Dodaj do ulubionych

O/T dziś oglądam TVP...

28.01.22, 11:19
... nauczę się w dobry PR, czyli jak z posiadacza grama zielonego zrobić Boss'a kartelu...


kultura.gazeta.pl/kultura/7,114526,28049008,rmf-fm-raper-mata-zostal-zatrzymany-moze-uslyszec-zarzuty.html#s=BoxOpImg6
Obserwuj wątek
    • qqbek Re: O/T dziś oglądam TVP... 28.01.22, 11:43
      1,5 grama... fiu, fiu, grubszy bandyta z tego młodego Matczaka.
      Pół Warszawy by tym ujarał.

      Pamiętam jak raz, jeszcze na studiach, poszliśmy na wódkę do kolegi z akademika. Gadało się fajnie, dziewuchy też już "miękkie" były, no to i zapaliłby coś. Kolega mówi, że go trochę zaskoczyliśmy, że nieprzygotowany i mamy zapomnieć co widzieliśmy jak mamy palić... po czym ze zwykłej torby "jamnika" wyjął 1,5 kilo haszyszu zapakowane w tabliczki po 100 gram.

      Kolega z takich "niepozornych".

      Na studia zarabiał, bo go warunki domowe nie rozpieściły, potem sobie to odpuścił.
      • gzesiolek Re: O/T dziś oglądam TVP... 29.01.22, 09:00
        Nie wiem jak u was, ale u nas na studiach haszysz to był syf w stosunku do zwykłej maryśki, podlewany chemią, wzmacniany nie wiadomo czym i różne ludzie mieli po nim fazy...
        Lepsza była czysta gra w zielone, lekko łatwo i przyjemnie, jedyny efekt uboczny to było znikanie żarcia z lodówki i półek w zastraszającym tępię zaraz po jaranku... No i takich zarabiających na studia było wielu, jak nie amfa, maryśka hasz, to fajki ze wschodu, jak nie fajki to "paliwo lotnicze" też za wschodniej granicy, rzadziej bimber loklanej produkcji... Nie mówię o piractwie softwarowym i fonograficznym na masową skalę, sprzed czasów warezów i mp3...
        • qqbek Re: O/T dziś oglądam TVP... 29.01.22, 12:44
          A nie, znajomy miał jakieś kanały przerzutowe z centralnej Azji i był lepszy od holenderskiej "turbomaryśki" która wtedy zaczęła kampus zalewać.
          Kurcze, jak ja sobie pomyślę, że na studia poszedłem 25 lat temu... ech.
    • klemens1 Re: O/T dziś oglądam TVP... 28.01.22, 11:43
      W tym bantustanie nigdy nic się nie zmieni. Cały dowcip polega na gnębieniu nikomu niezagrażających dla statystyk wykrywalności. Tak się dzieje w każdej dziedzinie policyjnej działalności - również w drogówce.

      BTW. Ostatnio kupiłem legalnie w sklepie zioło "od-THC-owione". Wygląda i wydziela aromat jak oryginał. Ciekawe, czy za posiadanie czegoś takiego też by mnie przetrzymywali w celu "usłyszenia zarzutów".
      • galtomone Re: O/T dziś oglądam TVP... 28.01.22, 11:48
        klemens1 napisał:

        > BTW. Ostatnio kupiłem legalnie w sklepie zioło "od-THC-owione". Wygląda i wydzi
        > ela aromat jak oryginał. Ciekawe, czy za posiadanie czegoś takiego też by mnie
        > przetrzymywali w celu "usłyszenia zarzutów".

        A z ciekawości, po co się coś takiego kupuje?
        • klemens1 Re: O/T dziś oglądam TVP... 28.01.22, 12:23
          galtomone napisał:

          > klemens1 napisał:
          >
          > > BTW. Ostatnio kupiłem legalnie w sklepie zioło "od-THC-owione". Wygląda i wydzi
          > > ela aromat jak oryginał. Ciekawe, czy za posiadanie czegoś takiego też by mnie
          > > przetrzymywali w celu "usłyszenia zarzutów".
          >
          > A z ciekawości, po co się coś takiego kupuje?
          >

          Nie od dziś wiadomo, że zioło ma właściwości lecznicze:

          gemini.pl/poradnik/zdrowie/jak-cbd-wplywa-na-zdrowie/

          • stavros2002 Re: O/T dziś oglądam TVP... 28.01.22, 13:24
            Nie każde. Odmiany powyżej 15% THC są silnie uzależniające i powodujące reakcja psychotyczne.

            Z tego też powodu Holendrzy wycofują się od kilku lat a coffee-shopów, bo wzrosły miejscowe nielegalne uprawy "silnej" marihuany, a spadł mocno import "leczniczej" marihuany z Maroka i Pakistanu. szacuje się, że obecnie 75% towaru na rynku to ten mocny >15% THC.

            Na ironię zakrawa fakt, że władze pozwalają (jeszcze) na legalną konsumpcję i posiadanie niewielkich ilości marihuany, ale karają osoby, które zajmują się uprawą i handlem. Za namawianie do produkcji marihuany na własną rękę, po to, by ją później dystrybuować, ukarano np. Meddy’ego Willemsena, właściciela lokalu w Terneuzen (znana sprawa w Holandii).
            • klemens1 Re: O/T dziś oglądam TVP... 28.01.22, 13:58
              No wiadomo, że THC to zło.
              Jakkolwiek mi się podoba.
              • stavros2002 Re: O/T dziś oglądam TVP... 28.01.22, 14:18
                Smutni są ludzie, którzy sięgają po narkotyki, aby się oszołomić dla poprawy nastroju.
                • tiges_wiz Re: O/T dziś oglądam TVP... 28.01.22, 14:48
                  A etanol jest chyba z nich najgorszy, bo łatwo uzależnia psychicznie i fizycznie.
                • klemens1 Re: O/T dziś oglądam TVP... 28.01.22, 15:03
                  stavros2002 napisał:

                  > Smutni są ludzie, którzy sięgają po narkotyki, aby się oszołomić dla poprawy nastroju.

                  Skąd wiesz, że dla poprawy nastroju?

          • galtomone Re: O/T dziś oglądam TVP... 29.01.22, 07:49
            klemens1 napisał:

            > Nie od dziś wiadomo, że zioło ma właściwości lecznicze:
            >
            > gemini.pl/poradnik/zdrowie/jak-cbd-wplywa-na-zdrowie/
            >

            Jeśli sam to bierzesz, faktycznie widzisz pozytywy?
            Zastanawiam się nad podaniem ojcu... 83 lata, depresja, brak łaknienia, bezsenność....
            • klemens1 Re: O/T dziś oglądam TVP... 29.01.22, 14:19
              galtomone napisał:

              > klemens1 napisał:
              >
              > > Nie od dziś wiadomo, że zioło ma właściwości lecznicze:
              > >
              > > gemini.pl/poradnik/zdrowie/jak-cbd-wplywa-na-zdrowie/
              > >
              >
              > Jeśli sam to bierzesz, faktycznie widzisz pozytywy?
              > Zastanawiam się nad podaniem ojcu... 83 lata, depresja, brak łaknienia, bezsenność....

              Nie biorę, ale zamierzam - na próbę.
              Muszę dokupić waporyzator, bo palenie jako takie podobno niweczy właściwości i jest zwyczajnie szkodliwe.
            • nousecomplaining Re: O/T dziś oglądam TVP... 29.01.22, 18:10
              > Zastanawiam się nad podaniem ojcu... 83 lata, depresja, brak łaknienia, bezsenność...
              Ale to może lepiej iść w kierunku maryśki „medycznej” na receptę i po konsultacji ze specjalistą?
              • nousecomplaining Re: O/T dziś oglądam TVP... 29.01.22, 19:41
                > Zastanawiam się nad podaniem ojcu... 83 lata, depresja, brak łaknienia, bezsenność..
                I jeszcze taki lek jest, co się nazywa Pregabalina. Mojemu ojcu w podobnym wieku nieźle pomaga. Zorientuj się.
    • qqbek Re: O/T dziś oglądam TVP... 28.01.22, 13:38
      Polskie internety nie zawiodły:
      • misiek13 Re: O/T dziś oglądam TVP... 29.01.22, 12:58
        Wasze próby wyśmiania tvp i ilości są śmieszne. Zatrzymali wypuścili. A spróbuj jeden z drugim lecieć do Ameryki południowej lub Azji z kilkoma gramami w kieszeni. Tam można dostać 20 lat. Mało tego. Tam więzienie to gehenna i codzienna walka o życie, gangi, pobicia, a nie sanatorium z telewizją i internetem i smacznym jedzonkiem jak u nas.
        • qqbek Re: O/T dziś oglądam TVP... 29.01.22, 13:01
          A widzisz.
          Jak ja byłem na studiach, to jak ktoś miał przy sobie 1,5 grama, to tylko spisali i wypuszczali, bo wiedzieli, że to "na własny użytek".
          Zmianę penalizującą posiadanie nawet najmniejszych ilości wprowadził twój idol, w październiku 2000 roku.
          (wygoogluj sobie co za miernota była Ministrem Sprawiedliwości wtedy, jak nie pamiętasz)
          • misiek13 Re: O/T dziś oglądam TVP... 29.01.22, 13:39
            Bardzo dobrze że penalizuje się nawet najmniejsze ilości tego świństwa. Narkotyki powinno się penalizować bo piorą mózg . Dla mnie miernota to ktoś kto używa tego gówna narkotyków i naraża się świadomie na odpowiedzialność karną.
            Normalny obywatel potrafi sobie normalnie umilić życie , nie wiem, odżywia się zdrowo, prowadzi aktywny tryb życia , uprawia sport , basen, gra w piłkę, jeździ na rowerze, na nartach, no czasem wypije kielicha wódki lub lampkę wina co podobno ma właściwości zdrowotne w niewielkich ilościach na układ krążenia a nie pali jakieś świństwo które robi dziurę w mózgu.
            • gzesiolek Re: O/T dziś oglądam TVP... 29.01.22, 14:14
              No i ten kielich wódki szkodzi bardziej niż joint marychy... A wszystko jest kwestią umiaru i rodzaju narkotyku...
            • klemens1 Re: O/T dziś oglądam TVP... 29.01.22, 14:21
              Zasada jest taka, że nie powinno się nikogo karać za to, co robi ze sobą.
              Poza tym wśród narkotyków na liście zagrożeń alkohol jest na 5. miejscu, a marichuana - na 28.
              • misiek13 Re: O/T dziś oglądam TVP... 29.01.22, 14:32
                Alkohol jest legalny.
                Marycha nielegalna.
                Zatem pijąc kielicha nie ściągasz na siebie odpowiedzialności karnej.
                Wybierasz marychę i świadomie ryzykujesz więzienie. Nikt nikogo nie zmusza.
                W krajach islamskich dla odmiany nie wolno pić alkoholu. Każdy kraj na swoje zasady.
                Żyjesz w tym kraju to przestrzegaj jego zasad. Proste
                • klemens1 Re: O/T dziś oglądam TVP... 29.01.22, 16:10
                  misiek13 napisał:

                  > Alkohol jest legalny.
                  > Marycha nielegalna.

                  To tylko kwestia umowy. U Arabów jest na odwrót.
                  Poza tym właśnie dyskusja jest o tym, DLACZEGO coś jest nielegalne, zatem sam fakt nielegalności nie może tu być argumentem.

                  > Żyjesz w tym kraju to przestrzegaj jego zasad. Proste

                  Problem w tym, że te zasady są z dupy i bez uzasadnienia. Proste.
                  W USA np. albo w Czechach zalegalizowano zioło - i co się zmieniło oprócz tego, że nie ściga się tych, którzy nikomu w niczym nie szkodzą?

                • gzesiolek Re: O/T dziś oglądam TVP... 29.01.22, 16:12
                  No to nie wycieraj sobie gęby zdrowiem, skoro alkohol szkodzi bardziej... Ot w kraju gdzie nadużywanie alkoholu jest akceptowalne społecznie prohibicja i penalizacja alkoholu nie przejdzie, zwłaszcza przy takim dochodzie z akcyzy...
                  Ot bez hipokryzji...

                  A joint z Maryśki by Ci się przydał misiaczku na ten kij w tylnej części ciała i dziwne poparcie dla tych z jeszcze większymi kijami w tychże organach...
      • wislok1 Re: O/T dziś oglądam TVP... 29.01.22, 16:09
        Rozumiem karanie za handel, ale karanie za posiadanie1,5 grama jest absurdem do kwadratu
        • wislok1 Re: O/T dziś oglądam TVP... 29.01.22, 16:12
          dojczland.info/dozwolona-ilosc-marihuany-w-niemczech/
    • wislok1 Ayahuasca 29.01.22, 16:07
      wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,28052709,czechy-polskie-malzenstwo-z-wyrokiem-za-pseudoszamanskie-rytualy.html#do_w=46&do_v=142&do_st=RS&do_sid=288&do_a=288&s=BoxNewsImg4
      To jest bardzo fajny pomysl na biznes, ale nie do konca ....
      Jednak w Czechach posiadanie marychy, a posiadanie i sprzedawanie jakiegos syfu z Peru to jest roznica....

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka