Dodaj do ulubionych

minerały schindele's

21.11.10, 15:37
witam,czy ktos stosuje w/w minerały? czy wam pomagaja? ponoc warto je brac...pomagaja na wiele schorzen.
Obserwuj wątek
        • darz_bor Re: minerały schindele's 22.11.10, 00:31
          Skad wiem? Po prostu sprawdzilem sklad tego preparatu w reklamowkach sieciowych, bo szczegolnie zainteresowal mnie te nieorganiczny krzem.

I znalazem ten opis skladu np. tutaj:

www.laboratoriumurody.pl/forum/mineraly-schindeles,t854.html
          oraz tutaj;

www.biogeneza.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=51&Itemid=63
          Krzem nieorganiczny w postaci np. SiO2 (czyli taki jaki jest w tym preparacie - jest dla czlowieka nie do strawienia, a zatem nie do przyswojenie.

Krzem moze byc przyswajany przez czlowieka, ale w postaci zwiazkow organicznych
          (np. kwasow krzemowych). Takich zwiazkow krzemu jest dosc duzo w niektorych ziolach (skrzyp - nawet do 60 %, pokrzywa, podbial ...itp.) roslinach zielonych, skorkach owocow (np. agrest, winogrona) oraz w mleku i jego przetworach.

Mysle, ze ten preparat to raczej sciema, bo nastepnym skladnikiem ktory w nim wystepuje
          i jest tylko wypelniaczem oprocz oczywiscie tego SiO2 , to Al203.
          Al203 na szczescie jako zwiazek aluminium (glinu) w takiej postaci jaki jest w tym preparacie, nie moze czlowiekowi zaszkodzic, bo organizm ludzki nie jest w stanie go strawic, wiec laduje w toalecie po spozyciu:)

Niemniej jednak w preparatach nano, ten sam zwiazek aluminium jest prawdopodobnie
          czynikiem kokancerogennym.
          Na razie ten potencjalnie szkodliwy efekt Al203 - jest jeszcze nadal badany.
    • darz_bor Re: minerały schindele's 25.11.10, 13:36
      Specjalnie przejrzalem wszystkie reklamowki zamieszczone w sieci. Wszedzie w skaldzie wystepuje SiO2 i to jest normalne, bo taki mniej wiecej jest sklad skaly wulkanicznej.

Jesli ktos pisze na opakowaniu, ze ten preaparta zwiera kwas krzemowy, to preparat nalezy
      zglosic do urzedu ochrony klienta i przebadac jego sklad pod wzgledem chemicznym, jesli
      nie chce byc sie kolejna ofiara oszustow.

Voila, kolejna reklamowka w sieci , gdzie podano sklad prepatatu taki, jak we wszystkich innych reklamowych tekstach:

www.domzdrowia.pl/59013,mineraly-schindele-s-proszek-1-kg-puszka.html
      • darz_bor Re: minerały schindele's 25.11.10, 13:59
        Kolejna podejrzana reklama sieciowa. W zamieszczonym na stronie tekscie ktos pisze m.innymi:

* Krzemionka - przez medycynę naturalną nazywany pierwiastkiem życia. Wspomaga oddychanie naszych komórek i sprzyja wolniejszemu starzeniu się organizmu. Ma wpływ na skórę, włosy, paznokcie, mięśnie. Poza tym pobudza trawienie.*

www.biogeneza.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=63&Itemid=78
        Krzemionka po pierwsze nie jest pierwiastkiem, a po wtore krzemionka nie moze
        miec takiego wplywu na organizm, jak sie w tym tekscie sugeruje - bo jest po prostu
        nie trawiona przez organizm ludzki.
    • exorbitante Re: minerały schindele's 25.11.10, 14:30
      Trochę a propos krzemu.
      Nie chcę zabrzmieć jak św. Hildegarda, ale ważne jest oczyszczanie organizmu z pasożytów i tu gdzie mieszkam stosuje się w tym celu krzem organiczny. Przywry, nicienie czy pierwotniaki w stylu gronkowca często są początkiem groźnych chorób.
      O Schindele's niczego nie dodam, bo nie wiem co to.
      • darz_bor Re: minerały schindele's 25.11.10, 15:06

Wplyw organicznych zwiazkow krzemu zawartych w skrzypie (roslina ta jest uwazana za najbogatsze naturalne zrodlo tego pierwiastka w naszej strefie klimatycznej) na organizm ludzki, byl oceniany przez European Food Safety Authority. W 2009 r. opublikowano wyniki
        tej oceny, tutaj:

www.efsa.europa.eu/en/scdocs/doc/s1289.pdf
        Posrednio wiec otrzymano informacje o dzialaniu zwiazkow krzemu zawartch w skrzypie na organizm ludzki.

Tekst jest wprawdzie w j. angielskim, wiec napisze krotko: raport tej organizacji nic nie mowi o wplywie przyswajalnego krzemu ( w ktory przeciez tak bogaty jest skrzyp - syn.Equisetum L, horsetail) - na mozliwosc zwalczania parazytow.

Jesli wiesz cos wiecej na ten temat, to prosze o informacje z podaniem zrodel literaturowych.

• exorbitante Re: minerały schindele's 25.11.10, 15:36
          Nie jestem lekarzem, jestem pacjentką. Z silną biegunką trafiłam do miejscowego szpitala, w którym podano mi lek o nazwie Enterosgel, dodając, że jest to konieczna kuracja detoksykująca (w diecie mamy sporo surowych, też suszonych, ryb i jest to praktykowane jako standard) Potem rzuciłam okiem w internecie i okazało się, że preparat jest dostępny na polskim rynku (za cenę trzy razy wyższą niż w tutejszych aptekach!) Nim noc się skończyła, ja czułam się dobrze, potem kontynuowałam przyjmowanie żelu jakiś czas.
          Tak więc nie mogę podać żadnych źródeł literatury fachowej, niestety.
          • darz_bor Re: minerały schindele's 25.11.10, 17:29
            > Tak więc nie mogę podać żadnych źródeł literatury fachowej, niestety.

Znalazlem sobie informacje o tym preparacie w sieci np. tutaj:

www.enterosgel.ru/eng/show/79/
            Z tej informacji wynika, ze:

* preparat jest opatentowany przez rosyjska firme farmaceutyczna, ktora nie podaje jakiego typu zwiazek organiczny krzemu jest uzywany do jego wytworzenia (co jest zrozumiale w przypadku patentu)

* zwiazek ten ma strukture zelu, ktory wykazuje cechy takie jak gabka, ktora pochlania (absorbuje) toksyny na poziomie systemu pokarmowego.

* preparat jest *biocompatibilny* - czyli nie wykazuje reakcji z organizmem czlowieka w sensie biologicznym

* nie przenika do krwi, czyli dziala tylko mechanicznie (troche podobnie jak np.wegiel aktywowany - stosowany w medycynie przy silnych zatruciach pokarmowych).

Reasumujac, preparat Enterosgel dziala mechanicznie i sam pierwiastek Si (krzem) nie ma
            z jego dzialaniem zadnych zwiazkow biochemicznych, tylko organiczny zwiazek krzemu uzywany do jego produkcji ma jakies specyficzne wlasciwosci fizyczne ktore pozwalaja usuwac z jelit toksyny w sposob mechaniczny (podkreslam : fizyczny, a nie biochemiczny -
            tak w kazdym razie wynika z informacji ktora zamieszcza firma farmaceutyczna).

Natomiast w preparacie - *minerały schindele's* - krzem wystepuje w formie SiO2 - ditlenek krzemu, dwutlenek krzemu (krzemionka), powszechnie znanego jako piasek.
            Piasek jak wiadomo nie jest trawiony przez ludzki organizm, wiec krzem w takiej postaci jak w tym preparacie nie jest przyswajany przez organizm i dlatego nie moze miec zadnego dzialania biochemicznego.

Dzieki za informacje o Enterosgel - to moze byc niezle.

Pzdr.
            • exorbitante Re: minerały schindele's 26.11.10, 10:02
              Dziękuję za wyjaśnienie! A ja byłam przekonana, że to działanie krzemu organicznego (chemiczne) ma z tym jakiś związek.
              I faktycznie, zwożę Enterosgel dla rodziny i znajomych, bo zawsze działa bez zarzutu w przypadku podejrzeń lekkiego zatrucia, niedyspozycji układu pokarmowego.
                • artur737 Re: minerały schindele's 05.01.11, 12:58
                  O tym, ze krzemionki organizm ludzki nie przyswaja przekonano sie zapewne poprzez dzialanie symulujacego kwas zoladkowy kwasu solnego na krzemionke. Kwas solny krzemionki nie rozpusci wiec wniosek z tego taki, ze i organizm krzemu z krzemionki nie przyswoi.
                  Ale jest to dowod tylko posredni i slaby.

W rzeczywistosci mamy zapewne jakies tam mozliwosci przyswajania krzemu w tej nieprzyswajalnej formie przy udziale mikrobow bakteryjnych z jelit. Czlowiek ma ich okolo 2 kg i szansa jest naprawde duza, ze sa w wsrod nich i takie co krzem przetworza w zwiazek przyswajalny dla czlowieka, a wtedy przyswoic krzem juz moze.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka