Dodaj do ulubionych

Torbiel jajnika

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.11.06, 18:43
Witam!!!!Mam pytanie??Podczas usg okazało sie ze mam torbiel jajnika - jakies
7,5 cm,czy da sie to leczyc farmakologicznie czy konieczny jest zabieg???
Obserwuj wątek
    • j2334 Re: Torbiel jajnika 11.11.06, 19:09
      Gość portalu: Magda napisał(a):

> Witam!!!!Mam pytanie??Podczas usg okazało sie ze mam torbiel jajnika - jakies
      > 7,5 cm,czy da sie to leczyc farmakologicznie czy konieczny jest zabieg???

Czesto zdarza sie ,ze torbiel jajnkia wystepuje podczas jajeczkowania,i nie
      jest to nic zlego .Wchlania sie samo,bez skutkow ubocznych.Ale niestety musi
      byc to kontrolowane usg.W razie gdy sie to okaze ,ze sie nie wchlonela to usuwa
      sie to droga laparoskopowa w znieczuleniu ogolnym.Bardzo szybko dochodzi sie do
      siebie,Zazwyczaj dwa dni pobytu w szpitalu.
      • liina Re: Torbiel jajnika 11.11.06, 19:34
        7,5 cm to na pewno nie jest torbiel powstala w wyniku jajeczkowania. Torbiele od
        5 cm usuwa sie operacyjnie. Jezli taka torbiel peknie, to jej zawartosc moze sie
        wylac do otrzewnej, co moze skutkowac zapaleniem otrzewnej, a potem nawet
        smiercia od zapalenia otrzewnej.
        Nalezy jak najszybciej udac sie na kolejne USg w ktorkim czasie, jesli sytuacja
        sie nie zmieni, to nalezy torbiel usunac laparoskopowo.
        Czy na USG stwierdzono jakis plyn w jakie brzusznej? lub zatoce Douglasa?
          • liina Re: Torbiel jajnika 12.11.06, 17:10
            Torbiel lita nie wrozy nic dobrego.Nie chce cie straszyc, wiec nie bede nic
            wiecej pisac. Trzeba i tak cie pewnie otworzyc, wyciac to i wyslac do badania
            histopatologicznego. Czy tamta torbiel mialas wyslana do badania
            histopataologicznego? Co wyszlo w badaniu?
            • Gość: Magda Re: Torbiel jajnika IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.11.06, 18:01
              Poprzednia torbiel nie byla wysyłana do badania histopatologicznego.Moja pani
              doktor nie wie co robić,ponieważ w zeszłym roku przeszłam 4 operacje,mialam
              kilkukrotną resekcję jelita cienkiego a powodem byla wlasnie torbiel.W chwili
              obecnej ważę 36,5 kg i jestem na całkowitym żywieniu pozajelitowym (zostało mi
              60 cm jelita cienkiego) i czeka mnie w lutym poważna operacja.Na domiar złego
              leczenie hormonalne odpada bo nie mam wchłaniania.Mam nadzieje tylko że torbiel
              wytrzyma do lutego i wtedy lekarze zrobią wszystko za jednym zamachem.Pozdrawiam
              • liina Re: Torbiel jajnika 13.11.06, 20:16
                O rany.Leczenie hormonalne mozna wdrozyc przez plastry na skore, nie? Tutaj nie
                potrzeba wchlaniania jelitowego.Czemu tych torbieli nie usuwali od zaraz, tylko
                czekali i ci tyle jelita usuneli?
        • j2334 Re: Torbiel jajnika 15.01.07, 21:42
          Mnie lekarz powiedzial ,ze torbiele wycina sie ,jazeli dojdzie do 7cm,ponizej
          raczej leczenie farmakologiczne.Ja mam 3cm,ale zwazajc na moj wiek ,jest
          nadzieja ,ze sie wchlonie .ale wszystko pod kontrola ,za miesiac okaze sie ,czy
          sie zwiekszyla ,czy wchlonela.Musze byc dobrej mysli.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka