Dodaj do ulubionych

Wyspa Rab - Lopar

03.05.11, 18:00
Witam , wybieram się pierwszy raz do Chorwacji .Bede bardzo wdzięczna za informacje typu cen , gdzie jeść ?, co warto zobaczyć ? . Wybieramy się z 2 dzieci 4 lat i 8 lat , dodam że nasza kwatera będzie niedaleko kempingu san marino. Będę bardzo wdzięczna za wszystkie informacje
Obserwuj wątek
        • Gość: Monty Re: Wyspa Rab - Lopar IP: *.adsl.inetia.pl 20.06.11, 16:14
          Hejka. Rab- świetny wybór. W Lopar jest wiele knajp, jedliśmy w kilku - wszędzie jedzenie bardzo nam smakowało. Jeśli mogę polecić coś poza Lopar, to w Supetarskiej Dradze jest knajpka tuż nad morzem - nazywa się Bili As - jedzenie przepyszne - zupa rybna, kalmary, naleśniki - pychota!!! Polecam :)
          • Gość: aga Re: Wyspa Rab - Lopar IP: *.opera-mini.net 11.07.11, 12:09
            Dlaczego nie podajecie cen tych specjałów w restauracjach? My zamówiliśmy małże i rybę, które przynieśli tylko z bułką - porcje były małe i zapłaciliśmy za te dwie rzeczy 260 kun + napiwek (ok. 160 zł) bez napojów. Mała szklaneczka - 20 cl wody mineralnej czy innego gazowanego napoju kosztuje 12 kun i więcej.
            Właśnie wróciłam - b. drogo (piwo 20 kun, ok. 12-14zł, 1 kg ryby nieoprawionej na targu - 70 kun), spożywka w supermarkecie 2-3x albo więcej droższa niż w PL, plaże ładne ale może być nawet 50-60 łódek w zatokach Kalifront (przy Suchej Puncie - podobnie w Lopar), które bezczelnie cumują nawet 7-8 m od brzegu na wodzie do kolan, tak że plażowicze nie mają gdzie pływać. Plaże totalnie nie sprzątane, efektem są resztki sałatek z łódek na plaży, w ostatni dzień widziałam kupę dziecka lub psa w wodzie przy brzegu. Psy kąpią się ze wszystkimi, brak toalet, parkingów. Efekt - 2 tyg. 2 dorosłych + 2 dzieci = ok. 8tys (w tym 1 tydz. przed sezonem), gotując wszystko samemu, częściowo na prowiancie z PL, totalnie oszczędzając i nie chodząc do restauracji czy kawiarni. TOTALNA PORAŻKA - za tyle samo jest all inclusiv np. Egipt - byliśmy już 3 razy, ale chcieliśmy spróbować czegoś innego. Polskie morze też lepsze, bo przynajmniej można stołować się w knajpach a mimo to wychodzi taniej.
      • Gość: aga Re: nie polecam Rab IP: *.opera-mini.net 11.07.11, 12:16
        Bardzo wygodnie nie pamiętać cen, bo wtedy można żyć iluzją jakie to wszystko wspaniałe w tej Chorwacji;)
        Ja jestem zdegustowana, bo pojechałam na Rab zachęcona takimi właśnie wypowiedziami internautów. Wyspa jest rzeczywiście piękna, stary Rab uroczy a plaże w Lopar piaszczyste. I może i warto tam pojechać, wg mnie tylko na max 2 dni po to aby tą wyspę zwiedzić, ale absolutnie nie na wczasy plażowe a już na pewno nie w VII czy VIII.

Właśnie wróciłam - b. drogo (piwo 20 kun, ok. 12-14zł, 1 kg ryby nieoprawionej na targu - 70 kun), spożywka w supermarkecie 2-3x albo więcej droższa niż w PL, plaże ładne ale może być nawet 50-60 łódek w zatokach Kalifront (przy Suchej Puncie - podobnie w Lopar), które bezczelnie cumują nawet 7-8 m od brzegu na wodzie do kolan, tak że plażowicze nie mają gdzie pływać. Plaże totalnie nie sprzątane, efektem są resztki sałatek z łódek na plaży, w ostatni dzień widziałam kupę dziecka lub psa w wodzie przy brzegu. Psy kąpią się ze wszystkimi, brak toalet, parkingów. Efekt - 2 tyg. 2 dorosłych + 2 dzieci = ok. 8tys (w tym 1 tydz. przed sezonem), gotując wszystko samemu, częściowo na prowiancie z PL, totalnie oszczędzając i nie chodząc do restauracji czy kawiarni. TOTALNA PORAŻKA - za tyle samo jest all inclusiv np. Egipt - byliśmy już 3 razy, ale chcieliśmy spróbować czegoś innego. Polskie morze też lepsze, bo przynajmniej można stołować się w knajpach a mimo to wychodzi taniej.
        • lesio5 Re: nie polecam Rab 11.07.11, 12:34
          Już się wypłakałaś? Musiałaś ten spam puścić na forum 3 razy? Jak się jedzie w ciemno nie wiedząc gdzie i rezerwując z góry to takie bywają efekty. Ale Chorwacja na prawie 2000 km linii brzegowej i tysiące kwater więc każdy znajdzie coś dla siebie.
      • Gość: aga Re: San Marino - nie ma miejsca na plaży. IP: *.opera-mini.net 11.07.11, 12:27
        Ludzie, nie jedźcie tam w lipcu i sierpniu, bo nie znajdziecie tam miejsca! Jak już musicie jechać do Chorwacji na wczasy - jedźcie sobie na stały ląd - będzie taniej i będziecie mieli więcej opcji kwater do wyboru.
        • hepik1 Re: San Marino - nie ma miejsca na plaży. 13.07.11, 16:49
          aga napisała:

>. Efekt - 2 tyg. 2 dorosłych + 2 dzieci = ok. 8tys (w tym 1 tydz. przed sezonem), gotując wszystko samemu, częściowo na prowiancie z PL, totalnie oszczędzając i nie chodząc do restauracji czy kawiarni.

Tak z czystej ciekawości-to w końcu na co poszło te 8 tys?
          • Gość: anka2607 Re: San Marino - nie ma miejsca na plaży. IP: *.dip.t-dialin.net 13.07.11, 17:18

Jednym słowem nie oplacalo sie Wam samemu zywic i brac jedzenia z Polski.
            Albo mieliscie drogi nocleg?
            Ja polecam Pensionat Bellveue sniadane w postaci bistro czyli stol szwedzki, obiadokolacja do wyboru. Poilki takie syte i wielkie ze zawsze zostawialismy na talerzu, a moj maz lubi zjesc :))
            Z miejsce na plazy tez nie mielismy problemu codziennie bralismy dwa lezaki z parasolka. PO lewej stronie nie zauwazylam zeby bylo tlocznie, w sam raz. Z 1 rzedu lezaka obserwowalam swoja 3 letnia corke
        • Gość: Kazimierz W Re: San Marino - nie ma miejsca na plaży. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.05.13, 12:16
          Człowieku, to chyba byliśmy na dwóch innych wyspach. Brudno? na Loparze nawet na dzikich plażach są śmietniki codziennie opróżniane, Rajska Plaża fakt - dużo ludzi ale jak się zbierze tłusty tyłek (mówię o swoim) i pójdzie kawałek dalej to już jest luźniej a na dzikich zatoczkach jest masa miejsca do biegania gier i zbaw. Rab to nie kurort z obsługą i ąę basenem ale to właśnie przyroda i dzikość tej wyspy jest jej największą atrakcją moim zdaniem. Więc czytajcie fora i inne opisy żeby nie walnąć babola i pojechać w miejsce, które wam nie pasuje - to chyba podstawa i warto poświęcić temu trochę czasu. Jak chcecie betonowy kurort z biegającą dookoła was obsługą to nie ten kierunek - każdy wybiera co lubi. A i dodam że na Rabie byliśmy w sezonie na początku sierpnia - żeby nie było niedomówień.
        • Gość: lopar Re: San Marino - nie ma miejsca na plaży. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.06.13, 14:39
          Jest w tym trochę racji. Ja po 10 dniach w Lopar miałam z rodziną już dosyć tłumu i atmosfery wyspy. Wszystko zwiedziliśmy w tydzień i potem bywało już nudno. Ceny wysokie. Wyjechaliśmy do Crikvenicy i nie pożałowaliśmy. Kwatera o połowę taniej, przestrzeń,mnóstwo rozrywek i rześkie powietrze znad morza a nie zaduch i płycizna. Zaznaczam, że byliśmy z dziećmi i wcale ta płycizna na Rajskiej nas nie zachwycała, piach brązowy ( takie błotko). Byliśmy, zwiedziliśmy ale lepiej na lądzie!
    • Gość: anka2607 Re: Wyspa Rab - Lopar IP: *.dip.t-dialin.net 03.07.11, 20:34
      Witam :)
      My bylismy w zeszlym roku w Lopar i w tym wybieramy sie rowniez ceny jedzenia wszedzie sa takie same. My bedac na plazy jemy wlasnie tam w restauracji maja pycha spagetti ktoreo porcja jest tak ogromna ze mam problem zjesc :)) Mozna dla dzieci zamowic polowke porcji :) Plaza cudowna, czysta z ciepla woda :) raj dla dzieci!
      Kiedy jedziecie? Moze bedzie okazja sie spotkac :) MY mamy corke w wieku 4 lat i kolezanki corka w wieku 3 lat. Pozdrawiam
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka