Dodaj do ulubionych

Kolonoskopia, strasznie się boję :(

IP: 80.55.239.* 20.05.09, 16:14
W piątek będę miała kolonoskopię, będzie przeprowadzana pod narkozą.
Lekarz powiedział że uśpią mnie na 10 minut a potem będę mogła na własnych
nogach wrócić do domu.
Czy któraś z was miała to badanie pod narkozą?
Zdążyłam się naczytać że podczas takiego uśpienia bardziej możliwa jest
perforacja jelita, ponieważ pacjent nie czuje bólu.
Strasznie się stresuję tym badaniem crying
Obserwuj wątek
        • Gość: joana_s Re: Kolonoskopia, strasznie się boję :( IP: *.ssp.dialog.net.pl 20.05.09, 22:52
          Witam,
          badanie to nie jest takie straszne, jak sie wiekszosci wydaje. Ja mialam je
          robione juz osiem razy, i zyje, wiec jest do przezyciasmile
          Przygotowanie: nieprawda, ze przez wiele dni nie mozna nic jesc. Dzien przed
          badaniem mozna zjesc sniadanie, potem juz tylko pic, nic nie jesc. Popoludniu w
          dzien przed badaniem trzeba zaczac oczyszczac jelita; robi sie to najczesciej w
          ten sposob, ze kupuje sie (na recepte) proszek o nazwie Fortrans (ten ja
          stosowalam, mozliwe ze istnieja tez inne). Nalezy go rozpuscic w wodzie,
          najczesciej w trzech litrach (ile to juz lekarz dokladnie powie)i wypic w ciagu
          kilku godzin. Pozniej juz tylko czekac na efekt wink czyt. efekt przeczyszczajacy.
          Badanie nie mialam nogdy robione pod narkoza taka jak do operacji, dostawalam
          dozylnie tzw. "glupiego jasia", po ktorym sie zasypia na krotki cza, w ktorym
          robione jest badanie i czlowiek nie wie, co sie z nim dzieje, bo poprostu nic
          nie pamieta i nie czuje.
          ja nic nie czuje podczas badania, poprostu sobie spie. Budze sie juz po. Mozna
          wtedy czuc zawroty glowy, takie jeszcze oszolomienie po tym srodku, dlatego
          najlepiej isc na badanie z kims, kto potem bezpiecznie odtransportuje nas do
          domu. Po wyspaniu sie wracam do normalnego zycia.
          Nie taki diabel straszny, glowa do gory!

Na wszelkie pytania chetnie odpowiem

Pozdrawiam
    • osmanthus Re: Kolonoskopia, strasznie się boję :( 21.05.09, 14:05
      Gość portalu: Maja napisał(a):

> W piątek będę miała kolonoskopię, będzie przeprowadzana pod
      narkozą.
      > Lekarz powiedział że uśpią mnie na 10 minut a potem będę mogła na
      własnych
      > nogach wrócić do domu.
      Moze na wlasnych nogach, ale z pewnoscia nie sama!
      U nas rownie informuje sie pacjenta, ze przez nastepne 2 doby nie
      powinien prowadzic samochodu oraz przez tylez czasu nie podpisywac
      zadnych dokumentow prawnych.
    • fajny_doris Re: Kolonoskopia, strasznie się boję :( 27.06.20, 16:05
      2 dni temu miałam po raz w piąty w 1 roku robioną kolonoskopię.Mogę się podzielić swoimi doświadczeniami.Mam 59 lat.Badanie przesiewowe rok temu i 2 wielkie polipy po 4 cm i kilka małych.Operacja i teraz co rok obowiązkowa kolonoskopia.Przy kolejnej kol.zawsze nowy polip!!!! Jeśli chcecie pogadać o tym zabiegu,czyszczeniu,jak załatwić znieczulenie,itp,to podaję email: doris_ra@tlen.pl
      • ken-ya Re: Kolonoskopia, strasznie się boję :( 01.07.20, 02:05
        Jak bylam mloda to tez lapalam rzesistek , az za ktoras wizyta u gina Uslyszalam - cyt 'powiedz swojemu mezowi zeby sie nie puszczal, to rzesistka tez nie bedzie.Po tym bylam bliska skrucic meza o ta druga glowe. Zrobilam piekielna awanture i faktycznie rzesistek sie wyprowadzil od nas. Ha ha.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka