iszkariota Re: peugeot 11.08.06, 19:03 Myslimy, ze powinienes skorzystac z przegladarki na forum - maly prostokacik, u gory, po lewej stronie. Link Zgłoś
przemekthor Re: peugeot 12.08.06, 15:28 Jaki 206 i z ktorego roku? 3 czy 5 drzwi? I najwazniesze - czy jestes gotowy/a na przygody i - nieraz - na prawdziwa walke z oporna francuska technika? 3 drzwiowy 206 pojawil sie po wersji 5 drzwiowej i w moim odczuciu zostal zrobiony w pospiechu i bez specjalnego pomyslunku. Tego co wymyslil mechanizm odchylania foteli, powinno sie wyprowadizc na ulice i zastrzelic. Bez przerwy sie zacina, fotel sie blokuje albo lata w tyl i przod. Dzwignia lubi zostac w rece (zamocowana jest na krotki wkret, bez podkladki, wiec odkreca sie sama srednio co tankowanie, czyli raz w tygodniu). Najlepse jest to, ze - uwaga - fotel z dzwignia do odchylania jest zbyt szeroki, zamykajac drzwi wali sie w ten uchyt. Zapiecie pasa bezpieczenstwa tez jest akrobacja, bo 206 ma niemozebnie dlugie drzwi, a pas jest na slupku, no i jak ktos jest niewysoki i ma fotel blisko kierownicy, to siegniecie po ten pas jest niemal niewykonalne. Jak sie juz siegnie, to drzwi trzeba ponownie otworzyc, bo dolna czesc pasa, zamocowana przy podlodze, natrafia na wspomniany juz wyzej uchwt od fotela, ktory juz tkwi twardo w tapicerce drzwi. To tylko jeden przyklad, ale uwierzcie, w 206 jest tak doslownie ze wszystkim. Moglbym powiedzeic, ze wszystko w tym aucie jest nie do zniesienia (tragiczny jest szczegolnie lakier i cienkie blachy) ale - to auto fajnie jezdzi. Jak sie opanuje oporna skrzynie biegow, szarpiacy silnik o slabiutkiej kulturze i opanuje sie tez kilka innych aparatow (na przyklad przelacznik kierunkowaskazow, ktory dziala jak chce), to PEUGEOTEM 206 JEZDZI SIE SUPER. Moze nie tak super, jak loganem (wedlug frankowskiego), ale pomimo ewidentnych niedorob i wad, nie widze ani jednego powodu, by sie naszego 206 pozbyc. Link Zgłoś