Dodaj do ulubionych

ciągłe wzdęcia

18.09.14, 21:44
od czego mogę to mieć? zaparć nie mam, ale ciągle jestem wzdęta sad
Obserwuj wątek
    • whiteania1980 Re: ciągłe wzdęcia 23.09.14, 12:28
      musisz eliminować poszczególne składniki z diety i obserwować, produkty mleczne i gluten to najczęstsze chyba alegreny, ja po odstawieniu glutenu,ziemniaków, smażonych potraw i wprowadzeniu diety błonnikowej (warzywa, owoce, ciemny ryż) mam o wiele mniejsze wzdęcia, nie czuję się jak wypchany balon,ale za to częściej uchodzą ze mnie gazy smile i pewnie dlatego nie mam wypchanego brzucha, bo wszystko się ulatnia.
      • feiniel Re: ciągłe wzdęcia 24.09.14, 09:19
        zgadzam się - to trudne i uciążliwe ale trzeba popróbować diety eliminacyjnej aż się trafi na to co szkodzi.
        w moim przypadku to cukier,
        przyczyną wzdęć mogą być też surowa owoce i warzywa
        no i stres. jedzenie w pośpiechu

--
        'I know I'll be all right, it's just overkill'
    • evee1 Wzdecia a nowotwory jajnika 17.03.16, 06:58
      WIem, ze to stary watek, ale postanowilam to dopisac w ramach eduakcji smile.

stopreformom napisała:
      > Gość portalu: emilia napisał(a):
      > > u mnie powodem ciągłych wzdęć, mimo zdrowej diety i braku zaparć, okazał
      > się gu
      > > z jajnika - jak wycięli to wzdęcia się skończyły smile
      >
      > jak to sie ma do wzdęć? tak z ciekawości?

Wzdecia, uczucie pelnosci w brzuchu, zmiana w wygladzie i czestotliwosci wyproznien, to objawy, ktore moga wystepowac takze przy nowotworach jajnika. Oczywiscie nie nalezy panikowac przy kazdym wzdeciu wink, ale jezeli nie ma innych przyczyn i sytuacja sie nie poprawia, to warto zbadac jajniki. Guzy jajnikow nie daja czesto jasnych sygnalow i wykrywane sa w poznym stadium, kiedy szansa na calkowite wyleczenie jest znacznie nizsza.
      --
      Sens życia wciąż nie został odkryty, ale jak dotąd większość dowodów wskazuje na czekoladę.
      -- www.panibuka.pl
    • kokruch86 Re: ciągłe wzdęcia 19.01.20, 12:10
      przyczyn może być wiele, z reguły jest to jakiś składnik w diecie, który tak na ciebie działa.. u mnie okazała się to celiakia, zanim to wykryli to cierpiałam na straszne wzdęcia i okropne gazy, nikt nie był w stanie mi pomóc, a problem był naprawdę krępujący, bo musiałam się bardzo powstrzymywać żeby np. nie pierdnąć na spotkaniu z klientem a potem strasznie mnie bolał brzuch, więc jedyne co mi pomagało to były tabletki ulgasimu z symetykonem kupowane w aptece. Teraz już wiem, że gliten nie jest dobry dla mnie
      • ken-ya Re: ciągłe wzdęcia 14.03.20, 05:44
        Nim napiszesz to pomysl. Gazu nie wytwarza dobra bakteria . Jak masz za malo kwasu w zoladku To poprostu slabo trawisz. Gdybys miala wystarczajaco kwasu solnego w zoladku to zadna bakteria by nie robila gazu bo by poprostu nie przezyla.Problem jest taki ze jak juz masz zla bakterie to nie tak latwo zastapic je dobrymi.Bo te zle jak zwykle sa bardziej agresywne. Badanie gastroskopia powinna Tobie pomoc- ale lekarze musza byc uczciwi. Inaczej to beda Cie na zoladek leczyc latami.Pytaj ludzi o dobrych lekarzy ,bo tacy tez sa tylko jest ich malo.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka