Dodaj do ulubionych

Swędzące piersi

11.04.20, 22:32
Dziewczyny, poratujcie mnie!
Od długiego już czasu mam problemy z piersiami, są tkliwe, bolesne, potrafią być nabrzmiałe przez długie tygodnie. A od miesiąca tak strasznie mnie swędzę, że zwariuję. Mam rozregulowaną miesiączkę, ostatnio tonami wypadają mi włosy. Mam 36 lat, nie rodziłam i na pewno nie jestem w ciąży. Nie zmieniłam proszku do prania.
Łuszczy mi się skóra na brodawkach sutkowych. Smarowałam to linomagiem, alantanem, maścią witaminową. Przynosi to ulgę tylko na chwilę. Poza tym bolą mnie sutki, czuję jak chwilami mi twardnieją. Bardzo to uciążliwe, a teraz, ze względu na epidemię, nawet nie wiem, gdzie szukać pomocy, bo lekarze nie pracują. Miałam zaplanowaną wizytę u lekarza, bo mam torbiel w piersi i jakieś zgrubienie w drugiej, ale dalsze konsultacje stanęły w polu, bo szpital zamknięty.
Pomóżcie, bo zwariuję!
Obserwuj wątek
    • horpyna4 Re: Swędzące piersi 13.04.20, 11:03
      Badałaś poziom prolaktyny? Bo od tego trzeba było zacząć, a nic na ten temat nie piszesz. I czy przypadkiem nie bierzesz antydepresantów? Przedawkowanie serotoniny może powodować m.in. przerost gruczołów.
        • horpyna4 Re: Swędzące piersi 13.04.20, 17:25
          Możesz zbadać poziom prolaktyny w krwi w prywatnym laboratorium, bez skierowania, ale za pieniądze; warto jeszcze przy okazji sprawdzić hormony tarczycy. Coś już będziesz wiedzieć.

Co do depresji, to nie pytałam, czy ją masz, tylko czy bierzesz antydepresanty. Jeżeli bierzesz, to jakie i w jakiej dawce? Bo jeżeli lek zawiera serotoninę, to może być konieczne zmniejszenie dawki.

Ale naprawdę zacznij od zbadania poziomu prolaktyny. Poguglaj sobie i poczytaj, jakie bywają skutki zbyt wysokiej i co może być przyczyną.
            • horpyna4 Re: Swędzące piersi 14.04.20, 08:44
              Tarczycy więc nie masz ok i od tego należało zacząć. Wypadanie włosów i świąd skóry to typowe objawy dla zaostrzonego przebiegu choroby Hashimoto. Skonsultuj się telefonicznie z endokrynologiem.

Ale prolaktynę też zbadaj w miarę możliwości.
              • lubiedelicje Re: Swędzące piersi 14.04.20, 10:23
                Widzisz, ilu lekarzy tyle teorii... Jak byłam w ostatnie wakacje w szpitalu na endokrynologii, to mi powiedzieli, że jeśli hormony tsh, ft3 i ft 4 są w normie, to i tarczyca jest w normie, bo hashimoto będzie już zawsze.
                Nie mam możliwości kontaktu telefonicznego z endokrynologiem. Może ginekolog gdzieś mnie przyjmie? Tylko, czy jest sens iść do niego?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka