Dodaj do ulubionych

Saab 93 cabrio

01.09.05, 22:06
zastanawiam się nad kupnem saab 93 cabrio rocznki 2001. czy możecie mi
doradzić, ale doradzić a nie pisać bzdety czy warto się w to "bawić". Będę
bardzo wdzięczny za konkretne posty, które ułatwią mi podjęcie decyzji...
dzieki
pozdr
Obserwuj wątek
        • pol67 Re: Warto ale...... 03.09.05, 23:40
          Hm, ale czy masz na mysli generalnie cabrio, czy akurat saaba?
          Bardziej interesuje mnie ewentualna opinia użytkowników, bo zdaje sobie sprawe
          że można uszkodzić dach...
          dzieki za odpowiedz mimo wszystko
      • robert888 Re: Saab 93 cabrio 04.09.05, 19:47
        Witam,

Opowiem znając opinie mojego kolegi, który miał takie auto. Posiadanie
        kabrioletu to bardzo fajna sprawa i wcale nie taka sezonowa jak się teoretykom
        wydaje. Juz dawno kabriolety (te droższe) maja bardzo przyzwoicie ocieplony i
        wygłuszony dach, szklaną i podgrzewana szybe z tyłu, a więc normalna całoroczna
        eksploatacja nie jest niczym zdrożnym. Wypada tylko dbać o dach, myjąc go
        częściej w zimie jeśli używamy go w osolonej atmosferze.
        Co do Saaba - akurat kabriolet w tym wydaniu (mówie o porzednim Saabie 9-3) nie
        był zbyt udanym samochodem - nadwozie miało olbrzymie kłopoty w utrzymaniu
        sztywności. Sporo się w nim działo w czasie jazdy po naszych wspaniałych
        dziurach:) Poza tym zaparkowanie na krawężniku może spowodować skręcenie
        nadwozia i kłopoty z zamknięciem otwartych drzwi. Jednak, jeśli tylko o tym się
        pamięta i ogólna "giętkość" nie przeszkadza, to samochód całkiem fajny (jak
        ktoś lubi deskę Saaba). Ładne i wygodne fotele skórzane, dobre audio. Czego
        chcieć więcej:) Jeździć i się cieszyć, a malkontenci w zaparowanych kompaktach
        zawsze będą krytykować. Taki już to kraj:)

Pozdrowienia od kabrio fana:)
        • pol67 Re: Saab 93 cabrio 04.09.05, 23:00
          dzieki robert za post. coś przynajmniej wnosi do sprawy, choć wątpliwości nie
          rozwiał. Faktycznie satre 93 jest pełne uroku, ale nie po raz pierwszy słyszę o
          niezbyt sztywnym nadwoziu.
          No cóż chyba tak jak zauważył jeden z komentatorów, zima się zbliża i chyba już
          teraz nie warto, a przez zimę pomyślę. Jak alternatywę brałem pod uwagę audi
          a4, ale to niestety inna "półka" cenowa....

Pozdr
    • 1adarek Re: Saab 93 cabrio 04.09.05, 02:29
      Bardzo przyjemne auto jezeli chodzi komfort jazdy, ale tragiczne pod wzgledem mechanicznym (SAAB ogolnie)- podzespole ktore sa instalowane w autach innych marek i tam nie stanowia problemu, w tym aucie moga doprowadzic Cie do szalu
          • rumburaak :) 05.09.05, 19:08
            1adarek napisał:

> Tylko ze Vectra jezdzisz, a SAAB stoi w serwisie

Model o którym pisze zainteresowany zakupem jest to poprzedni model, który
            faktycznie ma płytę Vectry (konkretnie trochę zmienioną - Calibry) ale silniki
            (benzynowe), zawieszenie i klimat :) jest zdecydowanie Saabowski. Co innego
            najnowszy 9-3 - to rzewczywiście Vectra w drogim garniturze (silniki,
            zawieszenie). Koledzy, którzy piszą o tym ,że 900II/9-3 są awaryjne chyba nie
            stali nawet obok Saaba a co dopiero go użytkowali :) Model ten jest regularnie
            w pierwszej 20 wszelkich statystyk bezawaryjności. Sam użytkuje takie auto od 4
            lat i stwierdzam z całą stanowczością, że nie jest to awaryjny samochód. Trzeba
            tylko o niego dbać i regularnie serwisować. Każdy kto próbuje porównać Vectrę
            do 9-3 niech przejedzie się tymi autami i dopiero pózniej niech się
            wypowiada :) Po fachowe porady ludzi którzy mają do czynienia z Saabami (a nie
            ludzi którzy widzieli Saaba na ulicy i porównują go z Vectrą :) odsyłam tak jak
            któryś z kolegów do saabklub.pl.A co do kabrioleta to jest to moim zdaniem
            jeden z najładniejszych kabrioletów w ogóle, a co do sztywności to dopiero
            niedawno kocerny motoryzacyjne sobie z tym poradziły (tzn by kabriolety nie
            miały gorszej sztywności niż "zwykłe" wersje np nowy 9-3 cabrio, Megane CC, 307
            CC) i w przypadku starszych aut to całkowicie normalne.Pzdr
      • en10219 Re: Saab 93 cabrio 05.09.05, 09:38
        Witam.

1adarek napisał:

> Bardzo przyjemne auto jezeli chodzi komfort jazdy, ale tragiczne pod wzgledem
        > mechanicznym (SAAB ogolnie)- podzespole ktore sa instalowane w autach innych
        > marek i tam nie stanowia problemu, w tym aucie moga doprowadzic Cie do szalu

A co Ci się zepsuło w 9-3 (Lub SAAB'ie ogólnie)? I w jakim jeszcze innym
        samochodzie ten sam element był montowany?

Btw. fakt posiadania wspólnej platformy nie czyni jeszcze z 9-3 vectry.
    • lewarek5 Re: Saab 93 cabrio 04.09.05, 12:19
      pol67 napisał:

> zastanawiam się nad kupnem saab 93 cabrio rocznki 2001. czy możecie mi
      > doradzić, ale doradzić a nie pisać bzdety czy warto się w to "bawić". Będę
      > bardzo wdzięczny za konkretne posty, które ułatwią mi podjęcie decyzji...
      > dzieki
      > pozdr

.., ladnie wyglada na podjezdzie,-gdy stoi ,i stac bedzie czesto,smacznego.Pzdr.
    • marekatlanta71 Re: Saab 93 cabrio 04.09.05, 23:40
      Dwa lata temu GM byl uprzejmy dac mi 9-3 na 24 godziny do testowania. Wnioski:
      a) zdecydowanie za slaby silnik
      b) olejek do opalania powinien byc na wyposazeniu standardowym - wszyscy
      mielismy poparzenia sloneczne
      c) fajnie sie jezdzi rano i wieczorem - w dzien upal nie pozwala na kabrio
      d) niezle jajo jest jak sie jest na autostradzie i zacznie padac
      e) samochod jest dwuosobowy - miejsce z tylu wylacznie dla dzieci
      f) bagaznika wlasciwie nie ma
      A poza tym to mi sie samochod bardzo podobal. Ale 9-3 cabrio niestety jest
      pewnego rodzaju kompromisem - ani miejsca za wiele, ani osiagow porzadnych. W
      podobnej cenie jest Nissan 350Z convertible i tego bym polecal.
    • sakura7 Re: Saab 93 cabrio 05.09.05, 09:57
      mam 9-3 cabrio jako drugi samochod - rocznik 2002, wersja Aero :-)

polecam !!!
      Można jezdzic także zimą, ogrzewanie jest bardzo wydajne, mam go od 1,5 roku,
      nie miałam jak na razie żadnych problemów z nim, mechanizm otwierania dachu
      działa bez zarzutu. Czasem tylko cos skrzypi na nierownosciach, podobno to
      kwestia sztywnosci nadwozia.
      • pol67 Re: Saab 93 cabrio 05.09.05, 19:13
        dzięki Sakura. to brzmi nieźle. A czy to było auto kupione w kraju czy
        sprowadzone? W Polsce nie ma specjalnego wyboru, w w Niemczech jest tego
        troche...
        Czy jakoś specjalnie sprawdzałaś go, czy był z "pewnego" źródła?

dzięki i pozdr
        Pol
          • pol67 Re: Saab 93 cabrio 11.09.05, 23:31
            dzięki sakura i gratki....
            powiedz mi jak dbasz o dach? rozumiem ze jeśli myjnia to ręczna, a w zimie?
            snieg i błoto pośniegowe? No i czy trzyma ciepełko ;))

pozdr
            • sakura7 Re: Saab 93 cabrio 12.09.05, 13:35
              hmmmm .... dobre pytanie z tym dachem, nigdy nie zaprzatalam sobie nim glowy,
              ale mam nadzieje ze panowie na myjni odpowiednio sie nim zajeli podczas
              woskowania.

raczej unikam jazdy zimą, bo mam jeszcze drugie autko i saab praktycznie cala
              zime stoi w garazu. Ale gdy juz jezdzilam w chlodne dni nie mialam problemu z
              utrzymaniem ciepła - dodatkowo pomaga w tym dobre ogrzewanie i .... podgrzewane
              fotele (ciekawe polaczenie jak na cabrio :-) Moj dach nie zetknal sie jednak z
              blotem posniegowym i solą i raczej nie zetknie.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka