Dodaj do ulubionych

Do czego sluzy ten węzyk

09.06.06, 20:46
Na tej fotce zaznaczylem strzlką ten węzyk co byl urwany. Krzyzykiem
zaznaczylem miejsce gdzie powinnien byc lecz jest wyrwane i nie ma mozliwosci
juz tam podlaczenia,natomiast dwoma liniami zielonymi zaznaczylem jak
zrobilem teraz czy moze tak byc na jakis czas az nie kupie nowego przewodu.I
najwazniejsze do czego ten przewod jest potrzebny.Czy on moze byc przyczyną
ze samochod nie palil na cieplym silniku. GOLF IV 1.4 16 v
img278.imageshack.us/img278/5389/p60801580gh.jpg
Obserwuj wątek
    • jasiek-23 Re: Do czego sluzy ten węzyk 09.06.06, 21:03
      jak dla mnie to wyglada na wężyk podciśnieniowy...Jeżeli ten grubszy do którego
      był podłaczony ten zaznaczony idzie do serwa -to jest to na pewno wężyk
      podciśnieniowy..Może to być wężyk odpowiedzialny za jakiś element
      sterowania ...więc moze auto z tego też powodu gorzej zapalac..
    • harlista Re: Do czego sluzy ten węzyk 09.06.06, 21:40
      Jezeli jet to wezyk z twardego plasticu, to napewno jest to sterowanie
      podcisnieniowe do "czegos". Czego? Gdzies pod maska powinienes miec diagram
      podcisnien.
      Wyglada mi na to ze czesc wezyka najprawdopodobniej pod katem 90* stopni ci
      wyparowala.
      Mozesz zrobic przedluzke z gumowego wezyka o dosc grubych sciankach.
      Pamietaj o o uszczelnieniu, inaczej uklad bedzie ssal "falszywe powietrze"
      • harlista Re: Do czego sluzy ten węzyk 09.06.06, 21:47
        PS Ze zdjecia wynikaloby ze wezyk wchodzi do aparatu zaplonowego. Jezeli tak
        (w co nie chce mi sie wierzyc) to jest to podcisnieniowy przyspieszacz zaplonu.
        Jezeli rurka byla ulamana, to silnik dostawal falszywe powietrze przez co mogl
        miec problemy z paleniem na goracym
    • dodo14 Re: Do czego sluzy ten węzyk 09.06.06, 22:05
      jest to twardy wezyk i nie ma szansy podloczenia go juz w to miejsce gdzie
      powinnien(na zdjeci kolko z zielonym krzyzykiem),poniewaz koncowka tam gdzie
      powinnien byc zamocowany jest wylamana.Zatkalem ten otwor a wezyk podlączylem
      do otworu troche wyzej(na zdjeciu dwie zielone linie i miejsce gdzie obecnie
      jest podlączony)>Otwor ten byl zamkniety ,choc dziwne mi sie to wydaje ze jest
      zrobiony wylot a byl przytkany zielona kapsulko.I czy nie powinnie byc jeszcze
      dodatkowy wezyk biegnocy ztego otworu ktory byl zamkniety.
      • jan.kowalski.1960 Re: Do czego sluzy ten węzyk 09.06.06, 22:48
        vacum schlauf
        • devote wezykiem Jasiu wezykiem 10.06.06, 00:47
      • harlista Re: Do czego sluzy ten węzyk 10.06.06, 02:10
        >>I czy nie powinnie byc jeszcze
        > dodatkowy wezyk biegnocy ztego otworu ktory byl zamkniety.<<

        TAK, NIE, MOZLIWE.
        To cos plastikowe, to jest zaworek jednokierunkowy na "duzym" podcisnieniu.
        W innej wersji, lub innym modelu VW mozna bedzie bez problemu dolaczyc dodatkowy
        odbiornik vaccum.

        A swoja droga, to umylbys sobie ten silnik. jest deczko brudnawy
      • dodo14 Re: Do czego sluzy ten węzyk 15.06.06, 21:28
        Dziaiaj tez nie chcial odpalic. Rono odpalil jak zawsze za pierwszym razem,po
        przejechaniu ok 10 km zatrzymalem sie na jakies poltora godziny,po tym czasie
        chcialem odpalic a tu porazka nie chce zapalic.Nie moge tego zrozumiec na
        zimnym pali a na cieplym nie chce.Prosze o pomoc
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka