Dodaj do ulubionych

tabletki dopochwowe

21.04.12, 11:16
Pisałam niedawno post, że bede musiała zakład na noc gynalgin i zakładam ale pojawil sie straszny swiad pochwy i warg sromowych i dyskomfort. Na poczatku kuracji o zniesienia a teraz w polowie to sie nasililo. Czy powinnam odlozyc ten lek przez te dzialania niepozadnae czy jeszcze dac rade zostalo mi do konca 4tabletki. Czy to ze swedzi moze oznaczac, ze uczula mnie i nie dziala??
Obserwuj wątek
    • cygarietka Re: tabletki dopochwowe 22.04.12, 09:03
      Używałam gynalgin-u i nic takiego u mnie nie wystepowało, żadne swędzenie i dyskomfort. Na Twoim miejscu zgłosiłabym jak najszybciej się do lekarza z tym pytaniem. Myślę, że lek Ci nie służy i powinno się go zastąpić.
      • malajolka2 Re: tabletki dopochwowe 22.04.12, 09:50
        Ja również zgłosiłabym się do lekarza. Lek pewnie działa, ale jak wywołuje alergię to bezwzględnie trzeba go odstawić... Lekarz powinien Ci zmienić lek, bo to nie jest normalna reakcja na Gynalgin... Ja stosowałam go razem z Lacibios femina i tak nie miałam... Przy jakiś innych globulkach (i tym samym probiotyku) tak miałam i lekarz mi szybko zmienił...
          • nglka Re: tabletki dopochwowe 29.09.12, 09:27
            dziennik-niecodziennik napisała:

> ale to naprawdopodobniej nie jest reakcja alergiczna, tylko skutek uboczy dział
            > ania leku.

Tzn jaki iny skutek wywołujący świąd a nie będący alergią? Bo świąt jest właśnie objawem alergii [nadwrażliwości na któryś składnik] i jeśli występuje, należ zmienić lek.
            Ba - uporczywa reakcja alergiczna może doprowadzić do anafilaksji, kiedyś tak się załatwiłam prawie na amen [szpital], bo "mundra" pani ginekolog kazała kontynuować branie Albothylu mimo zgłoszonych niepokojących objawów - była to moja ostatnia wizyta u pani; w zasadzie powina była się cieszyć, że jej nie zaskarżyłam.

> Gynalgin po prostu tak ma ze mzoe taką reakcję wywołac i nic sie na
            > to nie poradzi.

Wpisać w kartę "nadwrażliwość na Gynalgin" i więcej go nie przyjmować; są inne środki, w tym doustne.
    • carmita80 Re: tabletki dopochwowe 22.04.12, 10:07
      Jesli lek wywoluje reakcje alergiczna to nalezy go odstawic i najprawdopodobniej nie pomoze. Jestem uczulona na inny lek i nie pomogl, byl to lek w dawce tylko jednej tabletki a reakcja uczuleniowa utrzymywala sie przez 5 dni. Nalezy to zglosic lekarzowi a nie stosowac lek jeszcze kilka dni.
      • white_swan ulotka 22.04.12, 10:48
        Wystarczy ją przeczytać, aby dowiedzieć się , że metronidazol może wywoływać takie reakcje.
        Cyt. "tabletki mogą wywyoływać uczucie pieczenia lub swędzenia w okolicy sromu.Objawy te przechodzą po zakończeniu kuracji. "
    • carmita80 Re: tabletki dopochwowe 22.04.12, 11:39
      Dzialania uboczne maja wszystkie leki i nie kazdy musi je miec ale w przypadku tego leku a jest to antubiotyk jesli one wystapia powinny sie zmniejszac i zaniknac w trakcie kuracji a nie sie nasilac, a autorka napisala, ze sie nasilaja wiec na jej miejscu skontaktowalabym sie z lekarzem. Lek ten nie powinien tez byc stosowany dluzej niz 10 dni, po tym czasie wymagane sa testy.
      • dziennik-niecodziennik Re: tabletki dopochwowe 22.04.12, 11:48
        > ale w przypadku tego leku a jest to antubiotyk jesli one wystapia powinny sie zmniejszac i zani
        > knac w trakcie kuracji a nie sie nasilac

po pierwsze nie jest to antybiotyk, po drugie nie powinny sie zmniejszac w trakcie kuracji a zanikają po odstawieniu leku. lek mozna odstawic w trakcie leczenia (przerwac terapię) jesli objawy sa nie do wytrzymania, a mozna go i wybrac do konca jesli sa do wytrzymania.

> Lek ten nie powinien tez byc stosowany dluzej niz 10 dni, po tym czasie wymagane sa testy.

jakie testy?...
        czas kuracji ustala lekarz i zależy on od nasilenia infekcji. czasem wystarczy 7 dni, a czasem trzeba i 20.
        • Gość: verva Re: tabletki dopochwowe IP: *.nplay.net.pl 27.09.12, 19:32
          @dziennik-niecodziennik, jak to możliwe, że to nie jest antybiotyk skoro zabija bakterie i trzeba do niego brać osłonowo kwas mlekowy? coś mi tu nie pasuje.

dla mnie jest oczywiste, że na infekcję bakteryjną przepisuje się ANTYBIOTYK, tylko jestem zdziwiona, że lekarze o tym nie informują.

ja też miałam pieczenie po gynalginie, a ogólnie jestem mega alergikiem. pieczenie bylo tak silne, że się popłakałam. jest jakaś alternatywa dla tego okropnego gynalginu?
          • sundry Re: tabletki dopochwowe 28.09.12, 08:18
            Składnikiem gynalginu jest metronidazol, który jest nie antybiotykiem, a chemioterapeutykiem. Za wiki: Chemioterapeutyki bywają niekiedy zaliczane do antybiotyków, jednak nie jest to prawidłowe, gdyż antybiotyki w większości powstają na drodze półsyntezy z substratów naturalnych, a jeśli uzyskiwane są w całości syntetycznie, to ich budowa wywodzi się od związków, które obserwowane są w naturze. Chemioterapeutyki natomiast nie mają takich odpowiedników. Obecnie jednak w piśmiennictwie medycznym coraz częściej używana jest ta nieprawidłowa definicja – wynika to z tego, że anglojęzyczne określenia antibiotic (oznaczające antybiotyk) i antimicrobial (oznaczające każdy lek przeciwdrobnoustrojowy) (czyli antybiotyki i chemioterapeutyki) tłumaczone są przeważnie jako „antybiotyk”.
          • anathe0 Re: tabletki dopochwowe 29.09.12, 08:59
            > @dziennik-niecodziennik, jak to możliwe, że to nie jest antybiotyk skoro zabija
            > bakterie i trzeba do niego brać osłonowo kwas mlekowy? coś mi tu nie pasuje.

osłonowo nei bierze się kwasu mlekowego tylko bakterie kwasu mlekowego wink
            dla przykładU:

skład lacibios femina (probiotyk, osłonka itd): liofilizowane szczepy bakterii: Lactobacillus rhamnosus GR-1, Lactobacillus reuteri RC-14.Jedna kapsułka zawiera 5 miliardów (5 x 109) bakterii kwasu mlekowego + substancje pomocnicze

skład lactacyd femina (płynu z kwasem mlekowym - lactic acid - brak BAKTERII wink): Aqua, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Propylene Glycol, Cocamidopropyl Betaine, Lactic Acid, Polysorbate 20, Perfum, Sodium, Hydroxide, Allantoin, Farnesol, Sorbic Acid, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Butylparaben, Propylparaben, Isobutylparaben, Alpha-Isomethyl lonone, Amyl Cinnamal, Benzyl Alcohol, Benzyl Benzoate, Butylphenyl, Methlpropional, Cinnamyl Alcohol, Citronellol, Eugenol, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Isoeugenol, Limonene, Linalool

> jest jakaś alternatywa dla tego okropnego gynalginu?

można go zastąpić np. macmirorem complex chyba, ze ta bakteria wyraźnie wrażliwa akurat na metronidazol
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka