Dodaj do ulubionych

Badania prenatalne

15.03.02, 10:08
Ostatnio ogladalam w telewizji program o dzieciach uposledzonych.Strasznie mnie to poruszylo i narodzilo wiele
obaw we mnie.Aktualnie jestem w 11 tyg ciazy,jeszcze nie mialam robionego USG(termin mam na poczatek
kwietnia).Martwie sie czy moje malenstwo jest zdrowe.Nie chcialabym aby przy porodzie spotkalo mnie
rozczarowanie ,zeby okazalo sie ze cos jest nie tak.Zaznacze ze mam 24 lata,ale to podobno nie ma
znaczenia.Zastanawiam sie czy na nastepnej wizycie u lekarza nie porozmawiac z nim o badaniach
prenatalnych.czy jest jakies ryzyko robienia takich badan?
Obserwuj wątek
    • monika.antepowicz Re: Badania prenatalne 17.03.02, 22:11
      Tka, badania inwazyjne- amniopunkacja i biopsja kosówki wiążą się az ryzykiem
      poronienia w 1%, a większosć zaburzeń rozwojowych jest raczej spowodowane
      infekcjami w ciaży( cytomegalia, różyczka) W młodym wieku nie ma Pani
      podwyższonego ryzyka uradzenia dziecka z defektem genetycznym, a wykrywanie wad
      ma za zadanie badanie usg wykonywane między 18 a 22 tygodniem ciaży.
    • misiek25 Re: Badania prenatalne 19.03.02, 14:16
      Nie wiem czy wiesz ze sa robione badania nieinwazyjne. takie badanie robil mi
      moj ginekolog. Jest to test hormonalny i mozna go zrobic juz od 9 tygodnia
      ciazy. Polega na pobraniu krwi z palca. pozniej na wynik trzeba czekac okolo
      3do 4 tygodni (krew przesylana jest do Wloszech). Wyklucza istnienie wad
      genetycznych u dziecka. Jesli wynik jest zly dopiero wowoczas kieruje sie
      kobiete na badanaia dodatkowe.
      Pozdrawiam
      Sabina
      • kwiatek5 Re: Badania prenatalne 20.03.02, 08:49
        czesc sabina,
        bardzo zinteresowala mnie Twoja wypowiedz nt nieinwazyjnych badan prenatalnych.
        Czy mozesz podac jakies namiary na lekarza, albo chociaz moze kojarzysz " nazwe
        badania". pozdrawiam Kwitek
        • aga71 Re: Badania prenatalne 20.03.02, 09:28

kwiatek5 napisał(a):

> Czy mozesz podac jakies namiary na lekarza, albo chociaz moze kojarzysz " nazwe
          >
          > badania". pozdrawiam Kwitek

witaj, pewnie chodzi o tzw. test potrojny. Wiem, ze w Warszawie mozna je zrobic za posrednictwem nOvum (sam test jest robiony, zdaje sie, w Niemczech, a w nOvum pobieraja Ci do niego krew). Tel do kliniki (0 prefiks 22) 644 72 73). przy czym test jest dosc kosztowny, a wynik o niczym wlasciwie nie przesadza. Wynik pozytywny (wskazujacy na wade) pojawia sie w wielu przypadkach -wtedy i tak musi byc zweryfikowany badaniem inwazyjnym np. przez amniopunkcje. I czesto okazuje sie ze byl to (na szczescie!) falszywy alarm.

Aga

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka