Dodaj do ulubionych

KRWAWIENIE W TRAKCIE...

IP: *.mcnet.pl 05.07.04, 10:38
... stosunku... Od pewnego, dluzszego juz czasu biore tabletki
antykoncepcyjne. Kiedy ostatnio ochalam sie z chlopakiem, bedac w polowie
opakowania, w trakcie stosunku wystapilo lekkie krwawienie, a nastepnego dnia
krwawienie takie jak w trzecim lub czwartym dniu miesiaczki. Czy cos sie ze
mna stalo?? Nie wiem co moze byc tego przyczyna, bardzo prosze o pomoc...
Obserwuj wątek
    • kalinosia Re: KRWAWIENIE W TRAKCIE... 05.07.04, 14:03
      Proponuję udać się do lekarza (bo domyślam się, że nie był to Twój 1-szy raz).
      Może akurat było to plamienie okołoowulacyjne (jeśli to była połowa cyklu), ale
      również oznaka jakiejś choroby (np. nadżerka).
      • annuczek Re: KRWAWIENIE W TRAKCIE... 05.07.04, 14:46
        Kalinosia - jakie plamienie okołoowulacyjne - dziewczyna stosuje pigułki, więc
        o czymś takim nie może byc mowy.

        Takie wcześniejsze krwawienie może mieć związek z tym, że masz za słabe pigułki
        (przyjmuję, że o wszystkich pamiętałaś i prawidłowo je stosowałaś). Lepiej to
        skontrolować, bo przyczyna może też być jakaś inna.
        • kalinosia fakt,nieuważnie przeczytałam :) n/t 05.07.04, 15:27
        • Gość: G mam jeszcze pare pytan do Ciebie IP: *.mcnet.pl 06.07.04, 12:51
          A czy plamienia dzien po stosunku i potem dwa dni pozniej tez moga miec
          przyczyne w tym, ze tabletki sa za slabe?? Jak w ogole poznac, ze tabletki sa
          za slabe i czy to polega na tym, ze nie chronia przed ciaza?? i dlaczego moga
          byc za slabe?? A moze moje plamienia maja zwiazek z tym, ze zaczelam drugie
          opakowanie bez 7-dniowej przerwy, bo okres wypadal mi w bardzo zlym terminie??
          Dziekuje Ci z gory za odpowiedz, to dla mnie bardzo wazne...
          • Gość: lilith76 Re: mam jeszcze pare pytan do Ciebie IP: *.cza.warszawa.supermedia.pl 06.07.04, 12:56
            choć pigułki są słabe to chronią w 100%. ten organizm po prostu potrzebuje
            mocniejszego zestawu hormonów.
            czasami brak siedmiodniowej przerwy powoduje i tak plamienia, lekkie
            krwawienia, a stosunek seksualny tylko "ściąga" to co czeka na spłynięcie
            (podobnie jest przed okresem - można plamić nawet dzień wcześniej zaraz po
            seksie, choć bielizna przez kilkanaście godzin po jest czyściutka).
          • annuczek Re: mam jeszcze pare pytan do Ciebie 06.07.04, 14:18
            Właściwie mogę się tylko podpisać pod słowami lilith76. To, że wzięłaś dwa
            opakowania pod rząd - jak najbardziej mogło mieć wpływ na wystąpienie takiego
            krwawienia. Organizm jakoś tam ustawia się do tych przerw, są one potrzebne -
            zajrzyj pod ten link: www.kobiety.org/dzialanie3.html, gdzie znajdziesz
            opis mechanizmu funkcjonowania organizmu podczas stosowania pigułek.
            Generalnie - choć omijanie takiej przerwy (maksymalnie do trzech opakowań pod
            rząd - przy pigułkach jednofazowych; przy dwu- i trójfazowych pole do działania
            jest już o wiele mniejsze) jest możliwe, to należy tego jednak unikać (żeby nie
            popsuć sobie tej regularności cyklu).

            Pomimo takiego plamienia jesteś nadal zabezpieczona (żeby się więcej na ten
            temat dowiedzieć - odwiedź z kolei stronę Scheringa -
            www.schering.pl/aith_antykoncepcja.php - kiedyś można było zamówić u
            nich bezpłatną książeczkę o antykoncepcji, w której w sposób dostępny dla
            laików opisany jest zarówno cykl kobiety, jak i działanie pigułek. Pomimo tego,
            że książeczkę wydał Schering, producent pigułek, to wydaje się ona dość
            wiarygodna. Nie wystawia pigułki na piedestał, raczej dość rzeczowo podchodzi
            do całego problemu smile ).

            A jak poznać, że pigułki są za słabe - tak, że plamienia zaczną występować
            przed zakończeniem opakowania. Jeżeli tak się zdarzy raz - nie ma się czym
            niepokoić, jakieś inne czynniki mogły na to wpłynąć. Ale jeżeli rzecz zacznie
            się powtarzać regularnie - wówczas trzeba poszukać innych pigułek -
            zawierających więcej ethynyloestradiolu (ale o tym oczywiście musi zadeycydować
            lekarz, czasami konieczna może byc zmiana progestagenu).

            Przy wizycie u lekarza na pewno wspomnij o takim incydencie, bo - przyczyna
            mogła nie leżeć jednak po stronie pigułek, tylko jakiegoś podrażnienia. Swoją
            wiedzę czerpię z przegladania forum, czytania różnych stron i pytań do mojej
            pani ginekolog, ale lekarzem nie jestem! Pozdrawiam.

            (jak jeszcze nie zaglądałaś - odwiedź też sobie seriwsy:
            www.amwaw.edu.pl/antykoncepcja/pages/tabletka_podzial.htm oraz
            www.antykoncepcja.com.pl/ )

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka