Dodaj do ulubionych

moja córka

15.10.09, 17:11
moja 23 córka od kilku lat brała microgynon. Przeszła n yazz i dwie
wielkie torbiele gotowe... martwię się, moja mama miała 2 zabiegi,
ja 3 zabiegi plus laparo, myślałam ,że ona się uchroni. To jak to
jest, być na antykoncepcji i mieć torbiele? myślę,że w tych
nowościach jest za mało hormonów. Jeśli jest na pigułkach i ma
torbiele , to w takim razie czym to leczyć? Jestem załamamna, ona
jeszcze nie rodziła.Bardzo proszę o Wasze opinie.
Obserwuj wątek
    • claratrueba Re: moja córka 16.10.09, 10:24
      Tabletki antykoncepcyjne tylko częściowo chronią przed torbielami- mała dawka
      hormonów. Przy waszych skłonnościach rodzinnych jak widać zbyt mała.Czy należało
      brać tabletki o większej zawartości hormonów- prewencyjnie, trudno powiedzieć.
      Im więcej hormonów tym więcej skutków ubocznych, szczególnie, że Twoja córka
      zaczęła brać tabletki będąc nastolatką- przepisywanie jej dużej dawki hormonów
      by w przyszłości nie pojawiła się torbiel, nie byłoby dobre. Leczenie to
      tabletki o dużej zawartości hormonów, zastrzyki Provera, być może laparoskopia.
      O rodzenie nie ma sie co martwic przedwcześnie- dopoki nie będzie konieczności
      usunięcia jajnika z powodu skręcenia, ani leczenie hormonalne ani laparoskopia
      nie powoduja bezpłodności. Koleżanka ma tyle dzieci, ile miała laparoskopii- 3-
      wszystkie przed ciążami.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka