08.05.22, 10:17
Witam, mam pytanie, czy na A4 można płacić za przejazd na miejscu, czy trzeba wykupić wcześniej ? Dawno nie jechałam ta trasą, a były jakieś zmiany. Jedziemy w sobotę do Wrocka.
Obserwuj wątek
      • bogos_111 Re: A4 08.05.22, 15:11
        Zamiast durnej aplikacji kup sobie bilety w dwie strony na stacji Orlen przed wjazdem na bramki .Tylko sprawdź lub zadzwoń czy mają . Tu masz bardziej przejrzyście . www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://moto.pl/MotoPL/7,88389,28325970,e-toll-bramki-e-bilet-albo-jeszcze-inaczej-czy-da-sie-bardziej.html&ved=2ahUKEwjt5JOA-8_3AhUKzYsKHZWAC8wQFnoECAkQAQ&usg=AOvVaw0OlqCljix9ZhXqqn3mjR8-
          • bogos_111 Re: A4 08.05.22, 19:22
            Jasne .Dane z aplikacji są zbierane i trzymane przez 9 miesięcy, to samo przez skarbówkę .Płacimy za te dwupasmowe drogi ,które zostały wybudowane z naszych podatków Dwa pasy, na którym to lewy jadą turyści podziwiając krajobrazy .😊
              • bogos_111 Re: A4 08.05.22, 22:42
                Tak. Było tego multum. Dla mnie niemiecka autostrada najgorsza to A -2 .Zawsze się bałem.bNa A 4 jak wyjeżdżałem rano było spoko .Później gorzej i tak dalej .1200 km wte i z powrotem .
        • klemens1 Re: A4 08.05.22, 22:45
          bogos_111 napisał:

> Zamiast durnej aplikacji kup sobie bilety w dwie strony na stacji Orlen przed wjazdem na bramki .

Można też kupić online aplikacją Orlenu albo przez AutoPay, który jest prosty i zwyczajnie działa.
          • gzesiolek Re: A4 16.05.22, 11:23
            Też mnie zaskoczyła skuteczność AutoPaya, bo w weekend miałem dwie komunie w rodzinie w dwóch częściach Polski... Na szczęście w sobotę i w niedzielę... i tak w sobotę z Krakowa pod Warszawę... wieczorem z Warszawy do Poznania, w niedziele druga komunia... i wieczorem z Poznania do Krakowa (przez Wrocław)...
            Więc przetestowałem AutoPaya na A2 i A4... dziwne tylko, że kulczykówki nie ma... bo A4 Kraków-Katowice nie dość, że jest, to jeszcze znacznie taniej niż płacąc na bramkach ;)
            Wszystko bezproblemowo i sprawnie... Pobiłem rekord dzięki temu dojazdu z Poznania do Krakowa i to mimo, że praktycznie 150 licznikowych nie przekraczałem... Na spokoju 456km w 3:45 i to tak sprawnie i spokojnie szło, że nawet dzieciakom nie musiałem postoju robić... Średnia wg kompa wyszła 120km/h
            a spalanie 8,7l/100km w Maździe 6 2,5 AT 192KM.
            W cały weekend z drobniejszymi dojazdami zrobiłem przeszło 1100km... Stwierdzam, że coraz więcej Polaków potrafi jeżdziż autostradami i eskami, coraz mniej takich co się przykleją do lewego z tempomatem na 140 i mają innych w 4 literach... Inna sprawa, że w weekedn było znacząco mniej tirów...

• bguslawko_1 Re: A4 16.05.22, 10:03
        Bo nie wszędzie można kupić . Od 4 lipca 2022 roku mają wzrosnąć opłaty za przejazd autostradą A4 Katowice - Kraków. Spółka Stalexport Autostrada Małopolska skierowała wniosek w tej sprawie do Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad. O 1 złoty więcej niż dotychczas mają zapłacić kierowcy samochodów osobowych na każdej z bramek. Z kolei kierowcy większych pojazdów zapłacą o 5 złotych więcej. Pozytywnie trzeba z tym żyć .Kiedyś było gorzej i klaskali . Polski burdel czyli ład .Teraz samotny rodzic nie może się rozliczyć z dzieckiem . Ech www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://tvn24.pl/biznes/moto/a4-katowice-krakow-ile-kosztuje-przejazd-zmiana-stawek-od-4-lipca-2022-jest-wniosek-do-gddkia-5693078&ved=2ahUKEwiln47fxeP3AhXntYsKHaqvDaEQFnoECA0QAQ&usg=AOvVaw304q7mJJAJ-ExpIJq-FFhw
        • x4x9x Re: A4 16.05.22, 10:57
          My płaciliśmy na autostradzie 2 razy po 12 złotych i 16 od Katowic. W sumie 80 za nas i 40 córa, bo juz została we Wrocku.
            • bguslawko_1 Re: A4 16.05.22, 11:37
              To się ciesz,że nie jechałaś Kulczykową drogą .Za 100 km 50 zł . Prywatne firmy mają koncesje na wiele różnych odcinków autostrad w Polsce do aż 2037 roku. Polska to dziwny kraj i gdzie partyjne ugrupowania sterują wszystkim .Od kołyski , aż do śmierci . Wiem ja, bo mi o tym,
              Mama powiadała:
              Żem dziecię tej ziemi,
              Żem jest Polka mała.

I wiem, jak mi Polska,
              Jest droga i mila,
              Bom się w polskiej mowie,
              Pacierza uczyła.

Bo mnie polskie niwy
              Chlebem swym karmiły;
              Bo mnie polskiej pieśni,
              Skowronki uczyły.

Bo mnie tam na niebie,
              Strzeże Matka Boska,
              Ta polska królowa,
              Nasza Częstochowska.

Bo przy Bożym tronie,
              Polscy święci stoją,
              I co dzień się modlą,
              Za Ojczyznę moją.

Więc i ten paciorek,
              Polskiego dziewczęcia,
              Przyjm o wielki Boże,
              W ojcowskie objęcia!

Bo on się z mej duszy,
              Wyrywa jak łkanie:
              "Ojczyznę kochaną,
              Racz nam wrócić Panie!" Władysław Bełza
              • donvito52 Re: A4 16.05.22, 21:16
                Urawał ...
                Jak się do Turcji na moto wybierałem, to mniej zachodu miałem niż z przejazdem polską autostradą.
                Przyznam się jednak, że dopiero jak wyjechałem z Turcji to ujrzałem tablice z info ... Autostrady płatne także dla motocykli ;)
                Nie wiem o co chodzi ... jak COŚ można zrobić w prosty i łatwy sposób, winiety na ten przykład, to NIEEEEEE ... trzeba tak pokombinować by mieć magisterkę aby ogarnąć prosty przejazd autostradą i planować jak wyjazd z rodziną do Turcji.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka