Gość: pszczola IP: *.internetdsl.tpnet.pl 08.10.08, 20:40 Witam bede w Paryzu pod koniec pazdziernika czy ktos sie orientuje jak dlugie sa kolejki w tym czasie na wieze i jak dlugo trzeba czekac na wjazd Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: tomsta Re: Kolejki na wieza eiffela IP: *.adsl.inetia.pl 09.10.08, 01:42 kolejki sa krotkie i czeka sie 10 minut Odpowiedz Link Zgłoś
cornish1 Re: Kolejki na wieza eiffela 09.10.08, 02:11 Takie, jak w marcu, anvers.home.pl/main.php?g2_itemId=87 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: karola Re: Kolejki na wieza eiffela IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.10.08, 08:24 Zdjecia sa super juz by sie chcialo tam byc. Mam pytanie ile kosztuja wstepy do Luwru, na wieze i do paqlacu.Czy mlodziez ma znizki. Bede wdzieczna za odpowiedz. Odpowiedz Link Zgłoś
asiek31 Re: Karola 09.10.08, 08:31 tu znajdziesz dużo cennych informacji www.paryz.pl/index.php?n=12&p=00# Asia Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: karola Re: Karola IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.10.08, 10:15 Asiu widze ze jestes zorientowana troche jezeli chodzi o Paryz.Chcialam jechac 30 kwietnia wrocic 5 maja.Czy orientujesz sie w swieta tj.1 maj i niedziela jak jest z muzeami czy sa otwarte .Bo leciec a potem mialoby sie okazac ze nieczynne.Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
asiek31 Re: Karola 09.10.08, 10:22 DZiewczzyno a skąd mam wiedzieć??? :)))) Ja tam dopiero za kilka dni pierwszy raz lecę :) Może ktoś inny Ci pomoże? Asia Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: karola Re: Karola IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.10.08, 10:55 Przepraszam jesli urazilam , myslalam ze bylasd juz w Paryzu. Jezeli mozesz to napisz gdzie nocujesz i jaka cena .Ja szukam w nocie noclegu i mam juz obled w oczach.Pozdr. Odpowiedz Link Zgłoś
asiek31 Re: Karola 09.10.08, 11:03 Absolutnie mnie nie uraziłaś :) My wybraliśmy hotel Utrillo niedaleko Sacre Coeur za 4 noce w pokoju 2-osobowym 340 euro Asia Byłaś na stronie www.booking.com ? Odpowiedz Link Zgłoś
cornish1 Re: Karola 09.10.08, 16:12 Mieszkałem kiedyś w Pavillon de Montmartre, jest na tej samej ulicy co Utrillo, troszkę tańszy:) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: tomst swieta tj.1 maj i niedziela IP: *.adsl.inetia.pl 09.10.08, 14:06 nie łaska zajrzec na strony internetowe muzeów i sie zapoznać? SAMODZIELNOŚC SAMODZIELNOŚĆ SAMODZIELNOŚC SAMODZIELNOŚĆ Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: tomsta Luwr IP: *.adsl.inetia.pl 09.10.08, 14:09 The museum is open from 9 a.m. to 6 p.m. every day except Tuesday and the following holidays: January 1st, May 1st, November 11 and December 25. The permanent collection and temporary exhibitions will close at 5 p.m. on December 24 and 31. The museum is open until 10 p.m. on Wednesday and Friday evenings except on Friday, August 15(open until 6 p.m.). Admission to the Louvre is free on the first Sunday of every month. Odpowiedz Link Zgłoś
cornish1 Re: Kolejki na wieza eiffela 09.10.08, 12:34 www.louvre.fr www.tour-eiffel.fr google.pl W pierwszą niedziele miesiąca wstęp do muzeów zwykle jest za darmo (czyt. mega kolejki). Tutaj kolejka do pałacu w Wersalu w darmową niedzielę anvers.home.pl/main.php?g2_itemId=186 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: karola Re: Kolejki na wieza eiffela IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.10.08, 13:32 Wiesz jak juz sie wybiore do Paryze to te euro za bilet zaplace wazne aby bylo czynne.Do Wersalu to z Paryza daleka droga? Tak sie zastanawiam czy pojechac w kwietniu na 3-4 dni czy do wrzesnia troche kasy zaoszczedzic i na dluzej. Wiadomo ze w Paryzu jest co zwiedzac i ogladac w muzeach tak ze wiadomo zawsze i tak bedzie za malo czasu.Asiu jak wrocisz koniecznie napisz jak bylo ,jakie sa ceny i Twoje wrazenia z tego co widzialas.A ja nadal w necie bede grzebac i dumac nad swoim wyjazdem.Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: karola Re: Kolejki na wieza eiffela IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.10.08, 13:36 Tak przegladalam oferty patrzylam tez na formule1 ale troche boje sie tam jechac. Raczej bede starala sie znalezc jakis hotel wydaje mi sie to bardziej pewne i bezpieczne.Pordrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
cornish1 Re: Kolejki na wieza eiffela 09.10.08, 15:46 > Wiesz jak juz sie wybiore do Paryze to te euro za bilet zaplace > wazne aby bylo czynne. Ale jak trafisz na pierwszą niedzielę miesiąca, to nie zapłacisz, bo kasa będzie zamknięta:) > Tak sie > zastanawiam czy pojechac w kwietniu na 3-4 dni czy do wrzesnia > troche kasy zaoszczedzic i na dluzej. Jechać na tydzień i zamiast hotelu wynająć sobie jakieś fajne mieszkanko. Często taniej (może nie od Formule 1:) i znacznie wygodniej, jak hotel. A rano do sklepu po bagietkę i Le Parisien pod pachę:) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: karola Re: Kolejki na wieza eiffela IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.10.08, 17:20 Cornish1 nie wiem czy ironizujesz czy dajesz mi rade z tym hotelem i bagietka. Od Ciebie juz sie dowiedzialam ze w pierwsza niedziele miesiaca napewno nie wybiore sie do Wersalu. Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
cornish1 Re: Kolejki na wieza eiffela 09.10.08, 17:42 Poważnie piszę. Darmowa pierwsza niedziela miesiąca obowiązuje w dużej części muzeów (w tym np. Louvre). I wszędzie, gdzie za darmo, są dzikie tłumy. Pytałaś o muzea w niedzielę, a z dat, które podałaś wynika, że trafisz na pierwszą niedzielę maja. Wynajęcie mieszkania to też nie żart. W Paryżu jest w czym wybierać, często można znaleźć coś tańszego jak hotel. I wygodniejszego, bo w mieszkaniu masz np pełną kuchnię, pralkę itp. No i można się poczuć troszkę, jak mieszkaniec miasta (stąd ta bagietka), nie jak hotelowy turysta. Mieszkanie można zazwyczaj wynająć na min. tydzień. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: karola Re: Kolejki na wieza eiffela IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.10.08, 18:07 Milo mi ze jednak to nie byla ironia. Pokazaly sie juz bilety do sierpnia w dosc korzystnej cenie na przelot.Jednak po dzisiejszej dyskusji moje domowe towarzystwo orzeklo ze wrzesien.Jak beda loty na wrzesien to zaraz bede rezerwowac.A jeszcze mam pytanie czy cos wiesz wiecej o tych mieszkaniach.Bo czytalam ze PAN wynajmuje pokoje. Pozdr. Odpowiedz Link Zgłoś
cornish1 Re: Kolejki na wieza eiffela 09.10.08, 18:20 www.homelidays.com/FR-Locations-Vacances/fr_iledefrance_75-paris_fr/list_r2.asp Odpowiedz Link Zgłoś
asiek31 Cornish1 09.10.08, 18:23 Możesz mi napisać czy byłeś zadowolony z hotelu w tamtej okolicy? Asia Odpowiedz Link Zgłoś
cornish1 Re: Cornish1 09.10.08, 21:58 Hotel jakich wiele, za to okolica - prawie jak z Amelii JP Jeuneta. Przy moim kolejnym pobycie znalazłem sobie mieszkanie kilka uliczek dalej, w tej samej dzielnicy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: karola Re: Kolejki na wieza eiffela IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.10.08, 19:59 Dzieki za link . Przejrzalam i pewnie skorzystam. Czy wiadomo na jakich zasadach odbiera sie klucze bo moj angielski nieco kuleje i sie nie doczytalam. Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
cornish1 Re: Kolejki na wieza eiffela 09.10.08, 22:06 Każde mieszkanie ma swojego właściciela i to od niego zależy sposób zapłaty i odbioru klucza. Ja za swoje płaciłem całość (+depozyt) na miejscu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: karola Re: Kolejki na wieza eiffela IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.10.08, 13:53 Wielkie dzieki za pomoc .Przegladalam i naprawde mozna cos wybrac.Po porownaniu cen hoteli i mieszkan to moze nawet bedzie i 2 tygodnie w Paryzu. Jezeli mozna to ktora dzielnice byc polecał na nocleg .Cala rezerwacje zrobiles przez neta czy lepiej zadzwonic i upewnic sie do konca. Odpowiedz Link Zgłoś
cornish1 Re: Kolejki na wieza eiffela 11.10.08, 22:27 > Jezeli mozna to ktora dzielnice byc polecał na > nocleg . Montmartre (18.) ale tylko w okolicach Rue Lepic, stacji Abesses i południe Sacre Coeur. Bardziej na północ od Sacre Coeur jest już mało ciekawie. Jeżeli to wypad z dziećmi, to spacer Bd de Clichy z Pl Pigalle może wywołać kilka kłopotliwych pytań. Ta część dzielnicy to zbocze wzgórza, więc często będzie pod górkę, ale za to można codziennie podziwiać darmową panoramę Paryża. > Cala rezerwacje zrobiles przez neta czy lepiej zadzwonic i > upewnic sie do konca. Rezerwuje się i tak mailem u właściciela osobiście, nie ma żadnych automatów. Mi zawsze korespondencja mailowa wystarczała. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: karola Re: Kolejki na wieza eiffela IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.10.08, 21:39 Dziecko juz w takim wieku ze moze sobie samo odpowiedziec na wiele pytan, ale dzieki za podpowiedz. Bardzo mi pomogles jezeli chodzi o noclegi. Dochodze chyba do wprawy w szukaniu informacji i wiem coraz wiecej co bedziemy chcieli zobaczyc.Pomimo wieku napewno Disneylend i Park Asteriksa jezeli czas pozwoli. Jeszcze mi pozostalo rozgrysc bilety komunikacji po Paryzu ale mam duzo czasu to i z tym nie bede miala problemu. Serdecznie dziekuje za pomoc i pozdrawiam. Odpowiedz Link Zgłoś