Dodaj do ulubionych

Czy na którąś z wysp chorwackic prowadzi most?...

IP: *.4web.pl 19.04.09, 11:10
...czy wszędzie są tylko promy? Zabieram się za plany wakacyjne :))
Obserwuj wątek
    • Gość: tom Re: Czy na którąś z wysp chorwackic prowadzi mos IP: *.stella.net.pl 19.04.09, 11:18
      na wiele wysp w Chorwacji wjeżdża się "na kołach". Najwieksza to Krk, na którą
      prowadzi malowniczy most (wjazd jest płatny), ale też jest kilka małych,
      położonych blisko brzegu wysepek, także skomunikowanych mostem (np. tak jest w
      przypadku Murter) lub groblą (tak jest np. w Rogoznicy)ze stałym lądem.
      Większość wysp, tych zamieszkałych, położona jest jednak na tyle daleko od lądu
      stalego, że łączy się je z nim tylko liniami promowymi. Mam na myśli wielkie
      wyspy takie jak Ugljan, Pasman, Brac, Hvar, Mljet, Korcula i inne
    • Gość: Kir Re: Czy na którąś z wysp chorwackic prowadzi mos IP: *.217.146.194.generacja.pl 19.04.09, 11:50
      Właściwie zamiast pytać lepiej było rzucić okiem na mapę

      Jadąc od północy:

      most na Krk płatny wjazd 30 kun (mogło się zmienić) wyjazd bezpłatny

      między wyspami Cres i Losnij jest most

      most jest na wyspę Pag gdzieś od ok 10 lat wjazd jest bezpłatny

      most na Vir ale tej wyspy raczej nie polecam na urlop

      most zwodzony bezpłatny otwierany 2 razy dziennie o godzienie 9 i 17 na wyspę
      Murter (tj ruch samochodowy jest wstrzymywany 2 razy dziennie na 0.5h

      w zasadzie starówka Primosten jest na wyspie ale połączonej z lądem groblą więc
      sie nie liczy

      bezpłatny most na Ciovo koło Trogiru (sama starówka Trogiru to też wyspa)


      • Gość: Ola Re: Czy na którąś z wysp chorwackic prowadzi mos IP: *.4web.pl 19.04.09, 12:07
        Dzięki. Jasne, że będę szperać jeszcze po forach, mapach , przewodnikach.
        Chorwację rozpracowuję po raz pierwszy, a słyszę z różnych źródeł, że tam
        wszystko bardzo szybko się zmienia - również drogi. Atlas, który mam może być
        zatem nieaktualny, trzeba zakupić mapę - i to w miarę nowe wydanie. Jeszcze raz
        dzięki. Szkoda na Chorwację w tym roku mamy tylko niecałe 2 tygodnie, chciałoby
        się zobaczyć wiele, a trzeba będzie dokonywać wyborów. Dlatego nie chcemy
        zjeżdżać daleko na południe. Pozdrawiam.
    • geomax Re: Czy na którąś z wysp chorwackic prowadzi mos 20.04.09, 08:33
      Ja wybieram się na Ciovo koło Trogiru,rzuć okiem na oferty...
      • mrawa1 Re: Czy na którąś z wysp chorwackic prowadzi mos 20.04.09, 09:35
        Spokojnie na Ciovo możesz rezerwować ze strony www.trogir.pl/
        Byłam polecam i jeżeli masz pytania to chętnie wyjaśnię.
        • Gość: Ola campingi na północy IP: 194.42.116.* 21.04.09, 08:52
          Podróżujemy z namiotem - zawsze. Czasem rzeczywiście wczesniej robię
          rezerwację na campingu, ale najczęściej nie. Gdyby ktoś miał jakieś
          info o campingach - ale jak najbardziej na północy Chorwacji - to
          chętnie poczytam. Właśnie zaczynam "przerabiać" Chorwację. Na pewno
          jeszcze będę podpytywać o różne rzeczy. Pozdrawiam.
          • hepik1 Re: campingi na północy 21.04.09, 22:20
            www.camping.hr/best/

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka