Dodaj do ulubionych

prom Neapol-Capri

18.03.09, 20:46
Witajcie, wybieram się latem do Sorrento, może ktoś poleci mi jakieś
ciekawe miejsca do zwiedzania z wyjątkiem tych oczywistych typu
Pompeje, Wezułwiusz itp. Interesuje mnie także połączenie promowe
Neapol - Capri bądź Sorrento - Capri tzn. który "przewoźnik" jest
najlepszy, jaka jest cena biletów?
Obserwuj wątek
    • linn_linn Re: prom Neapol-Capri 19.03.09, 08:27
      Zrezygnujesz z pol godziny lub wiecej spaceru po Capri, aby skorzystac z uslug
      innego przewoznika?
      web.na.infn.it/fileadmin/babar/babarItalia2003/orari.html
      O Wybrzezu Aamalfitanskim bylo juz duzo na forum.
    • linn_linn Re: Sorrento-Capri 13.07.09, 08:40
      Bylam wczoraj na wycieczce. Niestety na Capri sa juz tlumy turystow typowe dla
      szczytu wakacji. Wiecej informacji wstukam pozniej. Odpowiem na pytania, ale
      bylam na wycieczce jednodniowej, wiec np. o bazie hotelowej wiem niewiele.
    • linn_linn Re: Sorrento-Capri 13.07.09, 11:34
      Sorrento-Capri 8,80 euro e w jedna strone, 1,0 euro w przypadku zakupu w necie.
      Okolo 30 minut w jedna strone / Caremar /.
      Tu mozna policzyc koszt i ewentualnie kupic bilety:
      www.caremar.it/pages_it/orari.asp
      W miare wolnych miejsc mozna zabrac motocykl / samochodu nie /.
      Informacje o Capri i innych srodkow transportu morskiego takze wokol wyspy:
      www.capritourism.com/
      Ja oplynelam wyspe z Laser Capri / 1 godzina 13 euro /. Nie bylo mozlowosci
      dodatkowego wplyniecia do Lazurowej Groty z uwagi na spore fale. I tak nie
      skorzystalabym: widzialam, a nie jest to az taka atrakcja, aby korzstac z niej
      ponownie.
      Kolejka Marina Grande Capri 1,40 euro w jedno strone
      Granita w Marina Grande / nie przy stoliku / 3,0 euro
      Granita plus 2 x woda mineralna 500 ml przy stoliku 9 euro
      Kawa przy stoliku w restauracji / do obiadu grupowego / 1,5 euro
      Limoncello j.w. 3 euro
      Woda mineralna 500 ml na lodzi wycieczkowej 1,0 euro
      Widokowka 0,40 euro
      Jesli ktos wybiera sie teraz, radze wybrac dni od poniedzialku do piatku.
      Nalezy brac pod uwage regulamin obowiazujacy na wyspie: nie mozna m.in.
      zabronione noszenie drewniakow, zaslanianie wystaw sklepowych, jedzenie w
      ogrodach Augusta.

• linn_linn Re: Sorrento-Capri 17.08.09, 15:56
          Na Ischie ciagle brakuje czasu. Obiecuje sobie od lat taki wypad / na dluzej, na
          jednodniowa wycieczke moge pojechac wlasciwie w kazdej chwili /. Podczas
          ostatniej takiej wycieczki i objazdu calej wyspy "upatrzylam sobie" tylko
          miejscowosc Casamicciola. Dokladniejszych namiarow nie mam.
        • hypokaimenon Re: Sorrento-Capri 19.08.09, 21:16
          Potwierdzam - do grotta azurro - 10 euro za wpłynięcie na kilka(naście) minut.
          Może i warto, ale jak trzeba zapłacić za ileś takich wejść do różnych obiektów
          (zwykle ok.5-10-15 euro), to trzeba mieć za 200 euro na same zwiedzanie płatnych
          miejsc.
          Jeśli ktoś jedzie na Capri i ma kasę - radzę zaliczyć również Monte Solaro -
          super widoki, dobre zdjęcia.

Włosi biorą kasę prawie za wszystko. Nie ufać za bardzo informacjom na temat
          hoteli, które podane są w necie. Mogą napisać, że coś jest wliczone, a potem
          trzeba płacić oddzielnie, albo wcale nie jest to dostępne(np. śniadanie w hotelu).

Radzę nosić drobne przy sobie - toalety w 90% płatne.
          W knajpach sprawdzać czy np. przy soku pomarańczowym jest cena. Jeśli jej nie ma
          - cwaniacy mogą zażądać nawet 5 euro za szklankę(zabierają wtedy rachunek, żeby
          ich nie oskarżyć o naciąganie). Coś takiego spotkało mnie w Neapolu. Generalnie
          nie ufać handlarzom, zwłaszcza podejrzanym typom sprzedającym "okazyjnie" trefne
          iphony albo podobne badziewie.
          Patrzeć na ręce, bo naciągają jak mogą - targować się, nie odpuszczać. Za
          butelkę wody w pobliżu jakichś ruin zdziercy mogą żądać nawet 3 euro. Nosić wodę
          ze sobą, żarcie też - taniej.

• hypokaimenon Re: Sorrento-Capri 19.08.09, 21:26
            Zapomniałem dodać - urodziwe blondynki o jasnej karnacji - radzę przygotować się
            na niewybredne zachowania napalonych włoskich prymitywów - syczą, gwiżdżą,
            komentują, gapią się ostentacyjnie. Chodzić w towarzystwie mężczyzn.
          • www.podroze.kondi.pl Re: Sorrento-Capri 21.08.09, 17:35
            linn_linn napisała:

> Chyba nie ma. Jesli cos wyskakuje na haslo camping capri, to camping w Neapolu.
            > Na pewno sa na Ischii. Capri jest za mala.

Otóż to, również nie mogę nic sensownego znaleźć. A pomijając kwestię zakwaterowania, czy ktoś może orientuje się jakie są możliwości popłynięcia z Capri na Elbę ?

Pozdrawiam
            Moje podróże małe i duże | wynajem busów kraków | korsyka
    • linn_linn Re: Capri 25.08.09, 14:34
      Lazurowa Grota zostala zamknieta z uwagi na zdrowie odwiedzajacych:
      www.lastampa.it/_web/cmstp/tmplrubriche/ambiente/hrubrica.asp?ID_blog=51

Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka