Dodaj do ulubionych

Wakacje w Finlandii

04.06.22, 20:42
Jakoś mnie z kumplem naszło, żeby zwiedzić ten kraj. Macie może jakieś doświadczenia z podróżowaniem tam, jaki najlepiej „profil” pobytu wybrać, w sensie czy można liczyć na jakieś kwatery prywatne w sensowych cenach, czy jednak trzeba jakoś hotelowo bardziej? Planujemy objazdówkę samochodową.
Obserwuj wątek
    • trypel Re: Wakacje w Finlandii 04.06.22, 21:16
      Teoretycznie masz nawet darmowe chatki po lasach
      Ale nie udało nam się żadnej znaleźć
      To polecam. Motelli Rovaniemi
      +358 50 4704190
      maps.app.goo.gl/4D7AEWVAekubqXDe6

Jakbyście do mikołaja chcieli...
      Babka chętna do negocjacji, domki z sauna

Poza tym pamiętaj że żółte drogi są często szutrowe. Co nie znaczy że zle
      I uważaj na policję
      Nawet 50 km od najizszej wsi nagle wyskakuje radiowóz jak przesadzisz
      Poza helsinkami, jak już się skończą autostrady to plus 10 jest akceptowane.
      Warto znaleźć miejsce z sauna dymna nad jeziorem.
      I warto wziąć sporo wódki
      Brzek butelek ściąga pozytywnie nastawionych tubylców

Ale pamiętaj o nudzie. Drogi są puste, przewidywalne, proste a widoki mocno monotematyczne
        • trypel Re: Wakacje w Finlandii 05.06.22, 13:58
          Pierwszy nocleg i zbiórka w Suwałkach
          Drugi w Tallinie
          Prom poranny i kolejny nocleg za Jyvaskyla (u kolegi z poprzedniej firmy - mieli domy pokazowe :))
          Kolejny przez Oulu aż w Rovaniemi. Ten podałem.
          Potem powrót I nocleg w chałupie na wyspie pod Korpilahti
          I kolejny już na Łotwie.
          Celem było Rovaniemi. Cel zaliczony. Ale motocyklem więcej tam nie pojadę (ale autem , w dobrym towarzystwie czemu nie)
          Najlepiej wspomniany moment. Sen na plaży nad jeziorem przy szutrowej drodze. Taka drzemka w idealnych okolicznościach przyrody :)
      • trypel Re: Wakacje w Finlandii 04.06.22, 21:55
        Mieliśmy szczęście
        W maju szybko pojawiły się upały
        A komary nie zdążyły,
        Ale podobno w sezonie faktycznie ciężko
        Każdy fin ma łódkę i domek na jeziorem :)
        Z sauna
        • marekggg Re: Wakacje w Finlandii 04.06.22, 22:10
          z ta sauna opowiadal niezla historie. jak byl u nich pierwszy raz, to oczywiscie poszli do sauny. no i on jako czech, poszedl na waleta. i sie okazalo, ze finowie tak do sauny nie chodza, tylko zawsze cos maja na sobie :-)
          • trypel Re: Wakacje w Finlandii 04.06.22, 22:18
            A w życiu
            Na waleta
            Nawet z obcymi ludźmi nad jeziorem
            Tylko osobno kobiety i mężczyźni
            Kobiety kiedys mogły korzystać tylko pod warunkiem posiadania własnej " brudnej" deseczki do siadania :)
            Ale widok jak 6 facetów na waleta wypadło z sauny i goniło pomostem do jeziora, niezapomniany.
            I pamiętaj- ten kto polewa Kamienie zawsze wychodzi ostatni
      • x4x9x Re: Wakacje w Finlandii 04.06.22, 21:58
        Płynęłam promem z Tallina do Helsinek, przepiękne widoki. Przewodnik mówił poprawną polszczyzną, okazało się, że ma żonę Polkę. Helsinki bardzo mi się spodobały, nowoczesne i czyściutkie miasto.
        • waga173 Re: Wakacje w Finlandii 05.06.22, 09:20
          x4x9x napisała:

> Płynęłam promem z Tallina do Helsinek, przepiękne widoki.

Ja tez lubie sie patrzec na przepiekny widok falujacej wody, a zwlaszcza jak panny puszczaja na nia wianki.
    • stavros2002 Re: Wakacje w Finlandii 05.06.22, 00:00
      Nudno, jedziesz powolutku setkami kilometrów przez lasy. Czasami kilka domków wśród drzew, dwadzieścia km dale znowlu kilka domków itd. Fajnie jest popływać łódką po jeziorach i połowić ryby, ale w ogóle jest nudno.

Przynajmniej jest tak w Karelii i na północy w okolicach Oulu. W weekendy w miasteczkach bary pełne i wszyscy chodzą naj...ni jak messerszmity po ulicach,, szczególnie młodzież.
        • nousecomplaining Re: Wakacje w Finlandii 05.06.22, 20:36
          > Nudna Finlandię widzi się jeden raz i to wystarczy.
          Pierdolenie. Wszystko się w końcu nudzi. A to ciekawy kraj o przeciekawej historii i o powierzchni większej niż powierzchnia Polski. Nie byłem w Finlandii, ale długo pracowałem z Finami i zawsze chciałem tam pojechać. Jak wrócę, to odniosę się do Twojego niezwykle merytorycznego wpisu.
          • trypel Re: Wakacje w Finlandii 05.06.22, 22:06
            Finowie są zajebisci.
            Moje ulubione powiedzenie swietnie charakteryzujące Finów : co może najgorszego przytrafić sie Finowi który wybudował swój wymarzony domek nad jeziorem w lesie?

Sasiad.

Jak Cię polubią to na poważnie.
            Ale to trochę trwa bo długo jest dystans.
            Polaków lubią z uwagi na podobna historie i położenie geograficzne (między dwoma skurwielami jak to określają)
            Ale jazda faktycznie jest nużąca. Po setnym jeziorze w lesie, jadąc te 110 zaczynasz marzyć o szutrze bo tam przy setce przynajmniej zakręty są zabawne
          • stavros2002 Re: Wakacje w Finlandii 05.06.22, 22:25
            Więszy niż Polska, ale monotonny. Jakieś większe wzniesienia są w Karelli, ale poza tym las/jeziora i monotonia. No i bezludny. Mają 5 mln ludności. Parę domków w lesie i 20 km dalej kolejnych parę domków. Miasta w zimnym skandynawskim stylu, nie nastawiaj się na perełki architektury i przytulne zaułki jak w CK Monarchii.

Aha, w czerwcu/lipcu komary wielkości krów. Spanie przy otwartym oknie niewskazane, bo cię zjedzą.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka