Dodaj do ulubionych

okularki dla 13-latki

IP: *.euro-net.pl 07.12.05, 11:55
Córka ma nosić okularki do oglądania filmów i czytania z tablicy, jeśli
siądzie na ostatniej ławce (do tzw. dali). Nie wiem, jakie są modne. Córka ma
buzię raczej okrągłą i oczy osadzone blisko siebie. Optyk nie pomógł w
wyborze.
Drogie "okularniczki", poradźcie, może są jakieś strony internetowe n/t.
Pozdrawiam
Dorota
Obserwuj wątek
        • Gość: dorota Re: okularki dla 13-latki IP: *.euro-net.pl 08.12.05, 10:22
          Dziękuję za radę, będziemy przez 2 tygodnie w Warszawie, myślałam,że będzie
          większy wybór. Nawet nie wiem, jakiego rodaju oprawki się nosi - druciane,
          inne, czy same szkła?
          W klasie córki 2 dziewczynki mają szkła kontaktowe, kilka innych ma jeszcze
          gorszy wzrok, ale się wstydzą.
          Mnie się wydaje, że w każdych córka wyglądała gorzej, niż bez.
          • Gość: Ania Re: okularki dla 13-latki IP: *.internetdsl.tpnet.pl 08.12.05, 10:41
            Radzę jednak kupić w miejscu zamieszkania. Okulary trzeba co jakiś czas
            dokręcać (zwłaszcza te bezoprawkowe), dopasować, szkło wypadnie. Tam, gdzie
            kupujesz powinni ci takie usługi robić za darmo, gdzie indziej mogą sobie żczyć
            zapłaty. Ja swoich okularów nie mogę dawać do innego optyka do "serwisu", bo
            tracę wtedy gwarancję. Jeszcze jedno, nie chcę się wtrącać, ale okularki
            powinny się podobać przede wszystkim córce, nie tobie. To ona widzi i wie, co
            nosza jej koleżanki i co jest modne, a twierdzeniem, że córka w każdych
            oprawkach wygląda gorzej niż bez tylko ją zniechęcasz do noszenia okularów w
            ogóle.
            • Gość: dorota Re: okularki dla 13-latki IP: *.euro-net.pl 08.12.05, 11:17
              Dziękuję Ci zwłaszcza o te uwagi o dokręcaniu. Do głowy by mi nie przyszło, że
              jeszcze istnieje możliwość usług dodatkowych.
              Co do wyglądu - ja mówię, że we wszystkich ładnie wygląda, a w w jednej parze
              wręcz ślicznie. Ona nawet nie patrzy dokładnie w lustro ("NIENAWIDZĘ, wyglądam,
              jak debil, dlaczego ja, a nikt z naszej rodziny itp.")
              W klasie jest lubiana, ma świetną Panią (zaznajomioną z problemem).
              • Gość: :P Re: okularki dla 13-latki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.12.05, 13:27
                a czemu nie kontakty?
                okulary dla 13 powinny być praktyczne - takie co się łatwo nie połamią itd.,
                ale najważniejsze jest by się w nich dobrze czuła. trzeba szukać do skutku.
                skoro nie jest pozytywnie do tego nastawiona to może takie bezoprawkowe? są
                mało widoczne. sama w podobnym wieku zaczęłam nosić okulary więc wiem o czym
                mówię.
                • Gość: Nina Re: okularki dla 13-latki IP: *.tg.com.pl 08.12.05, 15:45
                  Może rzeczywiście kontakty? Przynajmniej jako opcja - w ten sposób z wady
                  wzroku można uczynić atut: ja na przykład zmieniam kolor oczu co miesiąc:)
                  Forum to chyba słabe miejsce na takie porady. Chcąc pomóc w sposób, o który
                  prosisz ktoś musiałby szukać w przeglądarce haseł: oprawki, salony optyczne. To
                  przecież sama możesz zrobić. Można też spróbować jakiegoś programu, w którym
                  wstawiasz zdjęcie twarzy i dobierasz dodatki. Nie wiem, czy jest taka opcja z
                  okularami. Na pewno coś fajnego dobierzecie.
                  • Gość: dorota Re: okularki dla 13-latki IP: *.euro-net.pl 08.12.05, 16:55
                    Dzięki za rady.
                    Okulary mają być na razie tylko do czytania z ostatniej ławki, do kina i
                    oglądania tv (nie mamy).
                    Ale zastanowię się nad soczewkami, chociaż wydaje mi się, że to za mały,.
                    roztrzepany dzieciak. No i zawsze to ciało obce...
                    Ale może w tym wieku inne dzieci mają kontakty?_
                    Za kilka dni chętnie powiadomię, jak się sprawa skończyła. Mam nadzieję, że w
                    końcu się na coś zdecydujemy.
                    dorota
                        • bzzzk Re: okularki dla 13-latki 08.12.05, 19:20
                          miałam tyle lat, co Twoja córka, kiedy okazało się, że mam nosić okulary. dla
                          mnie to był wtedy dramat, też nosiłam tylko do czytania z tablicy, oglądana tv
                          (wada tylko -0,5) ale przeżyłam to strasznie. szczególnie, że mam taką buzię,
                          że w mało których okularach było mi do twarzy, przymierzyłam tego mnóstwo zanim
                          coś dobrałam... przede wszystkim niech córka sama wybierze takie, które będą
                          jej się najbardziej podobały, Ty możesz zadecydować ile chcecie na nie wydać,
                          ale resztę zostaw córce, najważniejsze, żeby ona dobrze się w nich czuła,
                          podobała się sobie. coś się na pewno znajdzie. a co do szkieł, to bardzo
                          chciałam je nosić, ale mój okulista twierdził, że w okresie, kiedy jeszcze się
                          rośnie szkła nie są najlepszym rozwiązaniem. więc wybrałam okulary. zresztą z
                          perspektywy czasu, mam wrażenie, że to jeszcze nie wiek na soczewki, tu trzeba
                          pamiętać o wielu rzeczach, żeby nie zrobić sobie krzywdy, w końcu oko to bardzo
                          wrażliwa część ciała. lepiej niech córka na razie dobierze sobie okulary, a za
                          jakiś czas najwyżej pomyślicie o soczewkach.
                          pozdrawiam
                        • Gość: mel Re: okularki dla 13-latki IP: *.w82-125.abo.wanadoo.fr 08.12.05, 19:34
                          Wiesz co, czytalam kiedys rade o dobieraniu okularow dla dzieci, twoja corka to
                          juz pannica ale moze sie przyda - idzcie nie we dwie, ale zabierzcie tez jej
                          najlepsza przyjaciolke czy kumpele - zawsze bedzie to trzecia osoba do
                          doradzania (bardziej obiektywna niz mama :) ) i w razie jakichs glupich
                          komentarzy w szkole wezmie ja w obrone :)
                    • watermelon_woman Re: okularki dla 13-latki 13.03.06, 16:39
                      Soczewki sa w porzadku, mysle, ze nawet dla trzynastolatki, przy obecnej
                      technologii raczej nie ma ryzyka, trzeba tylko przyzwyczaic sie do ich zakladania.

Jednak nawet jesli twoja coreczka bedzie uzywac soczewek, to i tak musi miec pod
                      reka okulary, to tak na wszelki wypadek, bo czasami zdarza sie, ze soczewka
                      przesunie sie i zaczyna przeszkadzac, wtedy koniecznie trzeba ja zdjac zeby
                      uniknac podraznien.

Wyobrazam sobie, ze cala sprawa z okularami to moze byc problem dla nastolatki.
                      Jest w wieku kiedy nie chce sie wyrozniac z grupy.
                      Moze pokaz jej jakies zdjecia super seksownych kobiet w okularach? Moze to ja
                      przekona...
                      Powodzenia!
    • Gość: dorota Re: okularki dla 13-latki IP: *.euro-net.pl 24.02.06, 21:37
      Słuchajcie, słuchajcie!!!
      Moja córka wygląda w okularkach PRZEPIĘKNIE!!!
      Najpierw ja próbowałam jej doradzac, potem siostra - wszystkie sztuki mierzyła
      wielce obrażona i z łaski - oczywiście wszystkie określała jako obrzydliwe.

Ale teraz wygląda CUDNIE!!! Tak inteligentnie... Taka mała rzecz dodała jej
      wiele urody, choć i przedtem nie była brzydka.
      Co najważniejsze - zanim dojechała do szkoły, kolega z klasy zdążył jej
      powiedzieć, że wygląda ŚWIETNIE - więc wyglądała.

I to, że po wreszcie dokładnie obejrzała Harrego Pottera w kinie (dopiero teraz
      się przyznała, że ostatni film widziała jak przez mgłę), było już sprawą
      drugorzędną.
      • colleen83 Re: okularki dla 13-latki 24.02.06, 21:59
        Ale podobaja jej sie juz te okulary? Tez bylam mniej wiecej w tym wieku jak sie okazalo, ze mam wade wzroku. Poniewaz jedno oko mialam zupelnie dobre dlugo nie nosilam okularow. Miedzy innymi dlatego ze glowa mnie w nich bolala, ale tez dlatego ze wg mnie wygladalam glupio. Wzrok mi sie popsul. Od jakiegos czasu nosze okulary do komputera, na wyklady, do kina itp. Zaczelam je naprawde lubic. Sa calkiem fajne. Tez mam okragla buzie. Dobralam sobie male okulary ktore drut maja tylko na gorze. W ten sposob ledwo widac gdzie sie koncza pod okiem. Drut jest mniej wiecej na lini brwi. Rzeczywiscie inteligentniej w nich wygladam, a przede wszystkim mniej dziecinnie. Mam 23 lata a bez okularow duzo osob daje mi 19.
        Zajrzyj na strony salonow optycznych typu Vision express itp. Tam mozna znalezc "gimnastyke" dla oczu. Profilaktycznie stosuje.

Teraz planuje wyrobic sobie okulary korekcyjne przeciwsloneczne.
        • Gość: dorota Re: okularki dla 13-latki IP: *.euro-net.pl 24.02.06, 22:06
          Jest wręcz zachwycona. I tym, że lepiej widzi, ale głównie komplementami.
          Wybrała okularki druciane, w kształcie niedużych zaokrąglonych prostokątów
          (wiem, ze to dziwacznie brzmi, ale nie umiem dobrac właściwego określenia).
          Niepokoi mnie tylko, że nosiłaby je non-stop, nie tylko do "dali", ale również
          do "bliży" (to dopiero straszna nazwa, ale tę "bliżę" spisałam ze skierowania.
          Czy to możliwe,że przez 2 miesiące, od wydania skierowania, tak bardzo wzrok
          jej się pogorszył, czy okulistka niedokładnie wykonała badania?

A pomysł z okularami przeciwsłonecznymi chetnie jej podsunę.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka