edziawz
04.05.05, 17:47
Bardzo proszę o odpowiedź na moje pytania.Rok temu urodziłam przez cc, w 36
tyg. ciąży (odeszły mi wody zielonkawe) córeczkę. Po porodzie było wszystko
ok. 10 godz. później doszło do komplikacji i moja córeczka zmarła.Na wypisie
z sekcji napisano: zakażęnie wewnątrzmaciczne. Wrodzone zapalenie płuc. PPHn.
Niewydolność odechowo- krążeniowaŻadnych wad wrodzonych nie
stwierdzono.Zrobiłam badania na toksoplazmozę, różyczkę. Wyniki dobre.
Cytomegalia wyszło: IGG ilościowo 601,8 wynik pozytywny >15, IgM ujemny.Wymaz
z pochwy : GM PDS Bacilli -poj. Oto pytania:
1. jakie badania powinnam wykonać przed kolejną ciążą?
2. na co powinnam zwrócić uwagę podczas kolejnej ciąż. Stwierdzono u mnie wzw
C. Biobsja żadnych zmian nie wykazała, ale test HCV RNA jest dodatni. Żadnych
leków nie biorę. Wyniki badań związanych z funkcjonowaniem wątroby są dobre.
3. Czy powinnam wyleczyć gronkowca i paciorkowca w gardle. W wymazie wyszło:
1. staph aureus, niel.
2. Alpha Hemolytic strep, niel.
3. Neiiserra species, poj.
Jeden lekarz twierdzi, że to małe ilości i każdy może tak mieć i tego sie nie
leczy, a inny zaleca leczenie. Jaki to może mieć wplyw na ewentualną ciążę.
Podczas tamtej ciąży dużo leżąłam, bo najpierw trochę krwawiłam, a od
szóstego miesiąca zaczęła skracać mi się szyjka. Od 32 tyg. leżąłam w
szpitalu pod kroplówkami z powodu skurczów. W ciąży brałam: od 9 tyg
duphaston,fenoterol, isoptin.
Bardzo dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.