Dodaj do ulubionych

TSH wynik?

IP: *.adsl.inetia.pl 13.06.08, 21:24
Czy wynik TSH-0,574uIU/ml jest prawidlowy czy nie jest niski prosze o pomoc
wizyte u lekarza mam dopiero za tydzien prosze???????
Obserwuj wątek
      • Gość: ja_to_ja Re: TSH wynik? IP: *.chello.pl 13.06.08, 22:35
        Normy sa juz od 0,25, niektore labo maja od 0,35 wiec w tym wypadku ma znaczenie
        jaka jest norma, wynik jest bliski 0,6 i nie posunelabym sie do tak odwaznego
        stwierdzenia, ze jest za niski

poza tym jesli ft3 i ft4 beda w porzadku to wynik jest BARDZO OK i nie strasz
        dziewczyny na wyrost
    • bystra_26 ??? 13.06.08, 22:50
      Samo TSH niewiele mówi, do interpretacji endokrynolog powinie jeszcze mieć FT4.

To, że się w widełkach z labolatorium wyniki badań hormonalnych mieszczą, to
      jeszcze za mało! Dobry ednokrynolog wie, jakie normy są właściwe dla jakiego
      wieku pacjenta czy fazy cyklu miesięcznego, i to on niech intepretuje, a nie
      forum czy internista.
      • Gość: ewa Re: ??? IP: *.internet.radom.pl 14.06.08, 14:36
        Widełki norm sobie, a efekt sobie. Sama mam chorobę Grevesa Bassedowa więc na
        temat badań związanych z tarczycą wiem już naprawdę dużo (choruję od 3 lat, i
        każdy kto się z tą chorobą spotkał, wie co mówię). Górna norma tsh w moim
        laboratorium to prawie 6 i co z tego? Ja przy 4 jestem już "do niczego" .
        Podobnie z dolną. Chorobę wykryto u mnie dość późno , gdy miałam już wytrzeszcz
        oka, i może właśnie dlatego lekarz pierwszego kontaktu nie kierował mnie do
        endo, że moje tsh było niskie, a jednak w dolnej granicy normy. A ja JUŻ BYŁAM
        CHORA !!!Więc nikogo nie straszę, tylko uważam , że czasem lepiej dmuchać na
        zimne ,niż obudzić się z "ręką w nocniku "
        • duzooka Re: ??? 14.06.08, 20:53
          nie sugerujcie sie samym TSH bo równie dobrze mozna wrózyć z fusów
          ważne jest ft3 i ft4 maja być w górnej normie i to oznacza że stan
          hormonów tarczycy jest OK
          pozdrawiam

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka