Dodaj do ulubionych

Ekspert potrzebny - Problem z wrzucaniem biegow

17.10.05, 00:08
Witam,

Mialem dzisiaj strasznie dziwna sytuacje. Stalem w korku i ruszajac nie
moglem wrzucic biegu. Po zgaszeniu i wlaczeniu samochodu, biegi wchodzily
normalnie. Podjechalem troche i sytuacja sie powtowrzyla. Gdy udalo mi sie
wyjechac z korku zaczalem miec problemy ze zmiana biegow w trakcie jazdy (nic
nie skrzypialo, ale biegi nie wchodzily - nie chcialem probowac na sile).
Zatrzymalem sie na pare minut i po ruszeniu wszystko jest teraz ok.
Przejechalem jakies 50 km bez problemu.

Co to moze byc? Czy musze udac sie do mechanika?
Obserwuj wątek
    • marcin.purta Re: Ekspert potrzebny - Problem z wrzucaniem bieg 17.10.05, 00:09
      Aha - samochod to Lanos, przebieg 128 tys km
    • galdor Re: Ekspert potrzebny - Problem z wrzucaniem bieg 17.10.05, 00:17
      Hmm miałe to samo ale w swifcie - ukrychnęła się jakaś sprężynka w skrzyni i
      bez naprawy sie nie obyło :D ale objawy te same - po zatrzymaniu samochodu
      mijało na jakis czas - radze zrobić bo to niebezpieczne
    • elyk Re: Ekspert potrzebny - Problem z wrzucaniem bieg 17.10.05, 00:53
      Winne jest sprzeglo.
      Jak sprzeglo nie rozlancza napedu to nie wchodza biegi. Dlatego przy wylaczonym
      silniku wszystko bylo ok.
      Nigdy nie jechalem autem przez ciebie wymienionym ale jesli tam jest
      hydrauliczne sterowanie sprzeglem a tak na 99% jest to
      siada jeden z cylindrow, albo za malo plynu w ukladzie.
      Mozna kupic reperaturki ale majpewniej i w koncu najtaniej wymienic oba
      cylindry kompletne i na nastepne 100kkm spokoj.
      • unterseeboot Re: Ekspert potrzebny - Problem z wrzucaniem bieg 17.10.05, 01:03
        w lanosie hydrauliczny wysprzęglik? hmmm.
        jeśli tak to poszanowanko
    • wujaszek_joe Re: Ekspert potrzebny - Problem z wrzucaniem bieg 17.10.05, 01:14
      moze olej w skrzyni biegów sie skończył?
      w twingo kiedys po wjechaniu w wielką wode (cud że wyjechał) nie chciały biegi
      wchodzic, jakis wazny element był nieosłoniety
    • waskes29 Re: Ekspert potrzebny - Problem z wrzucaniem bieg 17.10.05, 13:00
      Tak jak ktos napisal albo sterowanie sprzeglem byc moze silowniki albo juz cos
      w samym sprzegle.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka