Dodaj do ulubionych

czy ktos wpadl uzywajac prezerwatywy?

IP: *.wh12.tu / *.wh12.tu-dresden.de 13.03.05, 17:44
z moim chlopakiem zabezpieczamy sie guma,na dodatek on stara sie nie
spuszczac w srodku, chyba z powodu jego "ciazofobii", no ale okres mi sie
czesto spoznia i wtedy zawsze mam ogromnego stresa, ze jednak jakos te
plemniki sie przedostaly.na dodatek on strasznie panikuje i ja wtedy tez
zaczynam. teraz np spoznia mi sie okres tydzien, i mam pytanie czy ktoras
wpadla mimo uzywania gumy?tabletki niestety nie za bardzo wchodza w
rachube,bo on wyjezdza w sierpniu za granice i nie bedziemy sie widziec
prawie rok, wiec nie chce zaczynac z tabletkami by je potem w sierpniu
odstawic, bo to chyba niezbyt zdrowe.a robic testow co m-ac tez mam juz dosyc:
(poradzcie cos prosze!
Obserwuj wątek
      • Gość: iga Re: czy ktos wpadl uzywajac prezerwatywy? IP: *.wh12.tu / *.wh12.tu-dresden.de 13.03.05, 18:07
        Monik181 to niezle mnie wystraszylassad wiem, ze jest to tez problem tkwiacy w
        psychice, ale poradzic na ten strach przed ciaza? i jeszcze moj chlopak non
        stop sie dopytuje czy aby nie czuje, ze mi sie okres zbliza, czy brzuch nie
        boli, itp. zreszta ja tez nie chce byc teraz w ciazy. a co do unikania dni
        plodnych, to chyba trudne gdy ma sie tak nieregularny cykl.u gina tez
        bylam,powiedzial ze wszystko ok jest ok i zebym brala tabletki, ale ja teraz
        nie chce.
            • Gość: 01 Re: czy ktos wpadl uzywajac prezerwatywy? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.03.05, 18:43
              oj, bez przesady
              ja tam jestem bardzo zadowolona, nigdy nie miałam problemów, a skrócenie
              miesiączki to prawdziwy dar
              i wolę czytać takie opracowania, niż narzekania

Działają również korzystnie na narząd rodny, wpływając na cykl miesiączkowy:
              zmniejszają obfitość krwawień i objawy niedokrwistości,
              miesiączki są mniej bolesne,
              zmniejszają objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego,
              regulują czas występowania i trwania krwawień z odstawienia hormonów.
              Przyczyniają się również do rzadszego występowania takich stanów chorobowych
              narządu rodnego, jak zapalenie przydatków, torbiele czynnościowe jajników,
              endometrioza, ciąża pozamaciczna.

Zapobiegają także:

rakowi endometrium (dzieje się tak już po roku stosowania OC bez przerwy; efekt
              utrzymuje się jeszcze 15 lat po zaprzestaniu stosowania pigułek)
              rakowi jajnika (działanie ochronne ujawnia się po 5-10 latach od rozpoczęcia
              stosowania OC, niezależnie od czasu przyjmowania tabletki antykoncepcyjnej. Im
              dłuższy okres stosowania pigułki, tym mniejsze ryzyko raka jajnika. Ochrona
              utrzymuje się do 15 lat od przerwania OC).
              Działają również pozytywnie na inne narządy ciała:

przyczyniają się do rzadszego występowania łagodnych
              nowotworów sutka i zmian dysplastycznych,
              zapobiegają powstawaniu osteoporozy (efekt jest widoczny po roku stosowania OC,
              utrzymuje się 15 lat po zaprzestaniu tej metody),
              niwelują objawy łojotoku i hirsutyzmu,
              wpływają pozytywnie na przebieg choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy,
              przyczyniają się do szybszego gojenia się niszy wrzodowej, rzadszych nawrotów i
              zaostrzeń,
              łagodzą przebieg reumatoidalnego zapalenia stawów,
              zmniejszają objawy zarówno nadczynności, jak i niedoczynności tarczycy.
    • Gość: beta Re: czy ktos wpadl uzywajac prezerwatywy? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 13.03.05, 19:17
      ....spada po nich libido, mogą wystapic kłopoty typu zakrzepica, zapalenie
      żył, często powtarzajace się grzybice pochwy, suchosć pohwy, stany depresyjne i
      jeszcze kilkanaście skutków ubocznych o których kolezanka powyżej nie
      wspomniała. Znasz pozytywy, poznaj i negatywy, dokonaj wyboru swiadomie i potem
      nie będziesz miała do nikogo pretensji, że np organizm Ci szaleje badź dopadła
      Cię deprecha. Albo, jak to ostatnio przeczytałam kobitka birąc pigułki zaszła w
      ciżę i nie wiedząc, że w ciąży jest brała je nadal. W konsekwencji uśmierciła
      13 tygodniowe dziecko w swoim łonie. To jeszcze jeden skutek uboczny pigułki.
      Nie zapominaj o tym.
      I jeszcze inna rzecz, według mnie facet (chyba raczej chłopak, bo na
      dojrzałego mężczyznę to mi nie pasuje), który boi sie panicznie ciaży, a
      konsekwencją współzycia bywa ciaża, nawet jeśli człowiek "uzbroi" sie przed nią
      po zęby - jest po prostu niedojrzałym gów......m. Ech... szkoda gadać, swiat
      schodzi na psy.
      • Gość: iga Re: czy ktos wpadl uzywajac prezerwatywy? IP: *.wh12.tu / *.wh12.tu-dresden.de 13.03.05, 19:33
        no wlasnie tak to jest z tymi pigulkami,sa dobre i zle strony i dlatego nie
        jestem do nich tak przekonana.
        co do chlopaka, to wiem ze masz racje i ja tez tak to widze,ale co mam poradzic
        na ta jego fobie ciazowa?wiem, ze mnie kocha i dobrze nam sie uklada, jedynym
        zgrzytem sa wlasnie te jego schizy gdy okres mi sie spoznia.i na dodatek on nie
        da sobie tego przetlumaczyc!mam tego powoli dosyc...sad ale nie chce rozstawac
        sie tylko z tego powodusad
        • antosiczek Re: czy ktos wpadl uzywajac prezerwatywy? 13.03.05, 19:50
          iga... z całego serca dobrze Ci zyczę, jednak nie wróżę dobrze jeżeli facet
          chce tylko czerpac przyjemność a unika ponoszenia odpowiedzialnosci. Może Go
          krzywdzę, ale pachnie mi niedojrzałym chłoptasiem, który czmychnie gdzie pieprz
          rosnie, kiedy tylko usłyszy że został ojcem. Oby scenariusz się nie sprawdził.
          Z życia znajomych niestety w takich wypadkach często sie sprawdza. Wszystko
          jest cacy, kiedy on dostaje to co chce, i kiedy ma Cię wyłącznie dla siebie.
          Dziecko tę sytuację zmienia i męski egoizm nie umie się z tym pogodzić.
          Przyjemność mu pasuje ale wynikające stąd potem obowiązki już nie pasują.
          Zastanów sie nad tym.
        • antosiczek Re: czy ktos wpadl uzywajac prezerwatywy? 13.03.05, 20:06
          Ja wyszłam za faceta, który nie panikuje za każdym razem. W ogóle panika jest
          nam niemalże obca. Owszem czasami przychodzi lęk, ale to taki normalna
          zwyczajna obawa a nie schizowanie, stawianie na głowie. Mamy juz dwoje dzieci
          i raczej nie myslimy by rodzinę powiekszać. Mój mąż jest jednak nieoceniony -
          mawia; no cóż ponownie będziemy rodzicami, wychowamy dwójke to damy radę i z
          trójką. I lęk mija. I za to go kocham. Nie wyobrażam sobie żyć z mężczyzną,
          który zmuszał by mnie do łykania piguł i na dodatek robił mi sceny; bo mogę byc
          w ciaży. To chore. Nie miej mi za złe, ale ja nie widzę z jego strony miłości
          do Ciebie.
          • Gość: Zaraz Re: czy ktos wpadl uzywajac prezerwatywy? IP: *.acn.waw.pl 14.03.05, 11:28
            Moj kolega zawsze powtarzal, ze jak ktos sie decyduje na sex to musi byc
            swiadomy, ze pewnego dnia moze niespodziewanie zostac ojcem... jesli tego nie
            chce przyjac do siebie, to znaczy, ze jednak to tego nie dorosl.

Oczywiscie moj chlopak powtarza, ze nie chce dzieci, ale zawsze ma swiadomosc,
            zemoze sie zdarzyc niespodzianka nawet przy zabezpieczeniu, ale wiem, ze
            oczywiscie bylaby to jakas smutna niespodzianka, bo ikomu ciaza i dziecko
            daloby radosc w polowie studiow, ale coz, dziecko rodzici sie z milosci...wiec
            i je trzeba kochac smile)

Porazmawiaj z nim w cztery oczy, niech powie prosto z mostu czego sie boi,
            odpowiedzialnosci, konca niezaleznosci czy czego?? Moze on po prostu nie chce
            miec dzieci??

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka