie zachowują się kapitaliści. To przecież prywatna firma, która w swoich produktach może robić co chce - na przykład ograniczać ich funkcjonalność, nieprawdaż?

Co powiesz o amerykańskich producentach traktorów, którzy uniemożliwają serwisowanie poza autoryzowanym serwisem (i słono za to zdzierają), a wszelkie próby obejścia traktują jako naruszenie ich własności intelektualnej? Albo o producentach drukarek, którzy uniemożliwiają programowo ich działanie z tuszami niezależnych producentów? To też komuniści?
      • schweppes1 Re: Volvo ogranicza prędkość samochodów do 180 km 25.05.20, 18:58
        Ale generalnie w zakazywaniu (oraz kłamaniu, kradzieży, biciu, gwałceniu, torturowaniu i zabijaniu) specjalizują się komuniści - to dla nich typowe, codzienne zajęcia. Więc Volvo zachowuje się jak firma komunistyczna, pewnie niedługo państwo chińskie to wykupi i będą te samochody śledzić oraz fabrycznie montować w nich podsłuchy.

Kiedyś Volvo to był typowy samochód dla lewaka-socjalisty, teraz to rydwan dla komucha.
        • vogon.jeltz Re: Volvo ogranicza prędkość samochodów do 180 km 25.05.20, 19:19
          > Ale generalnie w zakazywaniu (oraz kłamaniu, kradzieży, biciu, gwałceniu,
          > torturowaniu i zabijaniu) specjalizują się komuniści

Mylisz się. To wszystko na masową skalę robili kapitaliści w czasach, kiedy o komunizmie jeszcze nikt nie słyszał.

> Więc Volvo zachowuje się jak firma komunistyczna

Volvo zachowuje się jak firma kapitalistyczna: robi produkty jakie chce. To, że ci się to nie podoba, to jeszcze nie "komunizm"

Oczywiście nie odpowiedziałeś na pytanie. Nie żeby mnie to zdziwiło.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka