IP: *.kalisz.mm.pl 07.05.12, 20:30
Witam Panią Profesor!
Mam problem z dolnymi ósemkami. Czasem (szczególnie latem) w kieszonkach okolozębowych najprawdopodobniej na skutek odkładających się fragnentów jedzenia, tworzą mi się stany zapalne. Jak sobie z tym radzić?
Pozdrawiam!
Obserwuj wątek
    • rokikoliber Re: ósemki 11.05.12, 08:03
      W moim przypadku jedynym wyjściem była wizyta u chirurga szczękowego. Tylko, że moje ósemki niestety zaczęły wyrastać już nadpsute pomimo, że bardzo dbam o higienę jamy ustnej.
      Być może przez to, że są tak fatalnie umiejscowione ciężko zlikwidować problem odkładania się fragmentów jedzenia.
    • e.iwanicka-grzegorek Re: ósemki 15.05.12, 18:42
      Gość portalu: Agnieszka napisał(a):

> Witam Panią Profesor!
      > Mam problem z dolnymi ósemkami. Czasem (szczególnie latem) w kieszonkach okoloz
      > ębowych najprawdopodobniej na skutek odkładających się fragnentów jedzenia, two
      > rzą mi się stany zapalne. Jak sobie z tym radzić?
      > Pozdrawiam!
      Szanowna Pani,
      jeżeli przy ósemkach lekarz stwierdził kieszonki przyzębne - patologiczne ,to wymagają one
      stałej kontroli w gabinecie,która polega m.innymi na ich profesjonalnym oczyszczaniu.
      Natomiast w czasie zabiegów higienizacyjnych domowych należy te zęby myć najlepiej szczoteczką jednopęczkową,albo maleńką i bardzo miękką- dziecięcą.Proszę też koniecznie stosować płyn do płukania jamy ustnej np.PRO-EXPERT blend-a-med.Byłoby dobrze mieć
      irygator OXYJET Oral-B i stosować go do oczyszczania tych trudno dostępnych miejsc .

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka