21.08.03, 12:02
Dlaczego jak w połowie brania tabletek antykoncepcyjnych zapomnę choć jednej,
to skutecznoćś antykoncepcujna jest zmniejszona, a jak kończę opakowanie i
robię siedem dni przerwy, to skutecznośc antykoncepcyjna jest nadal?
Obserwuj wątek
    • lena.so Re: pigułki 21.08.03, 15:22
      Hmm.. dobre pytanie. Bo jak w połowie opakowania zapomnisz jednej tabletki, to
      może wystąpić w tym czasie owulacja, i jeśli dalej będziesz tabletki brać, to
      nie dojdzie do złuszczenia błony (krwawienia) i jajeczko może sie tam
      zagnieździć. Natomiast w momencie gdy przerywasz branie tabletek po 1,2 dniach
      dochodzi do takiego złuszczenia, w zw. z tym krwawienie podobne do okresu i
      jajeczko choćby było to się tam nie zagnieździ, stąd nie dojdzie do
      zapłodnienia. smile)
      • nika999 Re: pigułki 21.08.03, 16:14
        A nie słyszłaś o możliwosci zajścia w ciążę podczas miesiaczki?? Pozatym
        jajeczko sie nie zagnieżdza, tylko dopiero zapłodniona zygota.
        • lena.so Re: pigułki 22.08.03, 13:00
          Gdy bierzesz tabletki, to nie jest okres, a jedynie krwawienie podobne do
          okresu. A to, że jajeczko zagnieżdża się - potraktuj jako w cudzysłowie.
          Lekarzem nie jestem i operuję potocznym słownictwem, a moja wypowiedź jest
          jedynie próbą odpowiedzi, a nie eksperckim stwierdzeniem smile
        • lilith76 Re: pigułki 22.08.03, 14:07
          może się zdarzyć owulacja w czasie okresu, ale zanim zapłodnione jajeczko
          dotrze do macicy mija kilka dni i dawno jest po krwawieniu. a gdy kobieta
          bierze pigułki i jednak do owulacji i zapłodnienia dojdzie te nie
          pozwalają "zagnieździć się" zarodkowi w macicy. w czasie siedmiu dni przerwy
          jest się chronioną, ale niebezpiecznie jest te przerwę przedłużać. ryzyko
          zajścia w ciążę - przez zapomnienie tabletki - jest największe na początku
          opakowania pigułek, w drugim i trzecim tygodniu spada.
    • monika.antepowicz Re: pigułki 02.09.03, 18:50
      Najczęściej dochodzi do ciaży w razie przedłuzenia 7-dniowej przerwy-bo
      odblokowane zostaje dojrzewanie pecherzyków i może dojsc do owulacji. Jeśkli
      zapomni Pani jedną z ostatnich 7miu pigułek to kolejjne opakowanie zaleca sie
      przyjac od razu, bez 7 dniowej przerwy, bo wtedy na skutek odblokowania
      dojrzewania pęcherzyka dominujacego mogłoby wcześniej dojsć do owulacji.
      Regularne przyjmowanie pigułek przez pierwsze 14 dni hamuje dojrzewanie
      pęcherzyków i to jest ddrugi mechanizm antykoncepcji- sta opuszczenie pigułjki
      odblokowuje dojrzewawniw pęcherzyka i chociaż małą ale mozliwosć zajscia w
      ciązę przypadkową istnieje

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka