Dodaj do ulubionych

Madnat w Czechach

IP: mieszko.pl.u* 04.08.03, 11:10
Na autostradzie w Czechach zatrzymala mnie policja (oraz jeszcze 4 samochody).
Okazalo sie ze 1 km wczesniej stal radiowoz z radarem i fotografowal auta
przekraczajace predkosc.
Mandat - 1000 koron. Nie mialem tyle koron przy sobie, wiec glina dal mi
mandat kredytowy i powiedzial, ze moge go zaplacic na granicy.
Powiedzialem ok i pojechalem dalej (Chorwacja)
W drodze powrotnej na granicy czesko - polskiej chcialem zaplacic mandat, ale
niestety okazalo sie ze to nie jest mozliwe i moge go zaplacic jedynie na
poczcie czeskiej. Jako ze byla godzina 5 rano i poczty w poblizu nie bylo,
mandatu nie zaplacilem.
Czy mozna taki mandat zaplacic w Polsce? Jesli tak, to gdzie?
Jaka jest sciagalnosc mandatow zagranicznych?
Obserwuj wątek
    • Gość: macio Re: Mandat w Czechach IP: *.nestle.pl 04.08.03, 12:01
      Też jestem ciekaw - mam "pokutke" od roku 2000.

      1. czy będą mnie dręczyć przy próbie przekroczenia granicy PL-CS?
      2. jakie jest oprocentowanie przeterm. należności, ewentualnie jaki
      okres przedawnienia?

      Pozdrowienia dla "Czechów".
      M.
    • Gość: sitar Re: Madnat w Czechach IP: *.gliwice.pl / 192.168.50.* 11.08.03, 23:38
      miałem ten sam problem 1994.niezapłaciłem do dziś żadnych problemów nie miałem
      do tej pory,jeżdze dosyć często pozdrawiam
    • Gość: Papick Re: Madnat w Czechach IP: *.pspeng.cz 14.08.03, 14:28
      Co ja wiem, to nieściągną od ciebie tych pieniędzy i nie mają prawa (narazie) ci nic zatrzymać (naprzykład radio, telefon itd.), żebyś ten mandat zapłacił.
      • Gość: macio Re: Madnat w Czechach IP: *.nestle.pl 14.08.03, 16:23
        A jaki jest okres przedawnienia i czy w CS jest centralny rejestr, sprawdzany
        przy przekraczaniu granicy i jeżeli tak to jakie mogą być konsekwecje
        przekroczenia granicy jeżeli jest się obciążony "pokutką"?

        Pozdr
        M
        • Gość: stado Re: Madnat w Czechach IP: *.dhcp.adsl.tpnet.pl 14.08.03, 16:43
          CS (ew. CSRS) już nie ma.

          jest - CZ i SK

          pozdr.
          • Gość: olo Re: Madnat w Czechach IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.08.03, 09:34
            Czytałem w Dnes wywiad z ministrem spraw wewnętrznych CR. Ubolewał, że
            cudzoziemcy wymigują się od pokuty brakiem pieniędzy. Ostatnie pytanie
            brzmiało. "Czy w takim razie jest szansa, że wzorem RFN będzie możliwe
            wyegzekwowanie mandatu na granicy?" >>Niestety, w chwili obecnej nie ma takiej
            możliwości ponieważ nie istniej jeszcze centralny system ewidencji kierowców<<
            -----------------
            To tyle, dla uspokojenia.
            • Gość: laikzupelny Re: Madnat w Czechach IP: *.intersigma.cz / 192.168.0.* 18.08.03, 15:22
              Mieszkam w Czechach i moge was wszystkich uspokoic, ze do konca przyszlego roku
              mozecie spac spokojne - i NIE PLACIC.
              Czescy policjanci nie sa w stanie skontrolowac, czy dany pojazd/kierowca -
              cudzoziemiec lamal przepisy lub byl karany przedtsem mandatem.

              ALE!!!
              W ramach przygotowan do wstepu do EU taki system kontroli juz sie tworzy, ma
              zaczac dzialac od stycznia 2005.
              Bedzie polaczony z systemem sluzb granicznych, wiec nawet jak pojedziecie innym
              samochodem, to beda was rozpoznawac po danych w paszporcie.

              Podobno stare przekoroczenia nie beda w nim ewidowane, ale wszystkie nowe tak.

              Pzdr.
              • Gość: Papick Re: Madnat w Czechach IP: *.pspeng.cz 21.08.03, 15:55
                Gość portalu: laikzupelny napisał(a):

                > Bedzie polaczony z systemem sluzb granicznych, wiec nawet jak pojedziecie innym samochodem, to beda was rozpoznawac po danych w paszporcie.

                Tylko taka mała uwaga, przecież w UE nie trzeba będzie jeździć z paszportami bo nie będzie granic.
                • Gość: marekggg Re: Madnat w Czechach IP: 212.244.110.* 21.08.03, 16:58
                  w UE tak, natomiast w Obszarze objetym umowa z Schengen nie. A polska ani
                  czechy nie znajda sie w tym ikladzie odrazu (bodajze 2006)
    • Gość: ji Czesi maja taki centralny system jak Polacy IP: 62.29.248.* 21.08.03, 19:04
      ...czyli zadnego.
      Mozesz to zaobserwowac przekraczajac granice czeska.
      Nie sadze by ktos potrafil ten mandat sciagnac.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka