23.06.06, 05:57
jestem nową mamą w Stanach :) jesteśmy tu od półtora miesiąca, ostatecznie
wylądowaliśmy w Dallas, choć początkowo był NY jako przystanek, potem
California okolice San Diego jako miejsce docelowe,ale że nie wyszło (a
szkoda bo ocean i klimat zachwycający) to probujemy życia w Teksasie.Tam
gdzie praca tam i my ;)
Oj napodróżowało się to nasze biedne dziecię w ostatnich tygodniach.Nasza
mała Maja ma 10 miesięcy, w miesiącu kiedy zaszłam w ciążę wysłaliśmy
aplikacje na loterię o GC i.... choć obydwie "sprawy" były spontaniczne i do
końca nie planowane to wypaliły w 100%. I w ten sposób nasza trójeczka tu się
znalazła.
Bardzo się cieszę z tego forum, początkowo byłam przerażona jak ja sobie tu z
małą i jej opieką poradzę, ale widzę że można na Was liczyć i w razie
potrzebnych rad i informacji mam się do kogo zwrócić.
Za co z góry dziękuję :)Pozdrawiam
E.
Obserwuj wątek
    • kashunda Re: witam :) 23.06.06, 06:25
      Witam !Pozdrawiam mame i mala Maje.
    • marta2777 Re: witam :) 23.06.06, 08:25
      Witamy swiezych emigrantow !!!!!!:-) Ja sluze radami na ile moge, bowiem
      jestesmy tu dopiero 3 lata, i jak do tej pory jednak wciaz staram
      sie "rozgryzc" ta Ameryke.
      My tez zostalismy wylosowani na GC :-). No wywialo nas tez daleko, ale na
      polnoc, hihihi, totalne przeciwienstwo Texasu. Pozdrawiam :)
      • saga5 Re: witam :) 23.06.06, 17:18
        witam,
        my też emigrujemy do USA na GC. Będę wówczas w 19tc,mamy już 5 letniego synka
        który pójdzie w nowym kraju do szkoły.Boję się jak się zaklimatyzujemy,bo
        wiadomo: co kraj to obyczaj:) początkowo(ok.2 tyg) zatrzymamy się w NY, a
        później lecimy do Kalifornii w okolice San Jose. Jakie macie rady na początek?
        :) Z góry dziękuję za odpowiedzi.
        Pozdrawiam
        Aga
    • bea_mama Re: witam :) 23.06.06, 23:32
      Witaj:) To ja chyba mieszkam najblizej ciebie, bo na trasie Denver-Boulder w
      Colorado:) Jak sie zyje w Dallas? Jak klimat? My sie wybieramy do Texasu nad
      zatoke do Corpus Christi, ale to chyba dopiero na jesieni kiedy nie bedzie juz
      tak upalnie.
      • bella41 Re: witam :) 24.06.06, 01:51
        czesc
    • zanetaub Re: witam :) 27.06.06, 03:55
      witamy w nowej ojczyznie i zyczymy powodzenia :)
      Zaneta
      • aniutek Re: witam :) 27.06.06, 04:14
        witaj :)
        Kobitki tu przyjazne, rada zawsze pomoga, a do zycia tutaj sie trzeba przyzwyczaic, troche czasu i
        wyszytko bedzie OK.
        powodzenia na nowej drodze zycia :)
    • doris-ek Pozdrowienia z Houston!!!!!!! 27.06.06, 04:16
      Jutro lece przez Dallas do Lubbock (politechnika Texanska, TTU SOL tam sie wyedukowalam) jestem tu od
      17 lat, przedtem California, ale tu jest sympatyczniej. Daj znac jak tu przybedziesz to pojdziemy na Tex-
      Mex i margarity:o)))
    • edit_ka07 Re: witam :) 27.06.06, 17:36
      serdeczne dzięki za miłe powitanie :)
      Saga5 - ja dopiero jestem na "początku" osiedlania się tutaj tak więc radą
      służyć za bardzo nie mogę, jak masz jakieś konkretne pytania, to pisz na adres
      mailowy, może coś będę mogła podpowiedzieć. Początki niestety mają to do siebie
      że są trudne - no i są, tu w usa również, sporo tu dziwnych reguł, czasami
      wydawaloby sie absurdalnych, ale powolutku można przywyknąć.
      Bea-mama - z Ciebie szczególnie bardzo się cieszę, bo jak zdążyłam zauważyć
      Twoja córcia jest małą alergiczką, (moja niestety równiez, ale tylko na białko
      krowie i jajka) i mam parę pytań do Ciebie jeśli chodzi o jedzonko tutejsze,
      ale to w innym poście :)W Dallas, a raczej w Plano, to jest mieścinka obok
      Dallas na razie żyje się głównie.... w domu. Jest tragicznie gorąco, póki co
      mamy jeden samochód którym mąż jeździ do pracy więc jesteśmy "uziemione". Ale w
      weekendy jest fajnie, jesteśmy tu zbyt krótko żeby dawać wiarygodny osąd, ale
      chyba będzie dobrze, tylko niech te upały trochę zejdą...
      Doris-ek - odezwę się na pewno, tex-mex i margarity brzmią baaardzo kusząco.
      Szczęśliwego lotu :)
      pozdrawiam
      E.
      • bea_mama Re: witam :) 27.06.06, 20:23
        edit_ka07 napisała:

        > i mam parę pytań do Ciebie jeśli chodzi o jedzonko tutejsze,
        > ale to w innym poście :)

        Chetnie sluze rada, bo juz troche tych produktow bezmlecznych i bezjajeznych
        znalazlam i wyprobowalam:)

        >póki co mamy jeden samochód którym mąż jeździ do pracy więc
        jesteśmy "uziemione".

        My majac na poczatku jeden samochod robilismy tak, ze odwozilam i przywozilam
        meza z pracy i samochod mialam przez caly dzien dla siebie:)
    • loira Re: witam :) 27.06.06, 20:59
      witam i zapraszam tutaj:
      www.dallas.pl/forum/

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka