29.10.12, 14:55
Będę wdzięczna za wszelkie info na temat Hoteli i Lokalizacji gdzie się zatrzymac na Korfu...

Planujemy wyjazd na Korfu w przyszłym roku (2+2) i poszukuje miejsca gdzie jest w miarę spokojnie - nie interesują nas miasteczka gdzie toczy sie całonocne zycie - jedziemy z dziecmi wiec chcielibysmy wypoczac...Miło by było, gdyby... w okolicy znajdowały sie tez piekne plaze (ale nie jest to warunek konieczny bo tak czy siak zamierzamy zwiedzac wyspe na wlasna reke ... wiec ostatecznie mozemy dojechac... )

Jesli chodzi o Hotel... to poszukujemy hotelu z opcja All (miło by było jakby w danym hotelu serwowali choc troszeczke jakichś Greckich dan) oraz, który miałby coś do zaoferowania dla dzieci... Niewiem... waterpark, czy coś podobnego...

Tak przy okazji interesuje mnie czy Korfu jest w posiadaniu jakiegos WaterParku wogóle?

Wiem ze to nie koncert zyczen ale byłoby miło jakby można połączyć te rzeczy ze soba ... :)

Reasumujac... zależy mi na tym aby dzieciaki miały co robic... oraz zeby było smacznie i hotel był czysty... a reszta to kwestia organizacji....

Jesli kogos interesuje wyjazd na Zante - służe pomoca... jakies tam doswiadczenie mam i moge cos doradzic, podpowiedziec...
Obserwuj wątek
    • Gość: gość Re: Korfu IP: *.jjs.pl 29.10.12, 16:18
      > Tak przy okazji interesuje mnie czy Korfu jest w posiadaniu jakiegos WaterParku
      > wogóle?

w ogóle jest w Agios Ioannis:) czasem wystarczy użyć wyszukiwarki google, żeby się w ogóle nie pytać:)
      www.aqualand-corfu.com/
      w miejscowość Acharavi jest kompielisko Hydropolis Water Park www.corfucastaway.com/hydropolis.htm

Na ofertę hoteli to chyba jeszcze za wcześnie, jak się tylko pojawia ferst minute to wystarczy w wakcje.pl ostawić interesujące ciebie obcej i wyskoczą ci hotele oraz o nich opinie, a jak będą to nowe hotele w polskiej ofercie to na holidaychek i na tripadvisorze z półpościa znajdziesz ocenę tych hoteli:)
      • mak470 Re: Korfu 29.10.12, 21:02
        W ogóle to w google jest wszystko jakby nie było, nie? .. :) Więc na dobrą sprawę fora są bezsensu... ale skoro już są ... to są po to aby pytać... czyż nie? Nie chce być złośliwa.. ale jak Bóg Kubie tak Kuba Bogu... Zatem... :) Netykieta forum mówi o tym by nie pisać z błędami... i co za tym idzie... wypadałoby sprawdzić pisownie zanim wyśle się posta :) To tak gwoli ścisłości :) Bez obrazy... :)

No ale wracając już do tematu... To mimo pouczenia... dziękuje za szczere chęci i za namiary jednak na te parki wodne... :)

Co do czasu wyboru hotelu... nie będę wyjeżdzała z PL więc nie będzie kłopotu ... Stąd... skąd będe wylatywała oferty są całoroczne... o tej porze roku planuje wakacje co roku... więc spokojna głowa :) napewno z pomocą forumowiczów znajdę to czego szukam i będę mogła zakupić hotel już teraz :)

Dzięki za obszerny opis, co, gdzie i jak :)
        Pozdrawiam jesiennie...
        • Gość: gość Re: Korfu IP: *.jjs.pl 29.10.12, 23:56
          Więc na dobrą spr
          > awę fora są bezsensu... ale skoro już są ... to są po to aby pytać... czyż nie?

a nie dostałaś konkretnej odpowiedzi? owszem pytać warto, a jeszcze lepiej dopytać, czyli uzupełnić swoją wiedzę. Są jednak pytania, na które można otrzymać odpowiedz znacznie szybciej, niż pozostawiając pytanie na uśpionym po sezonie forum. Takie pytanie to właśnie "czy w ogóle jest weter park na Korfu", wystarczy wpisać znacznie mniej słów niż w rzeczonym pytaniu ( nei ryzykując błędów ortograficznych, skoro etyka forum tego wymaga:)) czyli tylko "water park korfu" w googole i ma się po kliknięciu odpowiedz. Prościej i szybciej, prawda? To była uprzejma podpowiedź, a nie złośliwość:)

> Nie chce być złośliwa.. ale jak Bóg Kubie tak Kuba Bogu... Zatem... :

Złośliwość by była w tedy, gdyby nie padła konkretna odpowiedz, poparta linkami,

Netykie
          > ta forum mówi o tym by nie pisać z błędami... i co za tym idzie... wypadałoby s
          > prawdzić pisownie zanim wyśle się posta :) To tak gwoli ścisłości :) Bez obrazy
          > ... :)

I to pisze ktoś kto pisze "wogóle" w ogóle, oraz wspomina coś o "Netykiecie" zamiast etykiecie ?
          a przy okazji linki się przydały i porady gdzie szukać i jak hoteli szybciej?

> No ale wracając już do tematu... To mimo pouczenia... dziękuje za szczere chęci
          > i za namiary jednak na te parki wodne... :)

a no właśnie czyli jednak były i chęci i konkretne odpowiedzi:)

> Co do czasu wyboru hotelu... nie będę wyjeżdżała z PL więc nie będzie kłopotu .

Kłopotu z czym? Hotele w ofercie polskich biur podróży, a zagranicznych wcale się nie muszą pokrywać, ba oferty hoteli w tym samym biurze z roku na rok się zmieniają, więc nawet jeśli, ktoś poda Ci hotel, w którym był w zeszłym roku ty nie musisz go znaleźć w ofercie biura w miejscu obecnego pobytu.

> Co do czasu wyboru hotelu... nie będę wyjeżdzała z PL więc nie będzie kłopotu .
          > e wakacje co roku... więc spokojna głowa :) napewno z pomocą forumowiczów znajd
          > ę to czego szukam i będę mogła zakupić hotel już teraz :)

Być może, a nie "napewno" (a co z etykietą ?:))) tak się stanie, ale jeśli wejdziesz na strony, które Ci polecam, masz już ranking najlepszy hoteli na Korfu z ocenami turystów z rożnych krajów i zdjęciami przez nich zrobionymi. Puki nie dostaniesz podpowiedzi na forum możesz tu zajrzeć, jak dostaniesz jakąś propozycję hotelu od forumowicza, możesz skonfrontować ją na tych stronach z opiniami innych turystów, to daje ci wiesze spektrum, a więc to z mojej strony kolejna podpowiedz, a nie złośliwość. Proszę podaje konkretne linki, bo widzę, że nawet nie zajrzałaś na te strony
          pl.tripadvisor.com/Hotels-g189458-Corfu_Ionian_Islands-Hotels.html
          www.holidaycheck.pl/region-Informacje+turystyczne_Korfu-rid_172.html
          do tego na stronie wakcje.pl, easygo.pl, po pojawieniu się katalogów na przyszły rok możesz ustawiając obcej: All; water park; plaża; nazwa miejscowości itp. wyszukiwarki znajda hotele spełniające twoje oczekiwania, wraz z ocenami wystawionymi przez turystów, wystarczy wejść aby przeczytać opinie nieraz nawet kilkadziesiąt na temat hotelu i okolicy.

> Dzięki za obszerny opis, co, gdzie i jak :)

proszę bardzo, cała przyjemność po mojej stronie:)
          • mak470 Re: Korfu 30.10.12, 12:25
            Gość portalu: gość napisał(a):
            > a nie dostałaś konkretnej odpowiedzi?

Jednostkowo... Dostałam... :) Za co chyba podziękowałam... czyż nie?
            Początek mojego postu jednak odnosił się do Twojego pouczenia, że istnieje coś takiego jak wyszukiwarka... a nie tego, że nie dostałam jakiejkolwiek odpowiedzi...

Jak ładnie zauważyłeś/aś forum służy do uzupełniania wiedzy ... tak samo jak wyszukiwarka... Więc o co chodzi? Jedni wolą zapytać na forum i dostać rzeczowe odpowiedzi od osób, które były, polecają bądź nie polecają bez względu na czas uzyskanej odpowiedzi... a inni wola spędzać masę czasu przed kompem i docierać do tych wszystkich informacji samemu...

Często spotykam się na różnych forach z takimi pouczeniami i zawsze mi się ciśnie co nie co na usta... Fora są po to aby pytać.... A kto pyta nie błądzi więc niewiem w czym naprawdę tkwi problem... Masz ochotę - odpowiadasz... Denerwują cię dane pytania - poprostu milczysz... Jak dla mnie proste...

Takie pytanie to właśnie "czy w ogóle jest weter park na Korfu", wystarczy
            > wpisać znacznie mniej słów niż w rzeczonym pytaniu ( nei ryzykując błędów orto
            > graficznych, skoro etyka forum tego wymaga:)) czyli tylko "water park korfu" w
            > googole i ma się po kliknięciu odpowiedz.

Przepraszam cię... ale nie bardzo rozumiem kogo ty pouczasz w tym momencie? Weter Park? Rzeczonym? Nei? Czasami warto byłoby mieć w sobie trochę pokory :)

> I to pisze ktoś kto pisze "wogóle" w ogóle, oraz wspomina coś o "Netykiecie" z
            > amiast etykiecie ?

Owszem.. :) Widzisz tak sie składa, że ten ktoś kto pisze "wogóle" ma pojęcie o czym pisze...
            Odsyłam do wyszukiwarki... Choć w zasadzie podam link mimo tego, że można sobie przecież samemu poszukać :) pl.wikipedia.org/wiki/Netykieta

>a no właśnie czyli jednak były i chęci i konkretne odpowiedzi:)
            Przecież nigdzie nie napisałam, że tak tak nie było :)

>Hotele w ofercie polskich biur podróży, a zagranicznych wcale się nie muszą pokrywać, ba oferty hoteli w tym samym biurze z roku na rok się zmieniają, więc nawet jeśli, ktoś poda Ci hotel, w którym był w zeszłym roku ty nie musisz go znaleźć w ofercie biura w miejscu obecnego pobytu.

Owszem, wcale nie muszą się pokrywać ... ale z doświadczenia wiem, że jest wiele hoteli z Pl biur podróży, które oferuję mój kraj...
            Po to pytam o hotele by móc zorientować się czy mój kraj oferuje, któryś z polecanych... I ewentualnie przyjrzeć się później ich opiniom...
            >Proszę podaje konkretne linki, bo widzę, że nawet nie zajrzałaś na te strony

A gdzie tak zauważyłeś... :) czy ja gdzieś pisałam, że nawet tam nie zajrzałam? To cię oświecę... Zaglądałam.. Nie raz... nie dwa... :) Znam tę stronę... Przy każdorazowym wyborze hotelu zaglądam tam i na różne inne... I zanim zdecyduje się na konkretny hotel i poczytam więcej opinii na w/w stronach... chciałabym "póki" co uzyskać jakieś opinie najpierw na tym forum...

Mimo to... znowu ci dziękuję za szczere chęci niesienia mi pomocy, poparte linkami do w/w stron :)

onyks_malowany napisała:

> ja mieszkałam w Paleokastritsy i dla mnie, to jest najpiekniejsza miejscowość n
            > a wyspie.

No właśnie też o tym czytałam... I Pewnie w tych rejonach szukałabym jakiegoś hotelu... Jednak trochę mnie przeraża ta zimna woda w morzu... Do tego czytałam, że na Corfu są bardzo uciążliwe komary... a swoją drogą czy one są przez cały sezon czy tylko występują w jakichś miesiącach? No i do tego podobno trochę wieję tam bardziej niż na innych wyspach...?

Zastanawiam się czy nie zmienić kierunku moich poszukiwań....
            • Gość: gość Re: Korfu IP: *.jjs.pl 30.10.12, 13:02
              > Jednostkowo... Dostałam... :)

To powód by czynić zarzuty?

> Początek mojego postu jednak odnosił się do Twojego pouczenia, że istnieje coś
              > takiego jak wyszukiwarka.

To twoja subiektywna nadinterpretacja, moich intencji. Napisałam "czasem wystarczy użyć wyszukiwarki google, żeby się w ogóle nie pytać" - to nie jest pocznie, a uprzejma rada co już ci wytłumaczyłam szczegółowo, ale skoro wciąż upierasz się przy swoim to tłumaczę jeszcze raz, gdy chcesz dowiedzieć się czy na Korfu jest np. park wodny wystarczy wpisać proste hasło i miejsce w google, odpowiedz masz natychmiastową i to jest ten przypadek gdy "czasem wystarczy użyć wyszukiwarki google" i nie trzeba pytać na forum, a w konsekwencji czekać na odpowiedź. Prościej i szybciej. Tu nie ma powodu się czuć urażoną. Dobra rada, z której jestem pewna następnym razem skorzystasz :)
              Miłego oczekiwania na wyczerpujące nie "jednostkowe" odpowiedzi na twoje pytania od forumowiczów:)
              • mak470 Re: Korfu 30.10.12, 15:05

> To powód by czynić zarzuty?

Jakie zarzuty? Czy ja ci coś zarzucałam?
                Aż sama się sobie dziwię ... z kim i o czym ja pisze??? Nie moja natura aby udowadniać tudzież wytykać komuś ... zresztą komukolwiek... jego błędy... zaznaczę... dość rażące wg mojej oceny... jeśli ten nie ma w sobie za grosz pokory... Zrozumiałabym Twoja postawę gdybyś sama byków ort i sporo literówek nie robiła :) A ty wytykasz mi jakieś "razem czy osobno" hehe... niezle...

> To twoja subiektywna nadinterpretacja, moich intencji. Napisałam "czasem wystar
                > czy użyć wyszukiwarki google, żeby się w ogóle nie pytać" - to nie jest pocznie
                > , a uprzejma rada co już ci wytłumaczyłam szczegółowo,

Masz rację... to jest subiektywna interpretacja :) Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia... :) Ja również ci już wytłumaczyłam, że doskonale wiem do czego służy wyszukiwarka i gdzie ewentualnie w razie potrzeby ja mogę znaleźć... Strasznie się uparłaś na to abym jednak nie korzystała z porad forumowiczów na tym forum tylko skorzystała z tej nieszczęsnej wyszukiwarki... :) Płacą ci za to czy jak?

> ale skoro wciąż upierasz
                > się przy swoim to tłumaczę jeszcze raz, gdy chcesz dowiedzieć się czy na Korfu
                > jest np. park wodny wystarczy wpisać proste hasło i miejsce w google, odpowi
                > edz masz natychmiastową i to jest ten przypadek gdy "czasem wystarczy użyć wysz
                > ukiwarki google" i nie trzeba pytać na forum, a w konsekwencji czekać na odpowi
                > edź. Prościej i szybciej.

Prościej i szybciej... ??? Zalezy dla kogo.... Tłumaczyłam w poprzednim poście ... widać nie dotarło... I nie musisz juz mi tłumaczyć dłużej ani więcej ... czy na Korfu jes Park wodny... Juz mnie oświeciłas w pierszym poście... więc niewiem po co nadal ciągniesz zawzięcie ten temat... Pytanie czy Korfu ma jakiś Park wodny... było dodatkowo... Mnie interesują hotele godne polecenia... Głównie moje zapytanie sie na tym opierało... Napisałam dośc wyraźnie, że reasumując szukam hotelu czystego, w ładnej miejscowości, dość spokojnej i tam gdzie można posmakować greckich dań... A ty uparłaś sie o ten Park :) Tyle w temacie...

> Miłego oczekiwania na wyczerpujące nie "jednostkowe" odpowiedzi na twoje pytani
                > a od forumowiczów:)

Dziękuję... wierzę w to naprawdę, że jest wiele osób na tym forum, które bez większego pouczania potrafią odpowiedzieć na moje zapytania :)

No i żeby zaraz nie było, że ty sama mi nie pomogłaś... Cenię Twoja pomoc... Dzięki...

Dobrego Dnia ... :)
                • Gość: gość Re: Korfu IP: *.jjs.pl 30.10.12, 18:36
                  Dziękuję... wierzę w to naprawdę, że jest wiele osób na tym forum, które bez większego pouczania potrafią odpowiedzieć na moje zapytania :)

przestań już z tym zarzutem "pouczania ciebie" nie rozumiesz, że na tym forum obecnie nie ruchu, więc w tym okresie są małe szanse na odzew? Możesz wierzyć w co chcesz, ale to nie jest racjonalne:)
                  Tak samo jak nie jest racjonalne upierać się, że na pytanie "czy wogóle na Korfu jest water park" można otrzymać szybszą i dokładniejsza odpowiedź jak wpisując te trzy słowa do googli. Przesłałam tobie informacje, że jest oraz w jakiej miejscowości jest,a także informację o drugim kąpielisku i zamieszczam i tak linki do stron, bo tam masz wszystkie informacje. Od momentu zamieszczenia przez ciebie postu, między innymi z tym pytaniem dostałaś pierwszą odpowiedz odemnie po półtorej godziny. Akurat to czy jest czy nie ma parku wodnego na Korfu można ustalić wciągu sekundy w necie i dowiedzieć się ze strony wszystkich informacji, a na forum można dopytać o rodzaj zjeżdżani, kolejki do kasy, jedzenie na terenie parku. Więc powtarzam po raz kolejny, bo po raz kolejny zarzucasz mi chęć pouczania ciebie, że to była uprzejmość z mojej strony, podyktowana jedynie życzliwością. To że to forum jest aktualnie uśpione, mało uczęszczane to też fakt, który ja zauważam, a ty nie, wiec nie pouczam,a jedynie podpowiadam i odpowiadam na twoje pytania. Wolisz czekać na wpisy, czekaj, ale ja sądziłam, że szukasz szybkiej odpowiedzi, więc pozwoliłam sobie podpowiedzieć gdzie szukać hotelu, a na konkretne pytania, udzieliłam konkretnej odpowiedzi, do tego możesz mi podziękować bo nieustanie podbijam twój watek:)
                  Życzę powodzenia, aż do znudzenia:)
                  • mak470 Re: Korfu 30.10.12, 19:04

>
                    > przestań już z tym zarzutem "pouczania ciebie" nie rozumiesz, że na tym forum o
                    > becnie nie ruchu, więc w tym okresie są małe szanse na odzew?

No nie.... Nie rozumiem ze na tym forum "obecnie nie ruchu." cokolwiek to znaczy.. I dzieki jeszcze raz za twoja wspanialomyslnosc i podbijanie tego watku.. Gdyby nie ty..... No co ja bym zrobila.... No bo przeciez na tym forum obecnie "nie ruchu" i ja przeciez o tym niewiem... a ty wiesz.. No popatrz jaka ty jestes zaprzyjazniona z tym forum. No coz.. Pozostaje mi byc dozgonnie ci wdzieczna :) Bardzo dziekuje :)
                    A teraz juz pozwol sie wypowiedziec innym, od ciebie juz dostalam chyba wszystko co moglas juz poradzic...

Konczac te idiotyczna przepychanke serdecznie pozdrawiam i juz z mojej strony bez odezwu... :)

• Gość: gość Re: Korfu IP: *.jjs.pl 30.10.12, 13:53
              obawiam się, że to:

> onyks_malowany napisała:
              >
              > > ja mieszkałam w Paleokastritsy i dla mnie, to jest najpiekniejsza miejsco
              > wość n
              > > a wyspie.
              >
              > No właśnie też o tym czytałam... I Pewnie w tych rejonach szukałabym jakiegoś h
              > otelu... Jednak trochę mnie przeraża ta zimna woda w morzu... Do tego czytałam,
              > że na Corfu są bardzo uciążliwe komary... a swoją drogą czy one są przez cały
              > sezon czy tylko występują w jakichś miesiącach? No i do tego podobno trochę wi
              > eję tam bardziej niż na innych wyspach...?

umieszczone na końcu odpowiedzi do mnie nie dotrze do adresata, ale obawiam się, że i tym razem odbierzesz to jako napaść na ciebie i naruszenie netykiety forum:)

no ale jak ktoś wie "napewno" i do tego "wogóle" lepiej to może lepiej mu już niczego nie sugerować, bo będzie się posadzonym o pouczanie:)

a a propos komarów na Korfu niemiłosiernie cały sezon, ale nie na całej wyspie tylko na północy i nie cały czas tylko wieczorami wiec wystarczy się zapatrzeć w dobry repelent, także do kontaktu i po sprawie. Meltemi natomiast to letni wiatr wiejący miedzy majem i listopadem w całym basenie morza egejskiego, a więc nie tylko na tylko na Korfu:)
    • onyks_malowany Re: Korfu 30.10.12, 09:07
      ja mieszkałam w Paleokastritsy i dla mnie, to jest najpiekniejsza miejscowość na wyspie. Ale jest ona położona na zachodzie wyspy, gdzie morze jest znacznie zimniejsze niż na plażach wschodnich (Dassia, Barbati, Gouvia, Kontokali czy Korfu). Takimi typowymi miejscowościami dla rodzin z dziećmi to jest Roda i Acharavi, na północy, z uwagi na szerokie plaże. Ale mnie te miasteczka nie zachwyciły. Park wodny jest w środku wyspy , w Agios Ioannis.
      • Gość: gość Re: Korfu IP: *.jjs.pl 30.10.12, 09:44
        Piękne Paleokastritsa obok Kassiopi to najpiękniejsze miejsca na wypoczynek na Korfu:)) - już Ci zazdroszczę tych widoków z wioski Lakones na zatokę i podczas wspinaczek do zamku Aleokastrito,, czy do klasztor:)
    • Gość: Korfianka Re: Korfu IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.10.12, 16:15
      Z hoteli na Corfu idealnych pod dzieci polecam Calimera Gelina Village - rozległy kompleks z niewysokimi budynkami, aquapark w kompleksie, minizoo z różnymi zwierzakami, fajny plac zabaw, polscy animatorzy (w tym dla dzieci), hotel przy plaży, All Inc, pokoje z aneksem kuchennym. Byliśmy tam w tym roku w czerwcu. Można się do paru rzeczy przyczepić ale najważniejsze, że dzieci były zachwycone
      • mak470 Re: Korfu 30.10.12, 19:10
        Dzieki Korfianka... :) Mysle, ze ten hotel bede brala rowniez pod uwage bo juz o nim czytalam... I mial rownie dobre opinie jak Twoja... Ale nie zaszkodzi jeszcze dopytac do czego to moglas sie przyczepic mieszkajac tam? Kazdy ma inne priorytety i jednemu cos moze przeszkadzac a inny nie zwroci nawet na to uwagi :) wiec warto dopytac... Dzieki...
        • Gość: bozenato Re: Korfu IP: *.telpol.net.pl 30.10.12, 19:26
          W lipcu byliśmy na Korfu w hotelu Aquis Sandy Beach, bardzo się nam podobało,
          było naprawdę dużo rodzin z dziećmi i wcale mnie to nie dziwi, gdyż na terenie hotelu był basen z nowymi zjeżdżalniami,dużo animacji dla dzieci,piękna piaszczysta plaża z łagodnym wejściem do ciepłego morza-raj dla dzieci. Posiłki bardzo, bardzo urozmaicone, dużo owoców, różnych ciast i deserów przyciągających wzrok i smacznych. Pokój nowocześnie urządzony z czystą i zadbaną łazienką, dobrze działającą klimatyzacją, lodówką, nawet DVD było.
          Spory hotel na dużym obszarze, bez kolejek do barów i stołówki.
    • magdadd Re: Korfu 02.11.12, 22:42
      My byliśmy rok temu z roczną córka w Messonghi Beach. Miejscowość taka sobie - można pospacerować, dobry dojazd autobusem do Korfu i innych miejscowości. Hotel dla dzieci bardzo fajny - chyba z 7 basenów, hotel przy samej plaży, wieczorem bardzo fajne animacje dla dzieci, plac zabaw, sala gier, samochody na akumulator do wypożyczenia. Wyspa piękna, warto wypożyczyć samochód i pozwiedzać na własną rękę. Do miasta Korfu lepiej podjechać autobusem.
      Na naszym blogu znajduje się opis naszych wakacji.
    • xxescadaxx Re: Korfu 16.05.14, 19:44
      Bardzo bede wdzieczna o informacje na temat zakynthos jakie ceny czy woda jest czysciuka , bylam na crecie i jestem zachwycona teraz kolej na inna wyspe prosze o rade
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka