kakaka2 17.05.11, 15:39 jaka kwota bądź % zarobków jest dla Was satysfakcjonująca i czujecie się bezpiecznie w razie "w"? Odpowiedz Link Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
burza4 Re: Jaki poziom oszczędności jest mieć bezpieczni 17.05.11, 17:57 Optymalnie - żeby zyski z inwestycji umożliwiały choć skromne przeżycie. Zadowalająco - żeby móc się utrzymać przez rok bez pracy. Odpowiedz Link
verdana Re: Jaki poziom oszczędności jest mieć bezpieczni 17.05.11, 19:19 Dla mnie byłaby to równowartość rocznych dochodów. Na razie - senne marzenie. Odpowiedz Link
ablims Re: Jaki poziom oszczędności jest mieć bezpieczni 18.05.11, 07:56 Zasady których sie trzymam i ralizuje. 1. Oszczędności zabezpieczające rodzine - 2 krotność wpływów rocznych. 2. Fundusz dziecięcy 5 % wpływów miesięcznych do roku 2030 odkładanie w złoto) 3. Emerytura 10% wpływów miesięcznych (odkładanie w złoto) do roku 2040 4. Zabezpieczenie w wypadku śmierci mojej czy żony. Uwielbiam Linuxa. Mój faworyt: Debian Lenny 5.0 Stable Odpowiedz Link
joana.mz ablims 18.05.11, 09:29 jak wygląda inwestowanie w złoto? Kupujesz jakieś fundusze inwestujące w kruszce czy sztabki złota? Pytam serio Odpowiedz Link
ablims Re: ablims 18.05.11, 10:02 Kupuje w sztabkach 1gram, 2,5 gram i 5 gram w zależności od kasy. Kilka miesięcy temu kupowałem sztabki 1 gram kosztowała 124 zł teraz kupuje po 164 zł . W przeciągu kilku miesięcy zarobiłem na każdej sztabce 40 zł Tu masz link www.kursyzlota.pl/produkty/sztabki/ Odpowiedz Link
serendepity Re: ablims 18.05.11, 10:29 Dopoki nie sprzedaz, to nie zarobisz. Co najwyzej mozesz powiedziec, ze wzrosla wartosc posiadanych sztabek. Odpowiedz Link
ziuniek Re: ablims 18.05.11, 11:08 Zainteresował mnie ten wątek. A jak chcesz potem to sprzedać? Możesz wystawiać faktury VAT? Bo przeszłam do zakładki skup złota i tam jest info: "Warunkiem skupu złota jest wystawienie faktury VAT przez sprzedającego. " www.kursyzlota.pl/skup Odpowiedz Link
verdana Re: ablims 18.05.11, 16:25 Jak dosyć slusznie zauwazyła niegdyś moja matka, prawdziwa wartość złotej monety czy sztabki to bochenek chleba. Bo tylko wtedy się je sprzedaje. Obecnie, gdy złoto jest bardzo drogie, inwestowanie w złoto na przyszlość wydaje się raczej nierozsadnym posunięciem, jesli nie przewiduje się wojny lub kataklizmu. Odpowiedz Link
tomekjot Re: Jaki poziom oszczędności jest mieć bezpieczni 18.05.11, 18:11 Zdenek Bakala: Unikałbym inwestowania w złoto Unikałbym towarów takich jak złoto. Jeśli pewnego dnia nie zgodzimy się co do wartości złota, to może okazać się, że stało się ono bezwartościowe - w wywiadzie dla Forsal.pl czeski miliarder Zdenek Bakala radzi drobnym inwestorom z Polski, jak powinni rozporządzać swoimi pieniędzmi. www.forsal.pl Odpowiedz Link
agattka_84 Re: Jaki poziom oszczędności jest mieć bezpieczni 18.05.11, 08:05 Ja na razie dążę do zgromadzenia oszczędności na poziomie 6-miesięcznych wydatków. Do końca roku powinno się udać. Odpowiedz Link
ladyjm Re: Jaki poziom oszczędności jest mieć bezpieczni 18.05.11, 11:38 suma rowna rocznym zarobkom ulokowana na jakims koncie wydaje mi sie rozsadnym rozwiazaniem Odpowiedz Link
mysz0lec Re: Jaki poziom oszczędności jest mieć bezpieczni 18.05.11, 11:51 Na razie mamy wspólnie z mężem odłożoną równowartość trzymiesięcznych wydatków. Mam nadzieję, że do końca roku będzie równowartość półrocznych wydatków, może nawet ciut więcej. Odpowiedz Link
cruzbos Re: Jaki poziom oszczędności jest mieć bezpieczni 18.05.11, 13:43 Czułabym się bezpiecznie, gdybyśmy mieli równowartość rocznych podstawowych kosztów utrzymania (czyli bez oszczędzania, wakacji, przyjemności). Brakuje nam jeszcze dość dużo, bo jest to obiektywnie ogromna kwota, ale był czas, że mieliśmy takie zabezpieczenie. Odpowiedz Link
joanna_poz Re: Jaki poziom oszczędności jest mieć bezpieczni 18.05.11, 13:50 jak najwyzszy poziom rocznych, jak tu piszą wszyscy, nie mamy ale mamy kwotę, która nam daje jakieś poczucie bezpieczenstwa. Odpowiedz Link
ziuniek Re: Jaki poziom oszczędności jest mieć bezpieczni 18.05.11, 21:30 Dla mnie to byłby roczne wydatki - ale na razie nie mam szans takiej kwoty zgromadzić. Na razie walczę, żeby zaoszczędzić cokolwiek w tym roku Odpowiedz Link
nela12 Re: Jaki poziom oszczędności jest mieć bezpieczni 19.05.11, 09:24 też myślę że roczne nasze wydatki-czułabym się w miarę bezpiecznie,i do tego celu już nie wiele nam brakuje... potem chciałabym wyremontować kuchnię ,bo tylko ona nam do remontu została ,a może najpierw kuchnia ;D -nieeeeee najpierw wakacje no i tak ciągle na coś trzeba oszczędzać Odpowiedz Link
chwalipieta Re: Jaki poziom oszczędności jest mieć bezpieczni 19.05.11, 11:48 na obecną chwilę mógłbym żyć na obecnym dobrym poziomie przez ok 1,5 roku nic nie robiąc . czy to jest bezpieczny poziom - nie wiem. dla jednych tak dla innych nie. inna kwestia to to, że wszystkie oszczędności lokuje na GPW. zdaję sobie sprawę z ponoszonego ryzyka ale dla mnie lokata na 5% to jest śmiech na sali. najtańszy kredyt to ok 18% i to jest w moim przekonaniu niezłe @*!#%&. Odpowiedz Link