Dodaj do ulubionych

Włochy wg forumowiczów - kraj północy

26.01.14, 11:53
Czy większość z Was musi traktować Włochy jako kraj nart, gór i zabytków (czyli coś w rodzaju Norwegii)?
Dlaczego tak nie doceniacie Sycylii i Kalabrii?
Włochy postrzegacie jako kraj podobny do jakiejś Austrii czy krajów skandynawskich, a nie coś podobnego do Krety, Majorki itp.
Obserwuj wątek
    • aseretka Re: Włochy wg forumowiczów - kraj północy 26.01.14, 12:51
      > Czy większość z Was musi traktować Włochy jako kraj nart, gór i zabytków (czyli
      > coś w rodzaju Norwegii)?
      Większej bzdury nie czytałam... Porównanie Włoch do Norwegii, czy innych krajów skandynawskich świadczy chyba o tym, że autor wątku nigdy nie był ani w Italii, ani w krajach skandynawskich. Nie mówiąc już nic o Grecji (Kreta) czy Hiszpanii (Majorka)
        • dodekanezowiec Re: Włochy wg forumowiczów - kraj północy 26.01.14, 13:57
          Innymi słowy - po co bierzesz udział w dyskusji nie dotyczącej Ciebie?
          I nie aż tak "forumowiczów" - to raczej pewna przynęta żeby ktoś zajrzał na wątek, lekka prowokacja.
          Chodzi bardziej o polskie upodobania - z południem kojarzy się Grecja i Hiszpania, a Włochy to chyba głównie narty i zabytki.
          Przykładowo - czemu Polacy tak nie lubią Sycylii, że co roku odwoływany jest samolot do Katanii z Krakowa bądź Katowic z powodu zbyt małej liczby chętnych?
          Zapewne za chwilę odezwie się osoba, która akurat lubi Sycylię i będzie dotknięta tym że ja piszę o innych osobach niż ta osoba.
          A ja piszę po to żebyśmy się tu wspólnie wyżalili - my jako Italofile - na to, że ludzie kibicują głównie Barcelonom i Manchesterom, ale opłaca się być wiernym swoim upodobaniom itp. (patrz - MŚ 2006 - triumf Italii czy LM 2010 - triumf Interu).
          • vojager29 Re: Włochy wg forumowiczów - kraj północy 26.01.14, 14:42
            Nie tylko dla Polakow, dla innych tez Italia na polnoc od Bolonii to juz wystarczajaco glebokie poludnie ale jeszcze wystarczajaco cywilizowane. Gdy popatrze na nasze tu biura turystyczna to 90% propozycji urlopowych zamyka sie w tym regionie. eci sie do FlorencjiLeci i do Pisy oraz do Rzymu i z wycieczka na Capri, to wszystko odnosnie poludnia. Wynika z tego, ze dalej na poludnie jest male zainteresowanie. Nad Lago di Garda az roi sie od propozycji.
            W czym przyczyna jesli nie brac na serio pierwszego zdania ? Nie wiem
            Kiepska promocja wloskiego poludnia przez samych Wlochow.
            Kiepska opinia o poludniu Wloch w polnocnej prasie, kwalitet, natarczywosc Wlochow.
            Zbyt potezna i widoczna mafia, ktorej nie lubia ale i nie akceptuja polnocni.
            Pewnie sa jeszcze inne bardziej prawdziwe przyczyny. Nie znam.
            Napewno przyczyna nie lezy u samych wycieczkowiczow-urlopowiczow. Mozna snuc rozna przypuszczenia.

pst.: administrator powinien miec zakazane komentarze na form, ktorym sie "opiekuje" no i powinien miec deczko oleju w glowie a nie tylko nienawisc, to nie po chrzescijansku
    • jeepwdyzlu dyskusja o niczym.... 26.01.14, 15:07
      Teza jest chybiona.
      Gdyby poszukać - jest tu na forum z 200 wątków o Sycylii - z reguły entuzjastyczne.
      Podobnie ludzi lubią Neapol, Amalfii, kto był - jest zachwycony Kalabrią.
      Fakt, że znaczna część ludzi lata do Rzymu, Wenecji czy Florencji
      ale kto staje się Italianofilem - a tych są dziesiątki tysięcy - ten jeździ do Włoch co roku...
      Z drugiej strony - nasycenie atrakcjami we Włoszech jest tak ogromne - że życia nie starczy, żeby chociaż się zorientować...
      jeep
    • drk0202 Re: Włochy wg forumowiczów - kraj północy 26.01.14, 18:27
      Do wypoczynku typu Kreta czy Majorka, lepiej dostosowana jest Kreta czy Majorka. Do gór, nart, czy zabytków Kreta i Majorka się mniej nadają. Lepiej do tego nadają się północne Włochy i "jakaś" tam Austria. Każdy jedzie tam gdzie chce, jak chce i kiedy chce i traktuje Włochy jak chce. Kilka lat temu byłem dwa tygodnie na Sardynii. Tam raczej mało zabytków. Plaża/e i morze. Też mnie się podobało. W tym roku mieliśmy lecieć na Sycylię, ale z kilku względów zrezygnowałem. Jedziemy samochodem nad Jezioro Garda. Góry...
      • dodekanezowiec Re: Włochy wg forumowiczów - kraj północy 27.01.14, 19:34
        Czy Majorka czy Kreta czy Sycylia to wspaniałe góry.
        Juz nie o to chodzi, zeby skłocać południowe Włochy z północnymi.
        Polacy rzadko wybierają południowe Włochy nie z powodu ceny.
        Niestety smutne jest to, ze Polak musi mieć all inclusive.
        Sycylia ***+ HB o standardzie greckim czy tureckim **** kosztują mniej więcej tyle samo, z tą róznicą że w Grecji czy Turcji będzie all incl.
        Polak musi wypić...

• shilaa Re: Włochy wg forumowiczów - kraj północy 28.01.14, 12:49
      Odpowiem Ci jako mieszkanka Wloch Poludniowych. Glownym powodem, dla ktorego polscy turysci wybieraja Wlochy Polnocne i Srodkowe jest odleglosc. Wielu z nich przyjezdza z Polski samochodem i latwiej i taniej jest dojechac w okolice Wenecji czy do Rimini niz do Apulii czy Kalabrii, o Sycylii nie wspominajac. Wiekszosc tanich linii lotnicznych tez obejmuje tylko Polnoc. Drugi powod to ceny. Poludnie Wloch jest bardzo drogie, dobre hotele maja ceny zaporowe nawet dla Wlochow, a co dopiero Polakow, standard tych tanszych czesto pozostawia wiele do zyczenia. Trzeci powod to stereotypy o zacofanym Poludniu, mafii, obiegowe opinie, ze nie ma tam nic do zobaczenia itp. Czwarty powod to brak udogodnien dla turystow - fatalna oferta srodkow transportu, zaniedbanie jesli chodzi o broszury czy mapki, brak informacji turystycznej itp.

• jeepwdyzlu południe drogie? 28.01.14, 14:39
        Drugi powod to ceny. Poludnie Wloch jest bardzo drogie, dobre hotele maja ceny zaporowe nawet dla Wlochow, a co dopiero Polakow,
        ---------------------------------------------
        no nie wiem....
        setki tysięcy Polaków co roku wybiera Toskanię - która moim zdaniem jest najdroższa
        I ceny jakoś nie porażają...
        drogo bywa również na Sardynii, dookoła Como, w Parmie czy Bolonii...
        Ale mam nieodparte wrażenie, że na południe od Rzymu robi się taniej...
        Neapol jest tańszy od Florencji, Syrakuzy od Wenecji itd...

Twoja teoria byłaby chyba trudna do obrony...
        jeep
        • shilaa Re: południe drogie? 28.01.14, 16:17
          Chodzilo mi o relacje ceny do jakosci w przypadku hoteli i napisalam co mialam na mysli - ze standard na Poludniu czesto jest bardzo niski, a ceny relatywnie wysokie - bliski do mojego miejsca zamieszkania przyklad to Ischia, gdzie wiele hoteli jest ponizej krytyki, a kosztuja od kilkudziesieciu euro wzwyz za dobe, w wymienionej przez Ciebie Parmie za 50 euro za dobe na 2 osoby mam wielki pokoj w lazienka w nowej strukturze w centrum miasta, ze sniadaniem. Jesli chcesz wysoki standard (dobre hotele, wyremontowane masserie itp.) musisz sporo zaplacic. Jest to jeden z powodow, dla ktorych wielu Wlochow z Poludnia nie decyduje sie na wczasy u siebie, taniej jest poleciec na 2 tygodnie na Wyspy Kanaryjskie, o Grecji nie wspominajac, niz spedzic tydzien w Salento albo na Sycylii. Wszystko zalezy oczywiscie od wymagan i upodoban, pisze z mojej perspektywy.
          • jeepwdyzlu Re: południe drogie? 28.01.14, 16:52
            Pewnie masz rację jeśli chodzi o hotele (choć przyznaję, że dla mnie ważniejszy jest klimat i lokalizacja niż komfort i ilość gwiazdek)
            ale kawa w kawiarniach, ceny pomidorów, lodów, pizzy czy nawet parkingów
            obiadu czy wina -
            są niższe niż na północy

a wyjazd wakacyjny to nie tylko hotel ale setki innych wydatków, prawda?
            Najserdeczniej
            jeep
            • vojager29 Re: południe drogie? 28.01.14, 18:47
              Mnie sie wydaje, niezaleznie od tego co poprzednio pisalem, ze turyste przeraza odlegosc, czas i koszt podrozy. Z regionu Wenecji to dodatkowy dzien jazdy. Wenecja - Salerno to 770 km ekstra, okolo 8-9 godzin kawalerskiej jazdy. W obie strony to juz ponad minimum 1500 km + paliwo, drogie we Wloszech + oplaty za autostrade co dosc zdecydowanie podnosi koszty urlopu. To, ze tam sa tansze i smaczniejsze pomidory, kilka stopni cieplej i spokojniej na plazach, napewno nie zrekompensuje kosztow poniesionych na dojazd.
              Na Gargano, jesli to zaliczycie juz do poludnia Wloch widac sporo rodakow. Koszty wynajmu sa takie same jak na polnocy, ceny w restauracjach i na bazarach tez podobne. Jest natomiast wiecej miejsca na uroczych plazach. Jednak ogolny koszt urlopu zdecydowanie wyzszy nie na polnocy a to przez dojazd. Z Wenecji do Vieste to prawie 750 km, w tym 700 km platna autostrada.
              Mysle, ze te koszty odgrywaja zdecydowana role w "niecheci" do spedzania urlopu na poludniu Wloch.
    • wislok1 Re: Włochy wg forumowiczów - kraj północy 28.01.14, 14:05
      Nie wiedziałem, że Austria jest na północy Europy, ale człowiek uczy się przez całe życie, hehe

A na serio: nie porównuj południowych Włoch z Majorką.
      Majorka to kombinat turystyczny, gdzie młodzi turyści z Zachodu zwiedzają przeważnie bary oraz dyskoteki i mało kiedy są trzeźwi
      • Gość: proSicilia Re: Włochy wg forumowiczów - kraj północy IP: *.wroclaw.vectranet.pl 28.01.14, 19:50
        Cefalu i Taormina są piękne.
        Hotel *** HB Santa Lucia w czerwcu 3.300 na 2 tyg., podobny hotel (i pewnie standardem gorszy) w Alanyi 2.600.
        W Bodrum jest drożej niż w Cefalu.
        Cefalu bardziej cywilizowane i czystsze niż miejscowości na Krecie czy w Turcji.
        Ale zainteresowanie południowymi Włochami rośnie - Trapani jest Ryanairem z Krakowa, Wawy i nawet Rzeszowa.
        Popieram ideę wątku - to właśnie tak jakby ktoś lubil Włochy i wqrzał się że ludzie kibicują klubom angielskim i hiszpańskim, bo "taka moda".
        A potem wielkie zdziwienie z wicemistrzostwa Europy w 2012...
      • aka10 Re: Włochy wg forumowiczów - kraj północy 28.01.14, 20:07
        Przynajmniej dwa razy w roku jestem w Salento, mieszkam w maserii z XVI wieku (uwielbiam poludnie). Ostatnio bylam oprocz lata, jesienia, na zbiorze oliwek. Godzine pozniej mialam gotowa oliwe, ktorej 3 butelki zabralam do domu (cudowne novello) Zawsze latam, bo ponad 3000 km w jedna strone, to cala masa godzin jazdy. Bardzo lubie Sycylie, zawsze o nia zahaczam, jak jestem w Kalabrii. Podoba mi sie Toscana. Ub. lata bylam dwa tygodnie na Sardynii, piekne krajobrazy, czyste morze, ale mniej do zwiedzania niz np.na Sycylii. Zawsze zamawiam wszystko sama, najczesciej u samych Wlochow, bez posrednikow, stad nigdy all inc. nie biore (szczerze mowiac, nie cierpie. Wole wydac dwa razy tyle na jedzenie, a jesc w roznych miejscach to, na co aktualnie mam ochote).
        Zima tydzien w Alto Aldige tez ma swoj urok. Plusem jest mozliwosc porozumiewania sie po wlosku, niemiecku i angielsku. Ladino na razie sobie odpuszczam;-)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka