Dodaj do ulubionych

Total error

03.12.21, 13:36
Nadzorowany przez rząd "operator narodowy" ma przejąć kontrolę nad internetem i telefonią komórkową. Istniejące obecnie sieci GSM będą mogły świadczyć usługi tylko za jego pośrednictwem. Podobne rozwiązania funkcjonują już w Rosji, w Korei Południowej i państwach arabskich.

Czuję się młodszy o 40 lat ;-)
Ciekawe, co na to forumowa szczujnia....
Obserwuj wątek
    • simr1979 Re: Total error 03.12.21, 13:48
      A propos szczujni - ktoś tu kiedyś dociekał znaczenia tego słowo, oto jedno z nich:

Facebook zebrał dowody na to, że białoruski KGB udawał w sieci polskich dziennikarzy i aktywistów, żeby podsycać napięcia na granicy. Fałszywe tożsamości - migrantów - wykorzystywała też siatka powstała w Polsce.
    • bimota Re: Total error 03.12.21, 13:54
      Rzad od dawna ma kontrole, baranku bozy... W sumie jak to jest z tymi barankami ? Baranek to Jezus ? Czy my jestesmy barankami "? Moze Bog Ojciec jest pasterzem, Jezus barankiem, a my owieczkami ? Znow dyskryminacja...
        • qqbek Re: Total error 03.12.21, 14:59
          tbernard napisał:

> To jest wielka tajemnica wiary.

Dziwki, auta i dolary!
          Jakieś 50% katabasów ją wyznaje, drugie 50% woli tyłeczki ministrantów.
          • gzesiolek Re: Total error 03.12.21, 15:27
            Jakie ja mam szczeście, że miałem okazje poznać wielu, jeśli nie większość z tych 0,000000001% którzy nie należeli do żadnej z wymienionych przez Ciebie grup...
            • qqbek Re: Total error 03.12.21, 15:42
              Księża się zmieniają.
              To już nie jest "prestiżowy zawód", nawet na wsi coraz rzadziej mówi się, że "kto księdza ma w rodzinie...".

Teraz to gra w Monopoly dla wiecznych chłopców.

Znam jednego księdza-profesora, który zrobił studentce wykład z rozmnażania płciowego i nie okazał się przy tym skończonym chamem, zrzucił sutannę i teraz jest mocno antyklerykalny.
              Za to dzieciatych księży znam 4 - żaden z nich dziecka nie wychowuje - przenieśli ich na inne parafie, a kuria płaci matkom (niegodziwie niskie) alimenty, byle by tylko zamknąć im buzie.
              • gzesiolek Re: Total error 03.12.21, 17:29
                Ale ja nigdzie nie przeczylem, że trochę barachla tam się pod sutanną chowa.
                Ale jednak albo mam dużego farta albo naprawdę wspominane przez Ciebie grupy nie były ani kiedyś ani teraz większością...
                A na pewno nie dominującą większością bliską 100%...
                A takich co na pewnym etapie zrezygnowali z bycia księdzem i przed samymi święceniami i już po, także znam... Ba wśród z nich są może postawy antyklerykalne w postaci bardzo negatywnej oceny hierarchii, ale o dziwo wszyscy oni są mniej lub bardziej religijni...
      • nousecomplaining Re: Total error 08.12.21, 19:34
        > Wielu z was zapewne na łożu śmierci poprosi o kapłana, by się wyspowiadać.
        Kapłanowi? Wyspowiadać? Jeśli będę miał na tym „łożu śmierci” siłę, i ktoś nie daj boże :) dopuści do mnie takiego, to mu w ostatnim geście dobrej woli przypierdolę. Widziałem śmierć kilku bliskich mi osób, widziałem też odprawiających swoje gusła przy nich kapłanów, słyszałem też i widziałem tych kapłanów „poza kaplicą” - szacunek dla nich z mojej strony jest zerowy, nie, sorry, przyjmuje wysokie wartości ujemne.
        I nie, nie uważam, że wszyscy księża są tacy sami. Częściowo zgadzam się z wpisami Grzesiolka powyżej. Ale w całym swoim życiu spotkałem tylko dwóch księży (i jedną zakonnicę), którzy reprezentowali wartości, za którymi chowa się ta mafijna instytucja zwana kościołem. Cała ta trójka znajomych wyjechała do Afryki i tam poświęcała się pracy dla naprawdę potrzebujących. Oczywiście znam proboszcza jednego i drugiego, którzy są uczciwymi ludźmi, ale traktują swój stan jako zawód i lubią czerpać z tego korzyści, czemu się w sumie nie dziwię. Kościół to firma. Jak chcesz być jej trybikiem, to ich utrzymuj. Ja nie chcę. A jeśli się jest wierzącym, to do spowiedzi żaden przebieraniec w sutannie nie jest mu do tego potrzebny (no chyba że spowiadający się na łożu śmierci i jego rodzina wierzy, że tylko taka spowiedź jest prawdziwa, poparta jeszcze „co łaska” datkiem).

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka