IP: *.cable-modem.tkk.net.pl 15.08.08, 00:06
Mam problem z migdalami . lekarz laryngolog powiedział że trzeba je usunąć, ja jednak nie jestem przekonana czy to jest słuszne. Moje migdałki sa jakieś podziurawione , na jednym z nich jest jakas biala narośl jakby ropa czy cos podobnego . jak dotknełam go palcem i później ten palec powąchalam to on śmierdział. Mam również problem z nieświeżym oddechem , powiedzcie proszę czy te migdały mogą byc przyczyną nieświerzego oddechu . Proszę o odpowiedź.
Obserwuj wątek
    • Gość: seek Re: migdały IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.08.08, 01:26
      Zanim je wytniesz, skonsultuj się jeszcze przynajmniej z dwoma
      innymi laryngologami.
      Migdały wycina się TYLKO w razie absolutnej konieczności. Samo
      wycięcie ich nie oznacza, że znikną problemy.
      Zrób wymaz z gardła.
      Brzydki oddech może mieć przyczynę w migdałach. Te białe kulki to
      albo ropa, ale raczej jest to po prostu obumarły naskórek, który
      złuszcza się i który staje się pożywką dla "mieszkających" tam
      bakterii.
      Czasami można sobie samemu pousuwać te "kulki".
      • Gość: emka Re: migdały IP: 91.106.79.* 15.08.08, 11:11
        Dokładnie, to tak jakby iść do dentysty i dać sobie od razu wyrwać zęba bez
        leczenia.
        Ja też mam takie migdały (dziurawe i płaskie jakbym już miała
        usunięte)-laryngolog się złapał za głowę jak je zobaczył, ale usuwania od razu
        nie proponował-zresztą i tak bym sobie nie dała, tak czy siak migdały spełniają
        w organizmie swoje funkcje.
        • timme Re: migdały 17.08.08, 17:31
          Jesli miewasz często stany podgorączkowe, pobolewa cie gardło, brałaś juz kilka
          antybiotyków nawet celowanych i wraca, to radze nie czekać z usunięciem. ja tak
          czekałam dwa lata i wyniku tego dostałam zapalenia nerek , potem pęcherza,
          zapalenia stawów, które mi nie przejdzie już do końca życia i na wielkie
          szczecie nie zdążyłam juz dostać zapalenia mięśnia sercowego, chociaż te
          migdałki bardzo mnie osłabiły.Do dziś szybko sie mecze, nie mam juz takiej siły
          fizycznej jak kiedys.
          Jesli usunąć trzeba, a ich nie usuniesz w porę, to nabędziesz kolejnych
          niemiłych chorób, z których i tak sie nie wyleczysz póki nie usuniesz migdałów,
          bo z nich będą się siały bakterie krwią na cały organizm.
          Ja usunęłam i jestem bardzo zadowolona.Zabieg niezbyt miły, ale można go zrobić
          w narkozie, wtedy nie ma sie przynajmniej wspomnień, a potem boli na pewno tak samo.
          • iwa-15 Re: migdały 23.08.08, 23:42
            mam usuniete migdaly-mialam anginy,ropny nalot,rzeczywiscie
            smierdzacy,zdecydowalam sie usunac gdy po anginie mialam zapalenie klebuszkow
            nerkowych-2 tygodnie w szpitalu na kroplowkach-do konca zycia moge miec problemy
            z nerkami,jeszcze niewiadomo jak stawy!!!A to wszystko przez ropne migdaly,ropa
            z nich zaraża caly organizm.Wczesniej czesto chorowalam,od zabiegu-3 lata-nie
            mialam nawet kataru!!!
            • yadrall Re: migdały 24.08.08, 10:09
              Dokladnie jak dziweczyny pisza-migdalki maja zadanie do
              wykonania,ale jak za aropiale i pelne bakteri to nie spelniaja
              swojego zadania,a sa niebezpiecznym zrodlem zakazenia. Dlatego zamim
              podejmiesz decyzje to proponuje zrobic wymaz z gardla-jak sie
              okaze,ze masz paciorkowca (streptoccocus) to nie ma na co czekac...
              Ta bakteria jest nie do wybicia-siedzi gleboko w migdalku i kazdy
              jej atak grozi bardzo groznymi powiklaniami-serce, nerki, stawy itp.
              Antybiotyki dzialaja tylko na powierzchni nie wybijaja tego co jest
              w srodku migdalka,wiec jak juz masz to bydle to siedzisz na bombie z
              opoznionym zaplonem.
              Jezeli jednak jest to cos innego to faktycznie warto zostawic
              migdalki-nie ma istotnego zagrozenia.
              • timme Re: migdały 24.08.08, 11:09
                Wątpię żeby był to cos innego, bo objawy sa identyczne jak u mnie.
                Wytnij i tyle. Poszukaj szpitala, gdzie ci to zrobią pod narkoza.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka