maja8549 04.12.07, 19:21 jestem ciekawa czy warto zainwestowac www.comiesiac.pl/401.html?*session*id*key*=*session*id*val* Odpowiedz Link Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
daga_1 Re: ktoras uzywa mooncup ? 06.10.08, 15:30 Chyba to samo powiedziałaby Twoja babcia, w czasach swojej młodości o tamponach. Ty uzywasz ich i jest to normalne dla Ciebie. Odpowiedz Link
marmelada eee... takia "sauna solution" czyli 04.12.07, 20:37 w naszym domowym żargonie bubel z telesklepu. Ja mam zastrzeżenia co do higieny... i jeżeli zastanawiasz się nad zakupem, to ja bym stanowczo odradzała. Coś nie halo... A do tego czy to nie uwiera? No i wszelkie infekcje... A po drugie 90 zł / śrendo 4 zł za paczkę podpasek... to daje 22 sztuki... mi paczka starcza na jeden cyk... to daje dwa lata. Odpowiedz Link
b-b1 Re: eee... takia "sauna solution" czyli 04.12.07, 22:41 Jesli Cie nie obrzydza płukanie tego, wylewanie itp i uważasz, że dla Ciebie byłoby korzystne(bo brak tamponów, podpasek)i ochrona środowiska-spróbuj. Ja nie kupiłabym na pewno bez wczesniejszej konsultacji z ginem i nie wierzyłabym zbytnio, ze nie "przecieka" i że mam pewnośc "czystości" przez te kilka godzin. ..i chyba mycie tego czegoś byłoby dla mnie nie do przejścia Wole jednak tampony.. Odpowiedz Link
bri Re: eee... takia "sauna solution" czyli 17.12.07, 13:04 Brzydzisz się własnej krwi? Odpowiedz Link
anew3 Re: ktoras uzywa mooncup ? 14.12.07, 20:05 Testowala to kiedys dziennikarka Cosmo, wg niej w trakcie stosowanoa Ok po wyjeciu okropny widok i czesto lazienka zalana krwia.Wole tampony! Odpowiedz Link
dolcevita69 Re: ktoras uzywa mooncup ? 15.12.07, 09:08 Słabo mi sie zrobiło z warzenia... obrzydliwe. Odpowiedz Link
kaaarolinkaa Re: ktoras uzywa mooncup ? 16.12.07, 22:18 klikam na link myslac-ciekawe co to jest? takie moonvup-jakas wschodnia filizanka na zioła? cos delikatnego, miłego, fajnego...a tam-szok... ja pier..mnie nie brzydzi płukanie tego ale to chyba nie jest zbyt bezpieczne...i niech sie to jakos przechyli w pracy...masakra... Odpowiedz Link
alexls Re: ktoras uzywa mooncup ? 17.12.07, 04:43 Patrzac od strony ekologicznej - ma to swe uzasadnienie. Nie widze jednak szans aby to sie przyjelo! Nawet jesli ktos nie brzydzi sie, to nie jestemy w stanie zapewnic sobie sterylnosci zwlaszcza poza domem. Do tego podpisuje sie pod powyzszymi wypowiedziami o obrzydliwosci stosowania tego "urzadzenia" - wole na to konto inaczej dbac o nasza planete Odpowiedz Link
mary_lu Re: ktoras uzywa mooncup ? 17.12.07, 18:30 Nie przesadzacie? Są dwie inne, zdecydowanie bardziej ohydne substancje wydzielane przez nasze ciała, które wycieramy papierem i poprawiamy myciem codziennie i jakoś chyba nie ma masowych omdleń z obrzydzenia przy tych czynnościach Raczej nie trzeba się bać wypadania, na takiej samej zasadzie działa jedna z bardzo popularnych (przynajmniej jakiś czas temu w USA) metod antykoncepcyjnych. Ale fakt, że mooncup jest kiepsko przemyślany. Raczej nie znajdzie teraz wielu nabywców. P.S. Kupuję tanie tampony w Lidlu (Siempre) i Rosmannie (Facelle), moim zdaniem nie róznią się od OB, ale jeszcze nigdzie nie znalazłam tanich podpasek, które by miały taką delikatną powierzchnię jak Libresse, były tak cienkie i miały wersję maxi, czyli "goodnight"... Wszędzie są tylko tanie podpaski podobne do Always - z tą ceratką, okropną dla mnie. Spotkałyście gdzieś takie? Odpowiedz Link
alpepe Re: ktoras uzywa mooncup ? 19.12.07, 15:12 kurczę, nie używam libresse, bo mi nie podchodzi, ale próbowałaś bella perfecta maxi blue? One nie mają powłoki "ceratkowej" tylko włókninę, jak tradycyjne podpaski, nic się nie odparza, a są dłuuugie. Zwróć tylko uwagę, by kupić maxi blue, nie same blue... Odpowiedz Link
koma.edziecko Re: ktoras uzywa mooncup ? 20.12.07, 10:26 Ja też używam bella perfecta są miękie bez teś gumowej siateczki do tego są dosyć tanie. Odpowiedz Link
pacynka27 Re: ktoras uzywa mooncup ? 20.12.07, 13:57 w biedronce są dwa rodzaje cieniutkich podpasek Femina soft. Jedne maja taką siateczkę plastikową, drugie fajną bawełnianą powłoczkę (opakowanie pomarańczowo-niebieskie). Cena - niecałe 4 zł za 20 sztuk. Odpowiedz Link
dolcevita69 Re: ktoras uzywa mooncup ? 20.12.07, 17:41 Ja używam wylacznie maxi blue bella perfecta z normalną powłoką z celulozy. Są miękkie, naturalne i długie, co jest bardzo ważne. Jak za długie to można założyć tym na przód i sobie podwinąć to, co jest za długie. Ok 4,5 z za 8-12 szt. Odpowiedz Link
truscaveczka Re: ktoras uzywa mooncup ? 21.12.07, 09:56 Podpaski z lidla są włókninowe, sama nienawidzę alwaysowej siateczki. Odpowiedz Link
qrczaque po prostu tak jesteśmy skonstruowane... 03.10.08, 19:32 To jest nowinka, taka sama jaką kiedyś były tampony, a jeszcze wcześniej - jednorazowe podpaski. A właściwie nie do końca nowinka, bo podobne używano przez krótki czas w latach 40tych XX wieku, tylko że tamte były z kauczuku i kiepsko się dezynfekowały. Tak jak każda nowinka, niektórym będzie to odpowiadać, a innym nie - pamiętam jak parę lat temu toczono dyskusje podobne do tej na temat tamponów. Z innej beczki, niektóre z Was piszą jak faceci - i to z gatunku tych najbardziej szowinistycznych. Posłuchajcie się tylko: "O boże, okres, krew lecąca z c***i, obrzydliwość, fuj, rzyg, przecież w plejboju żadna nie ma TAM ani włosów, ani (szok!) KRWI" Oczywiście w tej chwili przesadzam ale, moje drogie, jeżeli ta substancja was obrzydza, to dobiję was stwierdzeniem, że macie jej w sobie jeszcze ok. 5ciu litrów... Swoją drogą, (z całym szacunkiem) ciekawe jak się układały wasze stosunki z mamami. Odpowiedz Link
ula27121 Re: po prostu tak jesteśmy skonstruowane... 03.10.08, 21:00 A to nie jest złuszczona warstwa macicy??? To krew??? Muszę doczytać. Coś mi tu nie pasuje..... Odpowiedz Link
maggi9 Re: ktoras uzywa mooncup ? 03.10.08, 21:22 Mnie tam to nie obrzydza.W końcu to moja krew Ale raczej bym tego nie wypróbowała.Nie wiem czy to jest takie higieniczne.Poza tym właśnie bałabym się "zabryzgać" całą łazienkę.Swoją to jeszcze ale gdzieś "w terenie" ugh. Odpowiedz Link
pacynka27 Re: ktoras uzywa mooncup ? 05.10.08, 19:03 Jest jeszcze alternatywa dla zapalonych ekolożek: www.pieluszkarnia.pl/index.php?k46,nowosc-wkladki-higieniczne-dla-kobiet sklep.ekodzieciak.pl/mamy-artykuly-higieniczne-c-40_47.html?osCsid=bef3a9473a90f88bdfcf0316c15f0325 Co ważne te "cuda" są bezpieczne dla zdrowi w przeciwieństwie do podpasek i tamponów jednorazowych: www.zb.eco.pl/bzb/32/rozdz4.htm Odpowiedz Link
jop Re: ktoras uzywa mooncup ? 06.10.08, 15:38 Ło matko, co za paranoja: "Kupując wystarczającą ilość wkładek można prać je wszystkie na raz po skończonym okresie." Sama przyjemność, trzymanie w domu zakrwawionych podpasek z całego okresu, dodatkowy fun podczas płukania i prania, no i co za dekoracja łazienki albo balkonu - kolekcja suszących się wkładek. Niezapomniane wrażenia estetyczno-węchowe gratis. Odpowiedz Link
miska_malcova Re: ktoras uzywa mooncup ? 16.05.09, 21:18 jop napisała: > Ło matko, co za paranoja: "Kupując wystarczającą ilość wkładek można > prać je wszystkie na raz po skończonym okresie." > > Sama przyjemność, trzymanie w domu zakrwawionych podpasek z całego > okresu, dodatkowy fun podczas płukania i prania, no i co za > dekoracja łazienki albo balkonu - kolekcja suszących się wkładek. > Niezapomniane wrażenia estetyczno-węchowe gratis. mina mojego męża na widok odmaczających się wielorazowych podpasek w burej wodzie bezcenna... Dziekuję, pozostanę przy podpaskach. Tak, tak tych z bakteriami, grzybami i dioksynami. Odpowiedz Link
foreze Re: ktoras uzywa mooncup ? 10.08.09, 10:05 pacynka27 napisała: > Jest jeszcze alternatywa dla zapalonych ekolożek: > > www.pieluszkarnia.pl/index.php?k46,nowosc-wkladki-higieniczne-dla-kobiet > sklep.ekodzieciak.pl/mamy-artykuly-higieniczne-c-40_47.html?osCsid=bef3a9473a90f88bdfcf0316c15f0325 > Co ważne te "cuda" są bezpieczne dla zdrowi w przeciwieństwie do podpasek i > tamponów jednorazowych: > > www.zb.eco.pl/bzb/32/rozdz4.htm ludzie kochani czego to inni nie wymyslą - obrzydliwe Odpowiedz Link
zooba Re: ktoras uzywa mooncup ? 10.08.09, 13:09 No coś ty.. mocz i kał się z pieluszek dziecięcych spierało (a z ubranek to się pewnie nadal zdarza w naszych nowoczesnych czasach) a krew? Kusi mnie ten mooncup, nie powiem. Odpowiedz Link
watermelon_woman Re: ktoras uzywa mooncup ? 15.05.09, 21:34 Ja uzywam od 6 lat Diva Cup i bardzo sobie chwale. To chyba prawie to samo co Moon Cup, tez jest zrobiony z medycznego silikonu. Oczywiscie, to sprawa osobistych preferencji, ale dla mnie wcale nie jest bardziej obrzydliwe niz tampony. Troche praktyki i nie ma problemu Poza tym ogolnie nie mam problemu z wlasna fizjologia. Zdecydowalam sie na zakup bardziej z przyczych ekologicznych niz finansowych, chociaz oszczednosc moim zdaniem jest duza - tzn. zakup zamortyzowal mi sie po niecalym roku, wiec mam juz 5 lat czystej oszczednosci. Najlepsze jest jednak to, ze jest to bardzo praktyczne. Nie musze ze soba nosic zapasow podpasek czy tamponow, obliczac na ile mi starczy i czy musze kupic, bo sie koncza itp itd. Poza ekologia wiec jest to po prostu duzo bardziej dyskretne. Odpowiedz Link
deszcz.ryb Re: ktoras uzywa mooncup ? 16.05.09, 20:28 A tak z ciekawości... Nie uwiera cię? Nie chlapie po "całej łazience"? Nie zsuwa się? Wybacz wścibskość, ale długo się nad tym zastanawiałam - jako "uzupełnienie" podpasek i tamponów mogłoby być ciekawe. Ale wyobrażam sobie, że korzystałabym z niego tylko wtedy, kiedy miałabym do dyspozycji bidet [ostatecznie prysznic/wannę] - żeby się umyć przy tej całej operacji. Odpowiedz Link
lektorka Re: ktoras uzywa mooncup ? 20.05.09, 18:02 Mnie najbardziej zastanawiają wymiary tego urządzenia. No bo tampon ma jakieś 10 mm średnicy, a mooncup jakieś 40 mm. Sporo jak na moje oko. Odpowiedz Link
deszcz.ryb Re: ktoras uzywa mooncup ? 20.05.09, 18:43 A taki penis we wzwodzie ma aż 3,5 do 4 centymetrów średnicy! To dopiero dużo! Odpowiedz Link
lektorka Re: ktoras uzywa mooncup ? 21.05.09, 12:42 No ale penis nie siedzi we mnie 5 dni. Odpowiedz Link
watermelon_woman Re: ktoras uzywa mooncup ? 21.05.09, 10:38 Juz zaspokajam ciekawosc Nie uwiera - tak jak z tamponami, po prostu sie go nie czuje. Po zalozeniu po prostu sie o nim zapomina. Ja czuje tylko jedna roznice, hmm... jak to wytlumaczyc nie wnikajac za bardzo w fizjologie Otoz tampony sa "wysuszajace", you know what I mean, wiec divacup (i inne kubeczki silikonowe, np. moon cup) odczuwa sie duzo bardziej naturalnie. Niezaleznie w ktorym momencie chcesz go zmienic, uczucie jest takie samo. no i nie ma sznureczka, ktory moze... hmm... laskotac Jesli chodzi o "chlapanie" przy zmianie. Szczerze mowiac, potrzebowalam kilku cykli treningu. Teraz, po kilku latach jest to chwila i nie mam zadnego problemu. No coz... po prostu chyba trzeba potrenowac. Niektorzy maja odruch obrzydzenia, rozumiem, bo to rzeczywiscie jest spotkanie III stopnia z wlasna fizjologia, ale pamietam, kiedy jeszcze uzywalam podpasek, to szczerze mowiac, wrazenia byly duzo gorsze. Ale sie wywnetrzam... Mam nadzieje, ze moje "opowiesci fizjologiczne" nikogo nie zbulwersowaly Odpowiedz Link
zooba Re: ktoras uzywa mooncup ? 21.05.09, 10:47 Mam techniczne pytanie: skoro zdarzyło ci się narozlewać przy wymianie, czy krew wsiąka w fugi i je plami na dobre? Mam taka dramatyczną wizję nieodwracalnego zapaskudzenia fug... Odpowiedz Link
watermelon_woman Re: ktoras uzywa mooncup ? 21.05.09, 16:34 Nigdy, nawet podczas pierwszych "treningow" nie udalo mi sie narozlewac tak, zeby czyscic okolice toalety, czy bidetu. To az tak trudne nie jest Kilka razy po prostu zajelo mi to troche wiecej czasu niz powinno. Osobom, ktore zaczynaja swoja przygode z kubeczkami polecalabym przez pierwsze cykle uzywac rownoczesnie wkladek - to tez kwestia treningu, jak sie ma wprawe, to wiadomo, kiedy zmienic, ale na poczatku mozna nie miec pewnosci. Podoba mi sie tez to, ze zmienia sie duzo rzadziej niz tampony. A potem podzielcie sie wrazeniami Moze byc na priv. Odpowiedz Link
deszcz.ryb Re: ktoras uzywa mooncup ? 21.05.09, 13:03 Bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Niewątpliwie kiedyś się skuszę na takie ustrojstwo. Odpowiedz Link
szczur.w.sosie Re: ktoras uzywa mooncup ? 21.05.09, 14:06 Kupiłam i czekam, by wypraktykować Do tej pory używałam i pewnie wciąż będę w pewnej mierze, np na wyjścia, używać tamponów Natracare, a też na noc podpasek (różne, zwykle nie drogie). Używam wielorazowych wkładek i wreszcie nie mam wrażenia, że coś tam plastikowego mam... Mnie tam nie brzydzi, a jakoś podpaski z granulatem czy ceratą mnie zniechęcają... Odpowiedz Link
watermelon_woman Re: ktoras uzywa mooncup ? 21.05.09, 16:36 No to mam dokladnie takie same wrazenia, jesli chodzi o odczucie plastiku w "strategicznych" miejscach Jesli dobrze sobie przypominam, to mialam podobne plany co do tamponow, a skonczylo sie tak, ze prawie cala paczke oddalam siostrze. Kazdy chyba musi potrenowac na sobie. Opowiedz pozniej, jak ci poszlo Odpowiedz Link
truscaveczka Re: ktoras uzywa mooncup ? 10.08.09, 09:35 Jeśli chodzi o plastik, to sserio nic się nie czuje - ja używam teraz nuvaring, miałam podobne obawy, ale jest super Odpowiedz Link
miozyna Re: ktoras uzywa mooncup ? 10.08.09, 08:53 Ja używam mooncupu od 3 lat i jestem bardzo zadowolona. Absolutnie nie ma żadnych problemów z infekcjami czy czymś takim, to silikon medyczny. Nie cieknie... po prostu się sprawdza. Link z pierwszego posta jakoś nie działa, ale Mooncup można kupić w sklepie ekokramik, o tu: www.ekokramik.pl/Mooncup_Kubeczek_menstruacyjny-25.html Odpowiedz Link