Dodaj do ulubionych

Ciągle chce mi się pić

25.06.21, 03:46
Od jakichś 2 dni odczuwam wzmożone pragnienie :( Piję a parę sekund później znowu czuję suchość w jamie ustnej i gardle i na ustach... A upały się skończyły u mnie kilka dni temu i teraz jest już poniżej 30℃, to jak bylo ponad 30 to mnie tak nie suszyło jak teraz.. Chyba nigdy wcześniej tak nie miałam, a nie raz mi się zdarzalo zaniedbywać regularne uzupełnianie płynów :/ Jestem zaniepokojona i nie wiem czy słusznie, ktoś z was też tak kiedyś miał?
Obserwuj wątek
    • snajper55 Re: Ciągle chce mi się pić 25.06.21, 03:56
      jatakniesmialogram napisała:

> Od jakichś 2 dni odczuwam wzmożone pragnienie :( Piję a parę sekund później zno
      > wu czuję suchość w jamie ustnej i gardle i na ustach... A upały się skończyły u
      > mnie kilka dni temu i teraz jest już poniżej 30℃, to jak bylo ponad 30 to mnie
      > tak nie suszyło jak teraz.. Chyba nigdy wcześniej tak nie miałam, a nie raz mi
      > się zdarzalo zaniedbywać regularne uzupełnianie płynów :/ Jestem zaniepokojona
      > i nie wiem czy słusznie, ktoś z was też tak kiedyś miał?

Jednym z objawów cukrzycy jest właśnie takie uczucie pragnienia. Ale zapewne nie tylko cukrzycy. No i może nie być objawem żadnej choroby. Może po prostu skonsultuj się z lekarzem?

"Jednym z najbardziej charakterystycznych objawów cukrzycy (bez względu na typ) jest nadmierne uczucie pragnienia (polidypsja) oraz towarzysząca mu suchość w ustach."

www.medonet.pl/narodowy-test-zdrowia-polakow/cukrzyca,objawy-cukrzycy---problemy-ze-skora--sluchem-i-widzeniem--nietypowe-oznaki-choroby,artykul,12945005.html

S.
      • jatakniesmialogram Re: Ciągle chce mi się pić 25.06.21, 12:45
        To teraz mnie przestraszyłeś 😧 A w cukrzycy to się zaczyna tak nagle? Aż do teraz nigdy nie miałam tak, żeby odczuwać pragnienie mimo wlania w siebie dużo wody... Niedługo i tak miałam iść na badanie krwi zlecone przez pulmonologa, czy jak powiem że chciałabym jeszcze badanie na cukrzycę to mi je zrobią za darmo?
        • snajper55 Re: Ciągle chce mi się pić 25.06.21, 15:20
          jatakniesmialogram napisała:

> To teraz mnie przestraszyłeś 😧 A w cukrzycy to się zaczyna tak nagle? Aż do te
          > raz nigdy nie miałam tak, żeby odczuwać pragnienie mimo wlania w siebie dużo wo
          > dy... Niedługo i tak miałam iść na badanie krwi zlecone przez pulmonologa, czy
          > jak powiem że chciałabym jeszcze badanie na cukrzycę to mi je zrobią za darmo?

Spokojnie, nie każdy ból głowy to rak, nie każde uczucie pragnienia to cukrzyca. :) Ale sprawdzić warto. Przy badaniu krwi cukier chyba zawsze sprawdzają?

Nagle zaczynać? A jak ma się zaczynać? Wszystko się zaczyna nagle. Niedługo nagle zacznie się lipiec. :)

S.
    • sp9tcu Re: Ciągle chce mi się pić 25.06.21, 15:56
      Nie udzielam informacji poza forum

Po 1 trzeba zbadać sobie cukier
      2 lub 3 razy na czczo co drugi trzeci dzień jeśli będzie ok koniec tematu nie ma pani cukrzyczy ja badan reguralnie
      Jeśli wyniki będą złe robi się krzywą cukrową badanie fundusz
      Trzeba być dwie do 3 godzin w przychodni ,skierownie daje lekraz rodzinny ja jeszcze nie robiłem tego badania

Mówi pani ze boi się pani nowotwotu głowy z uwagi na ból głowy jest to pierwszy objaw nerwicy
      Głowa może boleć z tysiąca rzeczy
      Zatoki ,kregołsup ,nerwy i inne rzeczy
      Ile pani pije płynów na dzień
      Suche gardło to 1 objaw alergii iść do laryngologa da coś na gardło
      Trzeba dużo pić
      Jak ja mało pije to od razu trochę kaszle i boli mnie gardło
      • jatakniesmialogram Re: Ciągle chce mi się pić 30.06.21, 21:50
        Planuję jutro zdobyć skierowanie na zbadanie poziomu glukozy, mam nadzieję że lekarz rodzinny nie będzie robił przeszkód.
        To tego badania nie robi się tylko raz? Czy na każdy z tych 3 razów będę potrzebowała osobne skierowanie?
        Jakiego nowotworu głowy? Nigdzie nie napisałam nawet, że boli mnie głowa.
        Nie piję tyle co powinnam (2 l), ale nie piję też całkiem mało (choć są takie dni, że piję np. tylko 4 szklanki herbaty dziennie).
        Nie mam chyba alergii, w związku z moimi problemami z oddychaniem byłam już ponad rok temu na teście na alergię i miałam robionych 19 próbek i nie wykazało alergii, choć nie wiem czy tylko 19 próbek się zawsze robi czy więcej.
        Tego dnia co zaczęła mi sie suchość to wlałam w siebie mnóstwo wody i jakoś to nie pomagało
    • sp9tcu Re: Ciągle chce mi się pić 01.07.21, 01:02
      2 litry na dzień
      to bardzo mało
      zwłaszcza w takie upąły
      ja dzis wypięłm chyba z 4 litry
      mówiłem o testach które robi suę w domu
      lekarz skieruje na badanie cukru
      wtedy to jest normlane badanie ukłucie i tyle
      lub krzywa cukrową
      to znaczy kupisz w aptece glukoze
      pujdzieez do labotorium spedzisz 2 godziny
      • jatakniesmialogram Re: Ciągle chce mi się pić 01.07.21, 02:09
        W internecie podają że normalnie 2 l to norma, a w upały może z 3 l. No i ja się nie za bardzo stosuję, ale już tyle upałów przeżyłam, a chyba nigdy nie piłam przykładnie tyle co trzeba i nie suszyło mnie, a jak mnie zaczynało suszyć to się napiłam i w mig przestawało. A teraz wlałam w siebie tyle wody i nic nie pomagało.
        Wolałabym to badanie zrobić w gabinecie zabiegowym aniżeli w domu, bo ja sobie nie ufam, zawsze mam przeświadczenie że coś spartolę i zwykle tak sie dzieje.
        Wolałabym normalne badanie bez przyjmowania glukozy, z tego co wyczytalam w necie wlasnie normalne badanie jest wykonywane i jesli ono pokaze ze glukozy jest za duzo to wtedy robi sie to z przyjmowaniem glukozy

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka