Dodaj do ulubionych

Octavia Combi 2.0

03.09.02, 13:22
Chcę kupić Octavię Combi z silnikiem benzynowym 2.0. Niewiele droższa od 1.6
(1 500 PLN) a silnik wydaje się dynamiczniejszy (115 KM, 170 Nm) od 1.6 (100
KM, 145 Nm). Pali (wg. danych fabrycznych) niewiele więcej. Na TDI mnie nie
stać.

Czy ktoś ma auto z tym silnikiem i mógłby podzielić się wrażeniami?
Obserwuj wątek
    • Gość: paulus Re: Octavia Combi 2.0 IP: 194.204.190.* 03.09.02, 14:11
      moj dentysta ma audi z takowym silnikiem. jeżdzi się tym całkiem przyjemnie.
      komputerek pokazuje mu średnie zużycie na poziomie 7,5 litra.
      pzdr
      • apandinus Re: Octavia Combi 2.0 03.09.02, 15:49
        Dzięki, paulus, to brzmi optymistycznie. Może ktoś jeszcze coś doda?
      • Gość: Jako Tako Re: Octavia Combi 2.0 IP: *.tarnowskie-gory.sdi.tpnet.pl 03.09.02, 18:14
        Gość portalu: paulus napisał(a):

        > moj dentysta ma audi z takowym silnikiem. jeżdzi się tym całkiem przyjemnie.
        > komputerek pokazuje mu średnie zużycie na poziomie 7,5 litra.
        > pzdr

        Wskazania komputerka w Octavii nalezy traktowac z rezerwa. Ma tendencje do
        zanizania zuzycia o 0.5-1 litra. Pisze to na podstawie wlasnych doswiadczen.
        Oczywiscie nie ma to wplywu na moja pozytywna opinie o tym aucie.
    • Gość: Sławek Re: Octavia Combi 2.0 IP: *.aries.com.pl 03.09.02, 16:59
      Silnik 2.0 115 KM montują w Octavii z uwagi na bardzo dobrą elastyczność (te
      170 Nm jest chyba koło 2500 obr/min).Dlatego więc spalanie będzie podobne (moc
      i moment uzyskiwany odpowiednio wcześniej).
      Będąc na twoim miejscu tak właśnie bym zrobił (kupił 2.0)
      Osobiście jestem zwolennikiem silników elastycznych a nie kosiarek w rodzaju
      1.4 16 V 100 KM.


      pozdrawiam
    • apandinus Re: Octavia Combi 2.0 04.09.02, 13:18
      Dziękuję za opinie. Dzisiaj zamówiłem to auto (a wzasadzie żona zamówiła) więc
      przekonam się na własnej skórze jak to będzie. Czeka mnie niestety 6 tygodni
      czekania (daj Boże - na poprzednią Skodę czekałem chyba ze dwa miesiące).
      • Gość: Sławek Upewnij się czy nie jest czasem "powodziowa" ;-) IP: *.aries.com.pl 04.09.02, 15:03
        • apandinus Re: Upewnij się czy nie jest czasem 'powodziowa' 04.09.02, 17:45
          Zamawiamy nową, w salonie. Takich rzeczy to chyba Skoda nie robi? Zresztą
          byłoby chyba trudno znaleźć im utopione auto dokładnie takie, jak zamówiliśmy
          (kolor, tapicerka, dodatki etc.) chociaż zdaje się, że zalało im cały plac z
          nowymi wózkami. Tyle, że pewnie z 80% to były TDI.
          Ale na wszelki wypadek przed odbiorem obwącham czy nie czuć stęchlizny!
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka