Dodaj do ulubionych

Miesiączka

17.11.13, 12:36
Witam. Mam takie pytanie odnośnie cyklu miesiączki. Cztery lata temu ( mialam wtedy 13 lat) zatrzymał mi się okres, zapewne przez to ze sie odchudzałam i trenowałam siatkówkę 4 godziny dziennie. Wiadomo jak przyszłam z treningu wieczorem byłam zrezygnowana, zmęczona i nawet nie chciało mi sie jeść. Ważyłam 62kg i zgubiłam 20 przy wzroście 17cm. No i popadłam w anoreksje. Przejde do sedna. Aktualnie od lat jest wszystko okej, odzywiam się normalnie, waże kg, nie chudne nie tyje, a miesiączki nadal nie ma od tych lat. Wszelkie badania m.in. HORMONALNE robiłam i wszystko jest w jak najlepszym porządku. Ginekolog przepisał mi jakies tabletki hormonalne MIDIANA po ktorych przybierałam m.in na wadze, źle się czułam i mialam hustawki nastroju. Oczywiscie byłam taka głupia ze dopiero do ginekologa poszłam w wieku 16 lat. Tabletki antykoncepcyjne brałam tylko przez 4msc, ponieważ moj organizm nie przyjmował ich. Wszystko z hormonami mam w proządku wiec nie chciałam sie faszerować.
No i teraz zaczęłam bardziej nad tym mysleć, że nie mam miesiączki. Czy ja moge byc bezpłodna nie mając okresu od ok.4 lat ? sad( Strasznie się martwię i prosze nie dołujcie mnie że trzeba było isc do ginekologa od razu bo ja o tym doskonale wiem i żaluje.
Martwię się. Proszę o odpowiedź
Obserwuj wątek
    • malgosiek2 Re: Miesiączka 17.11.13, 13:02
      Ile trwała Twoja anoreksja?
      Tutaj jest zależność od czasu trwania anoreksji i jej "wyleczenia", bo z anoreksji nie da się całkowicie wyleczyć.
      Organizm przestał miesiączkować, obawiając się, że ciąża w tym okresie zdrowotnym byłaby niepożądana i być może nie rozwijała się prawidłowo.
      Nie wiem ile czasu zajmie z powrotem dojście do ładu.
      Jedynym rozsądnym wyjściem jest udanie się do ginekologa czy nawet ginekologa ednokrynologa i tu żadna z nas Ci nie pomoże za bardzo.
    • malgosiek2 Re: Miesiączka 17.11.13, 13:13
      Jednak wzrost masy ciała powyżej poziomu krytycznego skutkuje zazwyczaj ponownym wystąpieniem miesiączki, czasem z pewnym opóźnieniem. Zdarza się i tak, że niektóre kobiety po powrocie do prawidłowej wagi nie miesiączkują przez kilka miesięcy, a nawet lat. Często ma to związek z metodami odchudzania, jakie stosowały, gdy były to m.in. intensywne ćwiczenia lub nadużywanie środków przeczyszczających, które wywołały trudno odwracalne szkody w organizmie.
      • belieber96 Re: Miesiączka 17.11.13, 13:32
        Nie stosowałam żadnych srodkow przeczyszczających, tylko intensywnie trenowałam i po prostu nie miałam czasu jeść. Boje sie ze jestem juz bezpłodna sad( dopiero teraz sobie to uswiadamiam
        • horpyna4 Re: Miesiączka 18.11.13, 08:26
          Spokojnie, dołowanie się nic nie da, a może nawet zaszkodzić.

Przede wszystkim zadbaj o siebie. Zrób morfologię, żeby wiedzieć, czy nie masz jeszcze jakichś niedoborów w organizmie. Odżywiaj się regularnie i wysypiaj. To naprawdę podstawa, organizm w dobrej kondycji może zdecydować się wreszcie na owulacje. A jeżeli nawet trzeba będzie się nieco podleczyć, np. hormonalnie, to i tak najpierw musi być wszystko inne w porządku.
            • nonsens0 Re: Miesiączka 08.09.14, 12:34
              Hej. Wiem że poruszałaś ten temat dawno ale chciałam zapytać czy miesiączka wróciła? Bo mam bardzo podobny przypadek. Też grałam w siatkówkę, ogólnie dużo sportu od małego ... Miałam miesiączkę ale to bylo w gimnazjum a pozniej ona ustała.. i tak jest do dziś crying mam 19 lat, leczę sie u endokrynologa który przepisał mi estrofem (biorę go już długo i nic). Chodzę po ginekologach i żaden nie jest w stanie mi pomóc..
    • enith Re: Miesiączka 18.11.13, 17:45
      Do endokrynologa marsz. Powtórzyć badania, wdrożyć leki w zależności od wyników. Nie, to nie jest normalne, że od 4 lat nie masz okresu, ale też nie oznacza to absolutnie bezpłodności do końca życia. Musisz się leczyć pod opieką dobrego lekarza. Głowa do góry!
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka