Dodaj do ulubionych

Do Pani doktor-szczepienie WZWB przed ciążą-pilne!

11.05.03, 12:01
Nasza droga Pani doktor-jestem w tej chwili w polowie cyklu i od nastepnego
cyklu czyli za jakies 2 tygodnie bede sie juz strac z mezem o dziecko.Mam w
zwiazku z tym pytanie jak to jest z ta szczepionka przeciwko zółtaczce typu
B. Slyszalam,ze po pierwszej szczepionce trzeba odczekac pol roku i dopiero
potem wziac kolejna dawke a dopiero potem jestem juz uodporniona na WZWB i
dopiero potem moge sie starac o dziecko. Jak to jest - to znaczy czy jesli
teraz sie zaszczepie to musze czekac az pol roku zeby wziac nastepna dawke i
dopiero wtedy moge sie starac o dzidziusia? Czy tez moge sie teraz zaszczepic
i od razu starac sie o dziecko? Dodam,ze nie moge czekac az pol roku na to
zeby starac sie o dziecko. Moj maz jest marynarzem i wlasnie teraz niedlugo
wraca i mamy dla siebie tylko 4 miesiace zeby udalo nam sie "zrobic"
dzidziusia wiec nie moge sobie pozwolic czekac az pol roku. Czy jest jakas
inna szczepionka przeciwko WZWB taka zeby nie trzeba bylo czekac az te pol
roku?
Z gory bardzo dziekuje za odpowiedz.
Obserwuj wątek
    • atena76 Re: Do Pani doktor-szczepienie WZWB przed ciążą-p 12.05.03, 09:17
      Czesc Weroniko,
      Jestem w temacie, bo tez planujemy malenstwo - ale wlasnie z racji WZB
      zaczniemy "prace" jesienia. Kilka dni temu mialam kompletny metlik odnosnie
      tego co trzeba zrobic "przed". Moj lekarz zlecil tylko badanie p/rozyczce, a
      odnosnie zoltaczki powiedzial, ze nie trzeba. Ale gdy spytalam na Forum "ciaza"
      (polecam!) - dziewczyny zasypaly mnie wprost przeciwnymi opiniami. W koncu nie
      wytrzymalam i poszlam do internistki po zlecenie na szczepienie. Na moje
      pytanie o koniecznosc tego szczepienia odpowiedziala, ze rzeczywiscie w
      przypadku planowanej ciazy nie jest ono konieczne (a w szpitalu chca nie tyle
      zaswiadczenia o zaszczepieniu, ile badaja czy sie chorowal), ale ona zaleca
      zaszczepienie sie wszystkim swoim pacjentom... Wiec sie szczepie, a wyglada to
      nastepujaco: I szczepienie - po 1 miesiacu II szczepienie - po 5 miesiacach od
      II szczepienia - III szczepienie. Tak wiec calosc zajmuje pol roku. Decyzja
      nalezy do Ciebie, ja zrobilam to dla "swietego spokoju".
      Pozdrawiam,
      Aneta
      Ps. Pamietaj o profilaktyce kwasem foliowym i toksoplazmozie.
      • atena76 Re: Do Pani doktor-szczepienie WZWB przed ciążą-p 12.05.03, 09:21
        Dodam tylko, ze pierwsze dwa szczepienia uodparniaja na 1 rok (calosc na 5
        lat), po szczepieniu nie jest konieczne zadne odczekanie. To opinia mojego
        lekarza.
        • garofano73 Re: Do Pani doktor-szczepienie WZWB przed ciążą-p 12.05.03, 10:12
          A moja lekarka powiedziala, zeby jednak miesiac odczekac, bo te wszystkie
          szczepionki powoduja 'burze immunologiczna' w organizmie, wiec lepiej jest
          przeczekac te cztery tygodnie, aby organizm sie uspokoil i dopiero wtedy
          rozpoczac starania.

          Pozdrawiam :o)
          • marina2 Re: Do Pani doktor-szczepienie WZWB przed ciążą-p 13.05.03, 10:58
            Maz szczepil sie taka szczepinka wzw A i B w jednym.Raz przyjmujesz dawke a po
            rowno roku nastepna.Pozdrowienia.M
            • catalina1 Re: Do Pani doktor-szczepienie WZWB przed ciążą-p 14.05.03, 07:42
              marina2 napisała:

              > Maz szczepil sie taka szczepinka wzw A i B w jednym.Raz przyjmujesz dawke a
              po
              >
              > rowno roku nastepna.Pozdrowienia.M

              Ja aktualnie jestem w trakcie szczepien wlasnie szczepionka tzw. twinrix
              przeciwko A i B jednoczesnie, a terminy szczepien sa standardowe czyli I
              dawka, miesiac po II dawka i kolejna za nastepne V miesiecy.
          • weronika_fi Re: Do Pani doktor-szczepienie WZWB przed ciążą-p 13.05.03, 22:57
            garofano73 napisała:

            > A moja lekarka powiedziala, zeby jednak miesiac odczekac, bo te wszystkie
            > szczepionki powoduja 'burze immunologiczna' w organizmie, wiec lepiej jest
            > przeczekac te cztery tygodnie, aby organizm sie uspokoil i dopiero wtedy
            > rozpoczac starania.
            >
            > Pozdrawiam :o)


            Dziewczyny dzieki za odpowiedz.Ale powiedzcie mi jeszcze jedno- co to znaczy,ze
            lekarka powiedziala ci zeby odczekac miesiac- od czego ten miesiac odczekac-od
            pierwszego szczepienia czy po tym jak juz te wszystkie trzy szczepienia na WZWB
            sie wezmie? Bo juz sie czuje skolowaciala - czy po tym jak wezme pierwsza
            szczepionek musze odczekac te 6 czy 5 m-cy zanim wezme druga czesc i dopiero
            wtedy moge sie starac czy tez po tej pierwszej czesci mozna juz sie starac
            odczekawszy miesiac? Nie ukrywam,ze licze tez bardzo na odpowiedz ze strony
            naszej Pani Doktor,ktora nam tu odpowiada na tym forum.
            Mam tez pytanie o cytomegalie- szczegolnie do Pani Doktor.Bylam dzis u
            lekarza,ale powiedzial mi,ze to bez sensu robic badanie przed ciaza na
            cytomegalie.Ale ja sie naczytalam jakie straszne sa konskwencje tej cytomegalii
            i teraz nie wiem co robic.Przede wszystkim nie wiem co konkretnie chce zrobic-
            jakie badania na ta cytomegalie-co powiedziec w laboratorium tak zebym uzyskala
            badanie o ktore mi chodzi adekwatne do tego,ze jestem przed ciaza itp.
            • atena76 Odnosnie WZWB 14.05.03, 10:42
              Z terminami sprawa wyglada nastepujaco: jezeli "SZCZEPIENIE I" przyjmiesz np.
              14 maja, to "SZCZEPIENIE II" powinnas przyjac 14 czerwca, a "SZCZEPIENIE III"
              14 listopada. Dodajac 1 miesiac na odczekanie - wychodzi na to, ze o dziecko
              mozna sie starac po 14 grudnia. Jak napisalam wyzej - szczepienie I + II
              lacznie uodparniaja na 1 rok, ale lepiej przyjac cala serie. Przyznam, ze
              rowniez jestem ciekawa opinii Pani Doktor - bo z moich dotychczasowych
              doswiadczen wynika, ze co lekarz - to inna opinia smile

              Ps. Z drugiej strony tak wiele kobiet zachodzi w ciaze nie planujac jej - a co
              za tym idzie, nie bedac zaszczepionymi przeciwko WZWB...
    • monika.antepowicz Re: Do Pani doktor-szczepienie WZWB przed ciążą-p 16.05.03, 09:46
      Generalnie nie ma przeciwskazań do szczepienia wzw typ B w ciazy, ale ja
      osobiście nie polecałabym. Moze Pani weźmie dwie dawki, a po ciaży sprawdzi
      poziom przeciwciał i ewentaualnie się doszczepi..

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka