Dodaj do ulubionych

Czystosc przy pojemnikach segregujacych smieci!

25.02.07, 09:25
Balagan wokol miejsc, gdzie postawione sa pojemniki na segregacje smieci
prowadzi do tego, iz zaden mieszkaniec nie chce, aby pojemniki te byly
postawione przy jego posesji. Wysypujace sie smieci, zbieracze puszek,
nieschludnosc ekip wywozacych odpady wszystko to powoduje, iz w promieniu
kilkudziecieci metrow wokolo tych miejsc panuje zwykly balagan.

Wlascicielem segregatorow jest Zaklad Komunalny w Zoledowie. Fizycznie wywozi
to bydgoska firma. Niemniej, odpowiedzialnosc za czystosc wokolo powinna
spoczywac na ZK Zoledowo. Ani razu nie widzialem, aby pracowanik tego osrodka
sprzatal teren wokolo pojemnikow. Zastanawiam sie, dlaczego Straz Gminna nie
naklada na UG Zoledowo mandatow, za niewywiazywanie sie ze swoich obowiazkow.
Pamietam "afere" gdy Straz Gminna nalozyla mandat na Parafie w Osielsku, za
brak czystosci wokol identycznych pojemnikow /pojemniki te byly wlasnoscia
Parafii/. Pamietam rowniez, iz moi sasiedzi, ktorzy przeprowadzali remont
ogrodzenia, na dwa dni pozostawili niewielka ilosc gruzu na pasie zieleni
miedzy swoim plotem a droga. Oczywiscie Straz Gminna nie omieszkala i tego
skrzetnie wykorzystac.

Panowie ze Strazy Gminnej! Duzo o Was sie mowi, niestety przede wszystkim w
kontekscie "bezczelnosci i zachowania" jednego ze straznikow.
Czy dla Was sa rowni i rowniejsci? Przestrzeganie porzadku i prawa dotyczy
wszystkich. Niestety w mojej ocenie traktujecie to wybiorczo nie potrafiac,
lub niechcac /za duzo pracy?/ wyegzekwowac od ZK Zoledowo czystosci.
Obserwuj wątek
    • mallezia Re: Czystosc przy pojemnikach segregujacych smiec 26.02.07, 11:10
      Chyba coś się "osielsku" pomyliło i to znacznie ! Z tego co mi wiadomo ani
      parafia jak to określił forumowicz ani ksiądz nie dostali żadnego mandatu wiem
      bo byłam na mszy świętej kiedy to była mówione. Chodziło o śmieci wyrzucane za
      płot do lasu i było to "zagrożone" mandatem. I słusznie bo ksiądz to
      administrator cmentarza i za niego odpowiada tak jak każdy z nas np.za swoją
      posesję.

A tak na marginesie to jeśli chodzi o bałagan przy pojemnikach do segregacji
      odpadów to my sami mieszkańcy nie zawsze dobrze z nich korzystamy ,podrzucajac
      różne śmieci i odpady !

Uderzmy sie troche we własne piersi ,wiecej samokrytyki a mniej oskarżeń.
      Wiem ,że forum czasami do tego służy a nie powinno ,tak w każdym bądź razie
      myślę .
      • osielsko Re: Czystosc przy pojemnikach segregujacych smiec 26.02.07, 22:47
        mallezia napisała:

> Chyba coś się "osielsku" pomyliło i to znacznie ! Z tego co mi wiadomo ani
        > parafia jak to określił forumowicz ani ksiądz nie dostali żadnego mandatu wiem
        > bo byłam na mszy świętej kiedy to była mówione. Chodziło o śmieci wyrzucane za
        > płot do lasu i było to "zagrożone" mandatem. I słusznie bo ksiądz to
        > administrator cmentarza i za niego odpowiada tak jak każdy z nas np.za swoją
        > posesję.

Ty podajesz przyklad smietniska, ktore ulokowane jest przy cmentarzu, ja mowie o
        pojemnikach na sergregowanie smieci postawionych kolo cmentarza.
        Skoro chcesz zostanmy przy smietnisku: smietnisko jest na terenie parafialnego
        cmentarza i to parafia musi utrzymac tam porzadek. Jesli go nie utrzymuje, jest
        upominana przez Straz Gminna.
        Analogia dotyczy terenow administrowanyc przez ZK Zoledowo. Straz Gminna rowniez
        powinna upominac a w konsekwencji karac mandatami, za balagan jaki powstaje
        wokolo pojemnikow na segregacje smieci.

>
        > A tak na marginesie to jeśli chodzi o bałagan przy pojemnikach do segregacji
        > odpadów to my sami mieszkańcy nie zawsze dobrze z nich korzystamy ,podrzucajac
        > różne śmieci i odpady !
        > Uderzmy sie troche we własne piersi ,wiecej samokrytyki a mniej oskarżeń.

Nie oskarzam. Sygnalizuje probelm, wskazuje miejsce gdzie prawo powinno byc
        stosowane na rowni w stosunku do kazdego, staram sie pokazac, iz w chwili
        obecnej prawo stosowane jest wybiorczo w stosunku do tych, ktorych mozliwosci
        obrony sa znikome.

> Wiem ,że forum czasami do tego służy a nie powinno ,tak w każdym bądź razie
        > myślę .
        >
    • mm686 Re: Czystosc przy pojemnikach segregujacych smiec 26.02.07, 12:19
      widze ze musisz miec duze problemy emocjonalne albo jestes nieszczesliwy w
      zyciu rodzinnym , wnioskuje to z twoich postow masz cigle jakis problem i
      wszystko ci sie nie podoba moze powinienes zastanowic sie nad wizyta u
      lekarza.Ile w czlowieku moze byc goryczy.Z twoich wypowiedzi wnioskuje ze tylko
      ty zrobilbys tu porzadek, wiec pytam moze powinienes zostac wojtem , wtedy
      przekonalibysmy sie o twojej skutecznosci i oczywiscie zrobilbys porzadek z
      tymi niesfornymi srtaznikami
    • osielsko_skinhead Re: Czystosc przy pojemnikach segregujacych smiec 27.02.07, 08:06
      Czystosc przy pojemnikach... swoja droga... A co, gdy te pojemniki nie sa
      oprozniane? Nie sposob utrzymac czystosci, jesli nie ma na nia miejsca...
      Bynajmniej, nie jest to pamflet robienia chlewu wokol tych pojemnikow. Po
      prostu, warto zwrocic rowniez uwage na fakt, ze firma, ktora zajmuje sie
      obiorem surowca... chyba dosc intensywnie narzeka na warunki pogodowe... a
      Osielsko, to jeszcze nie Syberia!
      Moze warto zmienic firme... faktem jest rowniez dosc 'nieumiejetne' oproznianie
      pojemnikow... wlacznie z wysypywaniem np. szkla... Moze to kwestia Urzedu
      Gminy... moze wszyscy swieci sa za to odpowiedzialni... Moze tylko narzekam, a
      to faktycznie aury wina...
      • osielsko Re: Czystosc przy pojemnikach segregujacych smiec 28.02.07, 07:22
        osielsko_skinhead napisał:

> Czystosc przy pojemnikach... swoja droga... A co, gdy te pojemniki nie sa
        > oprozniane? Nie sposob utrzymac czystosci, jesli nie ma na nia miejsca...

Kazdy ma swoj stopien odpowiedzialnosci. Jesli pojemniki sa pelne to nalezy
        wyegzekwowac od ekipy wywozacej, aby robila to czesciej. To wylacznie kwestia
        organizacyjna i ustalenia zasad wspolpracy na lini ZK a firma wywozaca. Usuwanie
        posegregowanych smieci to biznes, ktory z czasem bedzie coraz wiekszy. Nikt nie
        robi tu nic za darmo. Pzdr
    • mamamuminka01 Re: Czystosc przy pojemnikach segregujacych smiec 27.02.07, 11:49
      coz... bardzo pragne podziekowac za powyzsza wypowiedz
      wreszcie ktos poruszyl ten temat i moze faktycznie osoby odpowiedzialne za
      utrzymanie porzadku (czystosci) w gminie zajma sie tym problemem. rowniez mam
      dosc widoku za plotem porozwalanych smieci, puszek, papierow, etc.
      wiem ze i do nas samych tez nalezy utrzymanie ladu, jednak nie mamy wplywu na
      ludzi, ktorzy maja mniej kultury i te smieci rozrzucaja czy tez na wiatr ktory
      je rozwiewa. tak wiec popieram stanowisko ze przestrzeganie porzadku i prawa
      dotyczy wszystkich i nie mozna robic tego wybiorczo.
      • semeon Re: Czystosc przy pojemnikach segregujacych smiec 03.03.07, 01:22
        mamamuminka01 napisała:

> coz... bardzo pragne podziekowac za powyzsza wypowiedz
        > wreszcie ktos poruszyl ten temat

Niebawem wszystkie miejsca, gdzie stoją te pojemniki mają zostać utwardzone i
        uporządkowane. Jednak, moim zdaniem, najwięcej zależy od osób korzystających z
        tych pojemników. >
        • osielsko Re: Czystosc przy pojemnikach segregujacych smiec 05.03.07, 20:30
          semeon napisał:

> Niebawem wszystkie miejsca, gdzie stoją te pojemniki mają zostać utwardzone i
          > uporządkowane. Jednak, moim zdaniem, najwięcej zależy od osób korzystających z
          >
          > tych pojemników. >

Czy mozesz cos blizej powiedziec:
          -w jaki sposob zostana utwardzone place pod pojemniki?
          -czy zostana ogrodzone?
          -czy dotyczy to wszystkich pojemnikow?
          -kiedy to zostanie zorbione?
          -na czyj wniosek zostaly podjete decyzje? czyzby pomoglo w tym forum;-)?
          Pozdrawiam
          • semeon Re: Czystosc przy pojemnikach segregujacych smiec 06.03.07, 00:23
            Szczegółów nie znam, ale przy najbliższej okazji postaram sie zorientować jak
            to będzie wyglądało w praktyce. Na razie wójt poinformował podczas sesji rady
            gminy, że jak tylko pozwolą na to warunki atmosferyczne i w miejscach, w
            których nie występują konflikty, zostanie utwardzony teren w obrębie
            posadowienia pojemników do segregacji śmieci. Ten problem jest dobrze znany i
            przez wójta i straż gminną, a także radnych. Najwięcej kłopotów z tymi
            pojemnikami przyczyniają ci, którzy wyrzucają normalne, a często i nietypowe
            śmieci w obrębie posadowienia tych pojemników. Na dzisiaj to tak naprawdę nie
            wiadomo co z tym czynić. Przecież nie postawimy przy każdym zestawie
            pojemników strażnika lub nie powiesimy kamer, ale coś z tym trzeba zrobić.
            Może ktoś ma pomysł jak rozwiązać ten problem. Co do informacji z forum na
            temat tych pojemników to na pewno miały także one swoje znaczenie.
            • osielsko Re: Czystosc przy pojemnikach segregujacych smiec 06.03.07, 21:30
              semeon napisał:

> Szczegółów nie znam, ale przy najbliższej okazji postaram sie zorientować jak
              > to będzie wyglądało w praktyce. Na razie wójt poinformował podczas sesji rady
              > gminy, że jak tylko pozwolą na to warunki atmosferyczne i w miejscach, w
              > których nie występują konflikty, zostanie utwardzony teren w obrębie
              > posadowienia pojemników do segregacji śmieci.

Bede wdzieczny za info.
              Jest jedna lokalizacja, ktorej mi zal. To styk ulic Swierkowej i Jarzebinowej.
              Dlaczego mi zal?
              Kosze te skladowane sa kolo rowu melioracyjnego. Gdy zawieje wiatr row ten jest
              zawalany papierami, butelkami itd a wlasnie w tym rowie od wielu lat gniezdza
              sie dwie pary DZIKICH KACZEK. Widok taplajacych sie zwierzat w potwornie
              zasmieconej wodzie jest okropny!!! Nie bylo problemu do momentu, az nie
              postawiono tutaj tych koszy. Kaczki juz przylecialy - zapraszam do ogladania,
              pieknych, kolorowych zwierzat wsrod ludzkiego syfu.

>Ten problem jest dobrze znany i
              > przez wójta i straż gminną, a także radnych. Najwięcej kłopotów z tymi
              > pojemnikami przyczyniają ci, którzy wyrzucają normalne, a często i nietypowe
              > śmieci w obrębie posadowienia tych pojemników. Na dzisiaj to tak naprawdę nie
              > wiadomo co z tym czynić. Przecież nie postawimy przy każdym zestawie
              > pojemników strażnika lub nie powiesimy kamer, ale coś z tym trzeba zrobić.
              > Może ktoś ma pomysł jak rozwiązać ten problem.

Im lepszy samochod tym wieksze hamstwo.Niektorym nawet wysiadac sie nie chce
              tylko podrzucaja smieci siedzac w samochodzie.

Co do informacji z forum na
              > temat tych pojemników to na pewno miały także one swoje znaczenie.
              • osielsko Re: Czystosc przy pojemnikach segregujacych smiec 19.03.07, 19:15
                osielsko napisał:
                > Bede wdzieczny za info.
                > Jest jedna lokalizacja, ktorej mi zal. To styk ulic Swierkowej i Jarzebinowej.
                > Dlaczego mi zal?
                > Kosze te skladowane sa kolo rowu melioracyjnego. Gdy zawieje wiatr row ten jest
                > zawalany papierami, butelkami itd a wlasnie w tym rowie od wielu lat gniezdza
                > sie dwie pary DZIKICH KACZEK. Widok taplajacych sie zwierzat w potwornie
                > zasmieconej wodzie jest okropny!!! Nie bylo problemu do momentu, az nie
                > postawiono tutaj tych koszy. Kaczki juz przylecialy - zapraszam do ogladania,
                > pieknych, kolorowych zwierzat wsrod ludzkiego syfu.
                >

Nie wiem, czy pomogly te wspisy, czy interwencja Semeona, ale pojemniki na
                smieci, we wspomnianej przeze mnie lokalizacji ZNIKNELY!
                I to dobra informacja. Zla jest taka, iz pozostal w tym miejscu brud,
                porozwalane puszki, pozbijane szklo.
                Jak widac, cos takiego Strazy Gminnej nie interesuje. Latwiej dorwac, zle
                parkujacego kierowce, albo meczyc ksiedza za balagan przy cmentarzu niz
                wyegzekwowac porzadek od Zakladu Komunalnego.
        • osielsko_skinhead Re: Czystosc przy pojemnikach segregujacych smiec 08.03.07, 08:12
          I owszem, pewna zaleznosc istnieje. Jednak nie ma sensu przerzucac winy na
          innych!
          Pojemniki nie sa zwyczajnie oprozniane. Wloty do tychze sa makabrycznie
          minimalistyczne... czesto, lezace wokol odpady ni jak mogo sie zmiesci do
          tychze. Poza tym, ekipa oprozniajaca pojemniki czesto rowniez robi balagam, bo
          wszakze - od sprzatania oni nie sa. A wlasnie... moze warto byloby zatrudnic
          ludzi, ktorzy sa dlugoterminowymi bezrobotnymi, i nie moga znalezc pracy - np.
          do sprzatania gminy, bo Zaklad Komunalny raczej tego robic nie bedzie...
          Tyle na razie! :-)

semeon napisał:

> mamamuminka01 napisała:
          >
          > > coz... bardzo pragne podziekowac za powyzsza wypowiedz
          > > wreszcie ktos poruszyl ten temat
          >
          > Niebawem wszystkie miejsca, gdzie stoją te pojemniki mają zostać utwardzone i
          > uporządkowane. Jednak, moim zdaniem, najwięcej zależy od osób korzystających
          z
          >
          > tych pojemników. >
    • osielsko_skinhead Re: Czystosc przy pojemnikach segregujacych smiec 19.03.07, 10:31
      Firmy zajmujace sie recyclingiem pewnie tego forum nie czytaja, co nawet widac
      po ilosciach odpadow w pojemnikach i opodal... Drogich Forumowiczow chcialbym
      jednak ostrzec przed czyms innym. Otoz niedawno, co w zeszla sobote, jadac
      rowerem zatrzymalem sie przy pojemnikach przy Mlynie... a tam... odkryta
      studnia, ktora sluzy rowniez do zbierania odpadkow, jak osobiscie sie
      przekonalem - w sumie, przy braku mozliwosci wrzucenia do przeznaczonych do
      tego pojemnikow, chamstwo mniej razi!
      A temat ten pewnie synchronizuje sie z tematem radarow i skupu zlomu, bo wlaz
      sam jednak chodzic nie potrafi, ale za to pewnie troszku wazyl...
      Tyle, w kwestii ostrzezenia! Ostrzegajmy sie wzajemnie! :-)
      • akbk Re: Czystosc przy pojemnikach segregujacych smiec 08.05.07, 00:28
        Kartony do płynnej żywności
        . Zbiórka jest prowadzona wraz z papierem i kartonem czyli przy pomocy
        pojemnika/worka czerwonego lub niebieskiego.
        . Standardy składowania tego surowca są takie same jak dla papieru i tektury.

a wszystko o cudeńkach do zbiórki selektywnej odpadów opakowaniowych tutaj:
        www.rekopol.pl/zbiorka-selektywna_301.htm
        troszkę częściej możnaby te pojemniki wywozić... i dodam tak głupiutko... może
        i bym wyrzucał tam posegregowane opakowania... ale mi się nie chce upychać bo
        już pełno i tak brudno koło nich... a feeee.
    • zniemcza Re: Czystosc przy pojemnikach segregujacych smiec 09.05.07, 17:55
      Odnoszę wrażenie, że niektórym chodzi tylko o to by tylko popyskować i
      ponawrzucać. A nie o to chodzi.
      W ten długi weekend wystarczyło popatrzeć jak wyglądały te pojemniki w Niemczu
      na rogu Olimpijczyków i Maratończyków. To nie był już śmietnik, a wysypisko
      śmieci, które latały po wszystkich okolicznych działkach. I zgadzam się z tymi,
      którzy twierdzą, że jak ktoś bierze za coś piniądze to powinien się z tego
      wywiązywać - nie istotne czy jest to urzędnik czy pracownik firmy wywożącej
      śmieci.
      A tak w ogóle utwardzenie tych miejsc nie wiele da, powinni jeszcze je
      zabudować, bo i tak wszystko będzie latać. A zabudowa powinna być adekwatna do
      otoczenia - patrz budka energetyczna na Jeździeckiej.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka