Dodaj do ulubionych

( rzecz o ogumieniu ) Nie chcę, ale muszę ...

08.04.05, 23:42
... kupić nowe letnie opony 195/70R14 do Nissana Primery Wagon 2.0D,
albowiem poprzedni komplet oddałem, jak należy, do utylizacji.

W najbliższej okolicy w interesującym mnie przedziale cenowym dostępne są:
(w nawiasach podaję ceny na naszym mikroskopijnym rynku - w 1000 EEK):
Yokohama S306 (1.01), Barum Brillantis (1.02), Kleber Viaxer AS (1.11),
Bridgestone B330 (1.34), Michelin EnergyXT2 (1.43).

Rocznie przebywam samochodem mniej niż 10 000 km. Jeżdżę w zasadzie spokojnie,
bez pośpiechu. W różną pogodę. Dosyć często drogami "innymi" przy okazji
krótkich wycieczek rekreacyjno-krajoznawczych.

Zapoznałem się dotąd z (niekiedy sprzecznymi) wynikami testów opon i opiniami
użytkowników.
Niemniej jednak chciałbym poznać Wasze sugestie, licząc na to, że pomogą mi
one w dokonaniu właściwego wyboru.

Za odpowiedzi z góry dziękuję.
Obserwuj wątek
    • kolowr kleber 09.04.05, 09:59
      jeżdze na viaxerach juz 2 sezon i chwale sobie (wcześniej miałem firestony -
      ścierały się jak masło), a kleberki nieźle daja sobie radę na mokrej nawierzchni
      z hamowaniem - o wiele lepiej niż firestony (nie pamiętam już jakie to były).

      jedynie mam mały rozmiar - 155/80 R13 - w punto.
      ale nie jeżdzę jak ciapa ;)

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka