Dodaj do ulubionych

Legalna praca we Wloszech - jakie formalności?

IP: *.kielce.sdi.tpnet.pl 22.03.05, 10:29
Mam pytanie. Może ktoś z Was się orientuje gdzie załatwia się formalności co
do legalnej pracy we Włoszech (wiza, pozwolenie na pracę). Znajoma, która od
lat pracuje we Włoszech a przyjeżdża na Święta poprosiła mnie bym umówiła ją
w Ambasadzie Włoskiej w Warszawie celem załatwienia formalności związanych z
wizą.Pani w Abbasadzie mi powiedziała, że nie ma po co do nich przyjeżdżać bo
takie sprawy musi załatwiać we Włoszech.Więc proszę o radę gdzie ona ma się
zglosić.Może ktoś załatwiał takie sprawy.Dziekuje.
Obserwuj wątek
    • pulzara Re: Legalna praca we Wloszech - jakie formalności 22.03.05, 11:10
      Pracodawca znajomej musi sie zwrocic do lokalnego urzedu pracy (Ufficio di
      Lavoro) o pozwolenie na prace, z ktorym potem znajoma udaje sie do lokalnej
      Kwestury (Questura) i sklada podanie o carte di soggiorno/permesso di soggiorno
      razem z wymaganymi dokumentami i zdjeciami. Dokladne informacje znajdziesz na
      stronie lokalnej Kwestury.
      • Gość: gość Re: Legalna praca we Wloszech - jakie formalności IP: 157.25.152.* 22.03.05, 23:28
        czy permesso di soggiorno jest konieczne gdzy jesteśmy w unii europejskiej? czy
        nie wystarczy tylko zameldowanie w urzędzie miasta?
        • funghettino Re: Legalna praca we Wloszech - jakie formalności 23.03.05, 00:50
          jest potrzebne zawsze wszedzie i do wszystkiego...
          • linn_linn Re: vademecum 23.03.05, 09:39
            www.poliziadistato.it/pds/cittadino/stranieri/stranier.htm
            www.poliziadistato.it/pds/cittadino/stranieri/st2.htm
            www.poliziadistato.it/pds/cittadino/stranieri/carta_comunitari.htm
        • testardo Re: Legalna praca we Wloszech - jakie formalności 23.03.05, 09:56
          Tak, jest konieczne. Oto odpowiedz jaka dala mi ambasada:

          Legalna praca we Wloszech, rowniez po 1.05.2004, wymaga posiadania zezwolenia
          na prace wydanego przez wloski Urzad Pracy (o takie zezwolenie stara sie,
          tylko i wylacznie, pracodawca wloski) w odpowiednim dla siedziby jego firmy
          urzedzie pracy). Obywatel polski bedac juz w posiadaniu oryginalu takiego
          zezwolenia (autorizzazione al lavoro), zglasza sie w Kwesturze w celu
          wyrobienia zezwolenia na pobyt zwiazany z praca. Rowniez pracownicy
          oddelegowani z firmy polskiej do pracy na terenie Wloch, musza posiadac
          zezwolenie wloskiego Urzedu Pracy (o takie zezwolenie stara sie strona wloska
          przedkladajac kontrakt czy umowe podpisany przez obie firmy). Wszelkich
          informacji na temat pracy, mozliwosciach i zasadach uzyskiwania zezwolen na
          prace, udzielaja urzedy wloskie (Ambasada nie posredniczy w poszukiwaniu pracy
          czy pracodawcy wloskiego, nie posiada tez informacji o mozliwosciach uzyskania
          zezwolen w poszczegolnych miastach czy regionach Wloch, w Polsce ofert pracy
          mozna szukac w urzedach wojewodzkich).
          Opieka nad dzieckiem czy osoba starsza jest traktowana we Wloszech jak kazda
          inna praca i rowniez wymaga zezwolenia. Rodzina wloska powinna dowiedziec sie w
          Urzedzie Pracy o mozliwosc wystawienia takiego zezwolenia.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka